Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sorun / Şikayet

4 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:16 am

Tanrıçam her başlığın sohbete çevirilmesinden gerçekten çok sıkıldım. Sohbet bölümü bunun için açıldı.
Özellikle av-im bölümü. Sürekli çok güzel olmuş gibi şeyler yazılması sinirimi bozuyor. Tabiki yapılan av-imi beğendiyseniz belirtebilirsiniz. Ama bunu post kasarak yapmasınlar. Her konu bu şekilde oluyor. Ve ben bundan rahatsızım.
Buna bir çare bulunmasını istiyorum.
Şimdiden teşekkürler tanrıçam .
Misafir
Misafir

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:18 am

Aynen ya ben de çok şikayetçiyim bundan. Sürekli mail geliyor konulara yetişemiyorum, her yapılan av-im'e "harika", "çok güzel olmuş" vs. şeklnde yorum yapılması saçma bence. Sohbet bölümünde yapsınlar bari Rolling Eyes
Lara Adams
Afrodit'in Çocuğu/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Lara Adams

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:25 am

Hımmm...Ben hiç böyle düşünmemiştim.Ama ne diyelim? Tebrik etmemiz gerekiyor.Belki pm atabiliriz ama ne farkeder ki? Razz

http://www.melezkamprpg.yetkin-forum.com
Misafir
Misafir

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:27 am

Yok canım tabiki bir kez tebrik edersin. Veya sana yapmışsa teşekkür edersin. ama her imzanın altına ayrı ayrı çok güzel olmuş falan yazmak gereksiz Rolling Eyes
Misafir
Misafir

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:27 am

Ya kendin için yapılan takımlarda falan tabii tebrik normaldir, ama başka biri için yapılan şeylere yorum yapılınca hem konular sohbet başlığına dönüyor, hem de takip edemiyoruz bunları
Lara Adams
Lara Adams

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:32 am

Şunu söylemeliyim ki ben böyle düşünmüyorum.Evet,bazılarında öyle oluyor ama ne yapalım her site %100 olmak zorunda değil.

Misafir
Misafir

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:36 am

%100 olmakla bir alakası yok. Ben sadece rahatsız olduğum bir konuyu belirttim.
Lara Adams
Lara Adams

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:37 am

Ben de bence orada bir sorun yok diyorum.
Misafir
Misafir

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:39 am

Bırakalım da buna adminimiz karar versin diyim o zaman ben de Rolling Eyes
Lucianna Fackrell
Athena'nın Çocuğu/Kulübe Lideri
Lucianna Fackrell

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:41 am

Bunu av-im başlıklarında falan beni rahatsız etmese de, konum belirlemede, rp puan belirlemede, yarışma başlıklarında... görüyorum ve sinir oluyorum cidden. Yalnız engellemek için ne yapılabilir bilmiyorum. Adminimiz arada denk geldiği 'konu dışına sapmaları' siliyor ama hepsine de yetişemez ki.
Misafir
Misafir

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:42 am

Av-im başlıklarında üst üste iltifatlar alıyosun zaten nasıl rahatsız etsin seni Razz Şaka bir yana, bence de adminimiz yetişemez bu kadar şeye. Eğer yardımcı admin alma gibi bir durum varsa olsun bence, yoksa da bu şeyleri ısrarla yapan üyeleri pm ile uyarma yoluna gidebiliriz.
Misafir
Misafir

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:43 am

Benimde demek istediğim bu. Bu başlığı o yüzden açtım zaten. Belki görüp bu davranışlarına bir nebze olsun son verirler diye.
Lara Adams
Lara Adams

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:44 am

Katılıyorum Lucy Smile

Ama,hepsini nasıl uyaracaksın?
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:46 am

Amanda ve Adrian'a katılıyorum. Athena'ya söylemiştim zaten. Disiplin olmalı bence. :/
Lara Adams
Lara Adams

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:50 am

Böyle şeylerin sonucu banlanma filan dese bile bence bazı üyelere haksızlık olabilir böyle yerlerdede uyarırsak kim uyacak?
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 7:52 am

Böyle birşey için banlamak saçma. Onun yerine sitede kurallar yazılmalı. Her üye bu kuralları okumalı ve uymalı. Ki zaten sonrada artık alışkanlık haline gelecektir. Hı eğer hata yapıyorlarsa hala uyarılır. Uyarmak zor bir şey değil. Her yetkili kişinin görevi uyarmaktır. Bu yüzden sitede en fazla 4, en az 2 admin olmalıdır.
Lucianna Fackrell
Lucianna Fackrell

