Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Konsey Toplantısı-1

+2
Zeus
Athena
6 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Athena
Admin/Tanrıça/Kamp Müdiresi
Athena

Konsey Toplantısı-1 Empty
MesajKonu: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimePerş. Ağus. 26, 2010 8:26 pm

Selam herkese Smile

Şimdi... bakalım kimler varmış? Babam Zeus, halam Hestia ve hımmm amcam Hades Smile

İlk gündem maddemiz: Zeus kızı Jennifer ve onun Olimpos'u yıkmak istemesi.

İkincisi: Hades kızı Stella ve kızım Lucianna'nın adının geçtiği büyük kehanet hakkında son durum tartışması

Üçüncüsü: Titan Atlas'ın Poseidon kızı Rosamarie'yi kandırması. (son durum ne bilmiyorum, belki kızım onu kurtarmayı başarmıştır.)

Dördüncüsü: Kampın artan nüfusu. Ne oluyor bize yahu? Üç Büyükler'in sadece 5 çocuğu var kampta, halimiz ne olacak?...

Bu dört madde hakkında uzunca tartıştıktan sonra, konsey dağılacak ve sonra ikincisi toplanacak, sistemimiz hep böyle işleyecek.
http://olimpos.my-rpg.com
Zeus
Tanrı
Tanrı
Zeus

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimePerş. Ağus. 26, 2010 9:04 pm

Evet, bence şu anda en önemli sorunumuz Jennifer'ın Olimpos'u yakmak istemesi. Onu bu kararından döndürmek için tüm tanrı ve tanrçaların seferber olmasını istiyorum, anlaşıldı mı?
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimePerş. Ağus. 26, 2010 9:09 pm

Tamam da bari daha yaratıcı şeyler bul, bulaşıkları yıkaması için Hermes'i gönderme, bunlar Jennifer'ı iyice hırslandırıyor.

Ona onu gerçekten sevdiğini -sev ya da sevme umrumda değil- kanıtlaman lazım yoksa başımız ciddi belaya girecek :/

Not: Kırılan tabakların parasını bir ara ödersin Razz
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimePerş. Ağus. 26, 2010 11:04 pm

Aslında... sanırım Jennifer senin en çok kibirliliğinden nefret ediyor. Belki ona kendini sevdirmeye daha yumuşak bir baba gibi davranarak başlayabilirsin.
Zeus
Tanrı
Tanrı
Zeus

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 4:07 am

Bana ukalalık yapma Athenaa, ben kimseye yumuşak falan davranamam, gelsin adam gibi özür dilesin
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 7:02 am

Zaten ne geliyorsa başımıza sen ve şımarık çocukların yüzünden geliyor. Ben bayılıyor muyum Melez Kampı'na gözcülük yapmaya sanki? Baktım 'sevgili' oğlun Dionysos işi boşluyor, kampta herkes herkesle kavgalar ediyor, o kadar işimin arasında bir de bu sorumluluğu üstlendim. Yeter artık! Afrodit bütün gün saçma sapan güzellik iksirleriyle ilgileneceğine, 3. dünya savaşını önlemeye dair çalışmalarıma yardım etse ölür mü?

Of! Kızına bir bulaşık yıkama cezası verdim diye demediğini bırakmadın, benim kızım bir haftadır baş belası Atlas yüzünden rahat nefes alamadı!

(Millet yalnız cidden çok hararetli bir konsey olacak gibi Razz )
Zeus
Tanrı
Tanrı
Zeus

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 9:02 am

Demek başımıza ne geliyorsa ben ve şımarık çocuklarım yüzünden geliyor ha? Hatırlatırım, sende benim şımarık çocuklarımda birisin, söylenip durma Athena.

Bence de fazla hararetli olacak sayın Olimposlular Smile
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 9:08 am

Yeter baba! Lucianna bir haftadır Ogygia Adası'nda baygın ve gerçekten melezlere hiç tahammülümün kalmadığı anlar yaşıyorum!

TÜM KONSEY: Bilgelik Tanrıçası olarak önceden önlem almamız gerektiğini düşündüğümden; Zeus kızı Jennifer'in hayatını oylamaya sunuyorum. Yaşasın mı, öldürülsün mü?

