Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Büyük Macera (Bölüm 2)

5 posters
YazarMesaj
Alex Nike
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Alex Nike

Büyük Macera (Bölüm 2) Empty
MesajKonu: Büyük Macera (Bölüm 2)   Büyük Macera (Bölüm 2) Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 5:43 am

Los Angelas'a, Yeraltı dünyasının kapılarına gitmek için pegasuslarımız ile yol aldık. Oradan yeraltına giderek Asphodel Tarlalarına geldik. Burası kalabalık bir alandı. Buradan sonra gideceğimiz yer Styks nehri idi. Herkez Pegasuslarından indikten sonra konuşmaya başladım. Bir lider gibi hareket etmeliydim. Çünkü bu fikir benden çıkmıştı. 3. sınıf başkanlığından beri lider değildim. Bu yüzden acemi sayılırdım. "Arkadaşlar, gerçeği söylemek gerekirse ilk defa geliyorum. Sadece kitaptaki bilgilerden tanıyorum burayı. Yani bir acemiyim. Styks nehrine nereden gideceğimizi hanginiz biliyor?" diyerek sözlerimi bitirdim. Suratım biraz olsun kızarmıştı. Lider olduğum halde pek birşey bilmemem Satellite'nin komiğine gelmişti sanırım. Biraz gülmüş gibi duruyordu. Diğerleri umurlarında değilmiş gibi gözlerini yukarı kaldırıp düşünmeye başladılar. Ben ise dönerek çevreye bakıyordum. Birden ayağımı nedensizce görmediğim birşeyin ısırdığını farkettim. Gözlerimi büyültüp bu yaratığa bakarken bacağımı salladım. Daha sonra eğitimden öğrendiklerim birden aklıma geldi "İki elin ile silah kullanmalısın." demişti eğitmenim. İki elim ile Ecel Getiren'i tutunca ve aşağı indirince ister istemez özel yeteneğim aktip oldu ve ateş topları ayağımdaki canlıya hem geldi hemde ayaklığımın bir kısmı yandı. "Lanet!" diye bağırıyordum. Diğerleri bu olay karşısında gülüp duruyorlardı. Maskara olmuştum. Umarım kampta fazla kişi duymazdı bunları.

Clara Thompson
Artemis Avcısı/Melez Danışmanı/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Clara Thompson

MesajKonu: Geri: Büyük Macera (Bölüm 2)   Büyük Macera (Bölüm 2) Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 6:22 am

Herkes gülerken korkuyla etrafa bakıyordum. Burayı biliyordum. Bir çok kez gelmiştim. Ama hala ölesiye nefret ediyordum buradan. Buradan ve Hades'ten. Ölülerden, yeraltı dünyasından, karanlıktan... Yerdeki uzun zamandır ölü çiçeklere baktım. Bu Alex'in ilgisini çekmiş olmalı bir Alex yanıma geldi.
''Ne oldu Maya? Üzgün görünüyorsun.'' Ona uzun hikaye der gibi baktım. O da neyse ki anlayışla başını salladı. Bu arada Sat gitmemmiz gerekn yolu tarif ediyordu.
Satellite Morgan
Artemis Avcısı/Kulübe Lideri/Melez Danışmanı/Araba Yarışları Koordinatörü/Okçuluk Eğitmeni
Artemis Avcısı/Kulübe Lideri/Melez Danışmanı/Araba Yarışları Koordinatörü/Okçuluk Eğitmeni
Satellite Morgan

MesajKonu: Geri: Büyük Macera (Bölüm 2)   Büyük Macera (Bölüm 2) Icon_minitimeCuma Kas. 26, 2010 9:18 am

Buraya daha önce de geldiğim için biliyordum ve herkes bana yolu tarif etmem için bakıyordu. Buna lanet okuyordum, Alex liderdi ve onun anlatması gerekirdi. Arada bir hafifçe gülsem de daha sonra Alex'in yeni olduğu halde bu kadar hevesli olmasını takdir ettim ve ona daha saygılı davranmaya başladım. Bu arada da gideceğim yolu düşünüyordum. Umarım doğru tarif edebilirdim ama zaten kalabalıktık ve grubun yükü Alex'teydi bu yüzden pek endişeli değildim.

