Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

~Kulübe Konseyi~

+6
Kristen Reneé Dawson
Athena
Marcus L. Stanislaus
Mark William Trully
Tiffany Trully
Edward J. F. Newgate
10 posters
YazarMesaj
Edward J. F. Newgate
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Edward J. F. Newgate

~Kulübe Konseyi~ Empty
MesajKonu: ~Kulübe Konseyi~   ~Kulübe Konseyi~ Icon_minitimeÇarş. Mart 09, 2011 7:52 am

Öncelikle kardeşlerim bu konseyi kulübemizi yargılamak amacıyla açıyorum. Yapılacakları, yapılanlar ve yapılması gerekenleri tartışacağımız bu konseye bütün kardeşlerim üyedir. Konseyin amacı Kulübeyi yargılamak hatalarımızı görmek ve daha iyi bir kulübenin temellerini atmak olacaktır. Burada benden daha çok yönetici ve lider özelliklerini taşıyan tanrı kardeşimi Artius GreyWarden baş yargıç olarak görev yapacak. Kulübenin dışından bir çift göz olarak düşündüklerini söyleyecek. Burada son kararı o verecek. Ben dahil yargıç karşısında boynumuz kıldan incedir. Smile

Baş yargıç -> Artius GreyWarden

Yrd. Yargıç -> Edward Kevin Knight

Yrd. Yargıç -> Julia Kingstam

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Öncelikle bu yrd. yargıç tayfasının görevlerini açıklıyorum.

Site içinde kardeşlerimizin aktiflik ve kulübeye uğramalarını not edecek. Haftada bir kez bu başlıkta Artius'a rapor vereceksiniz. Ayrıca Artius'un kararlarına gerektiğinde itiraz hakkına sahip kişiler olacaksınız. Bu konuda En çok Kev'e güveniyorum. Ayrıca Artius'un istişare yapacağı grup olacaksınız. Artius'un buraya ekleyeceklerine görede görev kapsamınız azalabilir ve genişleyebilir. Artius'un söyleyeceklerine göre bu yazıyı editleyeceğim.

Belirtiyorum ki burada sohbet edilmemesi benim ricam ayrıca yakında açılacak kulübe içi öneriler bölümünde yer alacak bir kulübe kanunudur. Buraya önemli önerileriniz olmadan gelmeyin. Ama sürekli kontrol edin. Artius herhangi bir konuda bizdende öneriler alıp kararları ona göre vermeli. Kısaca bu başlıkta ki yetki Artius'tadır.

Yondaime Hokage // Kulübe Lideri.
Tiffany Trully
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Tiffany Trully

~Kulübe Konseyi~ Empty
MesajKonu: Geri: ~Kulübe Konseyi~   ~Kulübe Konseyi~ Icon_minitimePaz Mart 20, 2011 6:42 am

Kardeşlerim bu konuşmayı yapmak istemezdim ama bence bu çok büyük bir sorun. Bu konuyu acilen konuşmalıyız ve bir şeyler yapmalıyız. Onun için bu söyleyeceklerimi konseye yazıyorum.

Kardeşlerim ben artık eskisi gibi sitede eğlenmiyorum çünkü kulübemiz eskisi gibi değil. Herkes dağılmış durumda ve tam olarak kardeşler arasında birlik beraberlik yok. Belki bana katılmayacaksınız ama kardeşlerimizin çoğu girmiyor. Benim Yon'la konuşmalarım, Yon lider olduğundan beri çok değişti. Eskisi gibi değil. Bunu nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Sonra biliyorsunuz ki bayrak kapmaca yüzünden Ange ve Yon tartıştı. Diğer kardeşlerimin çoğuyla adam akıllı konuşmuyoruz. Bir Mark ve biraz da Teo var. Rocce desen Zeus kulübesine geçti biliyorsunuz. Bir de kendime ne kadar söyleme desem de ve kabul edemezsem de Rocce, Zeus kulübesi için Apollon'da olmadığı kadar çok çalışıyor. Bu beni çok yaraladı. Her ne kadar kulübeye 2. karakter olarak (Rocce Trully) gelmişse de bence bu yeterli değil. Çünkü eskisi gibi Apollon'a hiç girmeyecek. Bunların hepsi beni gittikçe yıkıyor. Hepsi içimde birikti ve artık dayanamıyorum. Bunlara hep beraber bir çözüm bulmazsak ben siteyi bırakmayı düşünüyorum. Çünkü dediğim gibi artık ben sürekli üzülüyorum ve yıkılıyorum. Lütfen kardeşlerim, herkes herkes hakkında yorum yapsın. Kendi görüşlerini yazsın. Benim hakkımdaki görüşlerinizide yazın. Görüşleriniz ne olursa olsun söylemeniz gerekiyor. Yoksa asla bu sorunlara bir çözüm bulamayız. Ben söyleyeceklerimi söyledim. Sadece bir tek şey daha eklemek istiyorum; Sizi seviyorum!
Mark William Trully
Apollon'un Çocuğu/Mitoloji Tarihi Eğitmeni
Mark William Trully