Bu sefer 3. bir seçenek daha ekliyorum: Güçlerinin elinden alınması veya hapis cezası.

Ve kendi oyumu 3. tercihten yana kullanıyorum.
Hades
Tanrı
Tanrı
Hades

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 9:12 am

Sakın ha öldürmeyin, yoksa onu ben çekeceğim...

Bende oyumu üçüncü tercihten yana kullanıyorum.
Hestia
Tanrıça/Karakter Koordinatörü
Tanrıça/Karakter Koordinatörü
Hestia

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 9:14 am

Ben oyumu 1. tercihten yana kullanıyorum çünkü inanıyorum ki kardeşim Yüce Zeus'un kızı, zaman zaman hatalar yapsa da sonunda ışığa ulaşıp doğru yolu bulabilecek kadar babasına çekmiştir. Yani, Jennifer yaşasın ve biz doğru yolu buluşuna hep beraber şahitlik edelim.
Zeus
Tanrı
Tanrı
Zeus

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 9:15 am

Saçmalamayın, daha oylama için erken. Bırakın kızım birazcık düşünsün, o doğru yolu bulacaktır..
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 9:19 am

Konu Poseidon'un çocuğu olunca böyle demiyordun ama, oylamayı da sen başlatmış ve onun ölmesini uygun görmüştün! Çifte standart derler buna! Ya oyunu kullan ya da acısız bir şimşekle bu saçmalıklara son ver. Burada Olimpos'un, doğal olarak da hepimizin hayatı söz konusu!
Zeus
Tanrı
Tanrı
Zeus

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 9:44 am

Teşekkür ederim Hestia.

Athena, kendini benim yerime koy. Öldürülmesi için oylanan kişinin kendi kızın Lucianna olduğunu düşün. Sen izin verir miyidin? Ayrıca bana Poesidon'un oğluyla ilgili atıflarda bulunup durma, sonuçta en sonunda bende onun ölmemesini doğru buldum, çocuk Olimpos için bir tehditken Olimpos'un kurtarıcısı oldu.

Ben aynı şeyi kızımında yapacağından eminim. Oylamayı Olimpos'un bana verdiği yetkiye dayanarak erteliyorum ve en kısa zamanda kızımla kendim konuşacağıma söz veriyorum. Ayrıca kehaneti unutma, eğer kızım kötü tarafta olsa Olimpos kurtulabilir mi? Birazda böyle düşün.
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 9:57 am

Öldürülmesi istenilen kişi kızım Lucianna olsaydı ve şu anda senin kızın gibi Kronos ile işbirliği halinde olsaydı, inan bana onu öldürmeye kıyamasam bile tüm güçlerini elinden alır, onu sonsuza dek hapis hayatına mahkum ederdim.

Tanrıların Tanrısı olarak, senin de aynısını yapman gerekiyordu hem de günler önce, benim bu meseleyi buraya taşımamı beklemeden, önlem almalıydın. Ama hala erteliyorsun. Perseus'un kehaneti belirsizdi ve her ihtimalin %50 şansı vardı. Kızım Annabeth'in en yakını olmasına rağmen ölmesini istedim çünkü %50 bence riske atılmaması gerekilen bir orandı.

Jennifer'a gelince: Perseus'un düşüncelerini biliyorduk, babasını seviyordu ve Kronos'un hilelerine kanmıyordu. O nedenle onun yaşamasına izin verdik.

Peki senin kızın? Açıkça tarafını belli etmedi mi? 'Olimpos'u başımıza yıkacağını söylemedi mi? Bence yapman gereken gayet açık baba ama konseyin lideri olduğundan, diğer 10 kişi ve kendim de dahil olmak üzere sana şöyle bir teklif sunuyorum:

Üç gün içinde bu sorunu hallet ve kızının hayatını kurtar, aksi takdirde Şimşeklerin Kızı'nın başına geleceklere karışmam.

Son sözüm budur!

