Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Amaçsızca Meydan Okuma/2

3 posters
YazarMesaj
Jason Parker
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Jason Parker

Amaçsızca Meydan Okuma/2 Empty
MesajKonu: Amaçsızca Meydan Okuma/2   Amaçsızca Meydan Okuma/2 Icon_minitimePerş. Ara. 16, 2010 4:17 am

Lia, beklediğim öneriyi bize sundu:

"Kuzi size kano ve cirit yarışlarında meydan okuyorum. Ne dersin? Var mısınız yarışa?" dedi.Lia bize meydan okumuştu.Kazanabileceğimi biliyordum.Bunun için hemen bu öneriyi onayladım.Aslında bir kızla kano ve cirtle yarışırken ona kaybetmek çok büyük bir alay konusuydu.Fakat hiç tereddüt etmeden kabul etmiştim.Çünkü kazanacağıma inanıyordum.Ardından Hec:

"Pekala kuzen ikinizide eze eze kazanacağım." dedi.Hec'ten böyle bir söz bekliyordum.Çünkü her zaman kendine çok güvenen birisiydi.Kendinden çok emin bir şekilde bizi yeneceğini düşünğyordu.Fakat Lia'yla bende onun tam aksini düşünüyorduk.Ardından yürümeye başladık.Ta Hec ani bir şekilde:

"Kano gölüne son gelen kamluğadır." dedi ve koşmaya başladı.İşte bunu hiç beklemiyordum.Hec yine yapmıştı yapacağını ardından Lia ile aynı anda:

"Hector çok fırsatçısın." dedik ve bizde onun arkasından koşmaya başladık.Lia beklediğimdende hızlı koşuyordu.Fakat bendeher zaman hızlı koşardım.Hec alaycı bir tavırla:

''Orada görüşürüz'' diye bağırdı.Sonrada son hızıyla koşmaya devam etti.Hec her zaman böyle alaycı bir çocuktu.Bir anda bizim beklemediğimiz bir şeyler diyiverirdi.Ardından bizde Hec'in arkasından hızla Kano Gölü'ne doğru koşmaya başladık.Koşarken Lia bana bir şey diyecek gibi oldu.Fakat yorulduğundan konuşamıyordu.Yorulmuş bir halde konuşmaya başladı...

Cornelia Fackrell
Poseidon'un Çocuğu/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: Amaçsızca Meydan Okuma/2   Amaçsızca Meydan Okuma/2 Icon_minitimePerş. Ara. 16, 2010 4:40 am

Hec'in arkasından koşuyorduk. Yine yapacağını yapmış ve bizimle oyun oynuyordu. Ama ben artık kuzenimi çok iyi tanıyordum ve böyle bir şey yapacağını tahmin etmiştim. Ardından Hec'in uzun yolu kullandığını fark ettim ve Jason'a dönerek ona planımı anlatmaya karar verdim. İlk başta soluk soluğa kaldığım için konuşamasam da ardından hemen kendimi toparladım ve Jason'a gülerek anlatmaya başladım.

"Aşkım bak Hec'i şaşırtalım olur mu? Kısa bir yolu var göle giden ve Hec orayı unutmuş anlaşılan uzun yoldan gitti." dedim. Aşkım lafını pek kullanmazdım ve utanmıştım ama isteyerek de sölememiştim. Sadece ağzımdan kaçmıştı. Yüzümün kızardığını hissediyordum ama şu an onu düşünmemeliydim. Hec'i yenmeliydik.Jasonda bu yolu duyduğuna mutlu olmuş gibiydi. Aslında Hec'in bunu unuttuğuna şaşırmıştım. Ne de olsa bu yolu ikimiz fark etmiştik ve unutacağını hiç düşünmemiştim. Jason peki anlamında başını salladıktan sonra hızla yenşden koşmaya başladık. Kano gölüne gelene kadar koştuk. Sonunda vardığımızda Hec ortalarda görünmüyordu. Birazcık daha koşmamız gereken yer kalmıştı. Tam o sırada Hec'i diğer yoldan gelirken gördük ve koşmamızı hızlandırdık. Üçümüzde neredeyse aynı anda varmıştık. Ama ben onlardan önce oraya geçtim ve Hec üç adımlık mesafe kala bana yenildiği için kızgın gibi gözüküyordu. Ama ben kuzenimin bu halini çok seviyordum.

