Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yaratıcı Gaz Topu Kafa ile Çömlekçilik

2 posters
YazarMesaj
Andrea Grace Harvey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Andrea Grace Harvey

Yaratıcı Gaz Topu Kafa ile Çömlekçilik Empty
MesajKonu: Yaratıcı Gaz Topu Kafa ile Çömlekçilik   Yaratıcı Gaz Topu Kafa ile Çömlekçilik Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 4:02 am

Odamda çalışma masama oturmuş bir şeyler çizmeye karalamaya çalışıyordum.Canım bir şeyler çizmek, bir şeyler boyamak, bir şeyler oluşturmak istiyordu.Ben de melezlerin yaratıcılıklarını konuşturduğu El İşleri Alanı'na gitmeye karar verdim.Yanıma Rocce'yi de alabilirdim aslında.Hem ortada rekabet gibi bir şey oluşamayacağından rahat olurdum hem de Roc Sanat Tanrısı Apollon'un oğluydu, onunla yaratıcı bir şeyler oluşturabilirdik.Aslında Apollon’un oğlu olması benim için bir bahaneydi.Sadece Roc'la biraz eğlenmek istiyordum.Yine her zamanki gibi onu kulübesinden almaya gittim.Ama bu sefer kapıyı Tiff açtı ve Roc'un kulübede olmadığını söyledi.Açıkçası hayal kırıklığına uğramıştım.Ama yine de El İşleri Alanı'na gitmekten vazgeçmedim.El İşleri Alanı’na giderken nasıl bir etkinlik yapacağımı düşünüyordum.Resim mi yoksa çömlekçilik mi?Alana vardığımda birçok melez vardı.'Vay be kampımız ne sanatçılarla doluymuş' diye düşündüm kendi kendime.İlk olarak çömlek yapmaya karar vermiştim ama çömlek makinelerinde boş yer yoktu.Ben de makineler boşalana kadar biraz resim yapmaya karar verdim.Boş bir resim tuvalinin karşısına geçtim hemen.Dolaptaki önlüklerden bir tane alıp giydim.Yağlı boya yapmayı planlıyordum.Malzemelerimi hazırladım ve yanımdaki küçük sehpanın üzerine dizdim.Melez Kampı manzarası çizmeye karar verdim ve bir şeyler oluşturmaya başladım yavaş yavaş.Önce kampta nereden bakarsan bak görünen o yemyeşil dağı çizdim.Daha sonra günbatımını ve kamptaki diğer yerleri.Athena Kulübesi’ni biraz ön plana çizdim ve kendimi camdan bakarken çizdim.Yağlı boya yaptığım için ayrıntılar çok belli olmuyordu.Her şey yüzeysel olarak görünüyordu.Ben resimdeki son rötuşları yaparken biri arkamdan ''Güzel resim.'' dedi.Arkamı döndüğümde konuşan kişinin tam da tahmin ettiğim gibi Roc olduğunu gördüm.Hemen ona sarıldım ve ''Nerelerdeydin?'' dedim.Roc da gizemli bir şekilde ''Hiç dolanıyordum işte.'' dedi.Daha fazla kurcalamadım ve ''Peki.'' dedim.''Ee bana katılmayı planlıyor musun?'' dedim.''Neden olmasın?Ama resim yapmayalım,çömlek yapalım!'' dedi boş bir çömlek makinesini göstererek.İtiraz etmedim zaten ben de çömlek yapmayı istiyordum.Sadece bir tane makine boşta olduğu için bir çömleği beraber yapmaya başladık.Ellerimi çamura bulaştırmak istemedim bir an ama Roc ''Athena kulübesinde yaşamasan seni Afrodit kızı zannederdim.'' deyince tepemin tası attı ve ellerimi çömlek kilinin içine soktum.Aslında bir çömleği iki kişi yapmaya çalışınca bayağı eğlenceli oluyordu ama ortaya hiçbir şey çıkmıyordu.Roc sonunda kontrolü ele aldı ve ''Sen alt kısımlara oval bir şekil vermeye çalış, ben üst kısımları hallederim.'' dedi.Onu onaylayan bir şekilde başımı salladım ve alt kısımlara Roc’un dediği gibi oval bir şekil vermeye başladım.Ne yaptığımızı bilmiyordum.Bir vazo mu bir heykel mi?Hiç bir fikrim yoktu.Sadece Roc’un dediği şeyi yapıyordum.Roc çömleğin dönmesini sağlayan makinenin pedalını yavaşlatarak ''Ellerini çek.'' dedi.Yavaş yavaş ellerimi hiçbir şeye benzemeyen çömleğin üzerinden çektim.Roc da makineyi tamamen durdurdu ve çömleği alıp bana hiçbir şey demeden tezgahlara gitti.Ellerimi temizledim ve onun yanına gittim.''Roc ne yapıyorsun sen?'' dedim.Roc da beni susturarak ''Bir saniye, bir saniye!'' dedi.Ne yaptığına bakmaya çalışıyordum ama eliyle beni engelliyordu.Ben de duvara yaslanarak onu bekledim.Roc sonunda arkasını döndü ve elindeki çömlek kilini burnuma sürdü.''Of Roc!'' dedim gülerek.Kil kurumadan önce hemen burnumu sildim.Roc yaptığı şeyi dikkatlice tutarak bana gösterdi.İnanmıyorum o hiçbir şeye benzetemediğim çömleği bir baykuş yapmıştı.Bu harikaydı! ''Roc sen fazlasıyla yeteneklisin!'' diyerek ona teşekkür ettim.Bu çömleğe nasıl şekil verdiğini anlayamamıştım.Sonuçta çömlek kurumadan önce şekil verilmeye çalışılırsa hemen dağılırdı.''Bu baykuşu böyle boyamadan sana vermek olmaz!'' dedi Roc.Hemen elindeki baykuşu tezgaha koydu ve boya malzemelerini hazırlamaya başladı.Roc’un bilmediğim bir yönünü daha keşfetmiştim.
Marcus L. Stanislaus
Zeus'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Zeus'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Marcus L. Stanislaus

