Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Misafir ağırlıyorum

2 posters
YazarMesaj
William Maxwell
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
William Maxwell

Misafir ağırlıyorum Empty
MesajKonu: Misafir ağırlıyorum   Misafir ağırlıyorum Icon_minitimePerş. Şub. 24, 2011 10:24 am

Kulübede sessizce oturup kitap okuyordum. Bugün yapacak hiçbir işim yoktu. Bütün gün antreman yapmanın yorgunluğu vardı üzerimde. Kulübede bende başka hiçbir kardeşim yoktu. Bir iki saat sonra kitabımı bitirmiştim. Kü.üklüğümden beri çok hızlı kitap okurdum. Athenanın bilgelik tanrıçası olmasıyla ilgili birşey olsa gerekti. Kitabı çalışma odamızdaki trafın üzerine aldığım yere bıraktıktan sonra. Birşeyler atıştırmaya karar verdim. Mutfaktan biraz kraker aldım ve masada oturup yedikten sonra bir bardak su içtim. Ne yapacağımı düşünürken birisi kulübenin kapısını çalmaya başladı. Şaşırmıştım kardeşlerim kapıyı çalmazdı genelde. Merakla yürüyerek kapıyı açtım. Karşımda Ares kulübesinden olduğunu bildiğim bir kız duruyordu. Gülümsedi ve konuştu. "Merhaba ben Nicole." Ben de şaşkınlıkla cevap verdim. "Ben Will tanıştığımıza memnun oldum içeri geçsene." İçeri girdikten sonra oturdu ve konulmaya başladı. "Kamptaki diğer melezlerle tanışmak istedim en yakındaki kulübe buydu." dedi. Gülümseyerek cevap verdim. "Ah sen Ares kulübesindensin değil mi?"
Terra M. Winchester
Hestia Rahibesi/Kılıç Eğitmeni
Terra M. Winchester

MesajKonu: Geri: Misafir ağırlıyorum   Misafir ağırlıyorum Icon_minitimeC.tesi Mart 05, 2011 1:33 am

Kulübemde küp gibi oturmaktan canım sıkıldığı için kampta dolaşmaya çıkmıştım. Tırmanma Duvarı'na, Cirit Atma Sahası'na falan gittim. Ama kimse yoktu etrafta. Ben tanışabileceğim insanlar istiyorumdum. O anda aklıma bir fikir geldi. Neden kulübeleri dolaşmaya çıkmıyordum ki? O anda bulunduğum noktaya en yakın kulübeye doğru yürümeye başladım. Burası tahminen Athena Kulübesi'ydi. O külübenin içini de merak ediyordum. Gerçi tahmin etmek zor olmasa gerekti. Her yanda çizimler ve Sudoku gibi zeka oyunları görecektim galiba.

Kulübenin kapısına gelince kapıyı çaldım. Bizim klübede olduğu gibi kulübe çevresinde tuzak falan varsa diye çok dikkatli hareket etmiştim ama galiba tuzak yoktu. İlk başta zili duyup kapıyı çalan olmadı. Tekrar zili çaldım. Bu sefer daha fazla ziln üstünde basılı tutmuştum elimi. Ve içeriden ayak sesleri geldi. Galiba sonunda biri duymuştu.

Kapıyı açan benden büyük olduğu belli olan yakışıklı br çocuktu. Ona gülümseyip kendimi tanıttım.

"Merhaba ben Nicole."

Benim kulübelerine gelmemin şokunu hala atlatamamış gibi şaşkınca cevap verdi. "Ben Will tanıştığımıza memnun oldum içeri geçsene." İçeriye geçtim. Etrafta bir sürü çizimler vardı tahmin ettiğim gibi ama zeka oyunları yoktu. Külübe dünkü Temizlik Denetlemesi'nden sonra hala temizdi. Bir kanepeye kuruldum.

"Kamptaki diğer melezlerle tanışmak istedim en yakındaki kulübe buydu." diye açıkladım buraya neden geldiğimi. Çocuk muhtemelen bunu merak ediyordu. Bana gülümseyerek cevap verdi. "Ah sen Ares kulübesindensin değil mi?" Yani soru sordu.

