Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Uzun zamandır beklenen karşılaşma

3 posters
YazarMesaj
Cornelia Fackrell
Poseidon'un Çocuğu/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Cornelia Fackrell

Uzun zamandır beklenen karşılaşma Empty
MesajKonu: Uzun zamandır beklenen karşılaşma   Uzun zamandır beklenen karşılaşma Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 7:05 am

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yatağımdan kalkıp, sessizce kulübemden çıktım. Rose'un uyanmasını istemiyordum. Onun bu olanlardan haberi olup bir şeyler yapmaya çalışması çok kötü olurdu. En azından onu korumalıydım. Kulübeden çıktıktan sonra sessizce ahırlara doğru ilerlemeye başladım. Amyle orada buluşmaya karar vermiştik. Em teyzenin yanına beraber gidecektik. Aslında hem korkuyor hemde neden bana bu kadar düşman olduğunu bilmek istiyordum.

Ahırlara vardığımda daha Amy gelmemişti. Ben de içeri girerek masanın üzerinde olan bir kaç küp şekeri aldım ve Alice'ye verip, onu sevdim. Alice'ye nereye gideceğimizi, anlatırken arkamdan gelen "Ben geldim Lia." sesiyle aniden arkamı döndüm. Korkmuştum. Bugün fazlasıyla tedirgindim. Çünkü hakkında tek bildiğim gözlerine bakınca seni taşa çeviren medusa'nın yani em teyzenin yanına gidicektik.

Amy'e "Hoşgeldim Amy. Hadi pegasuslarımıza binelim ve bizi bir an önce Em teyze'nin yanına götürsünlerde derdi neymiş anlayalım." dedim ve gülümsemeye çalıştım. Ama bir türlü gülememiştim. Amy de tedirgin ve korkuyordu. O da tanrılara haber vermeyi düşünmüştü ama ona engel olmuştum. Çünkü Medusa'nın sorunu benimleydi. Bu durumda tanrılara söylemek istemiyordum. İkimizde kısa sessizliğin ardından pegasuslarımıza bindik ve Em teyzenin mağarasına doğru yola çıktık. Kamptan çıkarken kimse bizi görmediği için şanslıydık. Bir de yakalanıp ceza çekmek pek iyi olmazdı.

Ardından normalde çok uzak olan yol bana çok kısa gelmişti. Pegasuslarımızdan indikten sonra Alice'ye insanlara gözükmüyecek yerlere gitmelerini söyledik ve mağazanın önünde durdum. Amy de benim gibi meraklı gözlerle bakıyordu. İçeri girmek için kapıyı tuttum ve kapıcı açmadan önce "Hazır mısın?" diye Amy'e sordum.
Amy Kleppy
Hermes'in Çocuğu
Hermes'in Çocuğu
Amy Kleppy

MesajKonu: Geri: Uzun zamandır beklenen karşılaşma   Uzun zamandır beklenen karşılaşma Icon_minitimeCuma Ekim 22, 2010 2:57 am

İlk kez bir pegasusa binecektim ve bu pegasus en iyi arkadaşımın pegasusuydu daha bir heyecanlandım ama korku daha baskındı.Tanrılara neden haber vermemiştim ki başımıza mutlaka bir iş gelecekti . Medusa bize bir tuzak hazırlamıştı ya Lia taşa dönüşürse ben o zaman Poseidon'a ne derim en azından güvendiğimiz birine söyleseydik uzun süre gelmezsek kampı ayağa kaldır diye...Ama artık her şey için çok geçti Medusayla karşılaşmamıza saniyeler kalmıştı şimdi pişman olmamak için dikkatli olmamız gerekti, birbirimizi korumalıydık.Lia'nın sorduğu soruya cevap vermediğim geldi aklıma bu kötü düşüncelerden sıyrılıp ona doğru baktım :

-Hazır mısın ?

Hazır mıydım ... Lia'ya zarar gelmesini engelleyebilecek miydim ?Lia'ya baktım ve güçlü durmam gerektiğine karar verdim. Dik durdum , emin bir ifadeyle:

-Hazırım , hadi gidelim de öğrenelim bakalım bu Medusa 'nın derdi neymiş.

