Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Mayahat'ımıza Parti

5 posters
YazarMesaj
Lucianna Fackrell
Athena'nın Çocuğu/Kulübe Lideri
Athena'nın Çocuğu/Kulübe Lideri
Lucianna Fackrell

Mayahat'ımıza Parti Empty
MesajKonu: Mayahat'ımıza Parti   Mayahat'ımıza Parti Icon_minitimeCuma Ocak 07, 2011 11:06 am

Yine annemin kafasını şişiresim geldiği için Büyük Ev'in yolunu tutmuştum. Ona söyleyeceklerimi kafamda toparlamaya çalışırken yerdeki çimleri inceleyerek yürüyordum. Birinin hışımla üzerime doğru geldiğini fark ettim ama ben daha yana çekilmeye fırsat bulamadan, malum kişi ile kafa kafaya çarpıştık. Ben sinirle, onunla göz göze gelmek için başımı kaldırırken o, "Önüne baksana seni çaylak melez!" diye gürledi. Ses tonu gibi kullandığı 'çaylak' kelimesi de onun Mia olduğunu anlamamı sağladı. "Yavaş ol dostum, ben senden kıdemliyim." diyip sırıtmam üzerine o da gülümseyerek yerden kalkmama yardım etti ve, "Sen olduğunu görmemişim Lucy, özür dilerim." dedi. Normal şartlarda Athena kulübesinin lideri olarak Ares kulübesinin lideri Hermia'yı gördüğüm yerde kılıcımdan geçirmek istemem gerekirdi ama bu çatlak kızı kampa geldiği ilk zamanlardan beri çok seviyordum. Duygularımın karşılıklı olduğunu bildiğim için de yanında her daim rahat olurdum. Sırıtmamı sürdürerek, "Önemli değil de nereden böyle?" diye sordum. Derin bir nefes alıp ardından, az ileride yükselmekte olan Büyük Ev'i işaret etti. Ona ellerimi iki yana açarak kafa sallama işareti yaptım; bu kampçıların sıklıkla kullandığı 'Athena orada mı?' işaretleşmesi oluyordu. Mia olumlu anlamda kafa salladıktan sonra, üzüntüyle "Az önce danışmanlık rütbemi elimden aldı." dedi. Kaşlarımı çatarak "Neden? Yani sen dünyada danışman olması gereken son kişisin ama neden?.. Athena melezlere zulmetmenden hoşlanıyordu..." diye mırıldandım. Mia bu kez sinirle gözlerini devirdi ve ardından, "Son yaşanan olaylardan sonra melezlere saygı duymaya başlamış. Artık kafalarını klozete sokmamam gerekiyormuş. Gerçekten onlara iyi davranacak bir danışmana ihtiyacı varmış." cevabını verdi. Tek kaşımı havaya kaldırarak, "Anlıyorum. Neyse, artık tuvaletlere daha çok kişinin kafasını sokma imkanı bulursun. Ben de eşlik ederim sana." diyip ardından göz kırptım. Mia da sırıttı, bir süre sonra vedalaşarak ayrıldık. O tuvaletlerin yolunu tuttu, ben de Büyük Ev'in.

İçeri girdiğimde annemi gerçekten de orada buldum ve beş dakika kadar bir süre boyunca ışınlanmamış olması beni şaşırttı ama buna fazla kafa yormadım çünkü içeride yalnız değildi. Demeter kulübesinden arkadaşım Maya ile konuşuyorlardı ve Maya'nın suratındaki gülümsemeden, konunun onun hoşuna gittiğini anladım. Dayanamayarak verandadaki pencerenin kenarına yapıştım ve görünmeden konuşulanları dinlemeye başladım.
"...Kesinlikle iyi bir melez danışmanı olacağından eminim, Maya." diyordu annem. Bu kadarı benim için yeterliydi. Koşa koşa kamp marketine gittim ve elime ne geçtiyse minik alışveriş sepetine attım. Kampımızın yeni bir melez danışmanı olmuştu ve bu kişi benim çok değer verdiğim dostlarım arasındaydı. Tabii ki adına düzenlenecek bir kutlama şarttı! İş aldıklarımın parasını ödemeye gelince kılıcımı kasiyere doğrulttum ve sorunu hemen hallettim. Hermes çocukları kadar ince çalıştığım söylenemezdi ama kesinlikle markete para ödeyen yeniyetmelerden değildim. ellerimde poşetler, amfitiyatronun yolunu tuttum. Giderken yol üzerinde gördüğüm herkese de bir kutlama yapılacağı haberini veriyordum. Melez Kampı, uğultulu bir boru gibiydi. Birine bir şey söylediğinizde, onu en geç birkaç saat içinde kamptaki herkesin duyacağından emin olabilirdiniz. Ben de tüm kampın ve en sonunda da Maya'nın buradaki kutlamadan haberdar olacağını biliyordum. Tabii haberlerin yayılma süreci bu denli kısayken, elimi çabuk tutmalı ve süslemelere derhal başlamalıydım.
Perseus Carter
Zeus'un Çocuğu
Zeus'un Çocuğu
Perseus Carter