"Evet, ben Ares kulübesindenim. Kaç yaşındasın? Ben 14 yaşındayım. Benden büyük olduğun besbelli gerçi ama. Tahminen 16-17 yaşında olmalısın." dedim ama bunları flört eder gibi söylememiştim. Çocuk ona asıldığımı sanabilirdi. Benim zaten bir sevgilim vardı.
William Maxwell
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
William Maxwell

MesajKonu: Geri: Misafir ağırlıyorum   Misafir ağırlıyorum Icon_minitimePaz Mart 06, 2011 2:43 pm

"Evet 16 yaşındayım." diye cevap verdim. Hermia ile görüşmeyeli günler olmuştu. Ne yaptığınıda bilmiyordum. Aramazdaki ilişki çok garipti. Henüz tam olarak sevgili diye çağıramıyordum. Ama meraktanda ölmek üzereydim. Nicole de ares kulübesinden olduğuna göre belki biliyordur diye düşündüm. Ancak öle şak diye soramazdım.Bir şekil de laf gelmiş gibi sormalıydım. Nereden gireceğimi düşünürken birden aklıma geldi.

"Son temizlik denetlemesinde pek birşey yapamadınız. Kulübe lideriniz deliye dönmüştür."

dedim. Umutlu gözlerle kıza bakıyordum. Umarım sadece evet veya hayır diyerek geçiştirmezdi. Aslında pek konuşkan birine benziyordu. Eğer doğru soruları sorarsam Hermia ile ilgili herşeyi öğrenebilirdim. Fırsat ayağıma kadar gelmişti. Geri tepemezdim.
Terra M. Winchester
Terra M. Winchester

MesajKonu: Geri: Misafir ağırlıyorum   Misafir ağırlıyorum Icon_minitimeCuma Mart 11, 2011 6:46 am

Will bir an ona asıldığımı düşünecek ve bu düşünceyle havalanacak sanıyordum ama öyle bir şey yapmadı. Yapsa onu hemen tuvalete alır ve kafasında oluşan o yanlış yargıları klozet suyuyla temizlerdim. Bunu yerine cevap vermekle yetindi.

"Evet 16 yaşındayım." dedi Will ve bir süre sessiz kaldık. Sonra Will tekrar konuştu.

"Son temizlik denetlemesinde pek birşey yapamadınız. Kulübe lideriniz deliye dönmüştür." dedi. Dönüp ona baktım. Sanki ağzımdan laf almaya çalışır gibiydi. Ama ne hakkında laf? Ona istediği cevabı veremezdim. Fakat bunun için neden apzımdan laf almaya çalıştığımı anlamam gerekiyordu. Ava giderken avlanırsam ne olurdu sonra?

Ne hakkında laf almaya çalıştığını düşünüyordum. Dur bir saniye! Evet, buldum galiba! Herm...

Düşüncelerim Will'in sesiyle bölündü. "Basit bir soru sordum. Cevap vermen niye bu kadar uzun sürdü -gerçi hala cevap vermiş değilsin ama..."

Ona pis bir şekilde gülümsedim. "Ne o? Sadece aptal bir soru, cevabını istediğim zaman verebilirim. Ayrıca kulübe liderimizle niye bu kadar ilgileniyorsun. Sorduğun soru onu da içeriyordu." Sözüm bittiğinde ona bilmiş bilmiş baktım.

Aslında cevabı bal gibi biliyordum. Hermia dün gece rüyasında Will... Will aşkım...( Very Happy) diye sayıklıyordu. Demek bu Will'den bahsediyormuş. Hiç şüphesiz Will de ona karşı boş değildi.

Will'in ise beti benzi atmıştı. "Yok, yok canım..." diye kekeleyecek oldu.

"Merak ediyorsan söyleyeyim. Hermia temizlikle bir gram bile ilgilenmedi. Temizliği baştan sona kadar ben yönettim." Bu sözlerle kendimi övüyordum. "Hem sizi sormalı. Bu Denetlemede birinci oldunuz. Kulübe lideriniz nasıl becerdi bunu?"