~Kulübe Konseyi~ Empty
MesajKonu: Geri: ~Kulübe Konseyi~   ~Kulübe Konseyi~ Icon_minitimePtsi Mart 21, 2011 5:41 am

Bende Tiff'e katılıyorum çünkü;

Gerçekten bu kulübedeki kardeşlerimin büyük bir çoğunluğunu oyunda görmedim Kev mesela Temizlik Rp'sinde bir kere yazdı bir dahada onu göremedik açık olsaydı belkide biraz daha iyi olabilirdik tamam sınavlar olabilir Kev'i geçtim daha Jones,Harry,Raidon,Tumu var adlarını ilk defa gördüm bu kardeşlerimin.Buna bir çözüm bulmalıyız yoksa... Evet üç nokta koydum çünkü gerisini değil duymak düşünmek bile istemiyorum.Birde Rocce var nam-ı değer Marcus Leon Golden keşke Zeus'a gösterdiğin ilginin 1/4'ünü bizim kulübeye gösterseydin alınma sana kızgın değiliz (en azından ben) ama bizde sevilmeyi ilgiyi hak ediyoruz Very Happy.Sıralamada 2. olmuşuz bundan dolayı herkesi tebrik ediyorum 1. olmak için çalışmalara şimdiden başlamalıyız ben siziÇok Seviyorum ve tabiki de Sizde beni seviyorsunuz Very Happy
Marcus L. Stanislaus
Zeus'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Zeus'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Marcus L. Stanislaus

~Kulübe Konseyi~ Empty
MesajKonu: Geri: ~Kulübe Konseyi~   ~Kulübe Konseyi~ Icon_minitimeSalı Mart 22, 2011 6:26 am

Eski kardeşlerim , sevgili "eski" kardeşlerim....
Buraya yazmamam gerektiğini biliyorum , sonuçta sizi yarı yolda bıraktım. Bana ne kadar kızsanız , beni dışlasanız da yeridir. Tiffany benim Zeus'a geçip orada daha çok çalıştığımı söylemiş. Bir bakıma doğru , çünkü ben rpg olayını Apollon kulübesinde öğrendim ve bu derslik olaylarına vs. vs. Zeus'ta başladım. Ama eğer şunu söylerseniz bana , işte o zaman gerçekten çok kırılırım ; Ben Zeus için daha çok çalışmadım. Eğer görevlerime bakarsanız Zeus'a geçtiğimden beri 6-7 görev falan yapmışımdır. Eski kardeşlerim , siz online değilken gece üçlere kadar rp yapıp altı-yedi saatlik uykudan sonra kalkıp tekrar rp yapıyordum. Ve ikinci dönemin ilk haftası okula bile gitmedim. Yaklaşık iki haftada 57 rp puanı yaptım ki bu bence küçümsenecek bir şey değil. En azından bana göre değil. Neden Zeus'a geçtiğimi soracaksınız doğal olarak. Çünkü bu benim hayalimdi. Siteye geldiğimden beri Zeus kulübesinde olmayı hep istemiştim. Ama hiçbir kulübede Apollon kulübesindeki sıcak ortam yok.

