Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Lara Adams

2 posters
YazarMesaj
Lara Adams
Afrodit'in Çocuğu/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Lara Adams

Lara Adams Empty
MesajKonu: Lara Adams   Lara Adams Icon_minitimeSalı Mart 08, 2011 3:54 am

Zeka ve strateji gelişirme sınıfı...Bunun ile ilgili hiçbir fikrim yoktu.Öğrenmem gerekiyordu.Üstüme kıyafet geçirip kulübemden çıktım.Benim dersliğimin yanındaki derslik olmalıydı.Ama yerini bilmiyordum.Galiba bulmak için epey zaman harcıyacaktım.Etrafa baktım.Dersliğin yolunu tuttum.kısa süre sonra benim yardımcısı olduğum dersliğe gelmiştim.Derslik buralarda bir yerde olmalıydı.Birden karşımda bir derslik gördüm.Tabela da böyle yazıyordu.

'Zeka ve Strateji Geliştirme Dersliği.'

Galiba burası olmalıydı.Gülümseyerek içeriye girdim.Karşımda Summ'ı gördüm.Yanına oturdum.Yanına gittim ve yaptıklarına baktım.Bir problem çözüyordu.Summ bile bu kadar zorluk çekiyorsa ben hiç yapamam düşüncesiyle soruyu okumadım.Kısa süre sonra Summ soruyu çözdü ve bana bakarak gülümsedi. "Selam." dedim şen bir sesle.Summ ise "Selam." diyerek sözlerimi tekrar etti.
http://www.melezkamprpg.yetkin-forum.com
Summer Katherine Ramsey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Summer Katherine Ramsey

Lara Adams Empty
MesajKonu: Geri: Lara Adams   Lara Adams Icon_minitimeSalı Mart 08, 2011 7:11 pm

Benim Sanat ve Zanaat Becerileri Sınıfı'ndaki eğitmenim Lara'nın dersliğime gelmesi çok sevindirmişti beni. Lara içeri girince neşeli bir sesle "Selam." dedi. Ben de ona "Selam." diye karşılık verdim. Sonra da "Dersliğime hoş geldin Lara, seni burada görmek çok güzel." dedim gülümseyerek. Lara da bana gülümsedi ve "Hoş buldum Summ, teşekkür ederim. Sanırım rolleri değiştik." dedi. Küçük bir kahkaha atarak "Evet, sanırım öyle oldu." dedim. "Neyse, sanırım artık derse başlayabiliriz." diye ekledim ve Lara'dan işaret ettiğim sandalyeye oturmasını rica ettim. Sonra karşısına geçerek "Önce neyden başlamak istersin?" diye sordum ve bazı seçenekleri saydım. "Labirent bulmacaları, fark bulmacaları, hafıza oyunları, işlem pratikliği..." Bakalım Lara hangisini seçecekti?
http://supernaturalrpg.yetkin-forum.com/
Lara Adams
Lara Adams

Lara Adams Empty
MesajKonu: Geri: Lara Adams   Lara Adams Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 8:03 am

Keyifli bir gülümseme ile Summ'a baktım. "Hımm..Labirent bulmacalarını severim." diye tısladım ama bu keyifli bir tıslamaydı.Daha iyi düşünmeye çalışarak Summ'a baktım. "Hey,bulmaca da olabilir." Arada kalmıştım.Summ'a baktım,bana yardım etmesi için.Ama ne yapabilirdi ki? Birden Summ'ın sesi ile irkildim. "Arada mı kaldın? Ozaman labirent bulmacayı önerebilirim sana.Eğlenceli de olabilir." Mutluluk ile kafamı salladım.Haklı olabilirdi.

