Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00

+3
Cornelia Fackrell
Edward J. F. Newgate
Satellite Morgan
7 posters
YazarMesaj
Satellite Morgan
Artemis Avcısı/Kulübe Lideri/Melez Danışmanı/Araba Yarışları Koordinatörü/Okçuluk Eğitmeni
Artemis Avcısı/Kulübe Lideri/Melez Danışmanı/Araba Yarışları Koordinatörü/Okçuluk Eğitmeni
Satellite Morgan

4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Empty
MesajKonu: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimePtsi Ocak 10, 2011 6:44 am

x 4. Araba Yarışları'nı araba yarışları koordinatörü olarak başlatmış bulunmaktayım. Bu başlığı açtığım andan itibaren yarış başlasın. Adaletli bir yarış olmasını diliyorum. Her yarışmacı Yarış Kuralları'na uymalıdır. Kurallara uymayan takım diskalifiye olacaktır. Yarışın son turu anlatıcılar dördüncü tura girdiğinde olacaktır. Kimse ben birinciydim gibi yazmasın, çizgiyi geçtim ama göremedim gibi yazsın. Rp kalitenizi değerlendirip, sonuçları açıklayacağım.

1.Takım

Robert-Yondaime-Serena

Anlatıcı: Yondaime Hokage

2.Takım

Lucianna-Tiffany-Cornelia

Anlatıcı: Cornelia Scarlett

3.Takım

Maya-Mitchie-Summer

Anlatıcı: Maya Marie Collins

4.Takım

Aima-Rosemarie

Anlatıcı: Aima Pageton

5.Takım

Alex-Perseus

Anlatıcı: Alex Nike

Anlatıcı Sıralaması
1-Yondaime Hokage
2-Cornelia Scarlett
3-Maya Marie Collins
4-Aima Pageton
5-Alex Nike

x Eğer anlatıcı uzun zaman yazmazsa takım arkadaşı yazabilir. Onun dışında sürekli müdahele etmeyin. Onun yerin şu başlığa gidin. Tarafları Belirlemek İçin Başlık

x İyi olan kazansın, bütün takımlara başarılar.
http://www.platis.forummum.net
Edward J. F. Newgate
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Edward J. F. Newgate

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimePtsi Ocak 10, 2011 7:58 am

Bu katıldığım ilk yarışımdı. Genellikle bu tür durumlarda heyecanlanmasamda bu heyecanlanmama neden oluyordu. Robyn ve Sere ile takım olmuştuk. Arabamız Sere ve Benim tasarladığım sarı ve yeşil tonlarının hakim olduğu güzel bir arabaydı. Doğrusunu söylemek gerekirse babamın güneş arabasını andırmıyor değildi hani. Robyn tarafından ortaya çıkarılan iskelet atlar gayet sağlam gözüküyordu. Robyn onlarla konuşabiliyor ve kontrol edebiliyordu. Yarışı kazanacağımızdan emindim. Robyn'e bakıp sordum. " Atlar hazır mı dostum" Dostum demem hoşuna gitmişmiydi bilmiyorum ama hiç tepki vermeden " Hazır! " dedi. Sere'ye bakıp " Silahlar ve şu gizli oyuncağımız hazır değil mi ? " Sere'de başını sallayarak onaylamıştı. Robyn ile atları arabaya bağlıyorduk ama iskeletlere dokunmak pek hoşuma gitmediğinden bu işi Robyn'e bıraktım. Atların bağlanmasının ardından arabaya yerleştik.

Kenardan gelen darbelerden bir nebzede olsa etkilenmemek amacıyla arabanın sağ ve sol tarafındaki duvarlar normalden biraz daha yüksek ve içe doğruydu. Arka tarafında silahlarımızı koyduğumuz bir yer vardı. Ucu köreltilmiş bir kaç mızrak, bir-iki tane kalkan ve ucu köreltilmiş olan ok takımım vardı. Onların ucunu köreltmekten nefret etmiştim ama yinede insanları rahatsız etmemek gerekliydi. Sağ duvarın alt kısmında Sere'nin düşünüp yaptığı bir mekanizma duruyordu. Bu nasıl aklına gelmişti bilmiyordum ama çok güzel bir fikirdi hani. Bunu kullanacağımız zamanı dört gözle bekliyordum.

Sere " Her şey tamam o halde " dedi. Robyn ve ben kafamızı onaylar şekilde salladık. Diğer yarışmacılarda başlangıç çizgisinin oraya dizilmişlerdi. Dizginleri tutan Robyn hepsine teker teker son model karşımıza çıkmayın bakışlarından atıyordu. Gerçektende o kırmızı gözbebekleriyle insanı korkutmuyor değildi. Artık her şey yarışı başlatacak ve bitirecek olan düdüğe kalmıştı...
Cornelia Fackrell
Poseidon'un Çocuğu/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimePerş. Ocak 13, 2011 10:34 am

Araba yarışına ilk katılışım değildi. Bu yüzden ne yapacağımı iyi biliyordum. Lucy ve Tiff ile takım olmuştuk. Aslında bu süper bir şeydi çünkü hepimiz çoğu konuda iyiydik. Lucy'e döndüm ve "Atlarla konuştum hazırlar. Siz ne durumdasınız?" diyerek gülümsedim. O da hazır olduğunu belli eder bir şekilde kafasını salladı ve "Her şey hazır. Artık sıra yarışın başlamasında." dedi ve göz kırptı. İyi bir konumda olduğumuzun farkındaydım. Ben atlarla konuşup en hızlı koşanları seçmiştim. Lucy ve Tiffany'de arabayı hazırlamışlardı. Aslında bu arabayı yapmak için Lucy biraz fazla yorulmuştu ama bunu önemsemiyor, sadece yarışı kazanmak istiyordu. Bu da bizim konsantremizi arttırıyordu.

Arabamız sarı mavi ve yeşil renklerinin bir araya gelmesinden oluşmuştu. Lastiklerse zor durumda kalsak bile kaymayacak türdendi. Arabanın önünde güneş, baykuş ve dalgaların sembolleri vardı. Gülümseyerek hazırladığımız tuzaklara baktım. Neler yoktu ki.. Ağlar, mızraklar, kalkanlar, oklar ve daha bir sürü yaratıcı silah.. Bunlar üçümüzünde bir araya gelip uzun bir süre düşünmesi sonucu ortaya çıkmıştı. Hepimizinde bu arabada emeği vardı ve bende elimden gelenin en iyisini yapacaktım. Atları kullanmak için en öne geçtim ve atları kontrol altına aldım. Hepsi benim sözümü dinliyordu. Ne de olsa onlarla konuşabiliyordum ve dostum gibiydiler. Beni yarı yolda bırakmayacaklarına ve onlarında hızlı gideceğine emindim.

Ardından Tiffany arabayı ve yanımızdaki silahları son kez kotrol ettikten sonra bana dönerek "Hazırız! Hadi yarışalım." dedi ve gülümsedi. Bende gülümseyerek karşılık verdim ve arabayı başlangıç çizgisine götürdüm. Artık bütün kontrollerimiz yapılmıştı ve hazırdık. Bir an önce yarışmak ve sonucunu iyi olarak almak istiyordum. Diğer yarışta olan arabaların başlangıç çizgisine gelmesini bekledim. Lucy ve Tiff arkada konuşurken bende atlarla konuşuyordum. Yarışın başlamasına az kalmıştı ve bende hem heyecanlı, hem de mutluydum. Ayrıca hiç olmadığım kadar da kendimden emindim. Bunu atlarda fark etmiş olacaklardı ki onlarda bir an önce başlaması için sabırsızlanıyordu. İşte bizim takımımız buydu ve herkes neler yapabileceğimizi görecekti.
Clara Thompson
Artemis Avcısı/Melez Danışmanı/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Clara Thompson

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimeCuma Ocak 14, 2011 2:10 am

