Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Eğlenceli Ziyaret.

2 posters
YazarMesaj
Andrea Grace Harvey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Andrea Grace Harvey

Eğlenceli Ziyaret. Empty
MesajKonu: Eğlenceli Ziyaret.   Eğlenceli Ziyaret. Icon_minitimeÇarş. Mart 02, 2011 3:56 am

Kulübedeydim yine.Sıkıcı bir gün geçiriyorum denebilirdi.Odamda yatağımda uzanmıştım.Tavanı seyrediyordum.Gerçekten de sıkıcı bir gündü.Yerimden kalkarak mutfağa doğru ilerledim.Sıkıldığımda yemek yemeye başlıyordum.Dolabı açtım ve tadının güzel olduğunu düşündüğüm birkaç parça şey bulmaya çalıştım.Yıkanmış üzümlerden koparıp birkaç tane ağzıma attıktan sonra salona geçtim.Koltukta kitap okuyan Summ'ın yanına oturdum.Kitabına gömülmüştü belli ki.Konuşacağı da yoktu.Tekrar yerimden kalktım ve ayakkabılarımı giyerek kulübeden dışarı çıktım.Nereye gideceğimi bilmiyordum.Belki biraz dolaşır ve hava alırım düşüncesiyle rastgele yürümeye başladım.Daha sonra aklıma April'ı ziyaret etmek gelmişti.April kampa yeni gelen melezlerden sayılırdı.Aslında pek de yeni değildi ama ona hala alıştığım söylenemezdi.Kendisi sapsarı saçları ve deniz mavisi gözleriyle tam bir Poseidon kızıydı.Bir yandan saçıma çeki düzen verirken bir yandan da Poseidon Kulübesi'ne doğru yürümeye başladım.Kapıyı büyük ihtimalle o açmayacaktı.Eğer o da benim gibi biraz çekingense odasında tek başına oturup kitap okuyordur.Poseidon Kulübesi'nden pek arkadaşım yoktu.Sadece selam verdiğim ve adlarını bildiğim bir iki kişi vardı.Neyse ki kapıyı onlardan biri açtı.İçten bir gülümsemeyle bana bakan Cornelia'ya ''April orada mı?'' diye sordum.Cornelia evet anlamında başını sallayarak beni içeri davet etti.Cornelia April'ın odasının yerini göstererek içeri geçti.Burası gerçekten de bir Poseidon Kulübesi gibi dizayn edilmişti.April'ın odasını da merak ederek kapıyı tıklattım.''Gelebilir miyim?'' diye sorduğumda kapı hemen açıldı.Etkileyici gözleriyle April karşımda duruyordu.''Andy, seni beklemiyordum.Hoş geldin!'' diyerek beni odasına aldı April.Odası sade ama güzeldi.Üzerinde martı karikatürleri olan çarşafı açık buz mavisi rengindeki duvar kağıdına uyum sağlamıştı.İşaret ettiği koltuğa oturarak konuşmaya başladım.''Eee Appz nasılsın?'' diye sorduğumda April anlatacak bir sürü şeyi varmış gibi duruyordu.

En son Andrea Grace Harvey tarafından Perş. Mart 03, 2011 6:13 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
April Diana Lancaster
Poseidon'un Çocuğu
Poseidon'un Çocuğu
April Diana Lancaster

Eğlenceli Ziyaret. Empty
MesajKonu: Geri: Eğlenceli Ziyaret.   Eğlenceli Ziyaret. Icon_minitimeÇarş. Mart 02, 2011 11:22 am