Asıl söylemek istediğim şeye gelirsek ; hepinizi , bütün eski kardeşlerimi çok seviyorum. Ama Tiffany benim için çok ayrı. Hiçbirinize trip atmıyorum fakat oyuna yeni başladığımda kimse beni umursamazken , hiçbir kardeşim bana pm bile atmazken Tiffany bana pm attı , yardım etmeye çalıştı. Her zaman yanımda oldu. Ve bu kulübeyi bırakarak çok kötü bir şey yaptığımı biliyorum. Bu yüzden size tek bir şey söleyeceğim ;
"Eğer Tiffany siteyi bırakırsa beni de bir daha bu sitede göremezsiniz." Hepinize iyi günler eski kardeşlerim. Konseyinize girdiğim için de beni affedin.
Mark William Trully
Mark William Trully

~Kulübe Konseyi~ Empty
MesajKonu: Geri: ~Kulübe Konseyi~   ~Kulübe Konseyi~ Icon_minitimeSalı Mart 22, 2011 6:52 am

Vay canına Roc'un bu dediklerini düşününce herkes benim dönek olduğumu düşünebilir yukarda Roc hakkında neler yazdım yine de herkesin bir kez olsun hayalini gerçekleştirme hakkı vardır bende bu siteye ilk geldiğimde bir görevliydim ancak benim hayalim Apollon kulübesiydi neden 3 büyükler veya Ares yada diğer tanrıların oğlu olmak istemedim çünkü ben bu mitoloji olayını kavradığımdan beri hep Apollon'a merak sardım neden olduğunu bilmiyorum ama çok havalı gelmişti ilk başta ama sonra buraya geldiğimde anladım ki her kulübenin kendine özel bir havası var ama bundaki hava farklı ilk geldiğimde çok mutlydum çünkü ilk defa birisine "Kardeşim" diye hitap edebildim hepinize öyle dedim ancak en çok gerçek kardeşimmiş gibi hissettiğim tek bir kişi vardı o da "Tiffany Trully" dir.Apollon kulübesine geldiğimde benim her türlü sorunuma yardımcı oldu bana kardeşliğin gerçek değerini verdi.Bir gün gelicek hepimiz bu oyunu bırakacağız birbirimizi unutacağız ama gerçek kardeşim dediğim kişiyi Tiff'i asla unutmayacağım.Roc'unda dediği gibi Tiff giderse bu kulübede bir kampçı eksik olacak.
Athena
Admin/Tanrıça/Kamp Müdiresi
Admin/Tanrıça/Kamp Müdiresi
Athena

~Kulübe Konseyi~ Empty
MesajKonu: Geri: ~Kulübe Konseyi~   ~Kulübe Konseyi~ Icon_minitimeÇarş. Mart 23, 2011 3:41 am

Favori kulübemin düştüğü hale de bakın...
Zirvenin yükü ağır ve onun altında şu ana kadar birçok kulübe ezildi, ezilmeye de devam edecek ama Apollon'un onlardan biri olmayacağını biliyorum. Eminim de bundan çünkü sizin kulübenizde, herkesten önce tüm kardeşlerini çok seven ve birlik olmanız için elinden geleni yapan Tiffany var. Okul ve sınav dönemleri sinirleri geldi, liderinizde değişiklik oldu, düzen sarsıldı ve statüler vesaire işin içine girince sorumluluklarınız arttı. Zor bir dönem ama siz birlik olup atlatacaksınız bu günleri, sadece bir kardeşinize kırılmadan önce durumu birden çok kez değerlendirin.
http://olimpos.my-rpg.com
Kristen Reneé Dawson
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Kristen Reneé Dawson

~Kulübe Konseyi~ Empty
MesajKonu: Geri: ~Kulübe Konseyi~   ~Kulübe Konseyi~ Icon_minitimeÇarş. Mart 23, 2011 5:57 pm