Derin bir nefes aldım ve ayaklarımı sürüyerek arabamızı yerinden çıkardım. Mitchie ise zıplayıp duruyordu. ''Harika olacak! İki Demeter kızı bir arada! Kardeş kardeşe!'' Mitchie tekrar bana sarıldı. Aslında bana ne kadar teşekkür ettiğini gösteriyordu. Adımı araba yarışları listesine yazmıştım ama, beni guruplar eksik olursa bir gruba atın demiştim. Mitchie ne yapıp edip Sat'i ikna etmiş, beni onun yanına aldırmıştı. Bunu öğrenince biraz kızmıştım, bu daha çok yarışlara katılmayı hiç istemememden kaynaklanıyordu. Oflayıp puflayıp, biraz da Hephaistos çocuklarından aldığımız yardımla oluşmuş güzel arabamızla ilgilenmeye başladım. Çok güzel ve parlak yeşildi, insanın gözünü alıyordu. Bu bize avantaj sağlıyordu. Üzerinde arpa ve baykuş resimleri vardı her boydan. İlahi bronz işlemelerdi bunlar.
Mitchie benim bu işi yanlız yapamayacağıma karar vererek arabanın diğer ucundan tuttu. Sessizliği bölmek için ''E, Sum nerede?'' diye sordum. Mitchie Gözlerini devirdi. ''Bir kaç tuzak daha ekleyecekmiş, onları almaya gitti.'' Summer bütün hafta boyunca bize bir sürü tuzak getirmişti. Çoğu çok tehlikeli ya da geride kalmamıza sebep olacak kadar ağırdı. Ama ona ne kadar anlatmaya çalışsak da tuzak getirmekten vazgeçmiyordu. Arabamızı yarışların yapılacağı alana getirmeyi başarmıştık. Diğer takımların yanında yorgunluktan öldüğümüzü gösterip zayıflığımızı ortaya koymayacaktık tabii ki. Şu ana kadar gelmiş bütün arkadaşlarıma elimle selam verdim ve nefesimi düzene soktum. Bir kaç dakika sonra Summer kucağında bir sürü metal ıvır zıvırla bulunduğumuz yere doğru geliyordu. Ofladım. Mitchie hızla Sum'a yardım etmeye gitti ve yığından bir parça da o aldı. ''Sum! Biz sana ne dedik? Hem rakiplerimizin yanında tuzak seçemeyiz!'' dedim. Sum dudağını büktü. ''Lütfen ama Maya, bare bir kaç tane! Bak göreceksin, onlar çok işe yarayacaklar!'' Onun yavru köpek bakışlarına dayanamadım ve sinirle başımı salladım. ''Of, tamam!'' dedim. Mitchie gereksiz gördüklerini yolun kenarına bıraktı. Sum'un yığınındanda sadece bir kaç tane bıraktı -Summer buna ne kadar kızsa da- sonunda sadece bir kaç şey kalmıştı. Bazıları el içindi, onları yanımıza aldık. Silahlarımızı kuşandık, araba için olan tuzakları da beceriksizce monte etmeye çalıştık. Daha bir kaç takım daha gelmemişti, biz de yorgunlukla arabanın kenarlarına oturduk. ''Ve...Voala! İşte arabamız cillop gibi oldu!'' dedim onlara neşelendirmek için. Güçlerini harcamamaya dikkat ederek güldüler ve beraber diğer takımları beklemeye başladık.
Aima Pageton

Aima Pageton

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimeCuma Ocak 14, 2011 6:02 am

Arabanın altına girmiş son rütuşlar ile uğraşıyordum. Muhteşem bir araba hazırlamıştım. Tam bir Hephaistos oğluna yaraşır düzeyde bir arabaydı. Rose arabanın karşısında durmuş işimi bitirmemi bekliyordu. İşimi bitirdikten sonra arabanın altından sıydıldım ve Rose'un yanına geçtim. Kollarımı göğüsümün üstünde birleştirdim ve aynı bir sanatçının eserini incelemesi gibi son kez şaheserime baktım. Kabul ediyorum kendimle övünmeyi seven biriyim. Ama bunları birilerine asla söylemem. Bu bilinmesini istemediğim birşey. Biraz daha arabama baktıktan sonra Rose'a döndüm ve ''Arabamız hazır. Umarım iyi bir iş çıkarmışımdır. Şimdi sıra atları bulmakta. Bu da senin işin.'' dedim. Ardından gülümseyerek devam ettim. ''Muhteşem atlar bulacağından ve bizi bu yarışın lideri yapacağından eminim. Şimdi git ve en güzel atları bul bizim için.'' Bu laflar ağzımdan çıktığı gibi şikayet ederek uzaklaşmaya başladı. ''Herşeyi bu kadar dramatize etmek zorundamısın?'' ve daha birçok şey söyledikte sonra ahıra doğru ilerlemeye devam etti.

Bir süre onu bekledikten sonra atlar ile dönmüştü. Hızlıca atları arabaya bağladım ve arabadan uzaklaştığım gibi yeniden bir arabaya baktım. Araba İlk başta tamamen metal bir kutuyu andırıyordu. Gri bir rengi vardı. Ama bu sadece benim arabam olmadığı için Rose'u da yansıtan dalgalı bir denizin motifleri ve deniz kabukluları vardı. Hem Hephaistos'u hemde Poseidon'u muhteşem bir şekilde yansıttığını düşünüyordum. En büyük özelliği tekerleklerin tahta gövdesinin üzerinde metladen bir kalkan olmasıydı. Normal bir tekerlekten tek farkı üzerindeki kalkanın ok darbelerinden korunmayı sağlamasıydı. Bunu akıl etmekle iyi birşey yaptığımı düşünüyordum. Babamın verdiği ok torbası ve normal ok torbası için arabada özel bir yer açmıştım. Ayrıca arabanın her iki tarafıda düğmeler ile doluydu. Biraz fazla tuzak yerleştirmiştim kabul ediyorum. Ama her birinin işe yarayacağından emindim. Özellikle kendi tasarımım olan tuzağın. Rose'dan arabayı sürmesini rica ettim. O bir Poseidon kızıydı. Yani atlar ile arası iyiydi. Bu bizim için en büyük avantajdı. Başka bir takımda daha Poseidon kızı vardı ama onların arabası bir Hephaistos oğlunun elinden çıkmamıştı. Gri ve mavi renklerde parıldıyan arabamızı yavaşça başlangıç çizgisine doğru çekti Rose. Ardından başlangıç komutunu beklemeye başladık.
Alex Nike
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Alex Nike

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimeCuma Ocak 14, 2011 7:31 am

En son çıkan bütün tuzaklar artı birsürü gizli tuzağı ekledikten sonra "Pers, dostum o bombaları ekledin mi?" dedim. Baş parmağını "Tamam" dercesine kaldırması ile derin bir nefes aldım. Bu yarışı kazanmak için haftalardır çalışıyorduk ve bu bizim Pers ile katıldığımız ilk araba yarışı idi. İlahi bronz kaplı arabamızı siyaha boyamıştık ama daha çok, grimsi bir rengi olsada siyaha fazla benziyordu. Pers ile hem yarışıp, hem eğlenmemiz için bir elektro gitar yapmıştık. Atların ayak sesleri ve kişneyişleri, elbet bu gitardan çıkacak sesi bozacaktı. Aslında gitar, büyük bir tuzaktı. Onu her çaldığımızda, rakiplerin dikkatini dağıtmamızın yanı sıra sağ ve solumuza ateş topları atıyorduk. Ayrıca yepyeni ok atan bölmeleri olan At Arabamız Aldudak, test sürüşünden de tam not alarak kazanmıştı. Ona Aldudak diyen kardeşlerim ve arkadaşlarım beni sinir ediyorlardı. Mayakoliklerin arabası hazırdı ve yeni, suratını 1 kez gördüğüm kardeşim de ilk gelişine karşın süper bir araba yapmıştı. Onu yarıştan sonra kutlayacaktım.

Yarışın başlamak üzere olduğunu ve birazdan bayrağın aşağı indirilip yarışın kazanılacağını birkez daha hatırlatan Sat, son düzenlemeleri yapıp çizgiye gelmemizi istemişti. Elbet bir an önce başlayacaktı yarış. Bundan sonra kaçmamız mümkün değildi. Haftalarca o kadar uğraştığımız arabaya bir zarar gelmezse onu bir
"Savaş Aracı" haline getirecektim. Mükemmel bir araç olmuştu ve olacaktı da. Pers, çekicini yamuk sandığı tekere biraz vurduktan sonra düzeltti ve bende onunla kodlar ile konuşmaya başladım. "Pers Gamma Silahı 8,6 hazır mı?" demem üstüne herkes meraklı gözlerle bize baktı. "Evet. Alpha Işın silahında az bir problem var. Onun üstünde çalışıyorum. 2 dakika sürmez. Zor birşey değil." demişti. Heyecandan o da cümlelerini yanlış kuruyordu. Ben de aynı durumdaydım ama diğerlerine bunu farkettirmemeye özen göstererek cümle cümle konuşuyordum.