-Alex içgüdüsünü kullanarak bize yolu gösterecektir. Değil mi Alex?
http://www.platis.forummum.net
Ayleyda Laurana Falls
Hermes'in Çocuğu
Hermes'in Çocuğu
Ayleyda Laurana Falls

MesajKonu: Geri: Büyük Macera (Bölüm 2)   Büyük Macera (Bölüm 2) Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 5:57 am

Ben Sat'in yolu tarif edeceğini umuyordum.Ama sanırım o da kafasını tam olarak toparlayamamıştı.Omuz silktim.Şimdi Alex'in içgüdülerine kalmıştık.Sonuçta o bir melezdi,yani yolu bulabilirdi.Alex kafasını kaşıdı ama kararlıydı.Bizi mutlaka oraya götürecekti.En sonunda bir tepki verdi:

"Eee..Pekala!!O halde...Şu yolu izleyelim!!" uzun otların arasından ezilmiş bitkilerin izlediği bir yolu gösteriyordu.Başka seçeneğimiz olmadığından onu izlemeye karar verdik.

Yaklaşık yarım saattir yürüyorduk.Herkes yorgun bir şekilde kollarını yerçekiminin gücüne bırakmıştı.Sanırım bu işin sonu olmayacaktı.En sonunda Maya'nın isyan etmesi sonucunda duraksayıp onu dinlemeye başladık.

"Bu daha ne kadar sürecek?Yarım saattir yürüyoruz ve ayaklarım sanırım beni bırakmaya kararlı!!"diyordu.Alex bize dönüp gülümsedi.

"Sorun nedir?"diye sordum.Alaylı bir tavırla cevap verdi:

"Aradığımızın şeyin bu olduğunu düşünüyorum." dedi ve parmağıyla emin bir şekilde bir şeyi gösteriyordu.
Ange Morgan Lamartine
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Denetleyicisi
Ange Morgan Lamartine

MesajKonu: Geri: Büyük Macera (Bölüm 2)   Büyük Macera (Bölüm 2) Icon_minitimeC.tesi Ara. 04, 2010 2:51 am

Ayaklarımla izilmiş otları kaldırmaya çalışıyordum.Canım sıkılmıştı,sürekli yürümüştük,kampı ve kardeşlerimi özlemiştim.

"Aradığımızın şeyin bu olduğunu düşünüyorum."

Alex'in sözü üzerine kafamı kaldırdım ve Alex'in gösterdiği akan siyah nehre baktım.Nehir, ölen insanların hayallerinden,en sevdiği eşyalardan ve umutlarından oluşuyordu.Buraya daha önce Lia'yla gelmiştim.Homurdandım.Güneş ışığından uzaklaşınca stresim artıyor ve etrafımdakilere bulaşıp onları sinir etmeye başlıyordum.

''Ee,gitsek ya o zaman!''
http://yadigarlarrpg.yetkin-forum.com/forum.htm
Alex Nike
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Alex Nike

MesajKonu: Geri: Büyük Macera (Bölüm 2)   Büyük Macera (Bölüm 2) Icon_minitimeC.tesi Ara. 04, 2010 8:57 am

''Ee,gitsek ya o zaman!'' demişti Ange. Biraz küçümsercesine gözümü ona getirdim ve konuşmaya başladım: "Planı bence son kez gözden geçirmeliyiz. Hala Kronos'un bizi yok etme riski var. Bu yüzden uygun bir plandan sonra en kısa zamanda gideceğiz." İlerde dev gibi birşey ben sözlerimi bitirir bitirmez dikkatimizi çekti ve hepimiz yere yattık. Bu dev Kronos olabilirdi. Onunla ilgili çok şey duymuştum ve onun gönderdiği Titan Komutan'ı da duymuştum. Misyonumuzun ana hedefi öylesine karşımızda duruyordu. Onu Styks nehrine atarak misyonumuzu tamamlayacaktık ancak ben yinede planı gözden geçirme konusunda fikrimi savunuyordum. Maya "Styks nehri planını konuşmuştuk ben hala planımı savunuyorum." sözlerini bitirir bitirmez tekrar konuşmaya başladım: "Tabikide o plan A planı ancak bir yedek B planımız olsa nasıl olur? Ya atmayı deneyip ölüm anında isek ne yapacağız?" bu sözlerimi bitirir bitirmez herkez gözlerini etrafa çevirdi ancak kafaları sabit duruyordu. Kronos'a biraz bakınca onun devliğinden faydalanabileceğimizi fark ettim ve konuşmaya başladım: "Alev veya lav yeteneği olan varmı benden başka? Eğer Styks Nehrine düşmezse onu yakabiliriz. Ya öyle ya böyle yakabiliriz." Kronos Styks nehrinin ordan biraz uzaklaştıktan sonra çömelik pozisyona geçip kalkan ile siper alırcasına durduk. Tek bir bedendik sanki. Maya tekrar konuşmaya başlacaktı sanırım. Ağzı oynuyordu çünkü.
Clara Thompson
Clara Thompson