Madem burası bunun için:
Benim de bu kulübeye gelmek için başlıca nedenlerim vardı. İlk başta-yani en baştan beri- bu kulübe iin düşüncelerim fazlasıyla farklıydı. Aslında, bu kulübeden haberim bile yoktu. Ama buraya geçince anladım ki burası benim için en uygun yermiş. Benim ne kadar neşeli,sevecen olduğumu bilir bazıları. Ama Ares kulübesinde bu mu vardı? Bir ara orası da çok güzeldi; ama her şey değişti... Ve şu anda burda olmayan ama beni buraya sürükleyen kişiye çok teşekkür ederim. Buraya onun sinirliğ sayasinde ya da belki de benim fazla alınganlığım sayesinde başvurumu yaptım. Ama bildiğim tek şey şu: Burayı, kardeşlerimi, her şeyi çok seviyorum artık! Eskiden Yon'la küçük(!) bir tanışmamız olmuştu, o da hatırlarsa Very Happy Ama maalesef görüşmez olduk. Aslında ben burayı ne kadar seversem seveyim, Ares kulübesinde edindiğim arkadaşlarımdan neredeyse hiç biriyle tekrar konuşmadık. Ares'in çocuklarından sadece bir tane. Başka kulübelerde de konuşmuştum ama artık beni unuttular. Bembeyaz bir sayfa açtım kendime ve hala melez olmaya devam edeçeğim. Bütün kardeşlerimi çok seviyorum-buraya nasıl geldiğimi ve neleri kaybettiğim umrumda olmadan- ve burada daha fazlsıyla rp yazmaya çalışacağıma yemin ediyorum. Bu kulübe elbet birince olacak, benim sayemde demiyorum, dikkat edin, BİZİM sayemizde... Sadece bütün kardeşlerimden benim de tek isteğim, biraz daha aktif olmaya çalışmamız...

Kristen Reneé Dawson sizi çok seviyor!
Edward J. F. Newgate
Edward J. F. Newgate

~Kulübe Konseyi~ Empty
MesajKonu: Geri: ~Kulübe Konseyi~   ~Kulübe Konseyi~ Icon_minitimePerş. Mart 24, 2011 3:53 am

Sanırım bundan sonra buraya yazması gereken kişi benim. Liderlik bir yük ve elimden geldiğince bunu taşımaya çalışıyorum. Şu sıralar ne yazık ki derslerim, ödevlerim, birde baş belası sınavlar yüzünden çok uğrayamıyorum. Uğradığım zamanda ne yazık ki Rp yazacak vaktim olmuyor. Bu beni üzsede elimden bir şey gelmiyor şu sıralar sınav hafta(lar)sındayız. Ve inanın ben çok zorlanıyorum. Buraya girmek ve yazılar yazmaktan çok zevk aldığımı söyleyebilirim. Benim siteyi bırakmak gibi bir düşüncem yok kısa bir ara verdik diyebiliriz.

Apollon Kulübesi bir anda birinciliğe yükselerek herkesi şaşırtmış üstüne birde ikinci ayda birinci olarak bu başarısını korumuştu. Her iniş ve çıkış dönemleri vardır. Biz bu çıkış dönemimizi en uzun sürecek şekilde tutmaya çalışmalıyız. Elbette çıkış döneminde olsakta dalgalanmalar olacaktır. Biz mükemmel değiliz ve sürekli brinci olamayız. Ama şunu bilinki buna yakınız ve olamasakta sonuna kadar bunun için çalışacağız-çalışmalıyız. Size bir şeyler yapın diyemem. Ben kendim şu anda Rp yapmazken size rp yazın diyemem. Statülere önem verin ve görev yapın diyemiyorum bu nedenle. Ama sadece kıdemli bir üye olarak söylüyorum. Zevk aldığınız ve mutlu olduğunuz sürece Rp yazın. Ama sadece zevk ve eğlence değilde kulübenizin başarısını da hedefleyin. Her neyse lafla peynir gemisi yürümez. Ben size örnek olmam gerekirken kahramanlıkta ilk 10'a bile giremiyorum. Tiff burada çok başarılı umarım başarıların devamı gelir. Ben yokken onu örnek alın derim. Ya da doğrusnu söylemek gerekirse hep onu örnek alın. Ben ki aylak ve güçsüz lider Yon size selamlar gönderiyorum. Smile

