Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kulübe Ziyareti

2 posters
YazarMesaj
Clara Thompson
Artemis Avcısı/Melez Danışmanı/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Clara Thompson

Kulübe Ziyareti Empty
MesajKonu: Kulübe Ziyareti   Kulübe Ziyareti Icon_minitimeSalı Ekim 26, 2010 6:03 am

8- Bir arkadaş edinip kulübesine ziyarete gideceksin.
Mekan: Arkadaşının kulübesi
Katılacaklar: Sen ve arkadaşın(Serena).

Bu sabah kılıç antremanımdan sonra aklıma bir fikir gelmişti. Bu aralar kulübeme bir sürü kişi tanışmaya gelmişti. Ben de bunu tanışmak amacıyla başka birine yapacaktım. Kılıcımı kulübeme bırakmaya giderken düşündüm.Bana arkadaşça davranan ama daha tanışmadığım biri... Birden kafamda bir apmül yandı.
Tabii ya! Serena! Birbirimizi gördüğümüzde hep birbirimize gülümser selam verirdik ama hiç tam anlamıyla tanışmamıştık. Karar vermiştim,hedef Athena kulübesi! Tamam,böyle düşündüğüme bakmamalıyım, kampın müdiresinin kulübesi ne de olsa.Hafifçe duraksadım. İçimden hala bir ses fısıldıyordu ''Hadi Maya,sen kararını verdin,cesur ol!'' ama o ses zayıftı. Hiç bir zaman cesur ve kararlı olamamıştım. Ama du sefer değişecek,diye düşündüm. Melez olduğumu öğrendiğimden beri kendimi kanıtlamaya çalışıyordum. Diğer melezler gibi olmaya çalışıyordum. Ve bu sefer kararlı olacaktım.
Sert adımlarla Athena kulübesine yürüdüm ve kapıyı tıklattım.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Kulübe Ziyareti Empty
MesajKonu: Geri: Kulübe Ziyareti   Kulübe Ziyareti Icon_minitimeSalı Ekim 26, 2010 6:15 am

Kulübede oturmuş, dizüstü bilgisayarımda önemli bir mimari üzerinde çalışıyordum. Hesaplamalar, ölçüler ve daha fazlası… Aslına bakarsanız bunlar beni dinlendiriyordu. Bazen dişi bir bilim kızı olduğumu düşünüyordum. Yakın baykuş kafa yerine dişi Einstein diye sesleneceklerdi bana. Dudaklarımda küçük bir tebessüm oluştu. Tam işime tekrar dönecekken kapı çaldı. Bu saatte kimdi acaba? Leo olabilir miydi? Ona hala duygularımdan bahsedememiştim. İlk önce hemen aynanın karşısına geçtim. Fazla iyi olmasa da hoş görünüyordum. Kapıdaki kişiyi çok beklettiğimi düşünerek kapıyı açtım. Fakat büyük bir hayal kırgınlığı… Bu Demeter kızı Maya’ydı. Maya kampımıza yeni gelmişti. Onu ilk geldiği günden beri severim. Ufak tefek fakat çok güçlü bir kızdır kendisi. Mutsuzluğumu anlamış olacak ki gitmeye kalkıştı. Fakat ben onu bırakmadım. ‘‘Ah hadi geç işte dostum.’’ dedim sevinçle.
Clara Thompson
Clara Thompson

Kulübe Ziyareti Empty
MesajKonu: Geri: Kulübe Ziyareti   Kulübe Ziyareti Icon_minitimeSalı Ekim 26, 2010 6:42 am

Serena'nın ilk başta beni görmek istemediğini sanmıştım ama sonra beni içeri davet edince mutlu olmuştum. Yavaş adımlarla içeri geçtim ve kulübeyi incelemeye başladım. am da Athena çocuklarına uyan bir kulübeydi. uvarlarda çizimler,alet taslakları vardı. er yer resmen kitaplar ve parşömen kağıtları kaplıydı. Serena zıplayarak yerdeki kitapları aştı ve yatağına oturdu.Yatağın üzerindeki kağıtları ve dizüstü bilgisayarı görebilmiştim.

''Gelsene.'' dedi bana neşeyle.

Her zamanki sakarlığımla yerdeki bir kitaba takıldım ve sendeledim.Serena'ya çaktırmamaya çalıştım ama o bunu anlamıştı ve bana doğru gülümsedi.Ben de ona gülümseyerek yatağın üzerine oturdum ve bağdaş kurdum.Gözlerim yaptığı çizimlere ve aldığı notlara takıldı.