MesajKonu: Geri: Yaratıcı Gaz Topu Kafa ile Çömlekçilik   Yaratıcı Gaz Topu Kafa ile Çömlekçilik Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 4:57 am

Ah ! Evet o gün erkenden Athena kulübesine gitmiştim.Tahmin ettiğim gibi Ace uyuyordu.Kardeşinden bugün El İşleri Alanı'na gideceğini öğrendim.El işleri alanına ondan önce gitmiştim ve beklemeye başladım.Bu sefer ona süper bir şaka yapacaktım ! Ama yine de eğlenecektik ve Ace ile takılmayı seviyordum.O kibirli Athena kızları gibi değildi.O gün ona bir baykuş heykeli yapmak istiyordum.O yüzden ilk önce kili hazırladım.Sonra da boyaları hazırladım.Fakat aynı boyaları karıştırıp bir şişeye doldurdum.Ve sonunda Ace'nin geldiğini gördüm.Resim yapıyordu ve yaptığı resmi bitirene kadar bekledim.Ehh fena iş çıkarmamıştı."Güzel resim." dedim.Bir anda boynuma sarıldı..(Hey ! Bu arkadaşça bir sarılmaydı.Yanlış anlarsanız yüreğinizi sökerim !) Biraz konuştuktan sonra çömlek yapmaya başladık.Çok güzel bir baykuş yapmıştık.O arada tabii biraz yaramazlık yapmayı ihmal etmedim.Mesela biraz çömlek kilini burnuna sürdüm.Ama bunlar ufak şeylerdi ve asıl bomba birazdan gelecekti ! Baykuşu bitirdikten sonra boyamaya başlayacaktık.Tabii rengi tutturmak çok önemliydi ama bu baykuşa ben karışmayacaktım."Ace bunu sen boyayabilirsin sanırım." dedim gülerek.Yüzüme baktı.Yapamayacağını düşünüyordu ama bence pekala yapabilirdi.Ve boyamaya başladı.İlk önce çok acemi darbelerle boyuyordu baykuşu."Her fırça darbesini aynı eksende vurmalısın.Yoksa hatlarda çok büyük bir karmaşıklık olur." dedim ve bir iki fırça darbesi attım.Tamam manasında kafasını salladı ve boyamaya başladı.Yarım saat sonra bitmişti baykuş.Ellerini çırptı ve "Roc çok teşekkür ederim ! Kulübedeki kardeşlerim buna bayılacak !" dedi ve bir kere daha sarıldık.Eh birgün için bu kadar sarılma yeterdi."Hadi dışarı çıkalım biraz yürürüz." dedim.Tamam , baykuş burada kalsın kulübeye giderken alırım." dedi.Dışarı çıktık.Tabii benim elimde boyalar vardı."Ace , çok üzgünüm." dedim.Onun kafasını karıştırıp şişenin kapağını açtım.Gerçekten de şaşırmıştı."Roc ne oldu ?" dedi bana.Kafamı iki yana sallayarak."Özür dilerim çünkü şuan ilk defa bir Athena kızı gökkuşağı olacak !" diye bağırdım ve o ne olduğunu anlayamadan bütün şişeyi kafasından aşağı boşalttım.Tabii sonra bütün gücümle Kano Gölü'ne doğru koşuşturdum.
Andrea Grace Harvey
Athena'nın Çocuğu
Athena'nın Çocuğu
Andrea Grace Harvey