Summ eşyalar için dolabın olduğu yere gitti.Bende etrafı gözetlemeye başladım.Gerçekten derslik çok iyi döşenmişti.Pırıl pırıl ve rengarenkti.Yani tam benim tipim.Daha sonra Summ geldi ve malzemeleri önüme koydu.
Summer Katherine Ramsey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Summer Katherine Ramsey

Lara Adams Empty
MesajKonu: Geri: Lara Adams   Lara Adams Icon_minitimeC.tesi Mart 12, 2011 10:37 am

Lara, labirent bulmacasını yapmayı kabul edince ben de hemen dolaba gittim ve içinden labirent bulmacası bulunan kitabı aldım. Lara elinde kalemi, hevesle beni bekliyordu. Hemen çözülmemiş bir bulmaca sayfasını açarak Lara'nın önüne koydum. "Hazır mısın Lara?" diye sordum gülümseyerek. Beni olumlu bir cevapla "Hazırım Summer." diye cevapladı. Bunun üzerine ben de "Güzel, o zaman süreyi başlatıyorum. Bulmacayı olabildiğince çabuk çözmeye çalış. Bu tür işlerde hız ve pratiklik önem taşır." dedim ve süreyi başlattım. Lara biraz heyecanlı gibiydi. Önce biraz bocaladı, labirent yollarını karıştırdı. Ama sonra kendini toparlamayı başardı ve yavaş yavaş labirentte doğru yolu buldu. Labirenti bitirdikten sonra Lara bana döndü ve merakla ne diyeceğimi beklemeye başladı. "Çok iyiydin Lara." dedim gülümseyerek. Bu sözüm onu memnun etmişe benziyordu. Çok geçmeden bana "Peki sırada ne var?" diye sordu. Biraz düşündüm ve ona "Hmm, istersen şimdi de biraz fark bulmacaları çözebiliriz. Ne dersin?" diye sordum.
Lara Adams
Lara Adams

Lara Adams Empty
MesajKonu: Geri: Lara Adams   Lara Adams Icon_minitimePerş. Mart 17, 2011 2:16 am

Pis pis sırıttım. "Hey,farkı bulmayı severim." Summ gülümsedi çekmeceleri karıştırdı ve daha yeni alınmış gibi duran bir gazeteyi önüme koydu.Gazetenin üzerinde yedi tane farkı bulun yazıyordu.Elime kalemi aldım ve resimlere iyice bakmaya başladım.Konsantre olmaya çalışıyordum.Birden Summ'ın sesi ile irkildim. "Süreyi başlatıyorum." Arkasından garip bir ses geldi.Sürem başlamıştı.Resimlerin birinde üzerinde mor bir tişört altında ise mavi bir pantalonu olan yakışıklı bir çocuk vardı. 'İyi seçim' diye iç geçirdim ve hafifce kıkırdadım.Daha sonra diğer resime baktım. Kırmızı tişörtün altına mavi bir pantalon vardı.İlk farkı bulduğum için mutlulukla gülümsedim.Daha hızlı olmalıydım çünkü sürem azalıyordu.Birden gözüm çocuğun mavi gözlerine diğerininde yeşil gözlerine takıldım. 2. fark bu olmalıydı.Derin bir nefes aldım,farkı işaretledim.Daha sonra merakla diğer farklara bakmaya başladım.
Summer Katherine Ramsey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Summer Katherine Ramsey

Lara Adams Empty
MesajKonu: Geri: Lara Adams   Lara Adams Icon_minitimeCuma Mart 18, 2011 2:00 pm