"Son 4 dakika!" diye bağırılması üstüne herkesi bir telaş aldı. İlk turda kim "Lider" olursa, onun 1. olma ihtimalı %80 kadar olurdu. 1. Turda Liderliği ben ve Pers'in alması gerekti. Aksi taktirde bu mükemmel arabalar bizi geçebilirdi. Athena'nın Çocukları, çoktan stratejilerini yapmışlardı ve arabalarına binmişlerdi. Gövde ve tekerlek kısımlarında gizli bölmeler vardı ve bir madde yakınlaşınca otomatik olarak kalkan açılıyordu. Arabamızın hemen her yerinde bu kalkan sistemi mevcuttu. Saydam ve kırılmayan camlar da, üstü açık olan aracı kapayıp bize daha fazla dayanıklılık verecekti. "Başlamak üzere!" diyen Sat, herkesi paniğe sokmuştu ve atları rahatsız etmişti. Atları çizgiye getirmiştim. Sürücülükte ben, Pers de saldırı ve savunmada görevli idi. 2 Kişi olarak kazanacaktık bu yarışı. Çizgiye gelen bütün atların ardından Sat bağırdı: "Başlayın!"

Edward J. F. Newgate
Edward J. F. Newgate

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimeC.tesi Ocak 15, 2011 12:34 am

Aşina olduğum bir ses "başlayın" diye bağırdı. Sanırım Sat bağırmıştı. Dizginler Robyn'in elindeydi. Ve iskelet-atlara bilmediğim kelimelerle bağırdı. Bağırmasıyla ileri doğru atılmamız bir oldu. Başta herkes dikkatli gidiyordu. Saldırmaktan çok herkes işlerini ayarlamaya çalışıyordu bu nedenle yarışın başı temizdi. Ta ki ilk viraja kadar. Viraja kadar herkes neredeyse eşit hızda gidiyordu. Ama işler değişecekti. Alex ve Pers'ün arabasından çıkan yoğun ışık sebebiyle diğer yarışmacıların atları çıldırdı. Ama bizim atlarımız iskeletti bu nedenle de gözleri yoktu. Onları tamamen Robyn yönlendiriyordu. Robyn'inde pek ışıktan etkilendiği söylenemezdi. Gözlerini kısmış atlara bağırmaya devam ediyordu.

Dikkat dağıtıcı ışığın etkisinden çıktıktan sonra Alex'in arabasının bir baş arkasında olduğumuzu farkettim. Diğer arabalarda ya bizimle eşitti ya da çok az gerideydi. Arabalarda poseidon çocuklarının olması atların kontrolünü kolaylaştırmış olmalıydı. Ok ve yayımı elime aldım. Kimi gördüysem fırlatmaya başladım. Sere ise Robyn'i ve Arabayı kalkanıyla koruyordu. Yarış çok çekişmeliydi. Her taraftan ok ve mızraklar yağıyordu. Mızraklardan biri kolumu sıyırınca canım yandı. O mızrak hiçte köreltilmişe benzemiyordu. Geçen zamanda yine herkes başa baş duruma gelmişti. Sağ tarafımızda Lucy,Tiff ve Lia'nın arabası vardı. Sol tarafımızda ise Maya-Mitchie-Summer 3'lüsü. Lucy'lerin arabasına attığım okların çoğu Lucy'nin kalkanında kalıyordu. Tabii kardeşim Tiff'de boş durmuyordu bize ok yağdırıyordu. Bu aradan kurtulmalıydık yoksa arabanın tekerlekleri zarar görecekti. Robyn bağırdı.

Şu mekanizma şeysini hemen kullanın. ÇABUK!!

Sere hemen " tamam" diye cevap verdi. Duvarın oradaki 3 düğmeden gri renkli olana bastı. O düğmeye bastıktan sonra bir kaç "çark" sesi geldi. Ardından da arabanın kenarları yükselip genişlemeye başladı. Ve üzerimizi sardı. Şimdi yanımızda olanlara kötü şeyler olacaktı. Mekanizma bir kez "klik" sesi çıkardı ve patlama sesini duydum. Bu yanımızdakilerin başına kötü şeyler gelecek demekti. Duvarlardan küçük delikler çıkacaktı ve BOMM!! Milyon tane küçük iğne etrafa fırlayacaktı. Ben mızrak fırlatmayı önermiştim aslında ama melezleri öldürebilirmiş. Bu nedenle küçük iğneler fırlattık. İğneler vücudunuza saplanıyor sadece, ama azıcık canım çok can yakmaz. Razz

Duvarlar eski haline döndüğünde biz en önde gidiyorduk. Lucy ve Lia kollarındaki iğneleri temizlerken bize çok pis bakıyorlardı. Bizde grupça "iyi olmuş" gülüşümüzü yaptık. Şimdi en önde biz gidiyorduk.
Cornelia Fackrell
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimeC.tesi Ocak 15, 2011 3:46 am

Yonların attığı iğneler canımızı yakmıştı ve atlara gelmemesi çok iyi olmuştu. Biz üzerimizdeki iğneleri çıkardıktan sonra etrafı bakındım. İkinci sırada Mitchlerle aynı sıradaydık. Robynler önümüzde, diğerleri de hemen arkamızdaydı. Bir an önce bir şeyler yapıp liderliği ele geçirmek istiyorduk. Lucy ve Tiff arkada plan yaparken bende atlara eğildim ve "Hadi kızlarım beni haksız çıkarmayın, hızlanın!" dememle beraber atlar giderek hızlandılar. Ben onları ne kadar virajlarda kontrol etsem de geçemiyorduk öne.

Lucylere döndüm ve ne yaptıklarına baktım. Hırslı bir şekilde Lucy ve Tiff konuşuyorlardı. Sonunda karar vermiş gibi gözüktüler ve bende artık sabırsızlanmaya başlamıştım. "Evet kızlar şimdi ne yapıyoruz?" diye sordum. Lucy ve Tiff birbirine bakarak gülümsedi ve bana cevap vermeden Tiff sol tekerleğin oraya, Lucy de sağ tekerin oraya ilerledi ve üzerlerindeki üçdüğmeden birine bastı. Bende bu sırada atları hızlandırmıştım ve Yonlarla aynı hizadaydık. Lastiklerin oradan birden ağlar çıktı ve Yonların pegasusların altlarına ağğ serildi. İskelet atlar birden ağlara takıldı ve ne olduğunu şaşırdılar. Tiff'in bastığı sol tekerleğin üzerindeki düğme sayesinde sol tekerlekten arkaya doğru ağ çıktı ve hemen dibimizde olan Alec'lerin arabasına takıldı ve atlar yavaşladılar. Ağlar birden ayaklarına düğümlendi ve Robyn ne olduğunu şaşırmıştı. Onlar atlarla uğraşırken Lucy ve Tiff ağları kesti ve bende atları hızlandırdım. En öne geçmiştik ama aramızda Mayalar ile çok az fark vardı. Ardından da nasıl yaptığını anlamasam da Yonlarda ağlardan kurtulmuş peşimizi düşmüşlerdi. Şimdi kötü kötü bakan onlardı ve bizde hızımızı korumaya çalışıyorduk.

Virajdan dönerken Mayaların arabasıyla baş başa geldik ve zar zor da olsa attıkları mızraktan kaçmayı becerdik. Pegasuslarımı sürmemem için direk beni hedef alsalarda başaramıyorlardı Lucy sayesinde. Sonunda Tiff dayanamadı ve sis okunu Mayaların arabasına fırlattı. Tabi bundan payı biz ve arkamızda ki arabalarda almıştı ama olsun.. Sonunda düzlüğe çıktık ve atların hızlanmasını söyleyerek daha iyi sürmeye başladık. Yine de aynı konumdaydık. Yanımızda Mitchler onlarında yanında Yonlar hep beraber birbirimizi geçmek için çabalıyorduk ..
Clara Thompson
Clara Thompson

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimeC.tesi Ocak 22, 2011 10:20 am