MesajKonu: Geri: Büyük Macera (Bölüm 2)   Büyük Macera (Bölüm 2) Icon_minitimeC.tesi Ara. 04, 2010 9:48 am

''Onu şaşırtmalıyız.'' Ama şu anda bana o kadar imkansız geliyordu ki bu. Kendimi hiç bir şekilde güçlü hissetmiyordum, bacaklarım erimiş gibiydi.
Bu arada Alex başını sallamıştı. Ben hala Styks Nehri diyordum gerçi ama burada patron Alex'ti onun istediğini yapmak zorundaydık. Hepimiz sesizce silahlarımızı çıkardık. Doğataşını hafifçe açtım ve sıkı sıkı kavradım. Çok korkuyordum, hem de çok. Ama bunu beni engellemesine izin vermemeliydim. Hepimiz saklandığımız yerden çıktık ve başladık..
Satellite Morgan
Satellite Morgan

MesajKonu: Geri: Büyük Macera (Bölüm 2)   Büyük Macera (Bölüm 2) Icon_minitimeC.tesi Ara. 04, 2010 11:07 am

Dövüşecek miydik yani? Hem de Kronos'la. Kılıçlarımızı çıkarttık ve yavaş yavaş arkasından süzülmeye başladık. Bunu yapamazsak ölecektik ama bir grup melezi küçümsemek gibi olmasın ama Kronos'u öldüremezdik. Kısa bir süre etkisiz hale getiremezdik. Biz sadece ona kafa tutabiliyorduk ama farketmezdi, Alex ne isterse onu yapmalıydık. Alex'e döndüm. Fısıldadım çünkü konuşsak duyardı. "Ne zaman?" Alex gözünü kırptığı anda bunun şimdi demek olduğunu anladım ve parmak uçlarında ellerimizde kılıçlarla yürümeye başladık.
http://www.platis.forummum.net
Ayleyda Laurana Falls
Hermes'in Çocuğu
Hermes'in Çocuğu
Ayleyda Laurana Falls

MesajKonu: Geri: Büyük Macera (Bölüm 2)   Büyük Macera (Bölüm 2) Icon_minitimeSalı Ara. 07, 2010 8:56 am

Karşımızda öyle duruyordu.Ne yapacağımı bilemiyordum.Korkudan bütün vücudum sarsılmıştı.İyi ki Sat Alex'e ne yapacağımızı sormuştu yoksa hepimiz öylece bekler vaziyette duracaktık.Alex'e bakıp işareti bekliyordum.Yavaşça Kronos'un arkasına geçtik.Kronos bizi fark etmiş olmalıydı.Birden ani bir hareketle insanın ruhunu bedeninden çıkartabilecek gibi bakan gözlerini bize dikti.Alex bize göz kırptı ve saldırıa geçtik.Serçenin Sesi'ni kabzasını sıkıca kavrıyarak Kronos'un ayağına doğru savurdum.Sadece bir çizik açabildi ama Kronos bundan etkilenmişe benzemiyordu.Alex'e umutsuzca baktım.

"Yeni plan nedir?"
Ange Morgan Lamartine
Ange Morgan Lamartine

MesajKonu: Geri: Büyük Macera (Bölüm 2)   Büyük Macera (Bölüm 2) Icon_minitimePerş. Ara. 09, 2010 1:14 am

Oklarımı çıkarmıştım ve arkadaşlarımın arkasına geçtim.Önde sadece fazlalık olurdum.Malum kılıç kullanma konusunda tam bir fiyaskoydum!Oklarım sayesinde öne müdahale edebilecektim.Yayımın üstüne 3 tane zehirli ok koyup fırlatmak için beklemeye başladım.Ay'ın hamlesi başarısız olunca bir tane okumu fırlattım Kronos uzun boyludu simsiyah dağınık saçları vardı yani en azından içine girdiği çocuk böyleydi.Ve kesinlikle Stks Nehri'nde yıkanmıştır diye mırıldandım.Yoksa bu bedene gireceğini sanmıyordum acaba hassas bölgesi neresiydi?

"Yeni plan nedir?"

Ay'ın sesiyle kendime geldim ve aklımda olan düşünceleri farketmeden söyledim.

''Bu kesinlikle normal değil.Bence o beden herkiminse Stks Nehri'nde yıkanış ve sağ çıkmış bir beden..''
http://yadigarlarrpg.yetkin-forum.com/forum.htm

Büyük Macera (Bölüm 2)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Büyük Macera (Son Bölüm)
» Büyük kaçış bölüm 2
» Büyük Bir Macera~
» Büyük ve Önemli Macera
» Büyük Bir Macera Teklifi :)