Lara, daha şimdiden 2 farkı bulmuştu bile. Bu kadar hızlı olmasının bulmacadaki resim seçimimden mi kaynaklandığını bilmiyordum ama Lara oldukça iyi gidiyordu. Fazla aramasına gerek kalmadan 3. ve 4. farkı da bulmuştu. Ve ardından 5.'yi de. Sıra son iki farka gelince Lara biraz zorlanmıştı. Ama sonra dikkatini resimdeki çocuktan çekip yanında duran bisiklete verince kalan farkları da bulmayı başarmıştı. Neşeli bir sesle "Bitti!" diye seslenince kronometreyi durdurdum. Bunu gören Lara merakla "Ne kadar süre geçti Summer?" diye sordu. Lara'nın bu sorusu üzerine kronometreyi tekrar elime aldım ve orada yazılı olan sayıları okudum. "4 dakika 43 saniye." dedim ve "7 adet fark bulunan bir bulmaca için gayet iyi bir sonuç. Üstelik bu fark bulmacada dikkat dağıtıcı bir yakışıklı varken." diye ekledim kıkırdayarak. Lara da benimle kıkırdamaya başladı. Daha sonra kıkırdamayı kesip Lara'ya döndüm ve "Neyse, şimdilik bu kadar eğlence yeter." dedim. Çekmeceye yönelerek içinde hafıza kartlarının bulunduğu kutuyu elime alarak "Şimdi biraz hafıza oyunu oynama zamanııı!" dedim ve kutuyu masaya bıraktım. İçinden 20 adet kart çıkartarak masaya dizmeye başladım.
Lara Adams
Lara Adams

Lara Adams Empty
MesajKonu: Geri: Lara Adams   Lara Adams Icon_minitimePaz Mart 20, 2011 2:48 am

Açıkcası hafıza oyunlarından nefret ederdim.Berbat bir performans çıkaracağımdan emindim.Ama sırf sevmiyorum diye yapmamazlık olmazdı.Belki yapa yapa kendimi geliştirebilirdim.Summ kartları yerleştirdikten sonra bana döndü.Süreyi başlattı.Kartların ortasındaki kartı seçtim.Baykuş çıktı.Kartın altında da baykuşu kısaca tanıtıyordu.Ama okuyacak halim yoktu.Ayrıca sürem vardı.Kartı iyice inceledikten sonra yerine koydum kenardaki kartı seçtim.Şans buna denirdi sanırım.Aynı çıkmıştı.Summ eşleştirdiğim kartları aldı ve kenara koydu.Bu şans kısa süreliğine gülümsememe yetmişti.Ortadaki kartın sağ tarafında ki kartı seçtim.Balina çıkmıştı.Balinaları çok severdim.Cana yakın olmaları beni onlara daha çok bağlardı.Gülümseyerek kartı yerine yerleştirdim.Bir tane daha seçtim.Bu bir fok balığıydı.Onları da yerleştirdikten sonra fok balığının olduğu kartın çaprazındaki kartı aldım.Papağan çıkmıştı.Ben papağan bulmuşmuydum? Malesef,hayır.Sessizce oyuna devam ettirmeye başladım.
Summer Katherine Ramsey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Summer Katherine Ramsey

Lara Adams Empty
MesajKonu: Geri: Lara Adams   Lara Adams Icon_minitimePaz Mart 27, 2011 12:23 pm

Lara sırayla kartları açmaya başladı. Şansına, ilk olarak iki tane baykuşun bulunduğu kart yan yanaydı ve Lara bu iki kartı eşleştirmişti. Ardından da diğer kartları açtı. Balina, fok ve papağan. Yerlerine iyice baktıktan sonra başka kartlara yöneldi. Bir kart, iki kart, üç kart... İşte, sonunda fok balığının olduğu diğer kartı bulmuştu. Hemen diğer fok balığıyla eşleştirdi ve bu kartları da eşleştirdiği diğer kartların yanına koydu. Sonrasında kalan kartları da eşleştirdi. Masadaki tüm kartlar eşleştiğinde kronometreyi durdurdum. "6 dakika 33 saniye." dedim. Lara biraz endişeli gibiydi. "İyi mi kötü mü?" diye sordu. Gülümseyerek "İyi tabii ki de. Eğer kendini biraz daha geliştirirsen daha da iyi olacağına eminim." dedim ve göz kırptım. Sonra da kutudan 30 tane daha kart çıkararak "Aslında şimdi biraz daha alıştırma yapsak iyi olur." dedim ve diğer 20 kartla beraber toplam 50 kartı, Lara'nın da yardımıyla, tekrar masaya dizmeye başladım. Tüm kartları dizdiğimizde kartlara tedirgin gözlerle bakan Lara'ya döndüm ve "Endişelenme, yapabileceğinden eminim." diyerek ona cesaret verdim. Bu sözüm, Lara'nın moralini biraz düzeltmiş gibiydi. Kafasını olumlu anlamda sallayarak yerine oturdu. Derin bir nefes aldı ve "Süreyi başlatabilirsin Summer." dedi. Ona gülümseyerek "Sana güveniyorum Lara." dedim ve kronometrenin düğmesine basarak süreyi başlattım.
Lara Adams
Lara Adams