''Haydi Mitchie! Hızlan!'' diye bağırdım. Yon'un ve Lia'nın arabalarıyla berabere gidiyorduk ve hepimiz ne kadar uğraşsak da birbirimizi geçemiyorduk. Mitchie bütün gücüyle dizginlere asılmaştı ama yeterli değildi. Summer yanıma yaklaştı. ''Atağa başlayalım mı Maya?'' diye sordu bana. Ne de olsa ben deneyimliydim ama bu Summer'ın ilk araba yarışıydı. Başımı salladım. ''Tamam, belki de senin şu tuzağı kullanmanın zamanıdır ne dersin?'' diye sordum Summer'a. Kızın resmen gözleri parladı. ''Tamam! Ben hazırlıyayım onları!'' dedi heyecanla. Ben de karşı arabalara göz attım. Yanımızda Lia, Lucy ve Tiff vardı. Hepsini çok severdim, onlara düşman olmak benim içi kolay değildi. Yon, Robyn ve Sere için de aynısı geçerliydi. Rekabeti hiç sevmezdim, belki sağlıklı rekabeti biraz. Ama bu yarışların eskiden ölümle bile sonuçlandığını okumuştum. Bu kesinlikle hiç hoşuma gitmemişti.
Summer gülümseyerek elindeki küçük kumandaya bastı. Birden arabanın yan yüzü açıldı ve içinden minik bir top çıktı. Tiff'in gözleri sonuna kadar açılmıştı, Yon'da ''Yuh artık!'' diyerek ona katıldı kendi arabasından. ''Araba yarışı için top mu kullanacaksınız?'' Bana da ilk başta çok abartılı gelmişti ama sonra Mitchie'yle uzun bir karar konuşmasından sonra kabul etmiştik bu tuzağı. Summer ikinci kez düğmeye bastı ve toptan bir ''klik'' sesi geldi. Cephanesini doldurmuştu. Lia atları yönlendirmeye çalışıp, topun muhtemel hamlesinden kaçmaya uğraşıyordu. Robyn'in de durumu farklı değildi. Summer son bir kez düğmeye bastı ve top taramalı tüfek gibi minik sarmaşık topları fırlatmaya başladı. Benim fikrimdi diye düşündüm. Rakiplerimiz bunu pek dikkate almamıştı ama toplar kısa sürede açıldı ve içinden gözleri yakan özel bir çiçekten aldığım yapraklar etrafa saçıldı. Herkes gözlerini tutuyor, arabalarını çarptırmamaya çalışıyordu. Biz de bu sahneyi mutlulukla izlerken, çiçek yapraklarının etkisinin bize kadar uzanmadığına dua ediyorduk.
Aima Pageton

Aima Pageton

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimePaz Ocak 30, 2011 1:31 am

Yarış çok çekişmeli geçiyordu. Kimin nerede olacağı belli olmuyordu. Bir birisi öne geçiyor bir bir başkası. Bunlar daha ilk turlardı. Ama herkes ilk tuzaklarını ortaya çıkarmıştı bile. Çoğundan daha ilk Yon'un hamlesine karşılık vermek için kullandığım alet ile karşılık verdim. Bastığım bir düğme ile arabanın ön ve yan kısımlarından dayanıklı camlar çıkmış etrafımızı sarmıştı. Böylece hem iğnelerden kurtulmuştuk hemde en sonda gelen göz yakan yapraklardan. Ağlardan kurtulma işi ise Rose'a kalmıştı. Atları o kadar profesyonel sürüyordu ki resmen hayran kalmıştım.

Bunların sayesinde biraz ilerilere yerleşmeyi başarmıştık. Ya 2. yada 3. olmalıydık. O anda kaçıncı olduğumuz umurumda bile değildi benim için tek önemli olan son turda 1. olabilmekti. Ama öne baktığımda 4. olduğumuzu fark ettim. Birşeyler yapmalıydım. Önümüzde olan Maya, Lia ve Yon'dan kurtulmalıydım. Onların gerilemesine neden olmalıydım. Birinci biz olmalıydık başka biri değil.

Babamın verdiği ok torbasından toplamda üç ok çıkardım ve hepsinin arkasına küçük cam tüplerdeki gaz yağını bağladım. Ardından üçünü sırayla Maya, Lia ve Yon'un atlarının önlerine yolladım yayım ile. Böylece atlar ateşten ürkecek ve aniden duracaktı. Aslında planım bir nebze işe yaradı. Yon'ların arabası Robyn'in atları sayesinde durmamış yola devam etmişti. Bu Yon'un ekibinin biraz yanmasına sebep olsada onlara pek bir zarar vermemişti. Ama Maya ve Lia'nın takımları atların ani bir şekilde durması yüzünden arabalarından fırlamışlardı. Rose ile ben yanlarından geçerken bize öyle bir baktılar ki o anda beni Hades'in işkence tarlalarına atmak istediklerini sandım. Ama bu umurumda değildi. Çünkü bu sayede 2. olmuştuk. Sonuncu turda ise tuzaklar sayesinde birinci olacaktık. Bu yarışı kazanmalıydık.

Out: Geç kaldığım için özür dilerim. Okul falan bu aralar işlerim yoğundu. Cumartesi yazacaktım ama o gün de dayımlara gitmek zorunda kaldım yani anca eve gelebildim. Tekrardan özür dilerim u.u
Alex Nike
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Alex Nike

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimePaz Ocak 30, 2011 3:14 am

İlk turlardan birinde olmamıza rağmen yarışta yaşanan çekişmeyi daha önce hiçbir savaşta veya yarışta görmemiştim. Bayrak Kapmaca da bile burdan daha az enerji harcıyordum. Bir yandan atları sürmeye çalışırken, bir yandan da etrafıma gelen tuzaklara karşı Perseus ile arabamızı koruyordu. Atların koşarken burunlarından gazlar çıkıyordu ve devamlı kişniyorlardı. Etrafımıza atılan oklar, mızraklar hepimizin arabalarını tahriş ediyordu. Atılan silahlardan arabamızı korumamız elbette olağan dışı derecede zor olacaktı. Perseus, çok kısa bir süre önce kırılan koruma camının yüzünden kafasına gelmek üzere olan mızraktan kılpayı kurtularak camı onarmaya koyulmuştu. İlk turdan yarış bitmeyecek olsada rakiplerimi diskalifiye edecek saldırıları yapmaya mecbur olabilirdim. "Perseus! Büyük şalteri indir!" diye bağırmam üzerine kafası ile onayladı ve arka tarafta olan büyük, kırmızı şalteri aşağı indirdi. Arabamızın eski çağ jantlarından çıkan bölmeler, atlar hareket ettikçe dönen tekerleklerden çıkıyordu. Gayet iyi bir planımız vardı ve bunu düşmanlarımızın akıl edemeyeceğinden eminim. Jantlardan çıkan yanan mızraklar, hem de bizim arabamıza gelebilecek silahları da engelliyordu. Sağ ve sol tarafımdaki at arabalarına bakmadan bile onların at arabalarının hasar alışını hissedebiliyordum. Sağımda duran Yon'un arabası ve solumda duran yeni, Aima adlı kardeşimin arabasından çıkan okları engelliyordu.

2. Tura girmek için 1 kilometreden az bir mesafe kaldığını görebiliyordum. Gülümseyerek derin bir
"Oohh! Sonunda 2. tura gireceğiz ve daha rahat olacağız! Bu yanımızdakiler bütün zorlu silahlarını kullandılar ve oldukça yoruldular! Dostum Pers, bu yarış çok basit geçecek!" demiştim. Bir yandan nefes alışım ve bir yandan da konuşmam yüzünden Pers, hiçbir şey anlamamıştı ama yinede kafasını "Evet haklısın!" biçiminde sallıyordu. 2. turda kullanacağım silahı düşünmüyordum. Düşünürsem bir diğer arabada olan Lucy benim zihnimi okuyabilirdi ve önceden temkinli olabilirdi. Alaycı bir tavırla kafamı sağa çevirip Yon'a doğru baktım. Silahları hazırlaması doğaldı ama bunlar biraz daha farklı gibi idi. Bir sonraki turdaki sürprizimi hemen hazırlamaya koyuldum. Düğmelere hızla basarak geçtiğimiz yerlere petrol ve motoryağı dökülmesini sağladım. "Pers, bir sonraki turda çok büyük sürprizlerimiz olacak." dedim. Kazanacağımızdan yukarda parlayan şeyin Güneş olduğu kadar emindim. "Bu iş astada vista! Arabaların tekerlekleri çıksa bile durmayacağız!" diye bağırdım. Hızla 2. tura geçmek için yarış çizgisinin önüne önüne geldik ve gelir gelmez 2. tur için başlangıç yerini yakmaya başladım. Arabamızın önünden çıkan bu Ateş, sağa ve sola saçıldığı için heryer yanıyordu. Etrafımıza Ateş'ten bir kalkan yaptım. Arabamıza hasar vermeyen bu Ateş 2. turda bizi koruyacaktı.
Edward J. F. Newgate
Edward J. F. Newgate

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 6:47 am

Yarışta tempo her yavaşladığında bir kaç özellikle tavan yapıyordu heyecan. Bu sefer de Alex her tarafı ateş ile kaplamıştı. Yanıyordu bu yunan ateşinden tehlikeliydi yahu. Ama Eğer Hapheistos çocuklarıyla bir yarışa girecekseniz yanınızda Poseidon çocuklarından bulundurun. Onlar varken yanmazsınız. Alex bütün yolu ateşe verdikten sonra atlarını hızlandırmıştı. Bizim atlarımız o kadar korkmuyordu ama arabamızın kenarları ısınmaya başlamıştı bile. Tekerlekler zaten hassastı birde tutuşursa olacakları düşünmek istemiyordum. Aslında bizim yanımızda Poseidon çocuğu yoktu. Ama yarışta iki tane Poseidon çocuğu vardı ve bu yeterde artardı bile. Tam düşündüğüm gibi olmuştu. Poseidon çocukları cesaretle bağırdıktan hemen sonra yoldan sular fışkırmıştı hemde ne sular. Bir anda ateşler söndü ve etrafı yoğun bir duman kapladı.