Lia yavaşça kapıyı araladı ve başını içeri doğru uzattı.Bende aradan baktım ama hiçbir şey gözükmüyordu sonra kapıyı kendimize doğru sonuna kadar açtık odanın içine gün ışığı girdi ve her şey birden netleşti. Gördüğümüz yer normal bir odayı andırıyordu tabi masa üstünde yazar kasa ve donmuş heykeller ( yemin edebilirim içeride en az 25 tane vardı ) olmasaydı.İçeriye doğru adımlarımızı attık gayet iğrençti buraya insanlar nasıl giriyor diye düşündüm bir insan olsam ve cüceye ihtiyacım olsa en son gireceğim yer burasıdır.Lia'da benim gibi düşünüyordu çünkü yüzünde garip bir ifade vardı .Tam nerde bu Medusa diye düşünürken birden bir ses duyduk bir arkamızdan bir yanımızdan geliyordu.Liayla el ele tutuştuk ne yapacağız diye düşünmeye başladım ama hiç bir fikrim yoktu sonra ne dediğini anlamaya çalıştım .

Cornelia Fackrell
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: Uzun zamandır beklenen karşılaşma   Uzun zamandır beklenen karşılaşma Icon_minitimeC.tesi Ekim 23, 2010 6:03 am

Odaya girdiğimde gördüğüm heykeller benim çok sinirimi bozmuştu. Burada en az 25 tane heykel vardı ve ben o melez yada insanlara acıyordum. Onları gördükçe Medusa'ya olan kızgınlığım artıyordu. Bunun yanında bir de içimde bir korku vardı. Amy buraya benim yüzümden gelmişti ve onu da, kendimi de korumalıydım. Eğer ona bir şey olursa asla kendimi affetmezdim. Bu düşünceleri beynimden uzaklaştırmaya çalışarak her zaman ki gibi kendimden emin bir yüz ifadesi alıp oda da ilerlemeye başladık. Tam o sırada Medusa
"Hoşgeldiniz kızlar." dedi ve güldü. Ona dönüp dönmemekte kararsızdım. Çünkü bizi buraya çağırmasının bir nedeni vardı ve kesinlikle bize tuzak hazırlamıştı. Amy'nin elini tuttum ve

"Amy arkadana yada başka bir tarafa bakma. Unutma gözlerine bakınca taşa döndürüyo. O yüzden çok dikatli olmalıyız." dedim. Bunları bilerek sesli bir biçimde söylemiştim. Çünkü Medusa'nın bunları bildiğimizi bilirse daha az olay olur diye düşünüyordum. Aslında şu an düşündüklerimin ne kadarı doğru hala emin değildim.

Yüzümü Medusa'ya dönmeden konuşmaya başladım. "Medusa konuyu uzatmadan konuşalım. Benimle sorunun ne? Ben seni tanımadığım halde sen beni düşman olarak biliyorsun." dedim. Neden böyle yaptığı hakkında hiç bir fikrim olmamasına rağmen ona kızgındım. Resmen bana bir mektup yazıp, beni ayağına çağırmıştı. Bu da beni iyice sinir ediyordu.

Medusa dediklerimden sonra güldü ve "Aslında seniinle bir sorunum yok tatlı kız. Asıl sorunum babanla. Baban sanırım sana yaptıklarını anlatmamış. Athena ve Poseidon benden güzelliğimi ve onunla beraber iyiliğimi çaldı. Şimdi bende onun kızını ondan alıcam." dedi ve gülmesi fazlalaşıp kahkaha atmaya başladı. Kahkahası iyice beni korkutmuştu. Dediklerine inanamıyordum. Babam neden böyle bir şey yapmıştı yada Athena anlamıyordum. Ama ne olursa olsun babamlara olan güvenim sarsılmayacaktı. Medusa'nın hiç bir söylediğine inanmayacaktım. Ben içimden bunları düşünürken Amy şaşkın bir sesle konuşmaya ve elimi korkudan sıkmaya başladı..
Amy Kleppy
Hermes'in Çocuğu
Hermes'in Çocuğu
Amy Kleppy

