Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kuzen ile Canavarları Haklamak....

2 posters
YazarMesaj
Veronica Gardyner
Artemis Avcısı
Artemis Avcısı
Veronica Gardyner

Kuzen ile Canavarları Haklamak.... Empty
MesajKonu: Kuzen ile Canavarları Haklamak....   Kuzen ile Canavarları Haklamak.... Icon_minitimeSalı Ocak 25, 2011 5:23 am

Kampın girişine yakın olan tahta banklardan birinde oturuyordum. Dün, rahatsızlık verici derecede rutin geçmişti ve benim kesinlikle bugüne hareketli bir başlangıç yapmam gerekiyordu. Bunun üzerinde düşünürken ve aklımda can sıkıntısını gidermek için yeni yeni fikirler üretirken, yanımdan birsürü melez geçmişti. Hepsine teker teker selam veriyordum.

Canımdan bezmiş bir şekilde, sitem belirterek nefes verdim. Kafamı yukarı kaldırdım ve "Tanrıça Artemis, lütfen bana, monoton geçen dünü unutmamı sağlayacak birşey bul! " dedim sessizce. Dilimi eşekarısı soksaymış!

...............................

Yavaşça yerimden kalktım ve yerdeki hareketliliğe bir açıklama getirmeye çalıştım. Gözlerimi şüpheli bir şekilde toprağa diktim. Bir dakika kadar toprağa baktıktan sonra koştum ve girişte durdum. Girişe geldiğim anda nefesim kesildi ve boğazım düğümlendi.

Ben hayretle manzaraya bakarken yanıma, bir genç geldi. Bana " Ne oldu?" dedikten sonra aşağı bakmaya başladı. O da benimle aynı tepkileri vermişti!

En son Veronica Mars tarafından Salı Ocak 25, 2011 6:14 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Theodor Aquila
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Theodor Aquila

MesajKonu: Geri: Kuzen ile Canavarları Haklamak....   Kuzen ile Canavarları Haklamak.... Icon_minitimeSalı Ocak 25, 2011 6:12 am

Amaçsız bir şekilde oradan oraya yürürken yanımdan bir Artemis Avcısı geçmişti. Çok heyecanlıydı ve yüzünden korku okunuyordu. Artemis Avcıları'nı korkarken görmek çok nadir olurdu. Bu nedenle onu takip ettim ve yere baktığını fark ettim. Yanına gittim ve "Ne oldu?" diye sordum. Ama yere baktığım zaman ne olduğunu anladım. En azından bir düzüne kadar Drakon bize bakıyordu ve ellerinde fırlatılmayı bekleyen oklar vardı. Henüz Thalia'nın korumasında olduğumuz için bir şey yapamazlardı. Ama her ihtimale karşı saatime basıp Roloi'yi elime aldım ve bir ok yerleştirdim. Yanımda Veronica da aynı şeyi yaptı. Kafamı ona doğru çevirdim ve "Biraz maceradan kimseye bir şey olmaz öyle değil mi? Hem şu drakonlarda hoşuma gitmeyen bir şey var. Bize bakış tarzları farklı. Belki de ailemizle ilgili bir şeydir? Öğrenmeye değmez mi?" dedim.
Veronica Gardyner
Artemis Avcısı
Artemis Avcısı
Veronica Gardyner

MesajKonu: Geri: Kuzen ile Canavarları Haklamak....   Kuzen ile Canavarları Haklamak.... Icon_minitimeSalı Ocak 25, 2011 6:46 am

"Haklısın." dedim ona. Drakonlara bakarken gözlerim kararmıştı. Yanımdaki melez haklıydı. Bir farklı bakıyorlardı bize drakonlar...

Sonra, unuttuğum birşey aklıma geldi. O, bana bakarken kendimi tanıtma isteği duydum. " Ben Nica. " dedim. Artemis Avcısı olduğumu zaten biliyor olmalıydı. Merakla ona bakmaya başladım...
................................