Ama dalgalar bizim arabamıza zarar veriyordu üstelik iskelet atların suyu pek sevdiği söylenemezdi. Robyn bize bağırdı. "Bu lanet olası sular yüzünden ilerleyemiyoruz kurtulun şundan!" dedi. Sere ve ben 2. kez söylemesini beklemedik. Yarıştan önce etrafa çivileriydi demirleriydi tuzak olarak bırakırlar diye normaldan daha ince ve uzun yedek tekerlekler koymuştuk. Onları devreye geçirdim. Dengesiz ve biraz daha yavaş gidiyorduk ama sulardan yavaş yavaş kurtuluyorduk. Duman dağılırken Poseidon çocuklarının olduğu arabaların bizden bayağı önde olduğunu anladım. Dalgalar onları etkileyip yavaşlatmamıştı. İsteyince onlar ıslanmıyordu bile. İnce tekerlekleri arabaya geri aldığımızda normal hızımıza dönmüştük. Önde başa baş Lia ve Rose'un arabaları gidiyordu. 5m kadar arkasında ise biz ve diğerleriyle beraber gidiyorduk. Son virajdan sonra 3. tura girdik. Öne geçmemiz gerekiyordu. Robyn'e bağırdım. " Daha hızlı gidemezmiyiz" dedim. Robyn bana baktı " Şu anda fazlasıyla hızlı gidiyoruz normal bir atın gidemeyeceği hızda; tekerlekler aşınmaya başladığı için daha fazla hızlanamam" dedi. Numara kullanma sırası tekrar bizdeydi. Duvarın yanındaki 3 düğmeye gittim. Gri renkli olanı kullanmıştık. Mavi ve kırmızı olan hala duruyordu. Sere'ye sordum " Senin koyduğun maviye basıyorum" dedim. Sere bana bakıp " Emin misin ?Biliyorsun zarar verebilir" dedi " Kesinlikle" diye cevap verdim. Düğmeye bastım yine bir kaç mekanik ses ve en son bir klik sesi. Arabamızın ön kısmı açıldı içinde iki tane zıpkın çıktı. Biri Lucy, Tiff ve Lia'nın arabasına diğeri Rose ve Aima'nın arabalarının arkasına girdi.

Onların hızını henüz kesmemiştik. Ama Lucy ne yapacağımızı kestirmişti. Kılıcını çıkarıp çelik halatlara vurmaya başladı ama biz o halatları boşuna çelikten yapmamıştık. Halatları ani bir çekişle kendimizi ileri atıp onları geri çekecektik. Böylelikle biz öne geçmiş onlar ise bizim mevkimize geçmiş olacaktı. 4. tura yaklaşıyorduk. Ve mekanizma son sesi çıkardı. Halatlar ani bir şekilde geri çekilip bıraktı. Bizi ileri doğru atıldık. Onlar ise geri en önde biz vardık şimdi. Ama burun farkıyla gidiyorduk. Fırlatmada korktuğumuz başımıza gelmişti. Atların tuttuğu ön taraf çekmedeki kuvvetten dolayı hasar görmüştü.
Cornelia Fackrell
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimeC.tesi Şub. 05, 2011 9:45 am

Yarış çok çekişmeli geçiyordu. Kimin ne ara öne geçtiği belli olmuyor, aksine öğrenmeye çalıştığın an yerinden edilebiliyordun. Tabi bu bizim için söykenemezdik. Yon'ların taktiği ile biz ve Rose'ler 2. sıraya çekilmiştik. Aramızda çok az fark ile başabaş gitsek de arkadakilerin hızlanması ile bizde daha fazla hızlanmaya başladık. "Hadi atlarım hızlanın!" dedim ve benim sözümü ikiletmeden hızlanmaya başladılar. Bu sırada Tiffany de arabanın arkasına giderek çivi kutusunu açtı. Biz giderken arkamızdan çiviler dökülürken de sağa ve sola doğru hareket edip duruyorduk. böylece çiviler her tarafa yayılacak ve arkamızdan gelen arabaların hızlanmalarına izin vermeyecekti. En azından arkamızdaki arabalar tehlikeli değildi bir an için.

Biz ikinci sırada ilerlemeye devam ederken sağ ön tarafımızda Yon'ların arabası, biraz daha ileride sağ da Rose'lerin arabası vardı. Birinci sıraya geçmek istiyorduk ama Lucylerin hangi tuzağı kullanıcaklarından haberim yoktu. Bu sırada birden arkadan ve yandan oklar gelmeye başladı. Tabi bu durum karşısında hemen Lucy kalkanını kullanarak yanıma geldi ve okların bize gelmesini engelledi. Yon ise boş durmayıp arkaya ok fırlattı. Bir süre sonra oklar kesildiğinde Hemen Lucy sağ tekerleğin üstündeki düğmelerin yanına gitti. "Lia tekerlekleri Yonların tekerlekleriyle aynı hizeya getir!" diye bağırmasıyla hemen dediğini yaptım. Aynı hiza da durmak ne kadar zor olursa olsun bunu yapmıştım ve "Tamamdır!" dediğim anda tekerlerin ordan bir mızrak hızlıca Yonların arabasının tekerleğine saplandı. Bu sırada da hemen sola geçerek önlerine geçmek için "Hızlanın!" diye bağırdım atlara. Atlar hızlanırken Yonlar ne olduğunu şaşırıp yavaşlamış ve arkaya gitmişlerdi. Şimdi Rose ile başbaşa, hemen arkamızda da Yonlar ilerliyordu. Ardından Tiff'in sis oku atmasıyla yeri su doldurdum ve Rose'nin görememesinden yararlanarak en öne geçtim. Artık birinciydik ama bunun ne kadar daha devam edeceğini bilmiyordum. Çünkü bu yarışta her hangi bir tuzakla her şey alt üst olabiliyordu.
Clara Thompson
Clara Thompson

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimePaz Şub. 06, 2011 2:37 am

Hafifçe kıkırdadım. En arkada olduğumuz için herkes bizi unutmuş gibiydi. İşin iyi yanı tuzakları önümüzdekiler hallediyordu, bize sadece geçmek kalıyordu. Sadece Poseidon çocuklarının yaptığı minik sel ve Lia'nın attığı çiviler biraz zorlamıştı bizi. Sadece bizimkilere dönüp ''Ben hallederim.'' dedim. Yandan bir kaç kalın sarmaşık dalı kaptım. ''Üzgünüm çocuklar, kazanamasak bile öne geçmek zorundayız.'' Dalları tekerleklerimize dolamaya başladım. Çivilere varana kadar dört tekerleği de halletmiştim. Yoldan geçerken oldukça sarsıldık ama çivilerden hasar almayarak geçebilmiştik. ''İşte geliyoruz! Bize yol açın!'' Diğer arabalardakiler sanki bizi yeni farketmiş gibi baktılar. Onlara sadece sırıttım. Summer yanıma geldi. ''Kılıçları çıkaralım mı?'' Başımı salladım. Summer arabamızın bir bölmesinde iki tane kılıç çıkardı. Ben de Mitchie için bir meyve suyu çıkardım. ''Bu onu biraz motive eder.'' dedim. Mitchie'nin elleri doluydu. Ben de meyve suyunu onun ağzına tuttum. Mitchie hemencecik bitirmişti. ''Teşekkürler kardeş!'' Güldüm. Summer bana kılıcımı uzattı. ''Tamam o zaman. Savunmaya geçelim.'' dedim. Mitchie hızlanmaya başlamıştı. Onlara en yakın zamanda yetişmemiz gerekiyordu.
Satellite Morgan
Satellite Morgan

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimePerş. Şub. 10, 2011 9:30 pm

( 4.takım yarışı uzun süredir devam ettirmediği için yarıştan elenmiştir. Yarış kaldığı yerden devam etsin. )
Alex Nike
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Alex Nike

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 1:02 am

Sat, ne kadar "Eşitiz" diye anlatmaya çalışsamda yazılan Rpler benim yazdıklarım ile alakasız oluyor. Yarış başlanırken şu önde, şu arkada demeyin uyarına kimse uymamakta ve benimde "Eşitiz" dememe rağmen herkes arkadayım öndeyim diyor. Ben de öyle yazmak zorundayım yoksa diğerleri ile alakasız yazacağım.