MesajKonu: Geri: Uzun zamandır beklenen karşılaşma   Uzun zamandır beklenen karşılaşma Icon_minitimePerş. Ekim 28, 2010 8:14 am

Medusa arkamızdaydı ve döndüğümüz an taş olacaktık ,böyle bir durumda aklıma bir şey gelmiyordu.Aklıma gelen tek şey 'kaçmaktı' evet kaçmalıydık ama nereye ? Bir süre onu düşündüm ve sonra kaçmak güzel bir fikirdi en azından arkamızda iğrenç bir yaratık olmazdı,sessizce Lia'ya seslendim ve :

-Kaçmalıyız başka bir şansımız yok ,3 diyince kapıdan kaçıyoruz sen benden hızlı davran ben kapıyı kilitlemeye çalışacağım.Sen üçüncü sıradaki kadının arkasına saklan ve gözlerini sakın açma. Bunu söylerken üçüncü sırada bir kadının olmasını diliyordum.

Lia hiçbir şey sormadan Tamam dedi ,Bende saymaya başladım, benimle aynı anda Medusa'da bir şeyler söylüyordu ama duymuyordum.

-1...2..Lianın elini hafifçe bıraktım ve 3 diye bağırdım aynı anda öyle hızlı koşmaya başladık ki eminim Medusa bize bakakalmıştır , ben kapıyı kapatırken Medusa'nın elbisesini gördüm tam gözüne bakacakken birden kapıyı suratına sertçe kapattım ardından ''Ahh..Hermes kızı görürsün seeen '' diye bir ses duydum birazcık mutlu olmuştum ona ilk zararı vermiştik hemen koşarak üçüncü sıradaki kadını buldum - gerçektende varmış- Lia'ya doğru eğilip :

-Hemen düzgün bir yer bulup saklanmalıyız ve acil bir plan bulmalıyız dedim.Lia bana sarıldı ve elimi tutup koşmaya başladık.
Cornelia Fackrell
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: Uzun zamandır beklenen karşılaşma   Uzun zamandır beklenen karşılaşma Icon_minitimeCuma Ekim 29, 2010 12:31 pm

Ah medusa beni öldürmeye niyetliydi ve de bizde ondan kaçıyorduk. Bu ne kadar zaman sürecekti bilmiyordum. Yine de ikimizde birbirimizi tutarak kaçıyorduk. Tam koşarken ben yerdeki bir taşa takılıp düştüm. Medusa bize doğru kızgın bir şekişlde geliyordu. "Amy sen kaç. Bir plan düşün ve onu uygulayalım. Şimdi ikimizde yakalanmayalım." dedim hızlıca. Medusa bize çok yaklaşmıştı ve ben yerden kalksamda kaçamazdım. Amy ne kadar itiraz edicek olsada onu susturarak "Hadi ikimiz içinde en iyisi." diyerek onun kaçmasını sağladım. Medusa çok yaklaşmıştı. Sesini duyuyordum. Yerden kalktığım anda Medusa yanımda bitivermişti. Gözlerim kapalıydı. Ne kadar zorlansamda gözlerimi açmamakta kararlıydım.

"Hadi ama Poseidon kızı aç şu güzel gözlerini" dedi. Yüzü bana çok yakın olduğu için başındaki yılanlar yüzüme değiyor ve ben irkiliyordum. Buradan bir an önce kaçmalı yada medusa'yı ölfürmeliydim. Yoksa burada diğer insanlar gibi taşa dönüşüp kalıcaktım. Korkuyordum. Bir yandan umarım Amy bir plan bulmuştur diye düşünüyordum. Medusa gözlerimi açmayışıma giderek kızıyordu. "Hadi ama aç artık gözlerini." dedi. Gözlerimi artık kapamakta zorlanıyordum. İçimden gözlerimi açmak için resmen emir alsamda bununla da direniyordum. Tam bu sırada Medusa'nın arkasına bir kaç taş düştü ve "Hey burdayım bana baksana." diye bir ses geldi. Bu ses Amy'nindi ve başının belaya girteceğinden emindim. Ama Medusa yanımdan uzaklaşıp Amy'e doğru gittiği sırada hemen koşup kaçmaya başladım. Gözüm kapalıydı ve bu benim kaçışımı yavaşlatıyordu ama son hızımla kaçıyordum.