(Ardından Athena hışımla tahtından kalkıp kendini konsey salonundan dışarı atar. Bilgelik Tanrıçası olmak ve merhametsiz olmak zaman zaman onun kadar gaddar birine bile zor gelmektedir.)
Zeus
Tanrı
Tanrı
Zeus

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 10:02 am

"Athena! Çabuk geri gel!"

Ne kadar arkasından bağırsam da dönüp bakmadı. Konseye başımla dağılabilirsiniz işareti yaptıktan sonra Jennifer'ı bulmak için Melez kampına gittim...
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 10:18 am

Madde iki:

Hades kızı Stella ve kızım Lucianna'nın adının geçtiği büyük kehanet hakkında son durum tartışması.

Şimdi... Olimpos'un kurtulacağı neredeyse garanti gibi. Tabii kurtaracaklardan birinin 'en bilgeleri' yani kızım Lucianna olduğu da. İkinci ve en önemli olan isimse, bence şüphesiz Stella. Tabii burada bir dur demek lazım olaylara: Bizi kimden kurtaracaklar? Sizce sadece Kronos'tan mı? Yoksa işin içinde dönen başka dolaplar da var mı...

Evet, bunu uzun uzun tartışmamız gerekiyor sanırım.
Zeus
Tanrı
Tanrı
Zeus

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 10:24 am

Buna bende katılıyorum. Kız başka neye sahip olmak isteyecek? Yani bizim için tehdit mi, kurtarıcı mı olacak?
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimeCuma Ağus. 27, 2010 10:28 am

Zaten karanlığa hükmediyor ve çok da güçlü... daha fazlası bizim için senin kızın gibi tehdit unsuru olur. Aslında ben... şu ana kadar yaşanan olaylara bakıyorum da: kehanetteki gizli kurtarıcı bir başkası olabilir. Yüz yıllar önce cezalandırdığımız ve hala cezasını çeken ama buna rağmen bize sadık olan bir başkası. Sanırım kim olduğunu herkes anladı.
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimePaz Ağus. 29, 2010 3:11 am

Ah, biz meşgul Tanrı&Tanrıçalar burada tartışmaya başlayana kadar çocuklar kehanet görevlerini bitirdiler Smile

Olimpos hala ayakta! Bence bunu kutlamalıyız...

Baba, sana da geçmiş olsun kızın doğru yola döndü Wink
Zeus
Tanrı
Tanrı
Zeus

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 12:13 am

Birde kızmı öldrmeye kalkmıştın Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Sanırım bu konuyu da hallttiğimize göre öbür konuya geçebiliriz
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 2:14 am

Sıradaki madde: Kampımızın artan nüfusu.

Özellikle Tanrı Hades'e YUH! demek istiyorum. Kampta tam 3 tane melezi var ve bir tanesinin silahı senin ilk şimşeğinle yarışabilecek kadar güçlü.

Ayrıca, kendini Olimposlu saymadığından kurallarına da uyduğu yok ve sürekli kızıyla vakit geçiriyor.

Gereğinin yapılmasını istiyorum.
Zeus
Tanrı
Tanrı
Zeus

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 3:14 am

Hades amacın ne senin? Olimpos'u yıkmaya mı çalışıyorsun? En önemli kurallarımızı çiğniyorsun.

1-Kızınla görüşmelerini yasaklıyorum, bu ne sevgiymiş bee, her an, her dakika birliktesiniz Evil or Very Mad

2-O kılıcı kızına neden verdin? Büyük kehanette ne dediğini biliyordun, sen deli misin? O kadar güçlü bir silahı, tanrıların silahıyla eşit güçteki silahı nasıl olurda küçücük meleze verirsin? Hemen onu geri almanı ve bana teslim etmeni talep ediyorum.

Son sözüm budur, yasaklarıma uymak zorundasın kardeşim!
Hades
Tanrı
Tanrı
Hades

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 3:26 am

Öncelikle Athena'ya 'SANA NE' demek istiyorum. İstediğim kadar çocuk sahibi olurum, sana mı soracağım? Ama başka hiçbir çocuğum yok, yine de öğrenmek istiyorsanız.