"Ne oldu kuzen yoksa bizim kısa yolu mu unuttun?" dedim. Bana gözlerini dikerek kızgınca bakmayı denedi ama anlaşılan benim gülmeme dayanamayarak o da gülmeye başladı.
Hector Sentius
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Hector Sentius

MesajKonu: Geri: Amaçsızca Meydan Okuma/2   Amaçsızca Meydan Okuma/2 Icon_minitimePerş. Ara. 16, 2010 7:57 am

Hile, hile, hile...Yine aynı şey kestirmeyi kullanmak hem akıllıca hemde tembelce.Şimdi kestirme varken uzun yoldan gitmek pek akıllıca olmazdı ama bu harekette hileye giriyordu.Sonuçta yarışa başlamamız gerekliydi.Onları yenmem gerekliydi.Kano yarışı için kendime en uygun olan kanoyu seçmeliydim yoksa asla bir üstünlük sağlayamazdım. "Şey.Birazcık bekleyebilirsiniz" dedim.Aslında o birazcık çok kısa bir zaman değildi.Bir saat içerisinde teker teker bütün kanoları denedim ve en sonunda Jason ve Lia'nın yanına giderek. "Tamam.Sonunda en uygun olanı buldum" dedim.Jason ve Lia gölde kağıttan gemi yüzdürüyorlardı.Malum sıkıntı ama bana meydan okuyan sonuçlarına katlanır.Ben öyle her şeyle uyum sağlayamıyordum. "Hadi bakalım yarışa."
Jason Parker
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Jason Parker

MesajKonu: Geri: Amaçsızca Meydan Okuma/2   Amaçsızca Meydan Okuma/2 Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 5:30 am

Lia bence gerçekten akıllı bir kızdı.Bizi kestirme yoldan bitiş çizgisine götürmüştü.Hec'in yüz ifadesi çok komik görünüyordu.Hec yanımıza geldiğinde Lia:

"Ne oldu kuzen yoksa bizim kısa yolu mu unuttun?" dedi.Lia, biz dediğine göre Hec'te bu kısa yolu biliyordu.Hec sinirden kızarmış durumdaydı.Galiba kendine kızıyordu.Sonra Lia onun bu haline gülmeye başladı, Hec'te kendini tutamayıp gülmeye başladı.Ardından kanolarımızı seçmeye başladık.Hec'in seçiminin biraz uzun süreceğini anladıktan sonra Hec:

''Şey.Birazcık bekleyebilirsiniz" dedi.Ardından sırayla kanoları denemeye koyuldu.Bizde o kanosunu bulmaya çalışırken Lia'yla kağıttan gemi yüzdürmeye başladık.Lia ile bakıştığımızda hem kızarıyor, hem de gülümsüyordu.Gülümseyincede her zaman olduğu gibi çok tatlı oluyordu.Tam bunları düşünürken Hec yanımıza gelip:

''Tamam.Sonunda en uygun olanı buldum" dedi.Bu habere Lia ve ben çok sevinmiştik.Çünkü uzun bir süredir Hec ona uygun olan kanoyu bulmaya çalışıyordu, bizde çok sıkılmıştık.Hec:

''Hadi bakalım yarışa." dedi ve bende:

''O halde haydi başlayalım'' dedim.Ardından seçtiğim kanoya atladım.Seçtiğim kano umduğumdanda rahattı.Kendimi iyi hissediyordum ve yarışı kazanacağıma inanıyordum.Sonra da Lia'nın başlama işaretini beklemeye başladım...