MesajKonu: Geri: Mayahat'ımıza Parti   Mayahat'ımıza Parti Icon_minitimeCuma Ocak 07, 2011 11:22 am

Yolda yürürken Lucy'yi gördüm.''Yeni bir danışmanımız var'' diyerek anfiye doğru koşuyordu.Peşinden gittim.Beni görünce ''Pers hoşgeldin hadi gelde bana süslemelerde yardım et'' dedi ve elime bir kaç süs verdi.Süsleri aldım ve etrafı süslemeye başladım ''eee kimmiş bu yeni danışman ?''.Lucy büyük bir heyecan ile ''Maya''dedi.Bunu duyduğuma sevinmiştim ve etrafı daha hızlı süslemeye başladım.Maya iyi biriydi onun yeni danışman seçilmesi çok güzeldi.Kendime düşen süslemeleri hallettikten sonra markete doğru fırladım.Bir kaç süt ve meyve kaptım.Kasiyere kılıcımı göstererek dışarı fırladım.Bu taktiği Lucy'den öğrenmiştim.Hem anfiye doğru koşuyor hemde gördüklerime partiyi haber veriyordum.Anfiye vardığımda elimdeki içecek ve yiyecekleri yerleştirdim ve Lucy'ye döndüm ''Eee başka iş var mı ?''
Edward J. F. Newgate
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Edward J. F. Newgate

MesajKonu: Geri: Mayahat'ımıza Parti   Mayahat'ımıza Parti Icon_minitimeCuma Ocak 07, 2011 11:38 pm

Demek yeni danışmana parti veriliyordu. Ne harika. Ama bensiz parti olur mu hiç. Bunu yolda yürürken Lucy ile Perseus'un oraya buraya deliler gibi koşturmasıyla anladım. Partiyi Lucy ayarlamıştı Perseus'ta ona yardıma gitmişti sanırım. Lucy'nin yanına doğru koştum. " Eee parti veriyormuşuz." "öyle" dedi ve koşmaya devam etti. Yardıma ihtiyacı varmı diye sormak için ben de arkasından gittim. Git marketten süs falan al dedi. Bu benim hoşuma gitmişti marketten ilk defa lışveriş yapacaktım. Kasiyere acıyordum. Habire kılıç doğrultuyorlardı çocuğa. Ama ben öyle yapmayacaktım. Girdim içeri ne bulduysam aldım. Rafların çoğunu boşalttım. Hepsiyle beraber dışarı çıkarken. Elimi cebime attım. 2 tane Drahmi çıkarttım. Yazı tura atarmış gibi kasiyere attım. Aslında paramı harcamaktan hoşlanmam ama hep böyle bir şey yapmak istemişimdir. Kasiyer'in yüzünde ki sevinci görmeliydiniz. Harika.. Herneyse süsleme işine devam ediyorduk. Sürekli oraya braya koşduruyorduk. Bakalım Maya bundan hoşlanacakmıydı..
Claire Angel Deeply
Afrodit'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Büyü Teknikleri Eğitmeni
Afrodit'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Büyü Teknikleri Eğitmeni
Claire Angel Deeply

MesajKonu: Geri: Mayahat'ımıza Parti   Mayahat'ımıza Parti Icon_minitimeC.tesi Ocak 08, 2011 8:33 am

Luu'nun Maya için parti hazırladığını ilk ben duymuştum. Pers'le Yon, Luu'ya yardım etmeye gitmişlerdi. Ama benim daha önemli işlerim vardı. Parti olduğunu herkeze yaymak gibi. Melezsiz parti olmazdı. Bu yüzden kalabalık olmalıydık. Hemen harekete geçtim ve herkese söylemeye başladım. Kardeşlerimde bana yardım ediyorlardı. Bir saat sonra bütün kampın partiden haberi vardı. Tabiki de Maya hariç. Herkesi tembihlemiştim. Maya'ya süper bir süpriz olacaktı. Kimsenin bunu Maya'ya söylememesi gerekiyordu.