Ve Zeus... Ben Olimpos'ta bir tahta bile sahip değilm, neden Olimpos'un kurallarına uyayım?

1-Kızımla istediğim zaman görüşürüm. Sen bana bunu yasaklayamazsın, buna cüret edemezsin!

2-Kılıcı yaptıran ben değil miyim, istediğim kişiye veririm. Ayrıca sen kızımla Fırtına'yı aldığı için bu kadar çok uğraşmasaydın bende bu yola başvurmazdım.

Haha, çok zekisin sen Zeus, senin şimşeğinden güçlü kılıcı kızımdan alıp sana mı vereceğim? Sen beni salak mı sandın? Avcunu yalarsın!

Kuralların beni zerre kadar ilgilendirmiyor ve kızımı bir kere daha rahatsız ettiğini duyarsam seni buna pişman ederim! Kızımdan uzak dur! Ayrıca diğer oğullarımada bulaşmaya kalkma sakın! Bu da benim son sözümdür işte!
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 4:34 am

NE DEMEK SANA NE HADES? Olimpos hepimizin yuvası! Senin sorumsuz davranışların yüzünden tahtımdan olmak istemiyorum! Dua et kızın doğru yoldan sapacak olmasın, en ufak bir yanlış hareketinde oylama bile yapılmasını istemeden ebediyen yanına, yeraltına gönderirim onu!

Ben kendi kızım bile tüm güçlerinin farkına varırsa diye kara kara düşünüyorum, senin çocukların için hiç vicdan yapmam haberin olsun. Oğulların şimdilik sorun teşkil etmiyorlar ama o Kıyamet hepimiz için büyük tehdit. 16 yaşında bir meleze Poseidon'un üçlü yabası kadar güçlü bir silah verilir mi? Nerede senin sağ duyun?
Defer Ezpas

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 4:44 am

Gerçekten biraz sorumsuzca amca.
Hades
Tanrı
Tanrı
Hades

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 4:49 am

Dur neredeymiş bir bakayım? Ah, yıllar önce beni yeraltına yolladğınızda kaybetmiş olmalıyım! Olimpos benim yuvam DEĞİL!! Benim yuvam yeraltında. Ayrıca eğer kızıma dokunmaya kalkarsan bende senin kızını alırım yanıma!!

O silahı Stella hepimizden daha akıllıca kullanacaktır, onu kendi çıkarları için değil, gerçekten ihtiyacı olduğu zaman kullanacaktır. O sizin sahip olduğunuz kötü özellikerden tamamen arınmış, ne gaddar, ne de kibirli!

Kızımdan uzak durun, yoksa bunun hesabını BANA verirsiniz! Anlaşılmıştır umarım!!!!
Defer Ezpas

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 4:51 am

Senin yeraltına terk edilmenin bir nedeni var AMCA! Bunu bir düşün.
Hades
Tanrı
Tanrı
Hades

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 4:56 am

Evet, tabi, Kronos'u yendikten sonra Zeus gökleri, denizi ve yeraltını aramızda paylaştırırken beni kandırıp yeraltına attı. Bu şimdi BENİM mi suçum oldu? Eğer birisine hesap sormak istiyorsan Hephaistos, BANA değil kibirinden gözü kör olmuş BABANA sormalısın!!!
Afrodit.

Afrodit.

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 4:58 am

Lütfen sakin olun Sayın amcacım konseye karşı daha olumlu olun lütfen.Sizde tanrısınız ve sizin de asıl yeriniz Olimpos belki kovulmuş olabilirsiniz ama böyle bir kavga tanrılara yakışmaz Athena haklı olimpos hepimizin!
Defer Ezpas

MesajKonu: Geri: Konsey Toplantısı-1   Konsey Toplantısı-1 Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 5:00 am

Evet ama bir tanrının bilge olması gerekir. Sadece Athena'nın değil. Çok güçlü bir silahı başı boş bir meleze emanet etmek pek akıl karı sayılmaz Amca.

Konsey Toplantısı-1
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Konsey Toplantısı-2
» Konsey toplantısı - 3
» Konsey Toplantısı-4
» Konsey Toplantısı-5
» Konsey Toplantısı-6