Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Daedalus'un Projeleri

+5
Clara Thompson
Satellite Morgan
Hermia Aigian Cocteau
Alex Nike
Lucianna Fackrell
9 posters
YazarMesaj
Lucianna Fackrell
Athena'nın Çocuğu/Kulübe Lideri
Lucianna Fackrell

Daedalus'un Projeleri Empty
MesajKonu: Daedalus'un Projeleri   Daedalus'un Projeleri Icon_minitimePerş. Ocak 27, 2011 9:40 am

Helen'in açıklaması:

Görevler:
44- Melez konseyi kararıyla bir göreve çıkacaksın!
Mekan: İstediğin yerler
Katılacaklar: Sen ve istediğin herkes.
(Açıklama: Kurgun güzel, ekibin sağlam olsun ki, konsey göreve çıkışını onaylasın. En az 3 ayrı başlık ve 20 post!)

20- Labirentte *uzun* bir macera yaşayacaksın.
Mekan: Labirent
Katılacaklar: Sen ve en az 1 arkadaşın.
(Uzun*dan kastım en az 20 post, o nedenle birkaç arkadaşınla birlikte yapabileceğin bir görev.)

ve son olarak

25- Tüm kamp geçirilen mutlu bir akşamın rp'sini yazacaksın.
Mekan: Kamp içinde herhangi bir yer. (mesela amfitiyatro...)
Katılacaklar: Sen ve tüm kamp!
Anlatıcı: Sen ve maksimum 2 kişi.

Kurgumuz:
kurgumuz
Baş Kaldırış olduğu için, Poseidon öfkeyle dünyada çok büyük depremler
yaratıp durmakta, tabii bu depremler labirenti de etkiliyor. Daedalus'un
atölyesindeki birbirinden değerli çalışmalar dört bir yana dağılıyor ve
labirent canavarları tarafından yok edilmeye hazır duruma geliyor...
Lucy labirente girdiği bir zaman şans eseri bunu fark ediyor ve
projelerin önemini bildiği için konseyi toplayıp görev için gönüllü
arıyor... Görevi yapıyoruz ve kampa başarıyla geri dönüyor ve tüm kamp
geçirilen mutlu bir akşam da eğleniyoruz.

Katılacaklar:
Athena kulübesi: Helen, Summer, Lucianna
Hephaistos kulübesi: Tyler, Perseus, Aima
Apollon kulübesi: Yondaime
Afrodit kulübesi: Claire
Artemis kulübesi: Alexis
Hermes kulübesi: Isabelle
Ares kulübesi: Zack