Ok ve yayım, yanımda hazırdı. Bir Thalia'nın Ağacı'na bir drakonlara bakıyordum. Kararsızlıkla Teo'ya " Ne yapacaklar şimdi? Buraya giremezler. Biz mi çıkacağız?" dedim. Yardım mı çağırsaydık?
Theodor Aquila
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Theodor Aquila

MesajKonu: Geri: Kuzen ile Canavarları Haklamak....   Kuzen ile Canavarları Haklamak.... Icon_minitimePaz Ocak 30, 2011 12:13 pm

"Bence onlarla konuşmanın bir yolunu bulmalıyız. Demokrasinin temellerini atıldığı bir medeniyetin canavarları da demoktratiktir eminim." dedim. Nica biraz şaşırmış göründü ama kafasını salladı. "Peki sence yardıma ihtiyacımız olmaz mı?" diye sordu. Bense kafamı hayır anlamında salladım ve "Şimdi kimseyi kolay kolay bulamayız. Hem ayrıca aramaya çıkarsak belki gidebilirler." dedim.

Elimizde bir oka sarılmış beyaz bir bez parçasını sallayarak Drakonların yanına gittik. İlk başta bir saldırıya karşı temkinliydik fakat içlerinden biri bir şeyler söyledikten sonra hiçbiri saldırmadı. Galiba grubun lideri oydu. Biz de ona doğru yürümeye başladık. Yanına vardığımızda "Sanırım bizimle konuşmaya geldiniz. Söyleyin bakalım, nedir derdiniz?" dedim. Nica sert bir yüz ifadesiyle Drakonların liderine bakıyordu. Lider derinden gelen ve kulak tırmalayan sesiyle "Biz konuşmaya gelmedik melez. Zeus'un kızının ağacının gücünün eskisi kadar iyi olmadığına dair söylemler aldık. Biz de biraz melez yemenin kimseye zararı dokunmaz dedik. Fakat güç kalkanı eskisi kadar iyiydi. Tam gidecektik ki siz geldiniz. Şimdi ziyafet zamanı Drakonlar!" dedi. Son cümlesini bağırarak ve kılıcını havaya kaldırarak söylemişti.

Ben daha şoku atlatamadan Nica kolumdan tuttu ve bir kayalığın arkasına saklandık. Saatimi çalıştırıp ok atmaya başladım. Ama bir türlü düzgün durmadıkları için tutturamıyordum. Nica da benimle hemen hemen aynıydı. "Şimdi ne yapacağız?" diye sordum.

Veronica Gardyner
Artemis Avcısı
Artemis Avcısı
Veronica Gardyner

MesajKonu: Geri: Kuzen ile Canavarları Haklamak....   Kuzen ile Canavarları Haklamak.... Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 9:48 am

Telaşla kuzenime "Bilmiyorum!" dedim. Drakonlar ne saçmalıyordu böyle, Thalia'nın Ağacı gayet iyiydi işte!

Elimdeki yayı sabitleyip, okları hedefime atmaya çalışsam da boşunaydı. Teo da pek farklı durumda değildi. Belli bir planımız yoktu, kampın girişinde asılsız bir şikayet sonucu gelen Drakon ordusu ile tek başımıza kalmıştık! Ben halen Kheiron'u çağırmamız gerektiğini savunsam da, aynı zamanda bunun için geç olduğunun farkındaydım.

Birkaç dakika sonra, olduğumuz yerden çıktık. Drakonlarla tekrardan konuşmayı deneyecektim. " Bir melez öldürmek, ağaç için bir çözüm olmaz, değil mi? Ateşi kesmenizi ve bir dakika olsun beni dinlemenizi istiyorum! "
Theodor Aquila
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Theodor Aquila

MesajKonu: Geri: Kuzen ile Canavarları Haklamak....   Kuzen ile Canavarları Haklamak.... Icon_minitimePerş. Şub. 03, 2011 5:43 am

Drakonların lideri ilk başta afallamış bir şekilde bize baktı. Sanırım bir daha konuşmak isteyeceğimiz aklına gelmemişti. Ama bir anlık heyecana kapıldı ve kabul etti. Bu sırada ben Nica'ya yaklaşıp "Sanırım yine bir şeyler geveleyip saldıracaklar Nica. Ben gidip birkaç melez getireceğim. Onları oyalamaya çalış." dedim. O da kafasıyla onayladı. Cesur bir şekilde konuşmaya başladığı sırada ben Thalia'nın ağacına varmıştım bile. Oradan etrafa baktım. Birkaç melez ok antrenmanından gidiyordu. Apollon'a ve Zeus'a bu akşamki yemekte ek olarak adak sunmaya karar verdim ve onlara doğru koştum. Üç tanesini ikna ettim, diğer ikisi ise tepeden bizi izleyeceklerdi. Herhangi bir hile ya da ek kuvvete başvurduklarında biri bize, diğeriyse Kheiron'a haber verecekti. Bu üç melez Hephaistos, Hermes ve Ares'in çocuklarıydılar. Hephaistos kulübesinden bir melez vardı, güzel ok atabilirdi. Hermes kulübesindeki melez de işe yarayabilirdi. Ares kulübesinden gelen melez ise zaten bizim için harika bir şanstı. Gerçi diğer dört melezle takılması bana biraz garip gelmişti ama şimdi bununla uğraşacak zaman yoktu.