En arkada olan Mayalardan bir önde olduğumuz için arkadaki tehditi yok etmemiz gerekecekti. Mayalar büyük bir azim ile bize yaklaştığı için onların arabasını parçalamamız gerekiyordu. Önde bulunan Aima'nın arabasına attığımız yanan mızrak ile Arabalar'ı Ateş almış, yarıştan elenmişlerdi. Bu durumda biz 3. oluyorduk. Mayalar'ın bizi geçip 3. olmalarına asla ve asla izin vermeyecektim. Bizim yanımıza geldikleri an arabamıza kılıç ile saldırıp arabamızın sol tarafına hasarlar vermişlerdi. Perseus'a elim ile komut verdikten sonra At Arabası'nın "Sürücü" bölmesinden ayaklarımı, güzel bir bayanın arabadan inerken ayaklarını yere atması gibi attım ve dışarı hafifçe çıktım. Perseus, benden sonra bir deve kuşu gibi depar atmış ve yerime gelmişti. Kılıcımı sırtımdan çektiğim gibi Mayalar'ın kılıçlarına vurdum. Maya ve yanındaki kız ile kılıçlarımızı tokuşturuyorduk. Kampta kılıç konusunda uzman olan sayılı kişilerin arasında olmamın verdiği kılıç becerisi ile kılıçlarımızı vuruşuyorduk.

Biz arabalarımız ile bitişik bir biçimde dururken Yon ve Yon'un önündekiler de eşit gidiyordu. Biz de onlara yetişince herkes tekrar eşit oldu. 3. tura girmemize gerçekten az kalmıştı. Son bir atılım ile 3. tura giren ilk kişi olmamız gerekiyordu ama bu durumda kimse 1. olamazdı. Herkes eşit bir şekilde gidiyordu ve biri durunca diğeri ister istemez duruyordu. Bir yandan Mayalar ile dövüşürken sağımızda olan Yonlar'a saldırmamız gerekiyordu ve bu imkansız derecede zor birşeydi. Mayalar'ın arabasının arkasında birbirlerini iyileştirmek için bitkiler vardı. Bu bitkileri yakarsam zor duruma düşeceklerdi. Hızla küçük ve yoğun bir Ateş Topu'nu Mayalar'ın arabasının arka tarafına attım. Bitkiler yanmaya başlayınca araba yavaş yavaş Ateş almaya başlamıştı. Gülümseyerek kılıcımı 2 elim ile tuttuktan sonra gözleri arkada olan Mayalar'ın kılıçlarına bir darbe vurmam ile kılıçları geriye düştü. Maya ve yanındaki kızlar, arka tarafta bir şaheser yok olmuş gibi arka tarafa bakıyorlardı. Ben ise bundan faydalanıp Yonlar'ın arabasının yanına gittim ve arabanın köşesindeki kolu çektim. Herkesi büyük bir sürpriz bekliyordu.

Kolu çekmem ile arabamızın yanlarında küçük mancınıklar oluştu. Küçük ipleri kesmem ve demirleri ısıtmam ile tekerleklerine bunları attım. Tekerleklerine bu demirler yapışırsa ve daha sonra kurursa, tekerlek çok savunmasız kalacaktı. Mancınıkların fırlattığı demir Yon'un arabasının sol tarafına yapışmıştı ve arabanın tekerleklerinden garip sesler çıkmaya başlamıştı. Bütün arabalar da 3. tur çizgisine oldukça yakındı ve eşit gidiyorlardı. Kafamı ön tarafa çevirmiştim ama bu çevirişim daha çok birşeyi ilk defa görünce insanın suratındaki ifadewye oldukça benziyordu. Geçen turdan kalan motoryağları ile petrolun bir kısmı duruyordu. Onlara tek tek ışın şeklinde Ateşler fırlattıktan sonra 3. tur çizgisinden geçtik. Herkes eşitti.
Satellite Morgan
Satellite Morgan

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 1:08 am

( Son tura girmiş bulunmaktasınız. En başta denildiği gibi yazınız. İyi şanslar! )
Edward J. F. Newgate
Edward J. F. Newgate

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimePtsi Şub. 14, 2011 5:02 am

Olası tehlikelerden nefret ediyorum. Olası olup da başıma gelmeleriyse beni beynimi alıp suyunu sıkacak duruma getiriyordu. Böyle ucuz bir şekilde nasıl tekerleklerimiz zarar görebilirdi. Zaten iyi durumda değillerdi ama son turda olmamız bizim içimize umut veriyordu. Kuruyan demirler sol tarafa baskı yapacaktı. Sol tekerleğin yavaş dönecek olması diğerininde dengesini bozacak olmalıydı. Yapabilecek bir şey yoktu. Atlarımızı son turda daha çok yoracaktık. Ya da...

O sırada aklıma gelen fikiri beğenmiştim. Arabamızın atları çeken bölümü hasarlıydı ama yinede bunu yapmamız gerekiyordu. Yoksa bu ağır tekerleklerle değil birinci sonuncu bile olamayacaktık. Robyn'e seslendim. "Acaba iki tane daha at çıkartsan koşarken onları bağlayacak şekilde tutabilir misin ?" dedim. Kemiklere dokunmak istemiyordum ama bu sefer zorundaydım. Robyn'e heyecanla bakıyordum. Robyn "Sen ne sanıyorsun beni. Persephone çocuğu falan mı ? Tabii ki onları düzende tutabilirim." dedi. Bu Robyn ciddi işlerde hep sinirli oluyordu canım. Bayrak kapmacada ayrı bir bağırıyordu zaten. Robyn keyfini hiç bozmadan gözlerini kapattı. Yolun ortası yarıldı ve içinden iki tane diğer atların tıpatıp benzer atlar çıktı ve aynı hızla koşmaya başladılar. Robyn aynı şekilde bilmediğim bir dilde onlara da bağırmaya başladı. Hemen sıraya girdiler ve araba ile aynı hızda atlar ile aynı hizada gitmeye başladılar. Robyn tamam anlamında kafasını sallıyınca hemen atların üzerine atladım. Arabadan aldığım halat ile öndeki iki atı önce birbirine ardından asıl atların koşumlarına bağladım. Uzun bir uğraştan sonra sağlam olmuştu.

4 at arabayı iyice hızlandırmıştı. Eskisine oranla bayağı hızlı gidiyorduk. Bize biraz fark atmış arkadaşlarımıza yetişmemiz çokta sürmemişti. Atlar her hızlandığında atların arabaya bağlandığı kısımdan biraz daha çıtırtı geliyordu. Sol tekerin olduğu yerde artık kıvılcımlar çıkmaya başlamıştı. Dayanması için dua etmekten başka yapabileceğimiz bir şey yoktu. Onu tamir edebilecek kadar hızlı ve bilgili yanımızda biri de yoktu. Bu nedenle artık tanrıların keyfine kalmıştık. Herkeste ayrı bir telaş vardı. Bu son turdu ve bundan sonra düzeltme şansı olmaması bunun asıl nedeniydi. Artık önümüzde çok az mesafe kalmıştı. Her araba neredeyse eşitti. Burun farkı ile öne geçenler ve geride duranlar bulunuyordu. Artık mekanik bir oyun yapmaya vakit yoktu. Arabanında oklardan korunacak hali kalmamıştı. Son düğme savunma düğmesi olan kırmızı düğmeye bastım. Arabanın duvarları normalden farklı sesle çıkararak genişledi. Ve iki kat şeklinde katlandı. Tekerlekleri örten tabaka aynı zamanda destek verir hale gelmişti. Bukonumda fazla kalınmayacaktı çünkü araba zaten dökülüyordu. Muhtemelen bu arabadan indiğimizde araba kendisini gökyüzüne falan fırlatacaktı.