''Mimar mı olmak istiyorsun?'' diye sordum ve cevabını bekledim.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Kulübe Ziyareti Empty
MesajKonu: Geri: Kulübe Ziyareti   Kulübe Ziyareti Icon_minitimeSalı Ekim 26, 2010 6:46 am

Sorusu beni sevindirmişti. En sevdiğim konu; Mimarlık hakkında olan konulardı. Gülümseyerek cevap verdim. ‘‘Evet. Sanırım ablamın hayalleri ile benim hayallerim aynı. Yani Annabeth’ten bahsediyorum. Ben de umarım hayallerimi gerçekleştireceğim. Bunu gerçekten çok istiyorum.’’ Konuşurken kendimi gerçekten çok mutlu hissediyordum. Yerdeki kağıtları topladım ve düzelttim. Eminim Lucy görse ne çok kızardı ama. Sonra gözlerimi tekrar Maya’ya kaydırdım ve merakla sordum. ‘‘Eee söyle bakalım. Sen ne olmak istiyorsun?’’ Vereceği cevabı büyük bir merakla bekliyordum.
Clara Thompson
Clara Thompson

Kulübe Ziyareti Empty
MesajKonu: Geri: Kulübe Ziyareti   Kulübe Ziyareti Icon_minitimeSalı Ekim 26, 2010 6:59 am

''Ah..Ben mi?'' Utangaçça bir şekilde gözlerimi aşağı çevirdim.
''Yazar olmak istiyor-dum',yani kampa gelmeden önce... Eskiden hayatımda hiç heyecan yoktu ve kendi kendime bir sürü hikaye uydururdum. Bunların çoğu insanlara göre asla gerçekleşmeyecek şeylerdi.Ama buraya geldiğimde hiç bir tanımımın doğru olmadığını gördüm. Yani..kim bilebilrdi ki...Tanrılar gerçek ve onların çocukları var..Kahramanlar,melezler.Yani,normal bir insan kendi kendine bunları düşünse ben bir deliyim der kendi kendine.''
Derin bir nefes aldım ve konuya döndüm.''Bilimkugu,fantastik konularında yazan biri olmak istiyordum ama..Artık bütün hayal gücüm çalınmış gibi hissediyorum.Hayal sandığım şeyler gerçek olunca...Hikayelerim her an gerçek olabilirmiş,benim yaptıklarımı zaten yaşayanlar olabilirmiş gibi geliyor.Çok garip bir duygu bu.''
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Kulübe Ziyareti Empty
MesajKonu: Geri: Kulübe Ziyareti   Kulübe Ziyareti Icon_minitimeSalı Ekim 26, 2010 7:05 am

‘‘Vay canına… Bence devam et. Yani sadece melezler ve bazı kişiler biliyor bunu. İnsanların çoğu bilmiyor. O yüzden fantastik kitaplar tutar diye düşünüyorum. Bakarsın belki ileride sen ünlü bir yazar olursun, bende tanınmış bir mimar. Vay be. Hayali bile güzel doğrusu.’’ Gözlerimin parladığını hissediyordum. Düşüncelerime dalmamak için hemen konuşmaya başladım. ‘‘Eeee anlat bakalım. Kampta yaşam nasıl gidiyor?’’ Elimdeki çizimleri bıraktım ve merakla Maya’yı dinlemeye başladım.
Clara Thompson
Clara Thompson

Kulübe Ziyareti Empty
MesajKonu: Geri: Kulübe Ziyareti   Kulübe Ziyareti Icon_minitimeSalı Ekim 26, 2010 7:45 am

''İdare eder.Bayağı alıştım ve buna tüm melezlerin katkısı oldu.Kedimi yıllardır burdaymış gibi hissediyorum.Bir yandan sanki kocaman bir grupmuşuz gibi.Son dedikoduları birbirine duyuran,şamata yapan bir grup gibi yani.Kocaman bir aile olma hissi çok güzel birşey ve eminim bunu sen de hissediyorsunudur.''
Bir nefes alıp Serena'ya baktım.
''His demişken,Leo'yla işler nasıl gidiyor?''
''Ama-''
''İtiraz etmeye kalkışma Ser,ben herşeyi biliyorum.'' Bilmişçe gülümsedim.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Kulübe Ziyareti Empty
MesajKonu: Geri: Kulübe Ziyareti   Kulübe Ziyareti Icon_minitimeSalı Ekim 26, 2010 7:51 am

