Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Denetleme 10.

3 posters
YazarMesaj
Izabelle Jearollia
Hekate'nin Çocuğu
Hekate'nin Çocuğu
Izabelle Jearollia

Denetleme 10. Empty
MesajKonu: Denetleme 10.   Denetleme 10. Icon_minitimeÇarş. Şub. 09, 2011 10:02 pm

O gün hevesle yatağımdan doğruldum. Çok büyük bir ihtimalle hiçbir melez kulübe denetlemesini benim kadar heyecanla beklemiyordu. Ama bugün içimde inanılmaz bir enerji vardı. Keşke bu enerjiye her zaman sahip olabilseydim. Büyüyle metabolizmamı hızlandırmayı denemiştim ama olmamıştı. Bu düşünce sinirimi bozdu tabii. Yataktan kalktıktan sonra hızlıca üstümü giymeye başladım. Yan tarafta Rachel ve Nemia uyuyordu. Daha yeni gelmişti ama işte hayat. Temizliği tek başıma yapabilir miyim diye düşünmüştüm ama ben 3 odayı + salonu da temizlemeye kalkarsam yanmıştım. Rachel'a hafif bir sarsıntı ile sordum ''Hey, Rachel! Bugün temizlik yapmak zorundayız! İstersen yapmayabilirsin, şey yani, ee...'' Sözcüklerim mırıltıya dönüşmüştü artık. Rachel yüzünü ovalamaya başladı. ''Eh, günaydın.'' Sanırım söylediklerimin bir tanesini dahi duymamıştı. ''Günaydın...'' dedim. O üstünü giyerken ben de yan odaya gittim. Bizim odayı ben temizleyebilirdim. Rachel da her zaman boş olan odayı temizlerdi. Nemia ise Bendis'in odasını hallederse işimiz biterdi. Salonu da birlikte temizlerdik. İyi bir plandı aslında. Odaya gittim ''Kızlar bugün temizlik denetlemesi var. Ben aslında 3 odayı da temizlemek isterdim ama yapabileceğimi sanmıyorum. Sen şu boş odayı halletsen Rachel, ben de bizim odayı ve Nemia da Bendis'in odasını temizler. Salonu da birlikte hallederiz.'' Rachel önce boş boş baktı. Nemia ise hala pencereden bakıyordu. ''Hey, kızlar! Denetleme var, temizlik yapmalıyız!'' Nemia ve Rachel birbirlerine baktılar. Galiba bu durumdan hiç hoşlanmamışlardı. Sonra hiç beklemediğim bir şekilde tepki verdiler ''Tabii, olur!'' ''Hadi hemen başlayalım o zaman!'' Şaşırma sırası bendeydi ''Siz ciddi misiniz?'' Nemia gözlerinde parıltıyla başını sallayarak ''Evet! Temizlik malzemeleri nerede?''

