Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bilgilendirme

2 posters
YazarMesaj
Robert Harris
Hades'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Hades'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Robert Harris

Bilgilendirme Empty
MesajKonu: Bilgilendirme   Bilgilendirme Icon_minitimePaz Mayıs 29, 2011 12:25 am

Bilindiği gibi canavarlara karşı korunma dersinden bütün melezlerin mezun olması gerekmektedir. Üzülerek söylüyorum ki bu derslikten mezun olmak için epeyce fazla ter dökmeniz gerekmekte. Sizlerden yalnızca iyi değil, mükemmel ders rp'leri bekleyeceğiz ve statü kazanabilecek düzeyde olan karakterleri özenle seçeceğiz.

Derslikte ikilik sistem uygulanacak. Bu da, bir hafta sürecek dersin ardından bir hafta sınav yapılacağı, sonraki iki hafta boyunca derslikte ders işlenmeyeceği anlamına geliyor. Kısacası burada ayda bir kez ders, bir kez sınav uygulanacak. Bir melez eğer bir ayın dersini kaçırırsa, statü almak için bir sonraki ayı beklemek zorunda kalacak. Derse yazacağınız rol oyunu, canavarlara karşı korunma dersliğinin kendi puanlama sistemine göre değerlendirilecek.

Puanlama tablomuz;

H (Harikulade) 100/90
İ (İyi) 89/80
D (Düzgün) 79/70
O (Orta) 69/60
B (Berbat) 59/30
G (Gerçekten Berbat) 29/0

Şeklinde olup, mezun olabileceğiniz en alt derece 'düzgün'dür. 70 puanın altında not almış olan öğrenciler, dersten kalır ve statü alabilmek için bir sonraki ayın dersine tekrar katılmak zorunda kalır.

Bir hafta boyunca açık kalacak olan ders başlığına rol oyununuzu yazacak ve puanınızı öğrenebilmek için sürenin sona ermesini bekleyeceksiniz. Ders rp'sinden G almış olan karakterler, sınav rp'sine katılamayacak. Statü alıp almayacağınız, sınav başlığına yazdığınız rol oyununun puanlanmasının ardından belli olacak. Statü kazanma konusunda sizlere en fazla puanı sınav rp'leri getirecek, ders rp'lerinin de puanlarınıza katkısı olacak.

Statü almaya hak kazanmış olan melezler, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] belirtilecek, statü edinme başvurunuzu yaparken de bu başlığı kullanabileceksiniz.

Canavarlara Karşı Korunma Sınıfı Eğitmen Listesi
-> Robert Harris (Zümre Başkanı)
-> Marcus L. Carter
-> Yondaime Hokage
Edward J. F. Newgate
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Edward J. F. Newgate

Bilgilendirme Empty
MesajKonu: Geri: Bilgilendirme   Bilgilendirme Icon_minitimeSalı Tem. 05, 2011 12:04 am

Evet melezler. Şimdi geldik Rp'lerinizin puanlanmasına. Alacağınız notlarda titiz ve adaletli olmaya çalıştım. Aynı şekilde bol keseden not vermedim ve her türlü hatanızdan puan kırdım. Bunun böyle olmasından hoşlanmayabilirsiniz lakin bu sizi geliştirecek ve rp'lerinizin kalitesini arttıracaktır. Sizi bu konuda temenni ederim.

Öncelikle puanlamada en çok puanı yaratıcı kurgu bölümünden kırdım. Bunun nedeni örnek Rp'ye bakıp tıpatıp aynısını yazanlarınız olduğu içindi. Örnek Rp sadece kurgusal hataları düzeltme içindir. Kurguları kopyalamak için değil. Klasik ders kurgusunun dışına çıkanlara ekstra puan verdiğimi belirtmektende mutluluk duyarım.
Ardından canavarları anlatış tarzınıza dikkat ettim. Bir anlatıcı sanki bir ansiklopediden okumuşçasına ciddi bir bilgi şeklinde yazmışsa ve bu konuda kurgusal hatalar yapmamışsa tam puan aldı. Aynı şekilde anlatıcı o canavar ile kurgusal olarak karşılaşmış ve aynı şekilde canavarın asıl kimliğine bağlı kalarak oluşturduğu kurgusal tecrübelerini anlattıysa yine tam puan alacak. Ancak bu ikisin harmanlayıp bir rp yapmak isteyenlerde diğer ikisinden daha dikkatli oldum söyleyeyim. Biraz ansiklopediden baktım biraz tecrübelerim vardı şeklinde canavar anlatanlardan yüksek oranda puan kırıldı.
Ve yazdığınız Rp'nin akıcılık, düzen ve yazım yanlışları kısmına gelirsek. Akıcılık kısmı dışında çok fazla puan kırmadım. Ancak bilesiniz bu hiç puan kırılmadığı anlamına gelmez.
Son olarak Rp'nizde kendinize özgü cümlelerinizi ve kendi tarzınızı yansıtışınıza baktım. Bundan çok fazla puan kazanmadınız ve kaybetmediniz ancak puanlamanızı gördüğünüzde size ne kadar katkı sağladığını kısmende olsa göreceksiniz. Özgünlük bir Rp'de en önemli kısımdır bilesiniz...