"Bekle Poseidon kızı sıra sana da gelicek ama önce şu arkadaşına bakıyım." dedi ve sinirli bir şekilde Amy'nin peşinden gitmeye başladı.
Amy Kleppy
Hermes'in Çocuğu
Hermes'in Çocuğu
Amy Kleppy

MesajKonu: Geri: Uzun zamandır beklenen karşılaşma   Uzun zamandır beklenen karşılaşma Icon_minitimeC.tesi Kas. 06, 2010 4:51 am

Medusa peşimdeydi ve ben ona bakamıyordum sonra aklıma - her ne kadar güzellikle çokta ilgili olmasam- çantamdaki aynam geldi.Bi yere saklandım burası çok karanlıktıydı nasıl bulacaktım aynayı bu karanlıkta biraz düşündükten sonra babamın bana verdiği yüzük bu sorunu çözebilirdi ve çözdüde birden her yer aydınlanmaya başladı bende aynayı hemen buldum.Saklandığım yerden çıktım ve koşmaya başladım arkamı görebiliyordum artık ama yeni bir sorun doğmuştu önümü göremiyordum kafamı öne çevirecektim ki kendimi yerde buldum birine çarpmıştım hemde gayet feci şekilde.Korkarak gözlerimi açtım ve karşımda Lia'yı gördüm hemen elinden tutup onu kaldırdım ve birlikte koşmaya başladık.Elimdeki aynayı Lia'ya verdim çünkü kafam çok kötü ağrıyordu ve şişmişti Lia'da aynı durumdaydı bir farkla onun dudağı şişmişti.Arkamızda Medusa gelmiyordu içime daha kötü bir his düştü aklımda sorular vardı ve içimdeki bu his aynı zamanda soruların cevaplarınında yakın geleceğini söylüyordu.
Hector Sentius
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Hector Sentius

MesajKonu: Geri: Uzun zamandır beklenen karşılaşma   Uzun zamandır beklenen karşılaşma Icon_minitimeÇarş. Kas. 10, 2010 7:51 am

(RPOUT:ARADAN KAYNAK YAPMA GİBİ BİR ŞANSIM VAR MI?)
Hector Sentius
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Hector Sentius

MesajKonu: Geri: Uzun zamandır beklenen karşılaşma   Uzun zamandır beklenen karşılaşma Icon_minitimeÇarş. Kas. 10, 2010 8:04 am

(Lia'nın izni ile yazıyorum)
Uzun zamandır maceraya atılmamıştım.Görev çıkması içinde beklemem gerekliydi.En iyisi medusa yada onun taşa çevirdiği Kıvırcık'ın amcasının heykelini satın alamalıyım. Yine görev çantamı doldurdum ve sırtıma asıp yola çıktım.İlk hedef Em Teyze'nin Bahçe Cüceleri Mağazası.Pegasusum yardımı ile yine oraya gittim.Aslında biraz endişem vardı.Beni taşa çevirirse...Buradayken Kıvırcık'ın Amcasınıda ziyaret ederim belki...Taş halde duruyordu.Mağazada gezmeye başladım.Medusadan hiçbir iz yoktu.Yoksa biri benden önce gelip kafasını mı uçurdu bunun...İçerden ses geliyor...Sanırım orada.Kılıcımı çektim.İçeri atıldım.Ah, az daha Lia ve Aly'i doğruyordum.Beni fark etmediler.