Etrafıma bir bakındım ve karşıya baktım. Bitiş çizgisini görüyordum. Ömrümde gördüğüm en güzel şeylerden biriydi. Oradan birinci olarak geçmek ise tabi ki paha biçilemez olacaktı. Ama önce biraz daha uğraşmalıydık. Bağırdım. "Robyn şu lanet olası atlarını hızlandır(!)." dedim. Robyn hiç kıpırdamadan "Ne yapmaya çalıştığımı sanıyordun Yon. Herkes senin kadar çalışıyor işte." dedi. Sinirlerim zaten tepemdeydi şimdi birde Robyn ile uğraşacaktım. Sorumluluklarımdan nefret ediyordum. Takım arkadaşı olduğumuzu onlarında çalıştığını unutup sonradan bundan pişman olup üzülecek olsam bile bağırdım. "Yeterince çalışmıyorsun. Eğer bu işi kazanamazsak yeterince çalışmıyorsun işte değil mi Sere ?" dedim. Kendime dayanak aramam benim suçum değildi. Sere'ye yalvarırcasına benim dediği de diye bakıyordum ama o karşıya bakıyordu. Onun baktığı yöne kafamı çevirince bitiş çizgisine bir kaç metre kaldığını gördüm. "Lanet olsun, ha gayret hadi Robyn özür dilerim kazanmalıyız bu yarışı" diyerek bağırdım. Pek özür dileye halim yoktu ama heyecana gelmiştim. Tam çizginin üzerinden geçtik ve etrafıma bakındım. Etraf toz duman içerisindeydi doğrusu. Kim neredeydi belli olmuyordu. İçimde bir umut kıpırcığının dans etmesi ise beni hem mutlu ediyor hemde heyecanlandırıyordu.
Cornelia Fackrell
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimePerş. Şub. 24, 2011 11:08 am

Evet, işte artık onca oyun, onca tuzağın ardından son tura girmiştik. Bu turda da dayanabilirsek ve yarışı birinci olarak bitirirsek bizden daha mutlusu olacağını sanmıyordum. Tabi bir de bu kadar uğraştığımıza değecekti ve bunu hepimiz çok istiyorduk. Zaten bu yüzden herkes son kozlarını ortaya çıkarıyor, arabalarını sağlam tutmaya çalışıyor ve ellerinden gelen her şeyi yapıp sonucu bekliyorlardı. Atları daha hızlı sürmek için "Hadi kızlarım, biraz daha dayanın ve hızlanın!" diye bağırdım. Bu sözüm üzerine ne kadar mızmızlansalar da hızlarını oldukça arttırdılar. Bu durumda kendimde suç bulmuyor, aksine haklı olduğumu biliyordum. Bu pegasusları seçmeden önce onlarla kaç kez konuşmuştum ve kabul etmişlerdi her seferinde. Şimdi de benim yüzümü kara çıkartmamak için ellerinden geleni yapıyorlardı.

Bu son tur olsa da Lucy ve Tiff'e baktığım sırada hala boş durmadıklarını anladım ve iç çektim. Böyle arkadaşlarım olduğu için seviniyordum. Hiçbir zaman pes etmiyor, aksine ikisi de aklını kullanıyorlardı. Birbirlerine bakıp güldükten sonra Tiff sol tekerleğin yanına doğru ilerlemeye başladı. Ne yapmaya çalıştıklarını anlamıyordum ama ikisininde aklında bir plan olduğu belliydi. Eğer en yakın arkadaşların Athena çocuklarından olursa bu planlara bir süre sonra alışıyordun. Bende artık fazlasıyla alışmıştım ve böyle bir şey bekliyordum. Lucy'i fark ettiğim sıradaysa o da başka bir düğmeye basmıştı. Bunlar ne yapmaya çalışıyorlardı böyle? İçimden umarım yarışı berbat etmezler diye içimden dua ederken, bir yandan da Lucy'nin hiçbir zaman durumumuzu tehlikeye atmayacağını düşünerek rahatladım. Onlarda en az benim kadar yarışı kazanmak istiyorlardı. Ben bu düşüncelerimle boğuşurken yandan çıkan duvar ve arabanın altından iki tarafa uzanan kollar beni şoke etmişti. Arabanın alt tarafından iki yana uzanan jilet kadar keskin gözüken iki kılıç karşı arabalar bize yaklaştığı sırada onları param parça edecek gibi gözüküyordu. Artık bitiş çizgisini görebiliyordum ve ona ulaşmak şu an için tek isteğimdi. Ben gözlerimi oraya dikmiş "Hadi! Biraz daha hızlı. Çok az kaldı!" diye pegasuslara bağırırken arabanın içinden gelen ses ile irkilerek arkama baktım. Pegasuslarım bu sesten hiç etkilenmemiş gibi, hatta daha hızlı giderken ben de arkamda neler döndüğüne bakmak için başımı çevirdim. O sıra da duvarlardan yanlara çivi yağdığını fark edince gözlerim o kadar büyüdü ki buna kendim bile inanamadım. Böyle bir şey beklemediğim kesin bir şeydi. Lucy bana dönerek "Hadi Lia çok az kaldı, pegasuslar dayansın." derken çizgiye odaklandığını fark ettim. Önüme dönüp çizgiye baktığımda gerçekten de çok az kaldığını fark ettim ve pegasuslarıma cesaret verircesine mırıldandım. Bunun üzerine atlar son bir atağa kalktı.

O sırada çizgiden geçtik ve yarış sonunda bitmişti. Nefesimi tuttum ve etrafıma bakındım. Lucy ve Tiff de gözlerini kısmış, sonucu anlamaya çalışıyorlardı. Evet, yarış sonunda bitmiş ve etraftaki tozu havaya kaldırarak görüşümüzü engellemişti. Lucy ve Tiff yanıma geldiği sırada nefesimi tutmuş ve merak ile yarışın sonucunu bekliyordum. Herkes gibi bende heyecanlı ve meraklıydım. Artık sonucu duymamıza saniyeler kalmışken babama bir dua gönderdim ve bizim bu çabalarımızı boşa çıkarmamasını umdum.
Clara Thompson
Clara Thompson

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimeCuma Şub. 25, 2011 1:38 am

Yarışın son turuna girdiğimizde bütün terslikler bizi bulmuştu. İlk olarak Alex'in yaktığı arabamızı söndürmeye çalışmıştık. Summer hem korkuyor, hem de endişeleniyordu. Mitchie ile ben de ne yapabileceğimizi düşünmeye çalışıyorduk. İçimde bitkileri kullanmamı söyleyen bir ses vardı ama bitkiler yanacaktı, zaten onları yeterince mahvetmiştik. Bir günde bu kadar bitki öldürmeye de daynamazdım. Mitchie'nin benimle aynı şeyi düşündüğüne emindim. ''Sen yap.'' Mitchie telaşla bana baktı. ''Ama-'' ''Lütfen!'' dedim uzatarak. Sonra dudağımı sarkıttım ve gözlerimi kırpıştırarak ona baktım. Bu her zaman işe yarardı. ''Tamam tamam.'' diye homurdandı Mitchie. Ben de olacakları görmemek için başımı çevirdim. Bu arada Sum dizginlere geçmişti bile ve her ne yaptıysa, atlar o kadar hızlı gidiyordu ki, diğerleriyle eşittik şimdi. Sonunda arkama bakmadan Mitch'e seslendim. ''Bitti mi?'' Mitchie boğuk bir evet sesi çıkarmıştı. Sonunda o da yanımıza geldi ve biz de etrafı gözmeye başladık. Diğer arabalara bakarken ikinci belamızı da görmüştük.
Lucy'nin eseri olduğu belli tuzaklarla çevrelenmişti onların arabası. Onlara yaklaşmamamız gerektiğini söyledim Sum'a bağırarak. Ama bir toz kalkıp duruyordu ve herkesin görüşünü zorlaştırıyordu. Uyarımdan iki dakika sonra hiçbir şey göremez olmuştum. ''Sum! Etrafını görebiliyor musun?'' Sum'ı göremesem bile dokunarak onu bulmuştum. Mitchie'nin omzumdaki elini de hissedebiliyordum. ''Hayır! Ama çizgiye az kaldığını gördüm son anda!'' diye bağırdı. Sum son hızla körlemesine giderken toz yavaşça dağılır gibi olmuştu. Son anda etrafıma baktığımda gerçekten de yaklaşmıştık. Bunu şu garip toz yığını bizi esir almadan önce Sum gibi yapmadığıma lanet etmiştim. Şimdi ise, tozlar yine görüşümüzü kapıyordu ve ben bir yere çarpmadan bitiş çizgisinden geçmeyi umuyordum sadece. Sonunda atların durma sesi duyuldu ve bitiş çizgisini geçtiğimizi anladım. Sonunda yarış bitmişti. Ama birinci kimdi? Bu sorunun yanıtı sadece hakemdeydi.
Perseus Carter
Zeus'un Çocuğu
Zeus'un Çocuğu
Perseus Carter

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimeC.tesi Şub. 26, 2011 4:06 am

Alex oyuna giremeyeceğini söyledi ve benden son postu yazmamı istedi bu yüzden son postu ben yazacağım.