Bu soruyu sorduktan sonra dönüp mutfak olduğunu tahmin ettiğim odaya girdim. Rafları karıştırıyordum. "Şarap yok mu? Şöyle şarap içerken bir ağız tadıyla sohbet ederdik."
William Maxwell
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
William Maxwell

MesajKonu: Geri: Misafir ağırlıyorum   Misafir ağırlıyorum Icon_minitimeCuma Mart 11, 2011 10:03 am

Kesin anlamıştı Hermiya'dan bahsettiğimi. (Yuh Will Aşkım diye sayıklamak nedir yav.? Very Happy ) Tam olarak ne cevap vereceğimi bilmiyordum. Hemen geçiştirmek için sorduğu diğer soruya cevap verdim. "Ah maalesef şarabımız kalmadı ama viski var istersen birsürüde kuruyemiş var işte burada." Üst raflardan birisine uzanıp aldığım Jack Daniel's şişesini göstererek. Daha sonra çıkardığım kaselere kokteyl kuruyemişi doldurup iki tane viski bardağı alıp oturma odasına geçtim. Beni takip eden Nicolün önceki sorusuna cevap verirken bir yandan da viskileri dolduruyordum. "Lucy denetlemelere çok önem verir son denetlemede bilgi yarışması yapıp kaybedenlere yaptırdı temizliği hepimizin canı çıkmıştı. Ah buz almayı unutmuşum." Mutfağa hızlıca gidip bir kase buz getirdim. Doldurduğum viski bardaklarına ikişer tane buz atıp kıza uzattım. Bardağı aldıktan sonra kuruyemiş taabaklarından birisini ona doğru iterek biraz daha ağzını aramak için konuşmaya başladım. "Bu kulübe lideriniz... Eee Her-mia mı demiştin? Çok sinirli birisi midir?" Oyunculuğum berbattı. Umarım anlayacak kadar zeki değildir diye geçiriyordum içimden. Hemen Viskimden bir yudum alarak gelen gülme hissini bastırdım. Bana neydi ki Hermia'dan falan onun benimle tek ilişkisi kafamı tuvalete sokmak için olabilirdi.
Terra M. Winchester
Terra M. Winchester

MesajKonu: Geri: Misafir ağırlıyorum   Misafir ağırlıyorum Icon_minitimeC.tesi Mart 12, 2011 4:00 am

Will sorumu geçiştirdi. Daha doğrusu geçiştirmeye çalıştı. Konuştuğum kişileri çok dikkatli dinlerdim. Öyle ya, bazen gizli kelimeler olabilirdi sözcükler arasında.

"Ah maalesef şarabımız kalmadı ama viski var istersen birsürüde kuruyemiş var işte burada." Benim boyumun yetişmediği raflardan birine uzanıp Jack Daniel's şişesi gösterdi. Daha sonra iki tane bardak ve kase çıkartıp viski ve kuruyemiş doldurdu. Oturma odasına geçtik.

"Lucy denetlemelere çok önem verir son denetlemede bilgi yarışması yapıp kaybedenlere yaptırdı temizliği hepimizin canı çıkmıştı. Ah buz almayı unutmuşum." Vah vah...

Will bir kase buz getirip iki tane bana uzattı. Sonra bir soru daha sordu.

"Bu kulübe lideriniz... Eee Her-mia mı demiştin? Çok sinirli birisi midir?" İçimden kıkırdadım. Sinir de nereden çıkmıştı şimdi? Hermia'nın nasıl biri olduğunu anlamak için bin tane daha iyi soru sorabilirdi. Kulübe lideriniz temizlikle ilgilenmez mi? Kulübe lideriniz neden bu kadar kaba? Kulübe lideriniz karşısına çıkan herkesin kafasını klozete mi sokar vs vs...

Yani bu çocuğun kesinlikle oyunculuk derslerine ihtiyacı vardı. Will yüzünde saklamaya çalıştığı bir merakla beni dinliyordu.

"Sinir de nereden çıktı şimdi Will? Senin kafanı klozete sokmaz merak etme." dedim senin kısmını iyice vurgulayarak. İçimden kahkahalarla gülüyordum. "Ayrıca kulübe lideriniz yaptırdığı bilgi yarışmasına kendisini de soktu mu yoksa yarışmadan çıkıp başkalarına mı temizletti? Sadece meraktan soruyorum. Etraf-" Bu noktada etrafa şöyle bir bakındım. "çok güzel olmuş da. Birinci olmanıza şaşmamak gerek. Bizim kulübeyi bir görsen. Hiç süsleme yok. Sırf temizlik. Gerçi o da biraz kötü. Baştan savma yapmışlardı. Ama hiç değilse bulaşıktan yırttık. Hani kulübe liderinizin size bilgi yarışması yaptırdığını söyledin ya, sen o bilgi yarışmasında var mıydın? Varsan soruları bildin mi yoksa temizlik mi yaptın? Öğğk. Bence bilgi yarışması kesinlikle berbat. Ben olsam bizim kulübedekilere kulübe içi düello falan yaptırırdım. Ama sırf düello değil, strateji de öenmli olurdu. Hem iyi düello yapan ve strateji kuran kazanırdı. Ayy, çok konuştum galiba." Bu noktada numaradan kızararak sustum.
William Maxwell
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
William Maxwell