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 8:00 am

İltifatlarla alakası yok gerçekten, sadece o başlıkların resmi tutulması gerektiğini düşünmüyorum. Hı sizin dediğiniz gibi düzeni bozmasınlar diye banlanmakla tehdir etmek, neredeyse kafalarına silah dayamak demek ama uyarılma işine karşı değilim.
Benim asıl şikayetçi olduğum şey, mesela -lafım özellikle yapanlara- bir yere belirli bir form ile başvuru yapmak gerekiyor ama rastgele yazıyorlar, çeşitli amaçlar için yanlış başlıkları kullanıyorlar... Lejant başlıklarında rp planlaması yapılmayacağı gibi veya ünlü değişimlerinde eski ünlünün de yazılması gerektiği gibi. Önemsiz görünebilir ama sinir bozucu, resmen admine hakaret oluyor, 'böyle yazın' diyor, 'hayır, şöyle yazacağım al bakalım' yapıyor kişi yani. Bunlara dikkat edilse süper olur.
Bir de çoğu kişi oyun kurallarını görmemiş veya istendiği gibi yazmayı unutmuş olabilir. Forumda herkesin ortasında onu uyarmak yerine pm atmak da çok zor değil bence. Özellikle yeni üyelerimizi bıraksak oyunu bozdu diye dövecek bazıları.
Misafir
Misafir

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 8:02 am

O kadar abartalım diyen yok ki zaten, banlanma falan nerden çıktı bu? Benim de önerim pm yoluyla uyarmak, konuda uyarılar kırıcı olur biraz.
Serena Su Hanzadeoğlu
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Serena Su Hanzadeoğlu

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 8:04 am

Lucy'e de çok katılıyorum. Resmi bölümlerde sohbet çok yapılıyor. Mesela konum başvurularında falan. ''Hoşgeldin'' vs gibisinden şeyler yazılıyor. Ama pek rastlamıyorum artık. Umarım böyle devam eder. Neyse dediğim gibi yapılabilir. Ve bence her bölüme bir yetkili alınabilir. Yani böylelikle admini pek sıkmaya gerekmez. İki admin var zaten. (biri zeus) melezlerden seçilen 1-2 kişide görevli olur ama profillerinde falan yazılmaz mesela. İşte model bölümünün bir görevlisi falan olur. Ben böyle mantıklı olur diyorum. Smile
Misafir
Misafir

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 8:06 am

Profilde güç seviyesi , rp puanı gibi uyarı barı koyulabilir. Uyarıldığı halde düzeltmeyen kullanıcların o uyarı seviyesi artar. Ve birkaç admin veya mod gerçekten iyi olabilir.
Lucy haklı.
Lara Adams
Lara Adams

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 8:13 am

Bende Lucy'e katılıyorum Smile

Hımm...Ben bir sitede görmüştüm uyarı sayısı filan yazıyor bizde önce uyarırız daha sonra bir daha yaparsa bu sefer uyarma yerinde 1\5 filan yzabiliriz

(Tam olarak anlatamadım Very Happy )
Athena
Admin/Tanrıça/Kamp Müdiresi
Admin/Tanrıça/Kamp Müdiresi
Athena

Sorun / Şikayet Empty
MesajKonu: Geri: Sorun / Şikayet   Sorun / Şikayet Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 10:37 pm

Haklısınız, her bölümü sohbete çeviren vatandaşları banlasam bile az ama sadece uyarmakla yetiniyorum. O da işe yaradığı kadar işte... Uyarı göstergesi de hatalı bir ürünü işaretlemek gibi oluyor biraz, gurur kırıcı. Böyle devam ederse iş oraya da gelir ama şimdilik aynı şekilde devam, pm yolu ile uyarı.
Şikayetini bildirdiğin için teşekkürler Amanda, umarım bu başlık bazılarının kendine çeki-düzen vermesinde etkili olur. Smile

/Kilitleniyor.
http://olimpos.my-rpg.com

Sorun / Şikayet
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yıldızların Düşmesi (Şikayet)
» Bir sorun/ öneri
» Küçük Bir Sorun.
» Sizdede sorun var mı ?
» Kirk'le Ufak Bir Sorun!