Ağzım şaşkınlıktan bir karış açık kalmıştı. Ne, anlamadım, Leo mu? ‘‘Neden bahsettiğini anlamıyorum. Yani Maya nerden duydun sen bunu?’’ Hangi köstebek bunu dışarı sızdırmıştı. Aphrodite kızları mı? Büyük ihtimalle öyleydi. Sinirlenmiştim. ‘‘Aphrodite Kızları değil mi? Dedikodulardan nefret ediyorum, nefret!’’ Kafamı çevirdim ve Maya’ya baktım. Gözleri büyümüş şaşkınlıkla bana bakıyordu. Kızı sinirlenerek korkutmuştum tabi.
Clara Thompson
Clara Thompson

Kulübe Ziyareti Empty
MesajKonu: Geri: Kulübe Ziyareti   Kulübe Ziyareti Icon_minitimeSalı Ekim 26, 2010 7:58 am

''Sere.Serena,sakin ol.Bu kızılacak birşey değil.''
Annem gibi sakinleştirici olmaya çalışıyordum.Belli ki biraz işe yaramıştı.
''Ayrıca bana kimse söylemedi,sen ona bakınca yüzün allak bullak oluyor.Herkes bunu anlayabilirdi.''
''Sen nereden biliyorsun?''diye sordu Serena merakla.
''Ihmm...Şey ben izliyordum..''
''Kimi?Beni mi?''
''Hayır.'' durum kötüye gidiyordu. ''Leo'yu.''
Serena'ya bakmaya cesaret edemeden hızlıca konuştum.
''Yanlış anlama Ser,senin ondan hoşlandığını öğrendiğim anda vazgeçtim,gerçekten.''
Buna rağmen Serena şaşkınlıktan açılmış gözlerle bana bakıyordu.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Kulübe Ziyareti Empty
MesajKonu: Geri: Kulübe Ziyareti   Kulübe Ziyareti Icon_minitimeÇarş. Ekim 27, 2010 6:53 am

Nasıl yani şimdi ne dememi bekliyordu. Birden mantıklı yanım üstün gelmişti. Farkında olmadan saçmalamaya başlamıştım. Kesinlikle mantıkla kafayı bozmuştum. ‘‘Olabilir Maya. Belki seni seviyordur. Çabuk vazgeçme istersen. Hem gerçek sevgi karşısındakinin mutlu olmasını görmektir.’’ Ne saçmalıyordum ben? Bu kadar takıntılı mı olmuştum? Annem bu rezilliği duysa kim bilir ne derdi. Sinirden yüzümün kızardığını hissediyordum. Maya’nın yüzüne bakamıyordum bile. ‘‘Aslında biliyor musun, ben erkeklerden nefret ederim.’’ dedim alakasızca. Konu Leo olunca saçmalıyordum gerçektende…
Clara Thompson
Clara Thompson

Kulübe Ziyareti Empty
MesajKonu: Geri: Kulübe Ziyareti   Kulübe Ziyareti Icon_minitimeÇarş. Ekim 27, 2010 7:16 am

Şaşkınlıktan dilim tutulmuştı.Serena'yı omuzlarından tutup sarstım.
''Sere! Sen delirdin mi? Şimdi senin bağırıp çağırman,defol git kulübemden bitki kafa, demen gerekiyordu! Nasıl bu kadar sakinsin?Ayrıca o seni seviyor bunu ikimiz de biliyoruz!Ben hiçbir zaman ümitlenmedim zaten.''

Sonunda Serena'nın omuzlarını bıraktım ve kollarımı kavuşturdum.

''Ayrıca sen erkeklerden nefret etmiyorsun,o da senin seviyor ve aranızdaki gerçek bir aşk.Ben sahsen sizin için çok mutluyum.'' dedim ciddiyetle.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Kulübe Ziyareti Empty
MesajKonu: Geri: Kulübe Ziyareti   Kulübe Ziyareti Icon_minitimeÇarş. Ekim 27, 2010 7:21 am

Şok olmuştum. Daha ona bunu açıklamamıştım bile. ‘‘O beni sevmiyor çünkü daha tanışmadık. Ayrıca ben duygularımı hiç belli etmedim, etmiyordum da…’’ dedim sinirle. Maya beni çok kızdırmıştı. Kızgınlıkla Maya’ya baktım. Sonra biraz yumuşadım. Ayağa kalkıp buzdolabından iki elma aldım. Elmadan büyük bir ısırık koparırken diğerini Maya’ya verdim. ‘‘Eee anlat nasıl gidiyor bakalım?’’ Oldukça sakindim, sakin olmalıydım.
Clara Thompson
Clara Thompson

