Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Anna Maria Benson

2 posters
YazarMesaj
Mirabella LaPiere
Demeter'in Çocuğu/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Mirabella LaPiere

Anna Maria Benson Empty
MesajKonu: Anna Maria Benson   Anna Maria Benson Icon_minitimePtsi Mayıs 02, 2011 10:19 am

Eline aldığı bibloları özenle inceliyor ardından kitaplığında ki rafa diziyordu. Rafını süsleyen mini heykelcikleri gerçekten sevdiği söylene bilinirdi. “Acaba nasıl” kendi kendine mırıldanıp elinde tuttuğu küçük heykelciği alıcı gözüyle inceliyordu. Kusursuz bir işçilikle yapılmış minyatürlerin yapımını diğer yandan içten bir merakla inceliyordu. Aklına gelen fikirle birlikte kulübesinden hızlıca çıkıp sanat ve zanaat beceri sınıfına doğru seri adımlarla ilerlemeye başladı. Minyatür heykellerin yapımını öğrenebileceği tek yerin orası olduğunu düşünüyordu, hem beli bu sayede çizimlerini düşüncesinde ki biblolara da dökebilirdi kim bilir? Dersliğe vardığında ahşap kapıyı sakince aralayıp buz mavisi gözleriyle tanıdık bir sima arayışına başlamıştı. “Merhaba?”
Hanna Olıvıa Temple
Hera'nın (manevi) Çocuğu
Hera'nın (manevi) Çocuğu

Anna Maria Benson Empty
MesajKonu: Geri: Anna Maria Benson   Anna Maria Benson Icon_minitimePerş. Mayıs 05, 2011 5:34 pm

Derslikte oturmuş kitap okuyordum.Tam o sırada kapı gıcırdayarak açıldı. "Merhaba?" Bu sesin kime ait olduğunu biliyordum.Anna; kamptaki en yakın arkadaşlarımdan birisiydi. "Selam Anna,gelsene."dedim.Anna beni gördüğüne hem sevinmiş hem de şaşırmış gibiydi.Yanıma gelirken, odada ki minyatürleri inceledi.Onun minyatürlere olan hayranlığını biliyordum. "İstersen başlayalım ?"dedim sırıtarak.Heyecanla kafasını salladı.En kolayından başlamak daha iyi olurdu.Hemen malzeme odasına geçtim.Taş ve çekici aldım.Anna masada oturmuş beni bekliyordu.Çekici ve taşı masaya bıraktım. "Öncelikle bir şekil seçmen gerekiyor Anna.Sonra da taşı şekillendirmeni istiyorum."dedim.
Mirabella LaPiere
Mirabella LaPiere

Anna Maria Benson Empty
MesajKonu: Geri: Anna Maria Benson   Anna Maria Benson Icon_minitimePerş. Mayıs 05, 2011 10:27 pm

Hanna’yı görmeyi ummuyordu, bu bakımdan şaşırmıştı fakat diğer bir açıdan sevinmişti. Hanna malzeme odasına giderek elinde taş ve çekiçle geri döndü, merakla ne yapacağını bekliyordu.“Öncelikle bir şekil seçmen gerekiyor Anna.Sonra da taşı şekillendirmeni istiyorum.” Kendisini zorlamayacak basit bir şekilden seçmeyi düşünüyordu, ama aklına Pooky gelince pegasusunu yapmaya karar verdi. Belki de bir at, hem kanatlarla uğraşmak zorunda da kalmazdı, üstelik Pooky’i yinede andıryordu. Hanna’a dönerek “at olabilir mi?” diyerek sordu. Hanna’nın onayı ile önünde ki taşın kenarlarını çekiçle yavaşça vurup yuvarlak bir şekil vermeye çalışmaya başlamıştı. Amacı ilkten başından başlamaktı, böylece gövdesini orantılı bir şekilde yapacağını düşünüyordu. Heyhat düşündüğü gibi olmamıştı, ama yinede gövdesine geçebilmişti. Elinde ki çekici itina ile atın gövdesini yapmak üzere taşa dokunduruyordu, her ne kadar kafasına göre devasa bir gövdesi ve kuyruğa sahip olsa da sonunda bitirebilmişti. Hanna’ya dönerek “mutasyona uğramış gibi duruyor” diyerek güldü. Toynakları satirlerin ki gibi ince gövdesi ise sentorlarınkini anımsatıyordu. Başı oldukça küçüktü, çekiç yardımıyla oyduğu küçük gözleri neredeyse görünmüyordu.
Hanna Olıvıa Temple
Hera'nın (manevi) Çocuğu
Hera'nın (manevi) Çocuğu

Anna Maria Benson Empty
MesajKonu: Geri: Anna Maria Benson   Anna Maria Benson Icon_minitimeCuma Mayıs 06, 2011 3:52 am

Anna zoru seçmişti.Buna bir yandan sevinmiş,bir yandan da şaşırmıştım.Hırslıydı.Gözlerinde ki isteği görüyordum.O taşı oyarken,ben de karşısına oturup onu izlemeye koyuldum.Pek pegasusa benzememişti.Ortaya satir,sentor arası bir şey çıktı.Gerçekten komik görünüyordu.Anna kıkırdayarak " Mutasyona uğramış gibi duruyor."dedi.Gülümsedim. "Olsun,yani henüz başlangıçtayız."dedim güven verircesine.Sonra içeriye koşup Ange'nin uçlu kalemini ve spatulasını kaptım.Anna oturmuş heykelini inceliyordu.Üzülmüşe benziyordu. "Hey,sıkma canını."dedim elimde ki uçlu kalemi ona uzatarak. "Bununla pegasusunun ince ayrıntılarını ortaya çıkartacaksın."dedim.Uçlu kalemle pegasusunun üstünden geçti.En azından daha iyi görünüyordu.Ardından spatulayı göstererek "Bu spatula.Yuvarlak olan yerlerini bununla şekillendirebilirsin.Örneğin kafasını."dedim.Spatulayla pegasusunun kafasının üstünden geçti.Heykele bakarak "En azından daha iyi görünüyor." dedi.
Mirabella LaPiere
Mirabella LaPiere