"Hey"
Cornelia Fackrell
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: Uzun zamandır beklenen karşılaşma   Uzun zamandır beklenen karşılaşma Icon_minitimeÇarş. Kas. 10, 2010 9:25 am

"Hey!" sesiyle birlikte Amy'le beraber sıçradık ve hızla arkamıza döndük. Karşımda Hec'i görmemle beraber hem korktum, hem de Medusa olmadığı için sevindim.

"Ne işin var burada Hec?" dedim biraz yüksek bir sesle. Ardından Amy'nin beniçekmesiyle beraber Medusa'nın geldiğini anladım ve Hec'i tutarak koşmaya başladık. Nerede olduğu hakkında bir bilgim yoktu. Amy'e dönerek "Sen aynayı al ve öbür tarafa git. Bende Hec ile beraber bu tarafa gidiyorum." diyerek sağ tarafı gösterdim ve ilerlemeye başladım. Amy de tamam anlamında başını salladıktan sonra o da sol tarafa doğru ilerledi. "Biraz macera yaşamak istiyordum aslında da sizin burada ne işiniz var?" dedi Hec. Hem Medusa'ya bakıyor, hemde benden cevap bekliyordu.

"Bizi yani beni o çağırdı. Babam hakkında bir şeyler saçmaladı ve beni taşa döndürmeye çalıştı. Bana yollucağı mektubu da Amy'e gitmiş ve işte sonuç olarak beraber buradayız." dedim ve ardından "Şu medusa bizi taşa çevirmeden bir an önce onu öldürmeliyiz." diye ekledim. Aslında öldürsek yine canlanıcağını biliyordum ama yine de bu beni ondan bir süre uzak tutardı. Hec benim dediklerimi onaylar şekilde başını salladıktan sonra soru saracak şekilde ağzını açtı ama Amy'nin bağırmasıyla birlikte soru sormak yerine ikimizde onun yanına doğru koşmaya başladık. Amy'nin olduğu yere görünmeden gittikten sonra Amy geldiğimizi anlayarak sesli bir şekilde konuşmaya başladı..

(Hec Amy de izin verdi merak etme. Smile)
Amy Kleppy
Hermes'in Çocuğu
Hermes'in Çocuğu
Amy Kleppy

MesajKonu: Geri: Uzun zamandır beklenen karşılaşma   Uzun zamandır beklenen karşılaşma Icon_minitimeCuma Kas. 12, 2010 10:33 pm

Sol tarafa doğru koşmaya başladım aynı zamanda aynadan Medusaya bakıyordum.Aniden aynam düştü ve arkamda yılanların sesini duydum hemen gözlerimi kapattım.Açmayacaktım istediğini yapsın ama açmayacaktım.
-Seni buldum Hermes kızı...(yılanların tıslaması)Aç hadi o gözlerini hadi hiç Hermes kızı görmemiştim...(yılanların tıslaması)Gözlerini merak ediyorum..Rengini...Bakışını..Mavi mi ela mı yeşil mi yoksa siyah mı...(yılanların tıslaması)
Nasılda bu kadar kuvvetli olabiliyordum Lialara haber vermem gerekti ve aklıma ilk gelen çığlık atmaktı bunu kesin anlardı.Nefes aldım ve avazım çıktığı kadar kuvvetli bir şekilde bağırmaya başladım.Ben bağırırken Medusa geriye doğru çekildi sanki.
-Niye bu kadar bağrıyorsun..Sana nefretim daha bir arttı aç artık şu gözlerini diye o bağırdı.Liaların geldiklerini hissetmiştim.Ağırlık yapmasın diye çantamı saksıların oraya atmıştım aklıma geldi içine bıçak koymuştum aslında o bıçağı koymamın nedeni bir farklıydı ama sonuçta işimize yaracak tek alet oydu.
-Bak derdini anlıyorum bende senin yerinde olsam bende Lia'dan öcümü almaya kalkışırdım.Hatta onu lime lime ederdim ÇANTAMDAKİ BIÇAKLA.
Medusa sanki onunla dostmuşum gibi o günleri anlatmaya başladı bense umarım duymuşlardır diye Tanrılara yalvarıyordum.
Hector Sentius
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Hector Sentius