Onlara temizlik malzemelerinin nerede olduğunu gösterditen sonra ikisi temizlik yapacakları odalara doğru yol aldı. Ben elimde süpürge, toz bezi, sprey, su kovası ve viledayla bizim odaya geçtim. Bayağı dağınıktık. Önce odayı toplamaya başladım. İkimizin yataklarını topladıktan sonra giysi dolabına geçtim. Yetimhaneden apar topar ayrıldığım için pek fazla eşyam yoktu. Rachel'ın eşyaları Nemia ve benimkinden fazlaydı. Önce kendiminkileri tek tek katladım -hayatımda hiç bu kadar özenli bir iş yaptğımı sanmıyorum- sonra Rachel ve Nemia'nınkileri aynı titizlikle topladım ve dolabın kapağnı kapattım. Sıra tozları almaktaydı. Elime toz bezi ve spreyi alıp işe başladım. Odadaki bütün masaların, sandalyelerin, sehpaların vb. her yerin tozunu alıyordum. Biraz yorumaya başlamıştım. En son spreyi küçük masanın üstüne sıkıp toz beziyle hunharca ovaladıktan sonra toz alma kısmı sona ermişti. Öhöm...Şimdi de odayı süpürmek gerekiyordu. Elektrikli süpürgeyi fişe taktığım gibi odayı süpürmeye başladım. Kolum iyice yorulmuştu. Acaba kızlar ne durumdaydı? Boş oda umarım fazla kirli değildi. Yani dış görünüşten harika görünen bir şey gerçekte berbat olabiliyord. Rachel'ın temizlediği odada pek kirli sayılmazdı, hatta bizim odadan temizdi. Nemia umarım yorulmamıştır diye iç geirdim. Bunları düşünerek süpürme işini tamamlıyordum. Sırada ne vardı? Yerleri silmek. Daha sonra? Camları silmek. Sonra? Salonu temizlemek. En son? Koltuğa yayılıp keyif çatmak. Güzel diye düşündüm. Daha yapmamız gereken çok iş vardı. Viledayı elime alıp yerleri silmeye başladım. Bana göre bu en zoruydu. Kolum zaten ağrıyordu şimdi ağrı 2 katına çıkmıştı. Dişimi sıkıp yerleri iyice sildim. Artık çok yorgundum. Ama camları silmeye başladım. Su kovasını ve büyük bir bezi alıp pencereleri silecektim. Dışarı baktım. Kulübeler temizlik yapıyordu. İşime geri döndüm. Bezi ıslatıp camları silmeye başladım. Çok komik göründüğümü düşündüm. Bir pencere, iki pencere derken odanın ne kadar büyük olduğunu farkettim. Tabii bu sayede kulübeye rahatça yayılma şansımız vardı ama temizlemek zordu. Kolumu hissedemez hale gelinceye kadar son pencereyi sildim. Artık bizim odanın işi bitmişti. Ama biraz dinlenmeye karar verdim. Sonra kardeşlerim neler yapıyor acaba diye düşünerek diğer odalara gittim.
Nemia işini bitirmemişti. Rachel ise bitirmiş ve salonu temizlemeye başlamıştı. Ona yardım etmeye başladım, biraz da sohbet ediyorduk. Sonra Nemia geldi, o da işini bitirmişti. Salonu temizlemeye devam ettik. Önce eşyaları topladık, camları ve yerleri sildik. Nemia duvarları silmeye gerek var mı diye sordu, hayır diye cevap verdim. Duvarlar o kadar da kirli değildi sanki, yani eh işte çok da kötü değildi. Kardeş dayanışmasıyla salonu temizlemeye bitirip birbirimizin temizlik yaptığı odalara baktık. Yeni ailemi seviyordum.

En son Xéeny Evgenia Lovétt tarafından C.tesi Şub. 12, 2011 10:54 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
Nemia Stacy Gresean
Küçük Tanrıça
Küçük Tanrıça
Nemia Stacy Gresean

Denetleme 10. Empty
MesajKonu: Geri: Denetleme 10.   Denetleme 10. Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 11:36 am