MesajKonu: Geri: Yaratıcı Gaz Topu Kafa ile Çömlekçilik   Yaratıcı Gaz Topu Kafa ile Çömlekçilik Icon_minitimeCuma Şub. 11, 2011 5:44 am

Roc'un bu yaptığına inanamıyordum.Bu gerçekten de sadece bir şaka olmaktan çıkmıştı.Herkesin içinde küçük düşürülmüştüm.Ayrıca saçlarım da dahil olmak üzere her yanım guaj boya olmuştu.Onun peşinden koşturacağımı düşünerek Roc hızla kaçmıştı.Ama bu seferki yaptığı komik olmayan şakalardandı.Ağlamamak için kendimi zor tutuyordum.Koşa koşa kulübeme gittim.Kapıyı açan Summ büyük bir şaşkınlıkla ''Ne oldu sana böyle?'' diye bağırdı.Ona cevap vermeden içeriye koştum.Banyoya gittim ve hemen sıcak suyu açtım.Saçlarımdaki boya kurumadan önce yıkanmalıydım.Bir yandan ağlıyor bir yandan da vücudumdaki boyaları çıkarmaya çalışıyordum.Neredeyse bir saat kadar uğraştıktan sonra saçımdaki boyaları çıkarabilmiştim.O an Roc'a karşı çok sinirliydim.Tek düşünebildiğim bu yaptığının intikamını almaktı.Üzerimi değiştirdim ve odamda akşam yemeği vaktinin gelmesini bekledim.Tüm melezler yemeklerini yemiş, kulübelerine dağılmıştı ve Roc bir özür dilemeye bile gelmemişti.Summ'a Roc'la aramızda olanları ve nasıl intikam alacağımdan bahsettim.Summ ''Bence o bundan daha kötüsünü hak ediyor!'' dedi ve beni kolumdan tutup mutfağa sürükledi.Boş bir şişe bulduktan sonra buzdolabının kapağını açtı ve daha bir damla bile içilmemiş olan bozulmuş yosun suyunu alıp tezgaha koydu.Birkaç tane yumurta, biraz zeytinyağı, bolca karabiber ve biraz da bozulmuş süt alıp tezgaha koydu.Hepsini bir kapta karıştırdıktan sonra şişenin içine koydu ve bir iki kere salladı.Şişeyi açıp kokladığımda neredeyse bayılacaktım.İçine kattığımız her kötü şeyin ayrı ayrı kokusunu alıyordum.Aslında bir an 'Roc'a bunu yapamam' diye düşündüm ama başımdan aşağı döktüğü o boyayla yaptığı şakanın intikamını almalıydım.Summ ''İyi şanslar kardeşim!'' diyerek şişeyi elime tutuşturdu.Kulübeden çıkıp Apollon Kulübesi'ne doğru ilerledim.Kulübeye yaklaştığımda şişeyi arkama sakladım ve kapıyı çaldım.Kapıyı açan yine Tiff olmuştu.''Selam Tiff, Roc'u çağırabilir misin?'' diye sordum ve Tiff de ''Roooooooooooooooooc!'' diye bağırdı.Koşa koşa gelen Roc beni görünce bir anda yüzünü buruşturdu.Tiff içeri gidince konuşmaya başladım.''Bugün sana haber vermeden gittiğim için üzgünüm.Özür hediyesi olarak sana yemek yaptım.'' dedim ve şişenin kapağını açarak leş gibi kokan o sıvının hepsini Roc'un üzerine döktüm.Roc' a bakarak güldüm ve ''Afiyet olsuuuuun!'' diyerek kaçmaya başladım.Roc gözündeki yosunları silerken ''Tamam ödeştik artık!'' diye bağırıyordu.Evet, sanırım ödeşmiştik.O an Roc için üzülmüştüm ama yaptığı her şeyin altında kalmayacağımı bilmesi gerekiyordu.'Üzgünüm Gaz Topu Kafalı'm.'

Rp bitmiştir.

Yaratıcı Gaz Topu Kafa ile Çömlekçilik
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Stratejist Baykuş vs. Gaz Topu Kafa - Cirit Yarışı
» Titan,basketbol topu,oyun e tabii ki ben
» Kafa Dinlemece.
» Biraz Kafa Dağıtmak 1
» Biraz Kafa Dağıtmak 2