Sonuçlar

Katherine M. von Dorff // -> "97 (H)" Yaratıcılık konusunda iyiydin. Aynı şekilde düzen, akıcılık ve yazım kurallarında da öyle. Ancak canavarı anlatırken gereğinden fazla hızlı girmiş olaylar. Tek solokta okunması güzel bir şeydi ancak bir devamı olmadığı için heyecan vermiyordu. Kırdığım 3 puan bu yüzdendir. Örnek Rp olmayı hak eden bir rol oyunuydu ediyordu.

David Tyler // -> "70 (D)" Öncelikle yaratıcılık konusunda vasattın. Ve bazı kısımlarda vasatın altına bile düşmüştün. Kendini kurgu konusunda geliştirmelisin. Rp'nin düzeni iyiydi. Ancak noktalama işaretleri ve akıcılık konusunda büyük problemin vardı. Cümlelerini başlangıçtan sonuna kadar hep oldu-bitti şeklinde oluşturmuşsun. Cümlelerine biraz daha dikkat et. Son olarak da canavar anlatışı düzeni konusunda iyiydi. Topluluk karşısında heyecan yapıp ansiklopediyi ezberlemiş bir öğrenci havası vermiştin. En azından ben böyle anladım.

Terra Marlayne Johnson // -> "72 (D)" Yaratıcılık ve kurgu konusunda berbattın doğrusu. Çok klasik bir rp olmuştu. Bu nedenle okurken sıkıldım. Bunun dışında canavar anlatışın harikaydı. Ufak tefek yazım hataları haricinde güzel bir anlatımdı. Düzen iyiydi. Akıcılık kurgunun klasikliğinden gelme bir şekilde kötüydü. Yazım yanlışları ise ufak tefekti. Eğitmenin düşüncelerini yorumlarken çok büyük kopukluklar oluşmuştu. Düşüncelerini yansıtırken keendi içinde ki biri ile konuşurmuş gibi yazarsan daha rahat edersin.

Zellana L. Tyler // -> 76 (D) Yaratıcılık ve kurgusal olarak klasik bir Rp idi. Canavar anlatışı fena değildi. Akıcılık arada kesintiye uğrasa da vasat düzeydeydi. Yazım yanlışların bolca bulunmaktaydı. Son olarak ta rol oyununda ki en büyük hata kullandığın ilahi anlatıcı bakış açısında çok büyük kopuluklar yaşamandı.

Thalia A. Carter // -> 75 (D) Yaratıcılık ve kurgusal olarak ufak tefek kısımlar hariç klasikti. Canavarını çok iyi seçmişsin. Akıcılık fena değildi Rol oyunun yazım yanlışların olmasa çok güzel okunacak bir hale gelecekti. Özgünlüğünü iyi yansıtmışsın.

Felix Zenger // -> 60 (O) Yaratıcılık ve kurgu açısından Rp'de hiç bir şey yoktu. Yazım yanlışların bolca bulunuyordu. İlk iki nedenden ötürü Rol oyunun akıcılığı büyük ölçüde zarar görmüş. Oyunlarına daha çok özen göstermelisin.

Amanda Sylise // -> 94 (H) Yaratıcılık ve kurgu konusunda yeterince iyiydin. Yazım yanlışları adına hiç bir problemin yoktu. Akıcılık konusunda canavar anlatışının fazla uzun tutulması dışında hiç bir problem yoktu. Genel olarak iyi bir Rp idi. Puanını hak etti.

Serena Su Hanzadeoğlu // -> 90(H) Yaratıcılık ve kurgu konusunda ortalama bir çizgieydin. Yazım yanlışları konusunda herhangi bir yanlışa rastlamadım. Fazla uzun olması ve anılarına fazla yer vermen akıcılığı zedelemişti. Genel olarak iyi bir Rp idi. Puanı hak ettin.