Son olarakta şunu belirteyim de eğer liderliğimden memnun değlseniz -ki bu çok normal- aranızdan başka birini aday gösterin. Herhangi biri bende severek ona görevimi devredeyim. Ama eğer memnunsanız beni biraz beklemeniz gerekecek. Böyle olmak zorunda bunun için üzgünüm. Bir süre ortalarda gözükmeyebilirim. Ama olurda yüküm hafiflerse anında burada olacağıma söz verebilirim. Her gün 5-10 dk uğrayacağımı da söylüyorum. Bir isteğiniz olursa özel mesaj atın ben size elimden geldiğince yardım edeyim.

Her neyse Smile Ben Yon, aylak kulübe lideriniz. Sizden en içten bir şekilde özür ardından da iyi günler diler.
Theodor Aquila
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Theodor Aquila

~Kulübe Konseyi~ Empty
MesajKonu: Geri: ~Kulübe Konseyi~   ~Kulübe Konseyi~ Icon_minitimePerş. Mart 24, 2011 9:18 am

Kambersiz düğün olur mu efen'im, ben yazmazsam da olmaz haliyle.

Söylenecekler söylenmiş ama ben de bir şeyler yazmak istiyorum. Athena bize güveniyorsa, bizim kendimize güvenmememiz saçmalığın daniskası olur. Ayrıca herkesin de belirttiği gibi, her yarışmayı kazanacağız diye bir kural yok. Ama eğer gerçekten Apollon kulübesini seviyorsanız her yarışmayı kazanmaya çabalayacaksın diye bir kural var. Ayrıca da görev yapmaya da çabalamalısınız. Herkes gibi benim de sınavlarım var ama yine de küçük basit rp'ler yaparak bir katkıda bulunmaya çalışıyorum. Sonuçta 2 hafta da sürse bir görev yapmış oluyorum. O bir puanlar birikerek de birinciliğe ulaşıyoruz. Hele ki temizlik denetlemesini kazanmamız bizim için bir mucize oluyor. O yüzden en önemlisi, en gereklisi o. Ayrıca orada elinizden geldiği kadar kaliteli şeyler yapmayı deneyin, geçmiş birincilerin postlarını filan okuyun kurgu bulamazsınız. Çünkü imkansız diye bir kelime Apollon kulübesinde yoktur.

Bir de Yon, senin kulübe liderliğinden alınman demek, bizim birincilik için gerekli olan en büyük damarımızı kesmemiz demektir. Eğer şu kulübeyi sallayıp kendine getirecek biri varsa, o da sensin. Sadece sınavların geçmesini bekliyoruz, daha sonra elbet eski ihtişamlı günlerimizi kazanırız.

Ortalıkta gözükmese de sizi hep takip eden, hep sorunlarınızı dinleyecek olan kardeşiniz Teo, hepinizi seviyor Smile
Artius GreyWarden
Küçük Tanrı
Küçük Tanrı
Artius GreyWarden

~Kulübe Konseyi~ Empty
MesajKonu: Geri: ~Kulübe Konseyi~   ~Kulübe Konseyi~ Icon_minitimePtsi Nis. 04, 2011 7:43 am

Bakın sizi anlıyorum ama olaya hep kötü tarafından bakmışsınız. Sizi temin ederim ben hayatım boyun böyle dayanışma içinde bir kulube görmedim. Herkez sanki gerçekten kardeşmiş gibi davranıyor. Arada minik tartışmalar olsa bile hemen halloluyor. Size tek birşey söyliyeceğim

Eğer cevabı bulamıyorsan , soruyu anlaman gerekiyordur.

Bu demekki birinin başka bir kulubeye geçtiğini eleştirmeden önce neden geçtiğini öğrenmeliyiz. Size itiraf ediyorum zeus kulubesi gerçekten güçlü bir kulube. Ama bizde onlarda olmayan daha güçlü bir şey var

Bağlılık...