Lara Adams Empty
MesajKonu: Geri: Lara Adams   Lara Adams Icon_minitimeC.tesi Nis. 02, 2011 12:01 am

Tekrar mı? Çok korkuyordum.Umarım hemen yapabilirdim.Hemen bir kart çektim,5 sayısı geldi.Sanırım bu sayılarla ilgiliydi.Daha sonra kenardaki kartı aldım.32.Bu sefer şans yanımda değil gibi gözüküyordu.Bu sefer başka bir yere yöneldim.Gözüme çarpan kartı çektim heyecanla karta baktım.5! Ah tabii yanında birde sıfır vardı.50.Bu çok sinirimi bozmuştu.Summ olmasa 0'ı karalayabilirdim.Ama bozuntuya vermemeye çalışarak kartı yerine koydum.Bir tane daha çektim.28,30,1,40 derken en sonunda 50'yi bulmuştum.Gülümseyerek Summ'a baktım daha sonra gözüm elindeki kronometreye baktım.2 dakika mı? Tanrı aşkına,2 dakika geçmişti ve ben sadece bir kart eşleştirmiştim.Daha çok hızlı olmalıydım.bir kart çektim.38.İki saniye geçmeden kartı yerine koydum ve bir tane daha çektim.30.Bunu bulmuştum.Öyle hatırlıyordum ama nerede olduğunu unutmuştum.Acele etmeliydim.Gözlerimi kapatıp bir kart çektim.12.Olmamıştı,becerememiştim.Ama hatırlamaya başlamıştım.Bana yakın gelen kartı çektim.30! Yehuu iki tane kart eşleştirmiştim.!
Summer Katherine Ramsey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Summer Katherine Ramsey

Lara Adams Empty
MesajKonu: Geri: Lara Adams   Lara Adams Icon_minitimeSalı Nis. 05, 2011 11:01 am

Lara hafıza oyununun başlarında biraz yavaş gitse de sonradan açılmaya başlamıştı. Gittikçe kartlar azaldığı ve eşleştirmek de kolaylaştığı için daha iyi bir performans sergiliyordu. Gülümseyerek onun tüm kartları büyük bir hırsla eşleştirmesini izledim. Toplamda sekiz dakika sonunda hafıza oyununu bitirmeyi başarmıştı. Bana kartları ne kadar sürede eşleştirdiğini sorunca ona geçen zamanı söyledim. Bunu duyunca biraz somurtur gibi oldu ama ben Lara'nın dikkatini başka bir noktaya çektim. "Lara, şimdi de bir sudoku bulmacası çözmemiz gerekiyor. Ama önce sana bu bulmacayı kısaca açıklayayım. Sudoku'nun bir diğer adı da Rakam Yerleştirme'dir. Standart olarak 9x9 boyutlarında bir diyagramda çözülen ve her satır, her sütun ve her 3x3'lük karede 1'den 9'a rakamların birer kez yer alması gereken bir zeka oyunudur." dedikten sonra çekmeceme giderek bulduğum, çözülmemiş, kolay seviyede bir sudoku bulmacasını Lara'nın önüne koydum. Lara kısa bir süre bulmacayı inceledi ve bana dönerek "Tamam Summer. Bulmacayı yeterince inceledim. Sanırım artık süreyi başlatmanda bir sakınca yok." dedi. Ben de kafamı tamam anlamında sallayarak bir kere daha kronometrenin düğmesine bastım. Lara da sudoku bulmacasını çözmeye başladı. İlk önce karelere yazdığı sayıları birkaç kez yazıp sildi ama sonunda bir tane 3x3'lük karenin içindeki tüm sayıları doğru olarak yazmayı başardı. Tabii bu sırada diğer kutucuklardan da bazı sayıları bulmuştu. Ben Lara'yı seyrederken o da pür dikkat bulmacasını çözüyordu.
Lara Adams
Lara Adams