Kulübeme Andy'nin gelmesine çok sevinmiştim. Pek arkadaşım yoktu henüz, o yüzden günlerim bir nevi sıkıcı geçiyordu diyebilirim. Birinin ziyaretime gelmesine alışık değildim, hazırlıksız yakalanmıştım. Andrea "Eee Appz, nasılsın?" diye sordu. Ona anlatacak öyle çok şeyim vardı ki, nereden başlayacağıma karar veremiyordum. En sonunda önce sorusunu yanıtlayıp aynı soruyu ben de ona sorduktan sonra anlatmaya başlamaya karar verdim. Böylesi daha makuldu sanırım. "İyiyim Andy, sen nasılsın?" Bu tür konuşmalar bana çok sıradan geliyordu aslında. Ama iletişimde büyük bir katkısı olduğu yadsınamazdı. Sonuçta çoğu konuşma bu cümlelerle başlardı. Andy'nin cevabı beni kendime getirdi. Ne saçmalıyordum ben böyle? İletişim falan, dikkatim dağılmıştı sanırım. "Ben de iyiyim. Kulübede canım sıkılmıştı da belki birlikte bir şeyler yaparız diye düşündüm." dedi. Ona içten bir şekilde gülümsedim ve "İyi düşünmüşsün Andy, ben de sıkıntıdan patlamak üzereydim." dedim. Bu doğruydu, kulübede hiçbir şey yapmadan boş boş oturmak oldukça bunaltıcıydı. Andy'ye "Ne yapmak istersin Andy?" Andy omzunu bilmem anlamında silkince "Belki önce bir şeyler atıştırmak istersin." dedim. Andy bir şey demedi ama yüz ifadesinden onun da acıkmış olduğunu fark edebiliyordum. Bunun üzerine onu kolundan tutup mutfağa sürükledim. Cornelia'nın da bize katılması için ona seslendim. Ancak Lia bize yapacak birkaç işi olduğunu söyleyip özür diledikten sonra kulübeden çıktı. Şimdi koskoca Poseidon Kulübesi'nde Andy ve ben yalnız kalmıştık. Aslında bu iyiydi, daha rahat konuşabilme ve kaynaşabilme fırsatımız vardı şimdi. Ben dolapları karıştırırken Andy de mutfağımızı inceliyordu. Yüzünde mutfağı beğendiğini gösteren bir ifade vardı. O mutfağımızı incelemeye devam ederken ben de dolaptan iki paket kakaolu bisküvi çıkarıp tabaklara koydum. Biraz çubuk kraker de ekledikten sonra atıştırmalıklarımız hazırdı. Aslında şaşırmıştım, kulübemizde bu kadar abur cubur bulunduğundan haberim yoktu. Neyse, bundan sonra gözümü dört açacaktım artık. Son olarak bardaklarımıza da meyve sularını doldurduk ve salona geçtik. Andy'yle sohbet etmek için sabırsızlanıyordum.
Andrea Grace Harvey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Andrea Grace Harvey

Eğlenceli Ziyaret. Empty
MesajKonu: Geri: Eğlenceli Ziyaret.   Eğlenceli Ziyaret. Icon_minitimeCuma Mart 04, 2011 5:53 am

April beni çok sıcak karşılamıştı.Hem kulübede yalnız kalmamız hem de April'ın gerçekten sıcakkanlı biri olması kendimi ona yakın hissettirmişti.Hazırladığı abur cubur tabağı da keyfimi yerine getirmişti.Bir yandan çubuk krakerlerimi yerken bir yandan da April'ın anlattıklarını dinliyordum.Uzun süre kampta yaşadığımız ilk olayları birbirimize anlattıktan sonra ikimiz de hareketli bir şeyler yapmanın iyi olacağı kararına varmıştık.''Ee, April söyle bakalım aklında neler var?'' diye sorduğumda April elini çenesine götürerek düşünüyor gibi yaparken birden parmaklarını şıklattı ve ''Aslında eğlenceli bir şeyler yapabiliriz.'' dedi ve yerinden kalkarak mutfağa doğru ilerlemeye başladı.Çeşmeyi açtı ve avcuna su doldurduktan sonra ''Sen ne yapı-'' dememe fırsat vermeden avcundaki suyu suratıma attı.Yüzümü korumaya çalışsam da April tam olarak isabet ettirmişti.Bir elimle yüzümü silerken diğer elimle de April'a fark ettirmeden arkamdaki yastığı kavramıştım.Ayağa kalktım ve yastığı arkamda saklayarak ''İyi atıştı Appz!'' dedim.Appz sırıtarak ''Ne o karşılık yok mu yoksa?'' dediği anda yastığı arkamdan çıkararak hızlı bir şekilde ona fırlattım.April kısa bir çığlık attıktan sonra dağılan saçlarını düzeltti ve ''Sen var ya!'' diyerek üzerime doğru yürümeye başladı.Toplayabildiği tüm yastıkları bana doğru atmaya başlamıştı.''Tamam tamam dur! Eğer devam edersek kulübeyi yıkacağız ve bu benim başıma değil senin başına patlar ona göre!'' dedim sinsice güldükten sonra.April yatığı koltuğa geri koydu ve ''Tamam bakalım, öyle olsun.'' dedi.Nefes nefese kalmıştık kendimizi koltuğa attık.''Ee şimdi ne yapıyoruz peki?'' diye sorduğumda Appz kaşlarını çatarak ''Bu sefer de sen bul!'' dedi.Evet, sıra bendeydi sanırım.Düşündüm ve ''İlk önce şuraları toplayalım da ondan sonra rahat rahat karar veririz.'' dedim.Appz başıyla onaylayarak ''Hadi o zaman!'' diyerek yerdeki yastıkları koltuklara dizmeye başladı.Ben de kuru bir bez alarak April'ın ıslattığı yerleri silmeye başladım.Zaten ortalığı çok dağıtmamıştık.10 dakika sonra işimiz bitmişti.Kendimi tekrar koltuğa atarak ''Ne yapsak ki?'' diye kara kara düşünmeye başladım.''Buldum!'' diye haykırarak yerimden kalktım ve kulübeden dışarı çıktım.Kendi kulübeme doğru koşarken umarım April yanlış anlamamıştır diye geçiriyordum içimden.Kapıyı açan Summ'ın sorularına cevap vermeden odama doğru ilerledim ve yatağımın altındaki oyun kutularından en eğlenceli olan Twister oyununu alarak tekrar April'ın yanına gitmek için koşmaya başladım.Twister annemin bana 11. yaş günü hediyesiydi.O zaman melez olduğumu bilmiyordum ve normal arkadaşım da çok olmadığından dolayı neredeyse hiç oynayamamıştım bu oyunu.Kapıda etrafa bakınan April'ın yüzündeki şaşkın ifade elimdeki kutuyu görünce silinmişti.Appz ''İnsan giderken söyler, meraktan çatladım burada!'' dediğinde onun bu merakını savuşturarak hemen oyunu anlatmaya başladım.Appz'in oyuna başlamak için sabırsızlandığı her halinden belliydi.