Biriniz düştüğünde diğeriniz asla onu orada bırakmıyor. Biriniz zora düştüğünde kimse ona sırtını çevirmiyor. Bu kulube sanki kovalent bağ gibi... biriniz mutsuzsa hepiniz mutsuzsunuz.

Ben bu kulubede pek zaman geçirmedim. Sizin gözünüzdeki yerimi bilmiyorum. Büyük ihtimal bunları ciddiye bile almazsınız tam kardeiniz bile sayılmam. Tek yapmaya çalıştığım yine kovalent bağ... sizi mutlu etmek Smile

Ben konsey başkanı Artius hepinize saygılar...
Edward Kevin Hawke
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Edward Kevin Hawke

~Kulübe Konseyi~ Empty
MesajKonu: Geri: ~Kulübe Konseyi~   ~Kulübe Konseyi~ Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 10:24 am

Tamam şimdi benim düşünceme göre temizlik rp'lerinde yanlış bir yol izliyoruz. Her temizlik rp'sinden sonra daha iyi yazın diyip yazının uzunluğunu ayarlıyoruz ama hep bir şeyi unutuyoruz. Rp'yi okunabilir kılan şeyi. Hiç iyi bir kurgu yapmıyoruz. Yapsak bile bir kişi yazdıktan sonra diğer kişi nasıl devam edeceğini bilemiyor.
Planıma göre rp'lerimizin okunabilirliklerini ve diğer kardeşlerimin yazmasını kolaylaştırmak için iki aşamalı bir program geliştirdim.

1.Aşama-Rp'lere şöyle bir kural getirelim... Apollon kulubesindeki her kişi , yazdığı her temizlik rp'sinde en az 3 kardeşinin ne yaptığını ''azda'' olsa belirtsin. Böylece diğer kardeşimizin yazması daha kolay olur.
2.Aşama-Rp'lerimize renk getirmemiz gerek. Bunuda tek başımıza yapamayız. 1.Aşamayı yola soktuktan sonra birkaç kişiyi yanımıza çekmemiz gerek. Sitede bayağı küçük tanrı var. Onları temizlik rp'lerimize katılmaya ikna edersek çok büyük bir avantaj kazanarız. Elimizde şuan Artius'dan başka kimse yok. Ama o varken temizlik rp'mizdeki değişlik ve ilginçlik fark ediliyor.

Diyeceklerim bu kadardı. Tüm kardeşlerimimn yorumlarını beklerim Smile
Samwise Gamgee
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Samwise Gamgee

~Kulübe Konseyi~ Empty
MesajKonu: Geri: ~Kulübe Konseyi~   ~Kulübe Konseyi~ Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 10:29 am

Hmm.. Evet, gayet iyi bir düşünce. 1. aşama süper bir fikir, ikinci aşamada renklendirmeleri de kişinin isteğine göre verilebilir. Hatta her temizlik görevi için 5 farklı kardeşimiz görev alabilir. Böylece, kimse sırasınıda karıştırmaz, ortaya karışıklıkda çıkmaz. Her 5'li grubun da bir kurgu lideri olur. Bu şekilde, temizlik görevlerimizde, çok iyi bir başarı elde edebiliriz. Küçük Tanrı ve Tanrıçalara gelince, onları ancak zorlu görevlerle kendi saflarımıza çekebiliriz. Bunun içinde her kardeşimizin, farklı zorluktaki bir göreve Küçük Tanrı ya da Tanrıça davet etmesi gayet olumlu saonuçlar doğuracaktır. Bu da benim görüşüm. Teşekkürler.
Artius GreyWarden
Küçük Tanrı
Küçük Tanrı
Artius GreyWarden

~Kulübe Konseyi~ Empty
MesajKonu: Geri: ~Kulübe Konseyi~   ~Kulübe Konseyi~ Icon_minitimeCuma Ağus. 05, 2011 12:12 pm

Düşünceleriniz kayda değer şekilde önemliydi Smile Tek sorun denetlemeleri yapacak kişileri sayıyla kısıtlamak hakkında Smile Eğer amacınız rp'yi renklendirmekse katabileceğeniz kadar kişi katmalısınız Smile Lafı kısa keseceğim ve eklenebilecek şartları yazacağım Smile