Negy'nin tıkırtılarıyla uyandım. Düşünceli düşünceli yürüyordu. Bir şeyler planlıyordu herhalde. Tam geri uyuyacaktım ki planını açıkladı.
''Kızlar bugün temizlik denetlemesi var. Ben aslında 3 odayı da temizlemek isterdim ama yapabileceğimi sanmıyorum. Sen şu boş odayı halletsen Rachel, ben de bizim odayı ve Nemia da Bendis'in odasını temizler. Salonu da birlikte hallederiz.'' dedi. Beni güzel uykumdan uyandıran bu kız neden bahsediyor böyle? Temizlik denetlemesi mi? Ah, tabii ya. Kulübelerin temiz olup olmadıklarını kontrol ettikleri günlerden biriydi bugün. Pencereden havaya baktım. Gün daha ışımamıştı bile!
''Hey, kızlar!” diye haykırdı Negy. “Denetleme var, temizlik yapmalıyız!''
Bu fikirden hiç hoşlanmamıştım. Kim ikinci gününde temizlik yapar ki ? Rahatsız bir şekilde Rachel’la bakıştık. Sessizce karar aldık: ikimiz de Negy’le tartışmak istemiyorduk.
“Tabii, olur!” diye şakıdım.
“Hadi hemen başlayalım o zaman!” diyerek bana katıldı Racce. Negy çok şaşırmış görünüyordu.
“Siz ciddi misiniz?”
Aklıma bir fikir gelmişti. Neşeli neşeli kafamı salladım.
“Evet! Temizlik malzemeleri nerede?”
Negy, malzemelerin yerini gösterdikten sonra temizliğe başladı. Ben de bana bol gelen pijamalarımın kenarlarını kıvırmaya başladım. Zaten kıvrılmıştı ama ben iyice katlayıp dirseklerimin ve dizlerimin hizasına getirdim. Bunları bana Hypnos’un 16 yaşındaki kızı Alexis vermişti. Eh, haliyle büyük geliyordu. Pijamalarımla temizleyecektim evi. Zaten sadece bir tane pantolonum vardı ,onu da ziyan edemezdim.
Kulübe toplam 4 odadan oluşuyordu.İlki, salon-mutfak karışımıydı ve en çok kullanılan yerdi. Salon-mutfak kulübenin ortasında bulunuyordu ve kapı buradaydı. Ayrıca diğer odalara da buradan gidiliyordu. İkincisi, salondan sonra en büyük yerdi. Ben, Negy ve Racce bu odada kalıyorduk. Üçüncüsü, Bendis’in odasıydı. O, ayrı bir odada kalmayı istediğini söyleyince ona bu oda verilmiş. Ve son olarak dördüncüsü, en küçük odaydı. Kızların daha rahat olabilmeleri için bu odada kalabileceğimi söylemiştim ama rahatsız olmayacaklarını söyleyerek teklifimi reddetmişlerdi. Küçücük bir penceresi olan bu oda yeni bir kardeşimiz gelirse diye ayrılmıştı.
Bendis’in odasına girdiğimde gözüme ilk çarpan, dağınıklık oldu. Oraya buraya atılmış giysiler, bulunan her deliğe tıkıştırılmış çöpler, havalarda uçuşan toz kümeleri… Hapşurdum. Toza alerjim yoktu ama bu oda gerçekten kirliydi. Odanın kenarlarındaki örümcek ağlarını görünce aklıma terkedilmiş eski dükkanlar geldi. Ama şimdi onların hakkını vermek lazım burası onlardan daha beter haldeydi.
İlk şoku atlattıktan sonra ellerimi havaya kaldırdım.Ben Hekate kızıydım.Büyü Tanrıçasının kızıydım.Bir şeyleri havaya uçurabilmem gerekirdi. Yani gerçek anlamıyla uçurabilmem , patlatmam değil. Gözlerimi kapatıp odanın derli toplu halini düşündüm. Hafif limon kabuğu kokan odada zerre toz yok. Güneş,yeni silinmiş pencere camından parlıyor. Örümcek ağları yok. Tıkıştırılmış çöpler yok. Giysiler dolaba yerleştirilmiş. Yatak toplanmış.
Gözlerimi açtığımda odada tek bir şey bile milim kıpırdamamıştı (havada uçuşan tozlar dışında.). Ellerim hala havada, pencereden dışarı baktım. Bir ağaç nemfi, yüzünde tuhaf bir ifadeyle bana bakıyordu. Hemen ellerimi indirdim. Aptal gibi görünmüş olmalıydım. Üstüne bol gelen pijamasının kollarını dirseklerine kadar kıvırmış, karman çorman sarı saçlarıyla ,gözleri kapalı ,elleri havada ,dikilen bir kız. Nemf hala bana bakıyordu. Hiç bozuntuya vermeden el salladım. O da bana el sallayınca eşyaları toparlamaya koyuldum. Etraftaki kıyafetleri küçük bir dağ oluşturacak şekilde yere yığdım. Çöpleri bir poşete doldurdum. Yatağın çarşafını ve yastığın kılıfını değiştirip, yorganı güzelce örttüm. Negy’nin malzemelerin olduğunu söylediği yerden bir bez kapıp ıslattım. Odaya geri dönünce dolabın içini dışını köşe bucak temizleyip kıyafetleri özenle içine yerleştirdim. Bezimi yıkadım. Bir tas aldım, içini su ve cam silme deterjanı döktüm. Limon kokulu spreyi ve üç tane kuru bezi alıp odaya geri geldim. Kuru bezlerden birini deterjanlı suya soktum , ıslak ve köpüklü kalacak şekilde sıkıp camları silmeye başladım. Her iki tarafını da temizledikten sonra diğer kuru bezi alıp kurulamaya başladım. Ardından cam bezini ve limonlu spreyi aldım. Spreyi sıkıp onu da kurulayınca bir-iki adım gerileyip parıl parıl parlayan camlara baktım. Oda havalansın diye camları açık bırakıp eşyaları geri götürdüm. Süpürgeyle de yerleri süpürdükten sonra paspası aldım. Kovadaki cam silme deterjanlı suyu döküp yer silme deterjanlı su doldurdum. Paspası suya sokup sıktım ve silmeye başladım. Ama güzel silmiyor, leke bırakıyordu. Ben de paspası güzelce durulayıp yerine koyduktan sonra bir yer bezi kapıp deterjanlı suya soktum. Sıktıktan sonra yerleri güzelce sildim. Tam bitti derken gözüme raf çarptı. Dolabı sildiğim daha sonra yıkadığım bezi alıp rafı silip düzelttikten sonra temizlik eşyalarını durulayıp yerlerine koydum. Ayaklarımı sürüye sürüye salona gidip kendimi koltuğa attım. Rachel ve Evgenia çoktan gelmiş, sohbet ediyorlardı.
Racce , Negy ‘den daha canlıydı. Onun sildiği oda hepsinden küçüktü ve kullanılmıyordu. Evgenia ise koltuğuna çökmüştü. Biraz soluklandıktan sonra birbirlerimizin odalarına baktık. İkisi de güzel temizlemişlerdi ; eşyalar yerli yerindeydi ve parlıyorlardı. Ama temizlik kokusu gelmiyordu. Tabii bunu onlara söylemedim. Sıra benim sildiğim odaya gelince küfür savurdular ve kocaman açılmış gözlerle bana baktılar.