Luke Winchester // -> 82(İ) Genel olarak gayet güzel bir Rp idi. Ufak tefek yazım yanlışları vardı. Akıcılık bazen durağanlaşsa da genel olarak iyiydi. Sadece düzen konusunda bir kaç problem vardı.

Fenix Blume // -> 80(İ) Yaratıcılık ve kurgusal açıdan rol oyununa pek bir şey katmasanda yazımın ve düzenin ile akıcılığı sağlamışsın. Daha özgün kurgular bulmanı tavsiye ederim.

Kevin Least // -> 80(İ) Yaratıcılık ve kurgusal açıdan vasatın üzerindeydi. Ama yazımın ve düzenin ile akıcılığı sağlamışsın aynı şekilde. Ufak tefek yazım hatalarını gidermelisin. Gene olarak iyi bir Rp sayılırdı. Daha dikkatli olmanı tavsiye ederim.

Paul Cristensén // ->80 (İ) Yaratıcılık ve kurgu olarak Rp'ye pek bir şey kattığın söylenemezdi. Yazım yanlışın çok yoktu akıcılık fena değildi. Kendini beğenmiş kurgusunu Rp'ne iyi yansıtmışsın. Puanını oradan aldın diyebilirim.

Walter Andrews // -> 92 (H) Çok güzel bir rol oyunuydu. Gerek yaratıcılık ve kurgu olsun gerek düzen gerek anlatım her açıdan çok iyiydi. Ufak tefek yazım yanlışları ve aynı şekilde küçük kurgusal hatalar vardı.

Leo Zack Lamartine // -> 60 (O) Kurgusal açıdan berbat bir rol oyunuydu. Yazım yanlışların çok fazlaydı. Zaman geçişleri çok hızlıydı anlatım ise gerçekten çok kötüydü. Rol oyunlarına daha çok özen göstermelisin.

Mirebella LaPiere // -> 70 (D) Kurgusal açıdan iyiydi. Yazım yanlışları çok yoktu. Akıcılık iyiydi. Özgünlüğünde iyiydi. Ancak anlattığın canavar daha önce anlatılmıştı. Puanını en çok bunun düşürdüğünü söyleyebilirim. Yine de yazdığın Rp'nin hatrına bir şans daha veriyorum.

Maria D. von Dorff // -> 83 (İ) Kurgusal açıdan klasik bir oyun olsada yazım yanlışları, düzen ve akıcılık konusunda iyi bir rol oyunuydu. Canavar anlatışını sevdim. Puanını hak ettin.

Camilia Dowlict // -> 90 (H) Kurgusal açıdan güzel bir oyundu. Betimlemelerin özellikle çok güzeldi. Ufak tefek yazım hataların ve kurgu hataların vardı. Genel olarak iyi bir oyundu.

Tiffany Trully // -> 91 (H) Kurgusal açıdan ve yaratıcılık bakımından seni yansıtan bir rol oyunuydu. Yazım yanlışların çok azdı. Anlatımını biraz kısa tutmana rağmen akıcılık ve düzen gayet iyiydi.

Barney Awesome // -> 75(D) Kurgusal ve yaratıcılık bakımından klasik bir oyundu. Yazım yanlışları ortalama derecede bulunuyordu. Yazı boyutun iyi olmasına rağmen tipi kötüydü. Düzen ve akıcılık vasattı. Yazılarına daha özen göstermeni tavsiye ederim.

Hermia Aigian Cocteau // -> 85(İ) Kurgusal ve yaratıcılık açısından güzel bir oyundu. Yazım yanlışlarından belli olan bir kaç tane vardı. Düzen ve akıcılık iyiydi. Canavarını seçme ve anlatışında özgünlüğünü yansıtman ise ekstra puan kazandırdı.

Georgina Orwell // -> 77(D) Kurgusal ve yaratıcılık bakımından yazdığın rol oyunu vasatın altındaydı. Yazım yanlışlarına bir kaç yerde toplu halde rastladım. Onun dışında canavar seçimi iyiydi. Daha dikkatli olmanı öneririm.

David Killer // -> 55(B) Kurgusal ve yaratıcılık olarak vasatın altındaydı. Yazım yanlışlarından çok fazla vardı. Akıcılık namına bir şeye rastlayamadım. Yazdığın canavar ise daha önce yazılmıştı.

Elena Chantelle Mellark // -> "78 (D)" Açıkçası rol oyununda hiçbir yaratıcılık göremedim. Hep aynı tür cümleler kullanman da buna örnek zaten. Yaptım, gittim, uyandım türü cümleler rol oyununu vasat bir hale getirmiş açıkçası. Canavarları anlatırken de pek bir yaratıcılık göremedim.