Sıra Amfitiyatroya gitmekteydi. Koşar adımlarla amfitiyatroya gittim. Hemen hemen her şey hazırdı. Ama birkaç şey için el atmam gerekiyordu. Hemen markete gittim. Ordan güzel ve büyük bir pasta aldım. Üzerini Maya'nın seveceği gibi yeşilliklerle donalttım. Sıra para ödemeye gelince erkek kasiyere göz kırptım. Herkesin silahı kılıçtı bu durumlarda. Benimki ise bakışlarımdı. Kasiyer güzelliğime büyülendiğnde ise marketten çıktım.

Amfitiyatroya geldiğimde saate baktım. Maya'nın gelmesine çok az kalmıştı. Çok güzel bir süpriz olacaktı. Elimdeki pastayı gören Luu, pastayı çok beğendi.
" Çok iyi düşünmüşsün Claire " dedi. Teşekkür ettim. O sırada Pers'i gördüm. Gülümseyerek yanına gittim. Birlikte süslemeye yardım ettik. İlerki saatlerde de süprizlerimiz olacaktı tabi. Bunun içinde hazırlık yapıyorduk. Her şey hazır olunca sabırsızlıkla Maya'nın her şeyden habersiz bir şekilde amfitiyatroya gelmesini bekledik.
Clara Thompson
Artemis Avcısı/Melez Danışmanı/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Artemis Avcısı/Melez Danışmanı/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Clara Thompson

MesajKonu: Geri: Mayahat'ımıza Parti   Mayahat'ımıza Parti Icon_minitimePaz Ocak 09, 2011 3:42 am

Büyük Ev'den çıkarken çok mutluydum. Gururla gülümsedim. Artık yeni melez danışmanı bendim! Evet, ben, hiç bir işe yarayamayacağımı düşünen ben! Athena beni çağırttığında çok endişelenmiştim. Ama sonra beni melez danışmanı olarak seçtiğini, bana güvendiğini ve göreve hemen başlayabileceğimi söylemişti. Ben de yeni olmuştum, o zamanlar Satellite bana çok yardım etmişti. Danışman arandığını duyuna hemen başvurmuştum ben de. Sat'in bana yardım ettiği gibi ben de başkalarına yardım etmeyi çok istiyordum. Athena beni seçtiğinde de dünyalar benim olmuştu! Ed'in görevden geri dönmemesi kadar üzücü bir olaydan sonra -tamam, tamam, sadece üzücü diyemem, bunu duyunca üç gün boyunca kulübeden çıkmadan ağlamıştım- bu çok iyi gelmişti.

Bunları düşünürken birisi hızla bana çarptı. ''Hey, biraz dikkat etsene!'' diye tersledim onu. Şurada hayallerimi bölüyordu yani! Çocuk sadece bir bakış atıp koşmaya devam etti. Hey, nereye koşuyor bu? diye düşündüm. Yandan bir çocuğu çevirdim.''Hey, herkes nereye gidiyor böyle?'' diye sordum çevremdeki insanları yeni fark ederek. ''Ah, bilmiyor musun? Bir parti var!'' dedi heyecanla. Ben tutmasam hemen partiye gideceğinden eminimdim. ''Ne partisiymiş bu?'' diye sordum çocuğa. Niye ben hiç bir şey duymamıştım? ''Birisi için bir parti veriliyormuş. Neydi? Kara, Sara, Tara gibi bir şeydi.'' dedi çocuk düşünerek. Onun yakasını bıraktım ve amfitiyatroya doğru yürümeye başladım. Bir parti varsa, mutlaka oradadır diye düşündüm. Amfitiyatronun girişinde hayrete düştüm. Yiyecekler, süslemeler her yerdeydi. Bir sürü konuşan melez vardi içeride. ''Aman tanrılarım!'' dedim sessizce. Claire 'Seni kutlarız Maya! Harika bir danışman olacaksın!' yazan bir şeriti bir yere asmaya çalışırken beni fark etti ve seslendi. ''Hey! Parti kızı geldi!'' diye seslendi herkese. Bense şaşkınlık ve mutluluktan öylece kalakalmıştım.

Mayahat'ımıza Parti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Parti Vaaar
» Parti ve Kötü Son
» Olimposta Parti
» Parti (11 Eylül)
» Sere'mize Parti!! :)