Son sürat ilerliyorduk. Yarıştaki atlar o kadar hızlı koşuyordu ki etrafı sürekli toz bulutu kaplıyordu. Alex’e baktım, dizginleri sıkıcı kavramıştı ve atları yönlendiriyordu. Biz Hephaistos oğlu olduğumuz için bu atlar ile anlaşmamız zor oluyordu. Eh, sonuçta onlar da “organik yaşam formlarındandı”. Atlar huysuzlana, huysuzlana giderken Alex’e döndüm: “Şu atları biraz sakinleştir” Alex hızlı bir hareket ile başını çevirdi ve “İstersen onlarla muhabbette edeyim mi?! Elimizden geleni yapıyoruz işte!” Atlar yüzünden sarsılarak ilerliyorduk. Alex arabayı kullanmak ile meşguldü bu yüzden ben de etrafı kontrol ediyordum. Arabanın kenarından başımı sarkıttım ve ileriye baktım, bitiş çizgisi olduğunu düşündüğüm siyah kalın çizgi önümüzde duruyordu. Çizgiyi gördüğüme sevinmiştim, bu mutlu haberi Alex’e vermek için kalktığımda tam yanımdan bir mızrak geçti. Mızrağın havada uçarken çıkardığı o rüzgar sesini duymuştum, demek k i o kadar yakından geçmişti o mızrak. Mızrağı kimin attığını bilmiyorum bu yüzden içimden lanetler savurarak Alex’in yanına gittim. Ona, bitiş çizgisini gördüğümü söylediğimde bana döndü ve “O zaman son kozlarımızı kullanmalıyız kardeşim. Sağ taraftaki kırmızı butona bas, ardından da hemen yanındaki kolu çek. Onlar ile işin bittiğinde sol tarafa geç ve oradaki çarkı çevir, çarkın yerine oturduğunu duyduğunda onun da yanındaki butonu çek. Bu silahlar kazanmamızı sağlayacaktır” Bunları söylerken Alex’in yüzünde sinsi bir gülümseme vardı. Bu gülümseme bizim için iyiye işaretti fakat diğer takımlar için aynısını söyleyemeyecektim. Alex’in dediği şeyleri yapmak için ön taraftan uzaklaştım. Atların huzursuzlukları yüzünden araba sürekli sallanıyordu, yolun da çok düzgün olduğu söylenemezdi. Bu yüzden butonun yanına gidene kadar canım çıkmıştı.

O büyük kırmızı butonun yanına gelince tüm gücümle ona bastırdım. Yere yapışık olan buton gıcırdayarak içine göçtü, şimdi sıra yanındaki koldaydı. Kolu çekmek için elimi savurdum, bu sırada hiç olmaması gereken bir şey oldu. Viraja girdik! Virajda dönmemiz üzerine arabanın arka tarafında savruldum, aşağıya düşmemek için siyak kola tutundum. Viraj bittiğinde tekrar ayaklarım yarış arabasına değiyordu. Hızla kolu çektim fakat beklediğim şey olmadı. Kol o kadar darbe ve ağırlık yüzünden güçsüzleşmişti benim de çekmem üzerine kol kırıldı. Şimdi ayvayı yemiştik, bu silah çalışmayacaktı. Alex’e bunu söylemeye fırsatım yoktu bu yüzden hızla diğer tuzağın oraya koştum. Çarkın oraya varınca çarkın yanındaki kolu, asılı olduğu yerden çıkardım ve çarka taktım. Şimdi tek yapmam gereken kolu, spiral bir şekilde çevirmekti. Sıkıca kola tutundum ve çevirmeye başladım. Bu çok ağır ve çevirmesi zor bir koldu, zamanında iyi ki spor salonuna gitmiştim. Bunları düşünecek vaktim yoktu, neredeyse bitiş çizgisine yaklaşmıştık. Kolu daha hızlı çevirmeye başladım. Belli bir süre çevirdikten sonra “tink” sesi duyuldu. Bu güzel sesin ardından çarka monte edilmiş kolu çıkardım ve yerdeki deliğe taktım. Bu kolu o deliğe yerleştirmek için döndürmem gerekiyordu, hızlı bir şekilde kolu deliğe oturttum ve çevirmeye başladım. Kol sanki boşta dönüyor gibiydi, son kez kafamı çevirdiğimde bitiş çizgisine varmıştık.

Atların durması ile her tarafı toz bastı. Yerdeki tüm kum kalkmıştı resmen, önümü bile göremiyordum. Yarış bitmeden önce kolu çevirememiştim bu aksilik yüzünden Alex bana çok kızacaktı. Kaç aydır Hephaistos atölyesinde çalışıyordum fakat daha bir kolu bile yerine takamıyordum. “Umarım kaybetmemişizdir” diye düşünerek gözlerimi ovuşturdum. Gözüme kum kaçtığı için hiçbir yer görünmüyordu. Bakalım hakem ne diyecekti.
Satellite Morgan
Satellite Morgan

MesajKonu: Geri: 4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00   4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00 Icon_minitimeSalı Mart 01, 2011 10:23 pm

Bu araba yarışlarında ikinci koordinatörlüğümdü ve kesinlikle geçen yarıştan çok daha heyecanlı bu yarışı izlemek bana inanılmaz keyif veriyordu. Tam tamına beş araba katılmıştı, yani kontenjanlar dolmuştu. Bu yarışa katılımın fazla olması beni gerçekten sevindirmişti, her geçen gün önemini arttıracağına inandığım bu yarış artık melez ölümlerinin gerçekleştiği korkulu rüya olmaktan çıkmıştı herkes için. Artık tribünler tuttuğu takımı destekleyen yaklaşık 400 melezle dolup taşıyordu. Ki bu hepimiz için mükemmel oluyordu.

Her zamanki gibi yerimi almıştım, Kamp Müdiresi Bilgelik Tanrıçası Athena'nın oturduğu koltuklardan biraz daha aşağıdaki ve onun oturduğu koltuğun yanında iskemle sayılabilecek olan bir tahtanın üzerinde oturmuş, kendimi yarışa kaptırmıştım. Büyük bir heyecanla yarışları izliyordum, ama bu heyecanım Aima ile Rosemarie'nin gecikmeden dolayı yaptığı telaş dolayısıyla gerçekleştirdikleri bir kural ihlali sonucu yarıştan diskalifiye edilmesiyle beraber biraz buruklaştı. Onlar hızlı bir şekilde yarışı terk ettikten kısa bir süre sonra son tura girilmişti.

Son tur, gerçekten çok çekişmeliydi. Dört araba da yanyana giderken bir an ikinci takım gecikse de sonradan yarışı yakalamayı başardı ama bu onlara yetmedi. Yetmedi derken, beşinci takımı geride bırakmışlardı. Beşinci takım da üçüncü takımı. Ama hepsini geride bırakan takım çok az bir farkla birinci takımdı. Eğer ikinci takım gecikme yaşamasaydı eminim ki onlar bu yarışı rahatlıkla alacaklardı ama marifet çabuklukta. Birinci gelen takım; Robyn, Sere ve Yon'un oluşturduğu birinci takımdı. Ardından Tanrıça Athena yerinden kalktı. "Kazanan takıma tebrikler." dedi ve hızlı bir şekilde yarış alanından ayrıldı. Ben de yarış sonrası herkesi tebrik etmek üzere yarış sahasına indim ve tebrik merasimine katıldım.

-Yarış Sonu-

4.Yarış ~ 10 Ocak Salı ~ 20.00 - 22.00
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 8. Yarış | 5 Temmuz Salı 12.35 - 17.00
» 6. Yarış (09 Ocak 2011-16 Ocak 2011 arası)
» Sonuçlar - Ocak Ayı
» Ocak'ın Puanlamasını Kim Kazanır?
» Lucianna *Ocak 2011*