Kulübe Ziyareti Empty
MesajKonu: Geri: Kulübe Ziyareti   Kulübe Ziyareti Icon_minitimeÇarş. Ekim 27, 2010 7:29 am

Konunun değişmesine sevinmiştim.Ne kadar Sere ve Leo'nun arasındakilerden emin olsam da bu sefer çenemi kapadım.Sere oldukça sinirli görünüyordu.Ben de onun yerinde olsam biraz kızardım tabii...

''Eh,fena değil.'' dedim elmamdan bir ısırık alarak. ''Aynı şeyler,kılıç antremanı,pegasus binicilik dersi,sonra kulübeyi sil süpür,canavarları öldür..Klasik melez olayları.Tabii bir Hermes çocuğu evden getirdiğim şekerlemeyi de çaldı.''

Huzursuzca kıpırdanıp Serena'ya baktım.

''Eee?Senden ne haber?''
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Kulübe Ziyareti Empty
MesajKonu: Geri: Kulübe Ziyareti   Kulübe Ziyareti Icon_minitimeÇarş. Ekim 27, 2010 7:33 am

Benden nasıl mıydı? Berbat… ‘‘Aslına bakarsan çok yoruldum. Berbatım yani. Bir yandan yatılı okul, bir yandan babam ve halam, bir yandan biraz önce konuştuğumuz konu. Gerçekten kendimi berbat hissediyorum. Üstüne üstlük annemin tamı tamına 100 heykelini inşa edeceğim. Şaka yok. Yani annemin de şaka yaptığının sanmıyorum. Ah birde şuan ki olayları öğrense 100 heykelin sayısı 1000 olurdu kesinlikle!’’ Çok uzun bir konuşma yapmıştım. Fazla çenesi düşük biri değildim ama ağzımı açınca da susmak bilmezdim.
Clara Thompson
Clara Thompson

Kulübe Ziyareti Empty
MesajKonu: Geri: Kulübe Ziyareti   Kulübe Ziyareti Icon_minitimeÇarş. Ekim 27, 2010 7:51 am

Kıkırdadım.
''Ah,burada olanlar benim suçum,Tanrıça Athena bana ceza vermeli,hem baksana,heykellere bir yardıımım dokunabilirse söyle.'' dedim.

Serena'yı gerçekten çok sevmiştim,içim ısınmıştı ve şu Leo konusunu düşününce bile Sere'yi hala seviyordum.Tam kafa dengi bir kızdı,akıllıydı,kılıç kullanmayı seviyordu ve aşk konusunda benim gibi tecrübesiz ve utangaçtı.Kardeş olmalıydık.

Sere de bana sıcacık gülümsedi ve ''Tabii'' dedi ''Yardım isteyecek bir olay bulursam neden olmasın.''

İkimizde birbirimize gülümsedik ve elmalarımıza yumulduk.Aramızda kopmayacak bir dostluk bağı hissediyordum.Şu anda benim kimseye söylemediğim bir sırra sahipti,ben de onunkini tutmakta onu utandırmayacaktım.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Kulübe Ziyareti Empty
MesajKonu: Geri: Kulübe Ziyareti   Kulübe Ziyareti Icon_minitimeÇarş. Ekim 27, 2010 11:48 pm

Çok iyi bir kız olduğunu tekrar anlamıştım. Bütün gün kulübede sadece sohbet edip sırlarımızı paylaşmıştık. Çok iyi arkadaş olmuştuk gerçekten. Umarım araba ve bayrak kapmaca yarışlarında da bir takım olurduk. Çünkü bu güçlü kızla çalışmak hoşuma giderdi. Lucy’e bu konu hakkında danışmam gerekebilirdi. Leo konusu aklıma geldikçe sinirleniyordum ama yinede iyi davranacaktım. Tüm gün onu sakince dinledim, tabi oda beni. Bundan sonra daha yakın arkadaşlıklar kuracağımı tahmin ediyordum.

Maya'da birşey eklemeyecekse RP bitmiştir.

Kulübe Ziyareti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kulübe Ziyareti
» Arkadaş Ziyareti.....
» Arkadaş Ziyareti
» Hastane Ziyareti
» Arkadaş Ziyareti