*Liderler kendi kulübelerinden katılacak üyeleri önerirlerse sevinirim.

~~~~~~~~~~~~

Karşımdaki somurtkan yüzleri tek tek inceledikten sonra artık giriş konuşmamı yapmamın zamanının geldiğini fark ettim. İçeride yeterince lider toplanmıştı. Derin bir nefes aldıktan sonra ayağa kalkarak konuşmaya başladım.
"Hepinizin bildiği üzere Tanrı Poseidon'un meydana getirdiği depremler yüzünden birçok yer harap oldu. Daedalus'un labirenti de ne yazık ki bu yerlerden biri. Geçen gün şans eseri labirente girdiğimde, Daedalus'un atölyesindeki projelerin dört bir yana dağılmış olduğunu gördüm. Hepsi canavarlar tarafından yok edilmeye açık hale gelmiş. Bunun için bir konsey toplanmasının iyi olacağını düşündüm. Projeleri önemseyen melezlerin oluşturacağı bir heyetle labirente gidip tek tek tüm çalışmaları toplayabiliriz." dedim. Sözlerim bazı liderlerin esnemesine yol açarken, bazılarının da çok dikkatini çekmişti. Eh, Daedalus'un projeleri bir Hades çocuğuna pek fazla hitap etmeyebilirdi ama benim kulübem için oldukça fazla önem arz ediyorlardı. Boş boş bana bakan yüzleri tek tek taradıktan sonra, "Ben ekipte olacağım ve kendi kulübemden kardeşlerim Summer ile Helen de bana eşlik edecekler. Yani şimdiden ilk üç kişi belli. Siz liderlerden de bazı kişileri heyet için önermenizi istiyorum." dedim. Sonra yerime oturup konuşacak diğer kişileri dinlemeye hazırlandım.
Alex Nike
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Alex Nike

MesajKonu: Geri: Daedalus'un Projeleri   Daedalus'un Projeleri Icon_minitimePerş. Ocak 27, 2011 10:24 am

Athena Kızı Lucy, kendi kulübesinden 2 kişiyi önermişti. "Bu zamanlarda oldukça çok işim var. Belki bende gelebilirim ama Tyler, Perseus ve Aima'yı öneriyorum. Onlar oldukça iyi çaylaklar ve içlerinden ismini vermek istemediklerim beni bile aşacak güce gelebilir. Bu 3 kardeşimin sizin maceranızda işe yarayabileceğine inanıyorum. Çok düşük bir ihtimal Atölyemden çıkıp gelebilirim." dedim. Diğer kulübe liderleri de biraz düşünüp ad söyleyecek gibi olup söylemiyorlardı. Ama birkaçının ağzı açılmış ve Lucy ile konuşuluyordu. Aslında bu maceraya katılsam hiç kötü olmazdı. Labirentteki tehlikelere karşı herkesi koruyabilirdim ama Atölyemdeki bir yığın işimi bir yana atıp programımı altüst edemezdim.

Sonunda Lucy
"Kekelemeyi bırakıp gelebilecek kişileri önerirseniz iyi olur. Bu Labirent'i 3 kişi gezemeyiz." demişti. Diğer herkes bu sözden sonra kekelemeyi bıraktı ve Demeter Kulübe Lideri ayağa kalkar gibi oldu ama önereceği kimse yoktu. Diğer kardeşleri hep göreve gitmişlerdi. Bir süre sonra birkaç kişi ayağa kalktı ve konuşmaya başladı. Poseidon'un depremleri durdurması için ona başvurabilirdim ama en sonki ziyaretimden bu yana benim ölüm fermanımı hazırlıyor olabilirdi. "Keşke gidip bende birşeylere yardımcı olabilsem. Görev, Atölye, Derslik arasında yaşayıp gidiyorum. Muhtemelen Zihindeşen lakaplı Lucy benim düşüncelerimi okuyordur ama bunun aklımdan geçenler ile ilgisi yok." diye aklımdan geçiriyordum. Suratımı huysuz huysuz havaya kaldırıp aşağı indiriyordum ve Apollon Kulübe Lideri'nin masaya parmağını vurması ile ikisi bir ritim olmuştu bile.
Hermia Aigian Cocteau
Ares'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Melez Denetleyicisi
Ares'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Melez Denetleyicisi
Hermia Aigian Cocteau

MesajKonu: Geri: Daedalus'un Projeleri   Daedalus'un Projeleri Icon_minitimeCuma Ocak 28, 2011 4:47 am

Biraz onları dinledim sonra artık bende birilerini önermeliğim diye düşünerekten elimden hiç bırakmadığım hançerimi masaya saplayıp ayağa kalktım. '' Ares kulübesinin yeni bir çaylağı oldu o gelebilir pek hevesli işinizi görecek düzeyde bir savaşçı iyi kılıç sallıyor zaten kulübemde doğru dürüst adam yok herkes evinde kış nedeni ile. Benim başka işlerim var üzgünüm Lucy’’ sonra yerime geri oturdum. Başka kim giderdi ki acaba diye düşümdüm.
Satellite Morgan
Artemis Avcısı/Kulübe Lideri/Melez Danışmanı/Araba Yarışları Koordinatörü/Okçuluk Eğitmeni
Artemis Avcısı/Kulübe Lideri/Melez Danışmanı/Araba Yarışları Koordinatörü/Okçuluk Eğitmeni
Satellite Morgan