1-Temizlik rp'lerinde en az 3 kişi daha belirtilecek ''ama'' onunla olan diyaloğunuz bittikten sonra onu bir yere doğru gideren , yada birşey yaparken yazılacak Smile Ki böylece diğerinin yazacakları aşırı derecede kolaylamış olur Smile

2-Küçük Tanrılar konusuna gelnce Smile Çok fazla küçük tanrı biraz abes kaçar diye düşünüyorum Smile Onun için sınır olarak temizlik rp'lerine en fazla 3 yabancı katılabilcek diye bir kural koymayı uygun gördüm Smile Bu yabancılara bende dahilim Smile

3-Temizlik rp'lerine en kısa zamanda bir ''yazı büyüklüğü'' ve ''en az yazılacak satır'' sınırları koyulacak

Eğer kimsenin bir itirazı yoksa , birdahaki temizlik rp'sinde bunların uygulanmasını uygun gördüm Smile Eğer itirazınız varsa diğer rp başlamadan lütfen belirtin Smile

Diyeceklerim bu kadardı Smile
Theodor Aquila
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Theodor Aquila

~Kulübe Konseyi~ Empty
MesajKonu: Geri: ~Kulübe Konseyi~   ~Kulübe Konseyi~ Icon_minitimeCuma Ağus. 05, 2011 1:00 pm

Son birkaç temizlikte olayları kurtarmaya çalıştım fakat kimse dinlemedi. Önerilerimi yazmak istedim:
-Herkesin ekranı farklı boyutlarda olduğu için kelime sınırı koymalıyız bence.(daha önce kötü bir deneyimle öğrendim bunu.) Mesela 300 kelime sınırı olmalı.
-Herkes 11 boyutunda yazsa daha güzel olabilir. Ama 300 kelimelik rp'ler de o zaman çok küçük durur. Hepimiz aynı boyutta yazmalıyız bence.
-Renklere de dikkat etmeliyiz, sarı konuşan adam daha sonra yeşil konuşmamalı.
Ben şekil önerilerinde bulundum, çünkü temizlik kurgusu üretmekten biraz sıkıldım açıkçası.
Samwise Gamgee
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Samwise Gamgee

~Kulübe Konseyi~ Empty
MesajKonu: Geri: ~Kulübe Konseyi~   ~Kulübe Konseyi~ Icon_minitimeCuma Ağus. 05, 2011 8:04 pm

Hmm.. O zaman, ilk 8 i ve o grubun kurgu lideri'ni belirleyelim, böylece sıradaki temizlik görevinde olumlu bir sonuç alabiliriz.
Edward Kevin Hawke
Apollon'un Çocuğu
Apollon'un Çocuğu
Edward Kevin Hawke

~Kulübe Konseyi~ Empty
MesajKonu: Geri: ~Kulübe Konseyi~   ~Kulübe Konseyi~ Icon_minitimeSalı Ağus. 09, 2011 9:16 am

Tamam Smile Yeni temizliğe başlayacağımıza göre artık kurallar belli oldu Very Happy
1-Herkes yazı boyutu 11 'de yazacak
2-En az 3 kişi Artius'un dediği gibi rp'de belirtilecek
3-En fazla ''4'' yabancı katılabilcek
4-Bunu biraz burada olma süresine göre yaptık Very Happy
a-Uzun zamandır burada olanlar-Ben , Ange , Teo ,Yon gibi... En az 500 kelimelik yazacak Smile
b-Orta zamandır burada olanlar-Julia , Mark gibi... En az 350 kelimelik yazacak Smile
c-Kısa zamandır burada olanlar-Ruth , Sam gibi... En az 250 kelimelik rp yazacak Smile

~Kulübe Konseyi~
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Melez konseyi olsun !!
» Melez Konseyi - Haberleşme
» Dionysos Kulübesi Konseyi
» Kayıp Tanrıça! (Melez Konseyi'nin devamı.)
» Altın Post Görevi (Melez Konseyi kararı)