Nica'yı bıraktığım yere geldiğimde başımdan aşağı kaynar sular döküldü! Onu bir ağaca bağlamışlardı ve şimdi beni arıyorlardı. Neyse ki hiç akıllı değildi şu Drakonlar, yoksa işimiz bitmişti. Diğer üç meleze döndüm ve planımı açıkladım. Onlar ok atabilecekleri yerleri seçtiler. Bense Roloi'den Ying ve Yang'ı çıkardım ve Nica'yı kurtarmaya gittim. Başında duran nöbetçiyi öldürmek hiç zor olmadı. Sonra Nica'nın iplerini kestim ve onun bileklerini ovuşturmasını izledim.
Veronica Gardyner
Artemis Avcısı
Artemis Avcısı
Veronica Gardyner

MesajKonu: Geri: Kuzen ile Canavarları Haklamak....   Kuzen ile Canavarları Haklamak.... Icon_minitimePerş. Şub. 03, 2011 6:20 am

Teo yardım için melez çağırmaya gittiğinde işler pek sandığım gibi gelişmedi.Drakonlar planladığım gibi saldırmadılar ve beni kandırdılar ama bunu asla itiraf etmeyi düşünmüyorum.Ağaca beni bağladılar drakonlar ne kadar zekalarını kullanamasalarda kesinlikle düğüm atmasını biliyorlardı.Ve tam onlara yakışacak şekilde beni bağladıktan sonra etrafımda Teo'yu arıyorlardı.Ama ben onu görebiliyordum.Yanındada bir kaç melez.Drakonları etkisiz hale getirip yanıma geldi ve ipleri kesti acıyla ellerimi ovuşturdum tam drakonların yanına didip 'onları ne yapacağımzı' soracaktım ki gökyüzünden siyah kuşlar belirmeye başladı.

Teo'yu dürtüp yukarıyı gösterdim. "onlar ne?" Teo yukarı bakıp omuz silkti. "Bilmem." içimde bir endişe vardı."Nedense," diye cevap verdim teo'ya "onların iyi birşey olmadığını hissediyorum."
Theodor Aquila
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Theodor Aquila

MesajKonu: Geri: Kuzen ile Canavarları Haklamak....   Kuzen ile Canavarları Haklamak.... Icon_minitimePerş. Şub. 03, 2011 8:29 am

"Ben de Nica. Ama ne olurlarsa olsunlar, onları haklamamız gerek." dedim. Kendimi resmen savaş alanında hissetmiştim. Nica'yla birlikte diğer melezlerin yanına gittik. Ares çocuğu biraz farklı duruyordu. "Bir sorun mu var?" dedim. İlk önce tedirgin bir şekilde yüzüme baktı, sonra "Bunlar Ares'in stymphalian kuşları. Eğer babam onları öldürdüğümü öğrenirse başım büyük derde girer." dedi. Çok şanslıydık doğrusu, bir de bu sorunla uğraşmamız gerekiyordu. Ama sesimi yükselterek "O zaman burada yaşayan tek bir canavar bile bırakmıyoruz! Ben ve Nica kuşlarla ilgileniriz. Siz üçünüz de drakonları haklayın. Hiçbir kuşun kaçmadığından emin olacağız Ares oğlu, merak etme." dedim. Herkes bir anda dediklerimi yapmaya başlayınca Nica'ya döndüm. Bana bakıp "Güzel konuşmaydı Teo, hadi şimdi kuşlarla ilgilenelim. Yanlış hatırlamıyorsam Herkül'ün görevlerinden biriydi bu." dedi. Daha sonra karşılıklı birer ağacın tepesine tırmandık.