MesajKonu: Geri: Daedalus'un Projeleri   Daedalus'un Projeleri Icon_minitimeCuma Ocak 28, 2011 6:24 am

Konseye erken sayılabilecek bir vakitte gidip yerimi almıştım. Lucy'nin bizi önemli bir konu için çağırdığını düşünüyordum. Düşündüğüm gibi oldu, konu Daedalus'un kurtarılması gereken projeleriydi. Athena kızları kadar telaşlanmasam da Daedalus'un projelerii kurtarmak benim için bir onur olurdu. Ne yazık ki o kadar vaktim yoktu, aynı başımı kaşıyacak vaktim olmadığı gibi. Ama yine de bizim kulübeden birilerini göndermek isterdi tabi. Biraz düşündükten sonra bu görev için uygun avcı ismi kafamda belirdi ve sıra bana gelince konuşmaya başladım. "Gelmek gerçekten isterdim ama maalesef vaktim yok. Fakat size en az benim kadar iyi bir avcı eşlik edebilir sanırım. Alexis, Alexis'i öneriyorum." dedim. Konseyde görevim bitmişti fakat yine de saygıdan toplantının bitmesini beklemeliydim.
http://www.platis.forummum.net
Clara Thompson
Artemis Avcısı/Melez Danışmanı/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Artemis Avcısı/Melez Danışmanı/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Clara Thompson

MesajKonu: Geri: Daedalus'un Projeleri   Daedalus'un Projeleri Icon_minitimeC.tesi Ocak 29, 2011 10:39 am

Herkese baktım. Herkes birini öneriyordu, olmazdı ki böyle! Yeni iki kardeşim vardı ve onları daha çaylaklarken işkence dolu o yere yollayamazdım. Diğer kardeşlerim de kırk yılda bir uğruyorlardı kampa ve kulübeye. Ben de çaresizdim. ''Üzgünüm arkadaşlar. Bizim kulübenin durumunu biliyorsunuz. Eskiler hiç uğramıyor ve iki çaylak kardeşimi de Labirent'e gönderemem. Ben de Melez danışmanı olarak görevimi yeni almışken işimi aksatmamalıyım, umarım kulübemizi mağzur görürsünüz.'' dedim ve yerime oturdum. Labirent görevine yardım etmeyi çok isterdim ama maalesef durum elvermiyordu. Ben de diğer kulübelerden bir kaç kişi çıkar diye ummaktan başka bir şey yapamıyordum bu durumda.
Aleda Beth Hwang
Hermes'in Çocuğu
Hermes'in Çocuğu
Aleda Beth Hwang

MesajKonu: Geri: Daedalus'un Projeleri   Daedalus'un Projeleri Icon_minitimePaz Ocak 30, 2011 12:17 am

Yerime geçip sakince oturdum ve sıranın bana gelmesini bekledim. Sırayla tüm kulübe liderleri konuşuyordu, işte tam o sırada gözlerim karardı... Maya'nın beni kolumdan çimdiklemesiyle uyandım ve hiçbir şey olmamış gibi sırıttım. Kimse yüzüme gülmüyordu tabii. "Uzun süredir konsey kararıyla göreve çıkan kardeşim yok... Ozaman size Isabelle'i öneriyorum. O en iyi şekilde yardım eder size. Umarım Daedalus'un projelerini de kendi kıyafetleri gibi toplamaz..." dedim ve kaldığım yerden uykuma devam ettim.
Ange Morgan Lamartine
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Denetleyicisi
Apollon'un Çocuğu/Kulübe Denetleyicisi
Ange Morgan Lamartine

MesajKonu: Geri: Daedalus'un Projeleri   Daedalus'un Projeleri Icon_minitimePaz Ocak 30, 2011 9:30 pm

Büyük Ev'in kapsından içeri girip melez konseyinin toplandığı salona adımımı attım.Neredeyse bütün liderler ordaydı.Hemen yerime oturup masanın üstündeki kağıtlara baktım. Daedalus'un Kurtarılması Gereken Projeleri altında da Daedalus'un projelerinin uzun bir listesi vardı.Neyse bu kadarı bana yeterdi zaten.Herkes katılacak kişileri söyleyince bir süre düşündüm.Kesinlikle bende katılmak isterdim ama malesef zamanım yoktu.içimi çektim ve söz aldım. "Ben de sizinle gelmek çok isterim ama malesef vaktım sınırlı.Ama size bütün kardeşlerim gibi iyi olan Yondaime'yi söyleyebilirim.sizinle gelmek çok isteyecektir." dedim ve yerime oturdum.
http://yadigarlarrpg.yetkin-forum.com/forum.htm
Kevin Least
Dionysos'un Çocuğu/Kulübe Lideri

MesajKonu: Geri: Daedalus'un Projeleri   Daedalus'un Projeleri Icon_minitimePaz Ocak 30, 2011 10:00 pm

Melez Konseyi ne girdiğimde neredeyse 10-15 kişi ve önlerinde ki masada da yiyecekler vardı.Ben yiyeceklere dalmışken kamp görevlisi herkese beni tanıttı.O anda geç kaldığımı anladım.. Hemen özür dileyip kendi sandalyeme oturduğum zaman konunun Daedalus ile ilgili olduğunu fark ettim.O adam ve labirent gerçekten var mıydı?Her neyse..Ama geç geldiğim için gidecekler tartışılıyordu.İzin isteyip konuşmaya başladım:

Aslında bir Dionysos çocuğu işinize yarayamayabilir.Ama göreve katılmak isterim.Belki bu sözü daha önceden duymuşsunuzdur ama labirent hakkında çok bilgim var.Size bu konuyla ilgili yardım edebilirim.Ama dediğim gibi karar sizin. diyerek yerime oturdum.Eğer benim gibi birisini kabul ederlerse göreve çıkabilirdim.Eğer Dionysos çocuklarından birini seçmeleri gerekirse bu büyük bir ihtimalle ben olacaktım.Çünkü kardeşlerim odalarını bile toplayamıyordu.Yani Daedalus'un Atölye'sini toplarlarsa yanmıştık.Aynı zamanda kulübeye ayda yılda bir geliyorlardı.Her neyse devam edeyim..

Bunu dedikten sonra herkes düşüncelere dalmıştı.Ama ben düşündüklerini tahmin edebiliyordum.Özellikle de görev sahibinin..Bir Dionysos çocuğu gerçekten işimize yarayabilir mi?Görevin sahibi bu düşünceler içerisindeydi.Kamp danışmanı da bunu düşünüyor olabilirdi.Çoğu kişi benim işe yarayıp yaramayacağımı düşünüyordu.Sonunda aralarından biri sessizliği bozdu..
Lucianna Fackrell
Lucianna Fackrell

MesajKonu: Geri: Daedalus'un Projeleri   Daedalus'un Projeleri Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 2:44 am

(Kevin, göreve katılacaklar ilk postta yazan kişiler. Kulübe liderleri de ilk posttaki açıklamaya göre kendi postlarını kurgusallaştırıyorlar. Yani senden postunu editlemeni isteyeceğim. Göreve katılmak istiyorsan anlaşmalı rp'ler başlığındaki ilgili alanı ziyaret et.)
Kevin Least

MesajKonu: Geri: Daedalus'un Projeleri   Daedalus'un Projeleri Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 2:49 am

Out:Ben sadece rp için yazdım Smile Zaten benimde bir planım var Smile
Lucianna Fackrell
Lucianna Fackrell

MesajKonu: Geri: Daedalus'un Projeleri   Daedalus'un Projeleri Icon_minitimeCuma Şub. 04, 2011 10:53 am

(Afrodit kulübe lideri Anna da yazdığında konseyi bitiriyorum arkadaşlar.)
A. Anna Bianca Sentius
Persephone'nin Çocuğu/Kulübe Lideri
Persephone'nin Çocuğu/Kulübe Lideri
A. Anna Bianca Sentius

MesajKonu: Geri: Daedalus'un Projeleri   Daedalus'un Projeleri Icon_minitimeC.tesi Şub. 05, 2011 2:50 am

Konsey toplanmıştı ve ben her zamanki gibi geç kalmıştım,nefes nefese içeri girdim."Özür dilerim,biraz işim vardı."dedim ve yerimde oturdum.Lucy bana görevin Daedelus'un atölyesiyle alakalıydı.Bu göreve gitmeyi çok isterdim ama maalesef kulübeye yeni gelen kardeşlerimle ilgilenmem gerekiyordu ve bir de Lara'nın temizlik konusunda kardeşlerimize fazla zarar vermemesi için kulübe de olmalıydım.Fakat birini önerebilirdim"Lucy,ben bu göreve gelmeyi çok isterim.Doğru düzgün bir göreve çıkmayalı çok oldu ama kampta işlerim olduğu için ben Claire'ı öneriyorum."dedim.
Lucianna Fackrell
Lucianna Fackrell

MesajKonu: Geri: Daedalus'un Projeleri   Daedalus'un Projeleri Icon_minitimeC.tesi Şub. 05, 2011 6:34 am

Göreve katılması için bu kadar kişinin yeterli olduğunu düşünüyordum. Ayağa kalktım ve tek tek liderlerin suratlarını süzdükten sonra "Bu işe ilgi gösteren veya Daedalus'un projelerini önemsemeyen herkese teşekkür ederim, buraya gelip değerli vaktinizi bu toplantı için harcadınız. Sanırım ekibimiz için yeterli kişi sayısına ulaştık." dedim. Toplantının bitiş konuşmasını yapmakta olduğunu fark eden herkesin suratına memnun bir hava yayıldı. Açıkçası ben de artık gidip labirent yolculuğumuz için hazırlanmak istiyordum. O nedenle aceleyle listemizi son bir kez gözden geçirdim ve "Başta da söylediğim gibi Athena kulübesinden ben, Helen ve Summer, Alex'in önerisi üzerine Hephaistos kulübesinden Tyler, Perseus ve Aima, Ange'in önerisi üzerine Apollon kulübesinden Yondaime, Anna'nın önerisi üzerine Afrodit kulübesinden Claire, Satellite'ın önerisi üzerine Artemis kulübesinden Alexis, Aleda'nın önerisi üzerine Hermes kulübesinden Isabelle ve Hermia'nın önerisi üzerine Ares kulübesinden Zack'ın oluşturduğu 11 kişilik bir ekiple labirente gireceğiz." dedim. Liderler kalkmaya hazırlanırken hepsine önerdikleri kardeşlerini durumdan haberdar etmelerini söyledim, sonra ben de labirentle ilgili çizim ve projelerimi toparladım ve Helen ile Summer'ı bulmak üzere Büyük Ev'den ayrıldım.

Daedalus'un Projeleri adına düzenlenen melez konseyi sona ermiştir, katılanlara teşekkür ederim.

Daedalus'un Projeleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Deadelus'un Projeleri