Cornelia Fackrell
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: Amaçsızca Meydan Okuma/2   Amaçsızca Meydan Okuma/2 Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 10:39 am

Hep beraber bineceğimiz kanoya geçtikten sonra yerlerimizi aldık ve yarışa başladık. Hepimiz aynı hizada gidiyorduk neredeyse ama bu yarışı kazanacağıma emindim. Bunu Hec'in de bilmesi de gerekiyordu ama o elinden geleni yapacağa benziyordu. Önce sağımdaki Jason'a ardından da solumdaki kuzenime baktım. Hec'e öyle gülümsemiştim ki birden hızlanmaya başlamıştı. Yenmek istediğini biliyordum ve bunun için çok çaba harcıyordu. Bende ilk başta çabalarını boşa çıkartmak istemediğimden bir süre bizden önde gitmesine izin verdim. Artık yarışın ortasına geldiğimizde Jason'a döndüm ve artık öne geçmem gerektiğini anladım.

"Hoşça kal canım." dedim gülerek. Jason anlamasa da ardından denizde kanosunu hareket ettiremediğini anladı ve gülerek bana baktı. Kolyemi ve gücümü kullanıyordum. Hector da aynı durumdaydı. Gülerek yanından geldim ve gülerek "Nasılsın kuzenim?" diye sordum. İlk başta şaşırsa da ardından pis pis bakmaya başladı. Bende bu sırada denizi bıraktım ve hepimiz kendi hızlarımız da gidiyorduk ama şu vardı ki kuzenim de bu yarışı benim kazanacağımı biliyordu. Bunu bilerek gülümsedim ve ikisininde önüne geçtim. Arkamdan da Hec'in sesini duydum..
Hector Sentius
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Hector Sentius

MesajKonu: Geri: Amaçsızca Meydan Okuma/2   Amaçsızca Meydan Okuma/2 Icon_minitimePaz Ara. 19, 2010 7:09 am

Jason ve ben geride kalmıştık.Lia gerçekten çok iyiydi ama beni daha önce kimse tanımamıştı.Aslında bu da biraz imkansızdı çünkü, ben sürekli farklı davranıyordum.Bir kişi beni kaba görürken diğeri Hades çocuğu olup olmadığım konusunda tereddüt edebilirdi.Lia'nın gerçek Hector ile tanışma zamanı gelmişti.Hızlıca Lia'^ya yetiştim ve şöyle dedim. "Gücünü kullanırsan bizim kazanmamızı nasıl beklersin." Lia biraz düşündükten sonra gücü kullanmayı bıraktı ve bizim gibi normal şekilde yarışmaya başladı.Bu arada Jason yorulmaya başlamıştı ve arkada kalmıştı.Yanılmışım.Jason sadece bize yetişmek için daha da hızlanmıştı ve bunun yüzünden yorulmuş gibi görünüyordu.Biraz daha hızlanarak Lia'yı biraz geride bıraktım ama çok değildi.Varsa yoksa 1 metre bir ara vardı.O arayıda kanolar kapatıyordu.Jason bu sırada atak yaptı ve en öne geçti.Ön öne geçtiği için hareketim kısıtlamıştı.Lia ve Jason'un arasında kalmıştım.Buradan bir an önce çıkıp en öne geçmem gerekliydi yoksa burada takla atarak suya dalacaktım.
Jason Parker
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Jason Parker

MesajKonu: Geri: Amaçsızca Meydan Okuma/2   Amaçsızca Meydan Okuma/2 Icon_minitimePaz Ara. 19, 2010 8:00 am