Anna Maria Benson Empty
MesajKonu: Geri: Anna Maria Benson   Anna Maria Benson Icon_minitimeCuma Mayıs 06, 2011 4:35 am

Hanna’nın tesellisiyle kendime olan güvenim artmıştı, içeriden ince uçlu bir kalem ile spatula alıp yanıma geldi ve ne yapmam gerektiğini anlatmaya başladı. Kalem ile pegasus’u belirginleştirirken spatula ile yuvarlak yerlerini belirginleştirmeye başlamıştım. Elime aldığım kalem ile pegasusun gözlerinin ve burunun üzerinden geçip daha belirgin bir hale sokmaya çalışıyordum. Küçük belirsiz gözleri eskisinden daha iyi görünüyordu, ardından spatulayı yeniden alarak pegasusun hafif bir şekilde gövdesini ardından da başını yuvarlaklaştırarak belirgin hale getirmeye başladım. Önceki halinden daha iyi durumdaydı, devasa gövdesi küçülmüş belirsiz olan göz ve siması oluşmuştu. Sırada ne olduğunu merakla beklemeye başlamıştım.
Hanna Olıvıa Temple
Hera'nın (manevi) Çocuğu
Hera'nın (manevi) Çocuğu

Anna Maria Benson Empty
MesajKonu: Geri: Anna Maria Benson   Anna Maria Benson Icon_minitimeCuma Mayıs 06, 2011 4:52 am

Anna kalemi ve spatulayı bana verdi.Çekmeceyi açtım ve içine fırlattım.Sırada ne olduğunu düşündüm.Seviyeyi biraz daha yükseltmesi için uygun bir şey düşünüyordum.Hemen malzeme odasına girdim ve malzeme dolabından,Hephaistos çocuklarının geçen hafta ormanda kestikleri ağacın küçük bir parçasını aldım.Dolabı ayağımla kapattım.Anna,ağaç parçasını görünce gözleri irileşti."O kadar zor değil.Bunu işlemeni istiyorum.Kafana göre.Üzerine bir takım şekiller de çizebilirsin.Sana yardımcı olurum."dedim.Gerekli malzemeleri masaya bıraktım.Karşısına oturduğum da çekiçle ağaç parçasını oymaya başlamıştı bile.
Mirabella LaPiere
Mirabella LaPiere

Anna Maria Benson Empty
MesajKonu: Geri: Anna Maria Benson   Anna Maria Benson Icon_minitimeCuma Mayıs 06, 2011 5:48 am

Hanna elinde ağaç parçasıyla gelince ilkten gözüm korkmuştu, taştan daha zor olduğunu düşünmüştüm lakin Hanna'nın daha kolay olduğunu belirtmesiyle gözümde ki korku gitmişti. Kesinlikle zevkli bir işti, her ne kadar yorucu ve zahmetli olsa da uğraşırken keyifli vakit geçirdiğim gerçekti. Hanna'nın getirdiği ağaç parçasını elimde ki çekiç ile bitki desenleri vermeye çalışıyordum. Aslında görüldüğünden zor değildi. Taşa göre daha yumuşak bir yapıya sahip olduğundan yontarak şekil vermesi daha kolay oluyordu. Çekicin sivri kısmıyla bitkilerin yapraklarını dikkatlice oyarak düşüncemde ki sarmaşığı anımsatan çiçeği yapmaya çalışıyordum. Taç yapraklarını belirginleştirmek için biraz daha uğraş vererek inceltiyordum. Sonuçta ayrıntılar önemliydi, hem daha güzel görünmesini sağlıyordu. Sarmaşığı kaplayan küçük yaprakları da yonttuktan sonra elimde ki çekici bir kenara bırakıp yeniden Hanna’a döndüm. “Ne dersin üstad, gelişme var mı?”
Hanna Olıvıa Temple
Hera'nın (manevi) Çocuğu
Hera'nın (manevi) Çocuğu

Anna Maria Benson Empty
MesajKonu: Geri: Anna Maria Benson   Anna Maria Benson Icon_minitimeCuma Mayıs 06, 2011 6:06 am

“Ne dersin üstad, gelişme var mı?” dedi Anna.Tabiki de gelişme vardı.Bence gayet başarılıydı ve çok azimliydi. "Tabiki de var."dedim sırıtarak.Ağaç parçasını bana uzattı.Üzerinde bitki desenleri vardı.İyi tarafı ise;bitki desenleri olduğunu anlayabilmiş olmamdı.Gören gözden çok,yapan el önemliydi.Ve Anna bunu çok iyi bir şekilde beceriyordu.Ağaç parçasını ona uzatıp ayağa kalktım.Dolaptan mezun listesinin bulunduğu defteri çıkardım. *Anna Maria Benson... Anna, ne yaptığımı merak ediyor olmalıydı. "Ayağa kalkabilirsin Anna."dedim.Anna ne yaptığımı anlamamıştı ama kalktı.Ona gülümseyerek "Anna Maria Benson.Seni sanat ve zanaat derslerinden mezun ediyorum."dedim.

Anna Maria Benson
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Anna Maria Benson (1)
» Anna Maria Benson
» Anna Maria Benson
» Anna Maria - #2
» Anna Maria //