Alexis Kwon // -> "85 (İ)" Klasik fakat özgün bir rol oyunuydu. Puan kırdığım noktalardan biri, çok fazla "ve" bağlacı kullanımış olman. Bunun dışında egonu göstermen ve umursamaz davranışların, rol oyununu durağanlıktan bir nebze olsun çıkarmıştı.

Isabel X. Everdeen // -> "80 (İ)" Klasik fakat fazla hatası olmayan bir rol oyunuydu. Ufak tefek yazım hatalarına rastladım. Yine de hata azdı fakat puan kaybettiğin en büyük nokta yaratıcılıktı. En azından seçtiğin canavarı anlatırken bir terslik yaşayabilirdin.

Leo von Dorff // -> "30 (B)" Açıkçası her açıdan berbat bir rol oyunuydu. Öncelikle dersin gidişatını değiştirmişsin ki bunu yapamayacağını bilmen gerekiyordu. Aynı zamanda o kadar çok yazım yanlışın vardı ki, otuz puanı bile vermekte zorlandım açıkçası.

Drake Tyrell Carter // -> "100 (H)" Adeta hatasız bir rol oyunuydu diyebilirim. Yaratıcılığın da oldukça iyiydi. Betimlemelerin ve anlatım tarzın da başarılıydı. Aynı zamanda örnek rol oyunundan da daha kaliteliydi doğrusu.

Satellite Morgan // -> "98 (H)" Aynı şekilde rol oyununda çok az hata vardı. Derse bir şeyler katabilmeni ve yaratıcılığını beğendim. Puan kırdığım yer ise birkaç cümleyi birleştirmişsin ve anlam bütünlüğü bozulmuş. Aynı şekilde, senin rol oyunun da örnek rol oyunundan daha kaliteliydi diyebilirim.

Steve J. Christensén // -> "75 (İ)" Klasik bir rol oyunuydu. Açıkçası derse pek bir şey kattığın söylenemezdi. Yine de fazla hatan yoktu. Bir bölümde renklendirmeyi unutmuşsun ve yazı stilin de çok fazla göz yoruyor. Puan kırdım buradan da.

Theodor Carter // -> "90 (H)" Gayet başarılı bir rol oyunuydu. Seçtiğin canavarı anlatma biçimin de gayet detaylı ve başarılıydı. Birkaç kelime hatan ve anlatım bozukluğun dışında güzel bir rol oyunuydu.

Cornelia Fackrell // -> "92 (H)" Genel olarak bakıldığında hataları çok az olan bir rol oyunuydu denebilir. Çoğu kişinin yaptığı gibi küçük kelime hatalarından ve anlatım bozukluklarından kırıldı puanların. Yine de çok başarılı bir rol oyunuydu.

A. Lorianne Hanzadeoğlu // -> "65 (O)" Açıkçası başarısız bir rol oyunuydu. Paragraf düzenin gerçekten berbattı, en çok puan da oradan kırıldı. Uzunluk ve diğer puanını değiştirebilecek etkenler de çok başarısızdı.

Justin Lanchaster // -> "70 (İ)" Yaratıcılık konusunda rol oyunun pek iç açıcı değildi. Kelime hataları çok fazla yoktu ve derse pek bir şey katmamıştın.

Lucianna Fackrell // -> "100 (H)" Yaratıcılık ve özgünlük mükemmeldi. Yazım hatası hiç olmamakla beraber seçtiğin canavarı anlatma biçimin de oldukça başarılıydı. Örnek Rp'den kaliteli bir Rp idi. 100 puanı her açıdan hakkettin.

Mark William Trully // -> 72(D) Her açıdan vasat bir Rol oyunuydu. Yazım yanlışlarına bir çok yerde rastladım. Akıcılık konusuna değinirsem okunası bir oyun değildi. Daha özen göstermen gerekiyor.

Herhangi bir hatam varsa bildiriniz. Yanlış puanlandığını düşünen bana pm atsın ancak çoğunu kabul etmeyeceğimi bilesiniz. 70 puan ve üstü alanlar Sınav Rp'sine katılmaya hak kazandılar. Aynı şekilde 100 puan alanlar ise sınavdan muaf tutularak, statüyü almaya hak kazanmışlardır. 100 puan alanları tebrik ederim. Sürç-ü lisan ettiysem affolsun

Bilgilendirme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bilgilendirme
» Bilgilendirme
» Bilgilendirme
» Bilgilendirme
» * Bilgilendirme ve Duyurular *