Hector hiç beklemediğim bir şekilde öne geçti ve Lia'ya "Gücünü kullanırsan bizim kazanmamızı nasıl beklersin." dedi.Ardından Lia güçlerini kullanmayı bıraktı ve yarış hilesi bir şekilde devam etti.İkisi başbaşa gidiyorlardı.Tam onları geçeceğim derken yoruldum ve tekrar geriye düştüm fakat yarşı kaybetmek istemediğim için son gücümle bir atak yaptım ve ikisininde önüne geçtim.İkiside bana şaşkın şaşkın bakıyorlardı.Onlara gülümsedim ve ilerlemeye devam ettim.O ana kadar iyi gidiyordum ki biraz geriledim.Hector Lia'yla benim aramda kalmıştı.İstersek onu tepetaklak edebilirdik.Fakat Hector beklemediğimiz bir anda aramızdan sıyrılıp önümüze geçti.Lia ile ben ağzımız açık bir halde ''Ha!!'' dedik.İkimizde Hector'un aramızdan nasıl çıktığını anlamıyorduk.Hector ''Siz ikinizi ezeceğim'' dedi ve arkasını dönüp pis bir şekilde sırıttı.Fakat bize sırıtırken kanosunun çarpmak üzere olduğu kaya parçasını görmedi ve hafifçe kayaya çarptı.Kano mucizevi bir şekilde parçalanFakat yinede bize zaman kazandırmıştı.Lia'yla atağa kalkıp hızlanmaya çalışan Hector'a sırıtarak onu geçtik.Şimdi benim Lia'yı geçmem gerekiyordu.Durum berabere gidiyordu.Hec'te hala bize yetişmeye çalışırken, Lia bize bir şey söyledi...

Cornelia Fackrell
Cornelia Fackrell

MesajKonu: Geri: Amaçsızca Meydan Okuma/2   Amaçsızca Meydan Okuma/2 Icon_minitimeCuma Ara. 24, 2010 11:23 pm

Yarışın sonlarına geliyorduk artık. Bitişe çok az kalmıştı. Bu sırada gücümü de kullanmayı bırakmıştım. Her türlü onları yenebileceğimi düşünsemde Hec ve Jason beklediğimden daha da hırslı çıktılar. Bu beni anlayamadığım bir şekilde mutlu etse de Hec'in bir kayaya çarpıp kendini suda bulmaması beni daha çok eğlendirmişti. Biz de yavaşlamasını bilerek Jason ile onu geçmiştik. Jason ile başa baş gidiyorduk. Ne kadar zaman daha böyle olacağımızı bilmesemde bunun kısa süreceği belliydi.
"Üzgünüm çocuklar ama bilirsiniz ben suyun kızıyım." diyerek daha hızlı sürmeye başladım. Jason şaşırsa da Hec sanki böyle olacağını bilirmiş gibi iç çekti. Ee haklıydı da o beni bu kampta tanıyanlardan biriydi. Bir süre hızlı gittikten sonra yine kendimi bıraktım. Artık bitiş çizgisine az kalmıştı ama ben hızlı gitmemekte ısrar ediyordum. Jason ve Hec'i arkamda görünce onlara bakıp gülümsedim. İlk başta güç kullanacağımı sansalarda gücümü kullanmayınca şaşırıp gülerek Hec konuşmaya başladı. Bu sırada da artık ikisi de yanıma gelmişlerdi ve eşit gidiyorduk.

Spoiler:
Hector Sentius
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Hector Sentius

MesajKonu: Geri: Amaçsızca Meydan Okuma/2   Amaçsızca Meydan Okuma/2 Icon_minitimeCuma Ara. 31, 2010 6:23 am

Bu yarışı kazanmam gerekliydi.Eşit gidiyorduk.Yaklaşık yüz metre kadar bir mesafe kalmıştı.Kürekle öyle hızlı darbeler vuruyordum ki neredeyse 2 metreye kadar su çıkıyordu.Daha fazla hızlanarak en öne geçmiştim.Jason benim gibi zorlanıyordu.Lia ise Poseidon çocuğu olmanın avantajını kullanıyordu.Son etaba yaklaştığımızda Lia ve Jason'ın kanoları su almaya başlamıştı.Bir kaç metre gittiken sonra benim kanomda su almaya başladı ve dengemi kaybedip suda ters döndüm.Lia ve Jason yüzerek yanıma geldiler ve beni kanonun içinden çıkardılar. "Sanırım bu yarış sayılmıyor," dedim.Bencede sayılmıyordu.O kadar yolu boşu boşuna kürek çekerek gelmiştik. "Sıradaki etap cirit sahasında."

RP BİTMİŞTİR.(....Cirit Sahası)

Amaçsızca Meydan Okuma/2
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Amaçsızca meydan okuma
» Amaçsızca Meydan Okuma/3
» Meydan Okuma