Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Siteye / Site Üyelerine Öneri, İstek

3 posters
YazarMesaj
Rose Denise Harris
Poseidon'un Çocuğu
Poseidon'un Çocuğu
Rose Denise Harris

Siteye / Site Üyelerine Öneri, İstek Empty
MesajKonu: Siteye / Site Üyelerine Öneri, İstek   Siteye / Site Üyelerine Öneri, İstek Icon_minitimePaz Nis. 03, 2011 11:49 am

Evet, bir geldim, tam geldim asfdsfs. Razz Şimdi ben aklıma gelen önerileri yapacağım, değerlendirme işi size kalmış.

Öncelikle, sitede özel işletme şu anda sadece üç yer var; Robyn'in barı, Claire ve Tiff'in kıyafet mağazası ve Lia'nın kır bahçesi. Bence site üyeleri kendi mekanlarını açma işine hız vermeliler. Karakterlerimizin rp yapmak için bir sürü mekana ihtiyacı oluyor ama ihtiyaç duyduğumuz her mekanı açabilme şansımız yok. Olsa bile, bir kişinin bir sürü mekanla ilgilenebilmesi imkansız. Bunun için güç puanı 50'nin üzerinde olan karakterler, kendi iş yerlerini açsa, site için çok iyi olur diye düşünüyorum. Mekan örneği verecek olursam;

Otel. Olimpos Rpg'de bir tane bile otel yok ve melezler ile tanrılar hayatlarının neredeyse tamamını seyahat ederek geçiriyorlar. Bence çok uğranan ve New York dışında olan bir şehre otel açılması iyi olabilir. Yeni bir melezi kampa getirmekle görevlendirilmiş kişi o şehre gittiğinde rp'sinin bir bölümünü otelde yazar, başbaşa vakit geçirmek isteyen sevgililer tatile gider... Çok amaçlı olur yani. Hatta bir değil, birçok şehirde otellere ihtiyaç duyuluyor bence.

Restoran. Her akşam her akşam yemek gazinosu da insanı sıkıyor yani. Böyle melez bir tanıdığımızın mekanı olsa, arada arkadaşları toplayıp oraya gitsek, hoş olurdu. Aslında klasik bir şehirde açmak yerine, restoran Olimpos'ta da açılabilir. Yani dışarıda zaten herhangi bir yerde yemek yememize dair rp yaparız. Melezlerin toplanıp Tanrılar Şehri'ne yemek yemeye gitmesi kurguya da daha uygun olur gibi geldi bana.

Hastane. Yapmayın ama, sabah akşam canavarlarla savaşıyoruz ve muayene olabileceğimiz tek yer kampın reviri. Eh, başka şehirlerde canavarlarla savaşırken hiç yara almayacak mıyız? Kampın dışında da melezlerin tedavi olabileceği mekanlar bulunmalı derim. Sadece onun için de değil. Ünlüsünü değiştiren bir arkadaş kurgusunu buna uydurmak isterse gidip orada estetik ameliyatı olur veya Apollon kulübesinden 18 yaşının üstünde olan bir arkadaş, doktorluk yaptığına dair rp'ler yazar...

Benim aklıma gelen özel mekanlar şimdilik bunlar, bu tarz mekan fikirleri olanlar da burada paylaşırlarsa yararlı olabilir bence. Herkes ihtiyaç duyduğu mekanları belirtse, bir mekan açmayı planlayan kişilere de yararımız dokunur. Hatta belki bu mekan önerileri için ayrı bir başlık bile açılabilir.

Gitmeden bir de aklıma gelen sitenin açabileceği mekanı yazayım; McDonalds. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama sanırım serinin ilk kitabında bir kere gitmişlerdi, Ares falan. Başka bir mekan da olabilir orası ama neyse. Günümüz dünyasında her köşe başında bir tanesine rastlıyorum, sitede de olsa fena olmaz derim.

Bunların hepsi benim düşüncelerim tabii, katılırsınız veya katılmazsınız size kalmış. Sadece diğerlerine yardımcı olmaya çalışıyorum. Smile
Athena
Admin/Tanrıça/Kamp Müdiresi
Athena

MesajKonu: Geri: Siteye / Site Üyelerine Öneri, İstek   Siteye / Site Üyelerine Öneri, İstek Icon_minitimePtsi Nis. 04, 2011 2:55 am

Bence tüm önerilerin çok güzel Rose. Smile McDonalds açarız tabii isterseniz. Razz Özel mekanlar konusunda da haklısın, sitede daha fazla olması gerektiğini düşünüyorum ben de.

Eğer diğer kullanıcılar ilgi gösterirse dediğin gibi özel mekan önerileri için de bir başlık açılabilir.
http://olimpos.my-rpg.com
Hermia Aigian Cocteau
Ares'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Melez Denetleyicisi
Ares'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Melez Denetleyicisi
Hermia Aigian Cocteau

MesajKonu: Geri: Siteye / Site Üyelerine Öneri, İstek   Siteye / Site Üyelerine Öneri, İstek Icon_minitimePtsi Nis. 04, 2011 2:58 am

Athena çocuğu değilim ama Şehir Kütüpheneside gerekli bence Smile
Athena
Athena

MesajKonu: Geri: Siteye / Site Üyelerine Öneri, İstek   Siteye / Site Üyelerine Öneri, İstek Icon_minitimePtsi Nis. 04, 2011 3:06 am

Olimpos'a bir kütüphane açabiliriz aslında, geçmişten günümüze mitolojiyle ilgili her şeyi öğrenebileceğiniz bir yer...

Bu başlığı kilitlemiyorum, güzel fikirleri olanlar önerilerini yapsınlar, en sonunda çaplıca değerlendireceğim. Smile
http://olimpos.my-rpg.com

Siteye / Site Üyelerine Öneri, İstek
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Küçük bir Öneri/İstek
» Site teması*Öneri
» Siteye Erişim
» İstek..
» Öneri'