MesajKonu: Geri: Uzun zamandır beklenen karşılaşma   Uzun zamandır beklenen karşılaşma Icon_minitimeC.tesi Kas. 13, 2010 11:52 pm

"Ne oluyor Lia"
"Hec koş Amy medusayı buldu sanırım yada medusa onu buldu"
Dağılmadan Aly'yi aramaya başladık.Deliler gibi koşuyorduk.Amy bu kadar kısa sürede nereye gitmişti.Bir kez olsun başımızı belaya sokmadan gelemiyorduk.Buna tüm melezler dahildi.Yüzlerce cüce vardı.Bazıları satirdi.Gözüme bir heykel çarptı ve Lia'ya:
"Yoksa o heykel Kıvırcık'ın amcasımıydı" diye sordum.
"Saçmalama Hec şimdi Amy'yi bulamamız gerek."
Evet bencede saçmalamaya başlamıştım.Nihayet sesin geldiği yere ulaştık.Lia'yı tuttum ve geri çektim.
"Ona görünme"
Medusa sanki Amy kırk yıllık arkadaşıymış gibi ona içini döküyordu.Lia arkamda bekliyordu.
"Lia"Arkamı döndüğümde Lia kaybolmuştu.Tamam Lia'da Lucy ve Stell'e benzemeye başladı.Bunlar bir kez olsun,düşünerek hareket edemezmi.Lia kendini Medusanın önüne attı."Poseidon'un kızı" medusanın onu taşa çevirmemesi için bir neden yoktu.Medusa hamle yapmadan Amy hamle yaptı ve arkasından aynayı medusanın kafasına indirdi.Offf.Çok acımış olmalı.Ne saçmalıyorum ben.Medusa bir süre yerde durakcaktı ama er geç kalkacaktı.Eee... şimdi ne yapacağız...
Cornelia Fackrell
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: Uzun zamandır beklenen karşılaşma   Uzun zamandır beklenen karşılaşma Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 7:02 am

Hec ile birlikte sonunda Amy'i bulmuştuk. Hec bana Medusa'ya görünmememi söylemişti ama ben burada durup Amy'i o durumda izleyemezdim. Birden Medusa'nın arkasından yaklalştım. Medusa beni fark edip dönmeden bir saniye önce gözlerimi kapammıştım ve taşa dönüşmekten kurtulmuştum. Birden Amy'nin elindeki ayna ile medusa'yı yere düşürdüğünü fark ettim. Ama Medusa çok güçlüydü ve burada bir dakika kadar kısa bir sürede kendine gelebilirdi. Amy yerdeki Medusa'ya bakıyordu. Bende aklımdan geçen ilk şeyi yaptım ve saçımdaki dalga şeklindeki tokamı çıkardım.

"Hançer!" diye bağırdıktan sonra tokam hemen sözüme itaat etti ve hançere dönüştü. Elimdeki hançeri aldım ve içimden 1-2-3 diye saydıktan sonra gözlerimi kapatıp Medusa'nın boynunu kopardım. Bunu nasıl yaptım bilmiyordum ama yapmıştım işte. Hec Medusanın boynunu kopardığımı görünce yanımıza geldi.

"İyi işti kuzen, ama sende Stell'e benzeyip şu atlama huyundan vazgeç." dedi ve gülümsedi.

"Tamam kuzen bir daha yapmamaya çalışırım." diyerek bende gülmesine katıldım. Ardından Amy'e dönerek "Hadi Amy buradaki işimiz bitti artık kampa dönelim." dedim ve hep beraber dışarı çıkarak pegasuslarımızı çağırdık ve Melez kampına doğru ilerlemeye başladım.

RP BİTMİŞTİR! (Hec ve Amy'nin ekleyeceği birşey yoksa..)

Uzun zamandır beklenen karşılaşma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Uzun Bir Gezi
» Uzun Bekleyişin Sonu
» Labirent'te uzun bir macera.
» Manhattan'da Uzun Görev.
» Uzun zaman sonra ~