MesajKonu: Geri: Misafir ağırlıyorum   Misafir ağırlıyorum Icon_minitimeC.tesi Mart 12, 2011 10:03 am

Senin kafanı klozete sokmaz. Kesinlikle gizli bir anlam vardı bunda. Midemde garip bir his oluştu. Birkaç saniyeliğine de olsa hayallere dalıp gitmiştim. Nicole'ün sesi beni kendime getiren şey oldu.

"Ayrıca kulübe lideriniz yaptırdığı bilgi yarışmasına kendisini de soktu mu yoksa yarışmadan
çıkıp başkalarına mı temizletti? Sadece meraktan soruyorum. Etraf
çok güzel olmuş da. Birinci olmanıza şaşmamak gerek. Bizim kulübeyi bir görsen. Hiç süsleme yok. Sırf temizlik. Gerçi o da biraz kötü. Baştan
savma yapmışlardı. Ama hiç değilse bulaşıktan yırttık. Hani kulübe liderinizin size bilgi yarışması yaptırdığını söyledin ya, sen o bilgi yarışmasında var mıydın? Varsan soruları bildin mi yoksa temizlik mi yaptın? Öğğk. Bence bilgi yarışması kesinlikle berbat. Ben olsam bizim kulübedekilere kulübe içi düello falan yaptırırdım. Ama sırf düello
değil, strateji de öenmli olurdu. Hem iyi düello yapan ve strateji kuran kazanırdı. Ayy, çok konuştum galiba."

Taramalı tüfek gibi beni soru yağmuruna tutmuştu. Hangi birisine cevap vereceğimi bilemedim. Yüzümde şaşkın bir ifade oluştu. Sadece "Düello iyi fikirmiş." demekle yetindim. Sonra kafamı sallayarak kendime gelmeye çalıştım. Bu kızın ağzından laf almak imkansızdı neredeyse. Başka bir konudan konuşmaya meyilliydi. Sanırım Hermia hakkında konuşmak istemiyordu. Ama böyle bir fırsatı geri tepmeden son bir kez şansımı denemek istedim. "Herhalde sevgiliside çok güçlü birisidir." Kavga etme ihtimalime karşı diye eklemek istedim ama aklım son anda durdurdu ağzımı. Zaten haddini aşmış bir soruydu. durumu daha da kötüleştirmek istemedim.
Terra M. Winchester
Terra M. Winchester

MesajKonu: Geri: Misafir ağırlıyorum   Misafir ağırlıyorum Icon_minitimeC.tesi Mart 12, 2011 10:57 am

Bana boş boş bakıyordu Will. Galiba aklı başka yerlerdeydi. En sonunda şaşkın bir ifadeyle bana baktı. Beyni söylediklerimin hepsini hazmetmesi yarım saat sürmüştü.

"Düello iyi fikirmiş." diyebildi zar zor. Sanki birbirimize laf vermeme yarışı yapıyorduk ve yarışı açık ara ben kazanıyordum. Sonra iyice dibe batmasını sağlayacak bir şey söyledi.

"Herhalde sevgiliside çok güçlü birisidir." Ha ha ha. Şu anda resmen kahkahalarla gülecektim. Ona bin türlü laf sokabilirdim. Bir odun bile şu anda onun ne peşinde olduğunu anlardı yani. Sevgilisinden ona neydi ki? Ne yapacaktı yani?

"Sevgilisini ne yapacaksın sen?" diye sordum yüzümde muzip bir gülümsemeyle. "Sevgilisi olup olmadığını biliyor musun ki? Boş ümit vermek istemem ama kafası çalışmayanlarla işi olmaz genellikle." Soğumuş viskimden bir yudum alırken Will'in yüzünün aldığı hali zevkle izledim.

Misafir ağırlıyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kulübeye Misafir*
» Davetsiz Misafir
» Misafir Odaları
» Yeni Misafir
» Misafir Odası