Lara Adams Empty
MesajKonu: Geri: Lara Adams   Lara Adams Icon_minitimePaz Nis. 10, 2011 3:38 am

Sudoku da iyi değildim ama elimden geleni yapıyordum.Birkaç yalnışımı sonradan farkdip silmeye başladım.Bir yalnış yüzünden neredeyse tüm yaptıklarım yalnış oluyordu.Bu haksızlıktı.Birkaç dakika sonra sonunda hepsini yapmış,rahatlamıştım.Merakla Summ'a baktım.Summ gülümsedi. "Hiç fena değil,Lara." bende gülümsedim çünkü bir eğitmenden bunları duymak çok güzel birşeydi.Alnımdaki terleri sildim ve önüme gelen saçlarımı arkaya attım.Ama kendimi o kadar çok kaptırmıştım ki saçımın bozultuğunun bile farkında değildim.Saçımı topladıktan sonra Summ'a döndüm. "Evet Summ? Şimdi ne yapacağım?" Summ malzemelerin olduğu dolabın yanına gitti ve birkaç malzeme alıp yanıma doğru gelmeye başladı.Neler getirdiğini bilmiyorum ama eğlenceli birşey olacağını umuyordum.Summ yanıma geldiğinde derin bir nefes aldı ve konuşmaya başladı...
Summer Katherine Ramsey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Summer Katherine Ramsey

Lara Adams Empty
MesajKonu: Geri: Lara Adams   Lara Adams Icon_minitimeCuma Nis. 15, 2011 9:22 am

Lara'nın yanına elimde bir matematik testiyle geldiğimde ona "Lara, şimdi son uygulamamıza geçiyoruz." dedim. Lara heyecan ve merak karışımı bir bir sesle "Yeni uygulamamız nedir Summ?" diye sordu. Onun bundan hoşlanıp hoşlanmayacağını bilmiyordum ama yine de söyledim. "Bir matematik testi." Lara buna biraz burun kıvırdıysa da kaçışı olmadığının farkına varmış olmalı ki sonunda testi eline alıp incelemeye başladı. Sonra "Summ, bu test zorunlu mu?" diye sordu son bir umutla. Ben de "Üzgünüm Lara ama maalesef bu testi çözmen gerekiyor. Dersin bir parçası bu." diye cevap verdim. Lara derin bir iç çekip kalemi eline aldı ve "Umarım soruları yetiştirebilirim." diye mırıldandı. Bunun üzerine ben de süreyi başlattım. Lara bazı sorularda takılıyor, oyalanıyor; bazı soruları ise oldukça kısa sürede çözebiliyordu. Bu bana biraz ilginç geliyordu ama bazı öğrenciler böyleydi işte. Bazı konuları harika şekilde çözebilirlerken bazı konularda zorlanabiliyorlardı. Birkaç dakika daha geçince kronometreye göz attım. Lara'nın süresinin bitmesine az kalmıştı.

Lara Adams
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Lara Adams |2|
» Lara Adams <3
» Lara Adams
» Lara Adams
» Lara Adams -- GörevLer