Drakonların lideri kuşları bize yardıma gelen melezlerin üstüne yolluyordu. Çünkü şimdiden 2 drakonu öldürmeyi başarmışlardı. Ama dikkate almadığı bir şey vardı: kuşları kolayca yok edebilecek bir Artemis Avcısı ve Apollon çocuğu. Nica ve ben ikili üçlü oklar atarak kuşları buharlaştırmaya başladık. Öldükleri zaman garip bir mekanik ses geliyordu. Birkaç dakika içinde ortalık tüylerle doldu. Ama kuşların çoğu ölmüştü. Birkaç kuş bize doğru geliyorlardı. O zaman hançerlerimi çıkardım ve tepemde uçuşan kuşlara vurmaya başladım. Onlar da boş durmayıp yüzümü, kollarımı gagalıyorlardı. Birçok çiziğim vardı artık, ama benimle uğraşan kuş kalmamıştı. Nica da benimle aynı durumdaydı. Geriye iki düzine kuş kalmıştı ve onlar da menzilimizden çıkıp 3 melezin üstünde uçuyorlardı. Nica'yla sessiz bir antlaşma yaptık ve onlara yardıma koştuk.

Veronica Gardyner
Artemis Avcısı
Artemis Avcısı
Veronica Gardyner

MesajKonu: Geri: Kuzen ile Canavarları Haklamak....   Kuzen ile Canavarları Haklamak.... Icon_minitimeC.tesi Şub. 12, 2011 7:44 am

ikimizde ok atmak konusunda ustaydık.Ama Teo kuşları kendi üstüne çekerken bende olabildiğim kadar hızlı kuşları avlayacaktım.aslında pek zor olmazdı benim için tabii,yukarda 100 tane kuş olsaydı ama Hey!Yukarıda nerdeyse 500'e yakın kuş vardı.Şuan elimizde bulunan en iyi planda buydu.Teo koşturarak elindeki okları fırlatmaya başladı.Bende yayıma 10 tane yay dizdim.Gözlerimi kıstım ve hepsini fırlattım.Kuşlar delirmiş gibi Teo^ya uçuyor Teo oklarını fırlatıyor ve birkaç tanesini öldürmesine rağmen kuşları daha fazla sinirlendiriyordu.Oklarım 10 tanesine birden 2 tane kuş takıldı.Harika!20 kuş gitmişti.Teo'da 5 Tane vurdu dersek 25 tane.Geriye 475 tane kuş kalmıştı.

"Yandık!" diye mırıldandım.Daha iyi bir plana ihtiyacım vardı.
Theodor Aquila
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Theodor Aquila

MesajKonu: Geri: Kuzen ile Canavarları Haklamak....   Kuzen ile Canavarları Haklamak.... Icon_minitimeC.tesi Şub. 12, 2011 9:07 am

Nica "Yandık!" dediği zaman kafamı kaldırdım ve gerçekten birçok kuşla karşılaştım. Bir şeyler yapmalıydık, ok atarak öldüremezdik onları. Düşünmeye başladım. Onların hepsini öldürmemiz gerekiyordu. Peki neden? Çünkü Ares'in çocuğu öyle demişti, eğer hepsini öldüremezsek babası onu haklardı. Dur bir dakika, Ares oğlu! Onun bu kuşlar üzerinde bir etkisi olmalıydı. Nica'ya döndüm ve "Bir planım var!" diye seslendim. Daha ne olduğunu sormasına fırsat vermeden "Öncelikle gidip Ares çocuğunu buraya getirmeliyim. Bu sırada sen de vurabildiğin kadar kuşu vur." dedim. Kafasını salladı ve oklarını atmaya başladı. Ben de koşarak üç melezin yanına geldim. "Siz ikiniz bir süre idare edebilir misiniz? Sana ihtiyacım var da." dedim Ares'in çocuğunu göstererek. Diğer ikisi birbirlerine baktılar ve olur dediler. Ares'in çocuğu da hemen ayağa kalktı ve birlikte Nica'yı bıraktığım yere doğru koşmaya başladım. Planımı Ares oğluna anlattığım zaman "Tamam elimden geleni yaparım. Ama tek başıma etkili olabileceğimi sanmıyorum." dedi. Ben de "Merak etme ben de güneş ışınlarının etkisini ani değişiklerle değiştirerek yardım edeceğim." dedim. Nica'ya baktığım zamansa etrafında yeni melezler gördüm. Sanırım tepede gözetlemeleri için bıraktığım melezler yardım çağırmışlardı. Şans tekrar bizim yanımızdaydı.

Kuzen ile Canavarları Haklamak....
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İki Kuzen, İki Okçu.
» Kuzen Buluşması
» Kuzen Kuzene & 71 / 1