April Diana Lancaster
Poseidon'un Çocuğu
Poseidon'un Çocuğu
April Diana Lancaster

Eğlenceli Ziyaret. Empty
MesajKonu: Geri: Eğlenceli Ziyaret.   Eğlenceli Ziyaret. Icon_minitimeC.tesi Mart 05, 2011 11:46 pm

Andy oyunu anlattıkça sabırsızlığım artıyordu. Gerçekten oldukça eğlenceli bir oyuna benziyordu. Tüm kuralları yeterince öğrendikten sonra oyuna başlamaya karar verdik. Ancak bir sorun vardı. Oyuna başlayabilmemiz için bir kişi daha gerekiyordu. Biz kara kara bu kişinin kim olacağını düşünürken kulübeden içeri Bells girdi. Andy ile ben Bells'e sinsi sinsi bakıyorduk. Neyin içinde olduğu hakkında hiçbir fikri olmayan Bells ise şaşkın bir haldeydi. "Bir sorun mu var kızlar?" diye sordu. Andy, "Sorun yok, aksine bizim de şimdi birine ihtiyacımız vardı." dedi tatlı tatlı gülümseyerek. Bells'in kafası iyice karışmış gibi görünüyordu. Buna dayanamayarak kardeşime ona neden ihtiyacımız olduğunu anlatınca neşeyle gülümseyerek "Kabul!" dedi. "Bu gerçekten çok eğlenceli olacak!" Biz de teklifimizi kabul etmesine sevinmiştik, artık oyuna başlayabilirdik. Çarkı Bells'e verdik ve kağıdı yere serdik. Andy "Oyun başlasın!" dedikten sonra beklenti ve heyecanla Bells'e döndük. Bells, çarkı çevirdi ve ilk talimatı söyledi. "Andy, sağ el kırmızıya." Andy sağ elini uygun yere koyduktan sonra sıra bana gelmişti. Bells çarkı tekrar çevirdi. "April, sol el sarıya." Elimi Bells'in söylediği yere koydum. Oyun yaklaşık on beş dakika boyunca bu şekilde, belki biraz daha zorlaşarak, devam etti. Tabii bu sırada gülmekten yerlere yatmamak için kendimizi zor tutuyorduk çünkü zaten biraz daha zorlarsak yere yatmak için gülmemize gerek kalmamıştı. En sonunda daha fazla dayanamayağımı anlayarak pes ettim. Andy sevinç çığlıkları atarken ben büyük bir rahatlama hissi geçiriyordum. O şekillerde nasıl durduğuma hala inanamıyordum. Oyun sona erince Bells'e teşekkür ettik. O ise bize bundan oldukçe memnun olduğunu söyledi. İzlemek güzel olabilirdi ama oynamak kesinlikle çok zordu. Her şeye rağmen çok eğlenmiş, harika zaman geçirmiştik. Biraz oturup konuştuktan sonra Bells yapması gereken işleri olduğunu söyleyip kulübeden ayrıldı. Kulübede yine Andy ve ben kalmıştık. Andy, yapılacak bir şey düşünüyor gibiydi. O an aklıma çılgınca bir fikir geldi. "Andy, Kahin'in yanına gitmeye ne dersin?"

Kulübedeki rp bitmiştir.

Eğlenceli Ziyaret.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ziyaret
» Ziyaret
» Ziyaret.
» Ziyaret! :)
» İlk ziyaret