Salonu temizlemeye başlayınca aklıma takılan soruyu onlara sordum.
“Kızlar,acaba duvarları silmemize gerek var mı?”
“Duvarlara gerek yok.” dedi Nagy . “Onlar zaten temiz.”
Nagy etrafı süpürmeyi, Racce yerleri paspaslamayı ve ben de etrafın dozunu alıp camları silmeyi bitirince koltuklarımıza geri döndük.
Izabelle Jearollia
Hekate'nin Çocuğu
Hekate'nin Çocuğu
Izabelle Jearollia

Denetleme 10. Empty
MesajKonu: Geri: Denetleme 10.   Denetleme 10. Icon_minitimeC.tesi Şub. 19, 2011 10:38 pm

Koltuklarımıza yayılmış oturuyorduk ki tuvaletleri ve mutfağı unuttuğumu farkettim.
''Hey kızlar! Ben galiba tuvaleti ve mutfağı unutmuşum! Yeniden temizlik zamanı?''
İkisi de tiksinmiş bir ses çıkardılar. İlk konuşan Nemia oldu.
''Olamaz!''
Haklıydı. İlk günlerinden temizllik yapıyorlardı. Fikrimi söyledim.
''Tamam...Tuvaleti ben temizleyeceğim. Siz ikiniz mutfağı halledin.''
İkisinin de yüzleri ışıldadı. Rachel ''Tabii ki yaparız!'' dedi, Acy düşünceli görünüyordu, en sonunda konuştu ''Tek başına yapmak zor olmasın?!'' Derin bir nefes alıp cevap verdim ''Hayır hiç de zor olmayacaktır.''

Tabii canım hiç de zor olmadı. Tuvaleti temizlemek neredeyse yarım saat vaktimi aldı ama beklediğim kadar zor değildi. Ben asıl mutfağı düşünüyordum, kızların durumunu bayağı merak ediyordum. En sonunda tuvaletin tüm işi bitince yorgun argın mutfağa gittim. Kızlar kahkaha atıyorlardı. Demek mutfağı temizlemek sandığım kadar zor olmamıştı onlar için. ''E, nasılsınız?'' Beni yeni görmüşlerdi. Rachel ''İyiyiz, mutfak oldukça temizdi Evgenia. Sana bunun için teşekkür etmemiz gerek'' Nemia'ya bakıp ikisi de sırıttılar ''Sen nasılsın?''
''Eh, ben de iyiyim.'' Gülüşen kardeşlerimden uzaklaşıp muttfağa göz gezdirdim. İşlerini iyi yapmışlardı. ''Bu arada teşekkürler kızlar.'' ''Önemli değil Evgenia. Aynı kulübedeyiz ve bizim de görevimiz. Abartıyorsun.'' ''Benim için önemliydi Evgenia, kusura bakma.'' İkisi birbirine bakıp göz kırptı. Sizi bazen dışlayan iki kız kardeşiniz olması ne hoş, değil mi?
Alexandra Bethany Daniels
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Alexandra Bethany Daniels

Denetleme 10. Empty
MesajKonu: Geri: Denetleme 10.   Denetleme 10. Icon_minitimeCuma Mart 04, 2011 2:28 am

Değerlendirmede.

Denetleme 10.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Denetleme 11.
» Denetleme 12.
» Denetleme 7
» Denetleme, 10
» Denetleme 16