Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Duman Makinesi Bozulursa

2 posters
YazarMesaj
Robert Harris
Hades'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Robert Harris

Duman Makinesi Bozulursa Empty
MesajKonu: Duman Makinesi Bozulursa   Duman Makinesi Bozulursa Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 12:12 am

31- Kulübende başına ilginç bir olay gelmesiyle ilgili rp yazacaksın.
Mekan: Ait olduğun kulübe
Katılacaklar: Sen ve istediğin herkes.

47- Bir kardeşinle rp yaz.
Mekan: Ait olduğun kulübe
Katılacaklar: Sen ve en az bir kardeşin.

Bundan daha zevkli bir şey olabilir miydi? Çok sevdiğim kardeşim Hec ile kulübemizde oturmuş, bezik oynuyorduk. Tabii o beni yeniyordu ama sağlıksız aburcumuzlarımız ve cipslerimizi atıştırıp kolalarımızı yudumlarken, bunu pek de önemsediğim söylenemezdi. Malubiyetimle sonuçlanan bir elin daha sonuna geldiğimizde dayanamayıp "Bir kez de benim yenmeme izin versen ölür müsün kardeş?" dedim laubali bir sesle. Hec, "Aman sen de. Alt tarafı bir oyun." cevabını verdi. Tabii surat ifadesinden bu 'alt tarafı oyunu' ne kadar önemsediği belli oluyordu. Neyse canım, kumarda kazanmasam da olurdu, benim biricik sevgilim Rose'um vardı sonuçta. Gevrek kahkahalar ve Küçük Cadı'yı çekiştirmeler eşliğinde bir süre oyunumuza devam ettik. Oynama sırası Hec'e geldiğinde pencereden dışarıyı izlemeye başladım. Ve... kulübelerin denetlenmesinden sorumlu Afrodit kızı Alex'in buraya doğru gelmekte olduğunu gördüm. Tıkandım ve bir öksürük nöbeti geçirdim, konuşamayacak durumda olduğumu anlayınca da Hec'e pencereyi işaret ettim. Birkaç saniye sonra kardeşim de benimle aynı duruma geldi. "Kalk! Hemen şu aburcuburları saklamalıyız!" diye bağırdım. Hec telaşla ayağa fırlayınca sehpanın üzerinde duran kolasını yere döktü. Bir sağa bir sola bakınıp hızla banyonun yolunu tuttum, bir yer silme bezini ıslatıp yerdeki kolayı silmek için geri döndüm.

Etrafa hızlıca göz attığımda, artık cips paketleriyle dolu olmadığını fark ettim. Hec mucizevi bir şekilde onları saniyeler içinde toplamayı başarmıştı. "Aferin kardeş, umarım onları gaza gelip Tartarus'a yollamamışsındır. Hadi şimdi şu yere döktüğün kolayı sil." dedim ve elimdeki bezi Hec'e uzattım. Gözlerini kısarak bezi elimden aldı ve yere çömeldi. Ben de kolumu meşhur duman makinemize dayayarak onu izlemeye koyuldum. "Hey, şunu açalım da içeriye güzel bir atmosfer kazandırsın." dedim, makineyi her zaman Stell'i sinir etmek için kullanacak değildik ya! Sonraki birkaç saniye içinde, çok fazla şey aynı anda oldu. Ben makinenin açma tuşuna basarken Hec tüm gücüyle bacağımı çekiştirdi ve yere yapışmama sebep oldu. Sırtüstü yere düştüğüm zaman, acıyla ağzımı buruştururken kulübemizin kapısının açıldığını gördüm, Alex gelmişti. O sırada Hec'in gürlemesini işittim: "Seni ahmak! Aburcuburları onun içine tıkmıştım!" ve ardından, muhteşem yüksek sesli bir patlama duyuldu... Anlaşılan düşmeden önce düğmeye basmayı başarmıştım.
Hector Sentius
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Hector Sentius

MesajKonu: Geri: Duman Makinesi Bozulursa   Duman Makinesi Bozulursa Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 12:34 am

Ah, Rob hep başımıza bela açıyorsun.Bir kez olsun beni dinlesen ne olacaktı.Seni çatlak Hades çocuğu.Aburcubularımız artık gizli değildi yada gizliydi.Alex onları görmemişti.Çünkü Rob o lanet aleti çalıştırdığında cipsler havaya uçusup binbir parçaya bölünmüş olmalılar.Artık atomlarını toplar topları birleştiririz Rob ile birlite.Her taraf duman içinde kalmıştı."Rob nerdesin."Rob'dan ses gelmedi.Rob ya kafasını bir yere çarpmıştı yada cipslerin atomlarını toplamaya çalışıyordu."Ben sana basma dediğimde bir kez olsun beni dinleseydin böyle olmazdı Rob."Rob'u göremiyordum çünkü her taraf yangın varmışçasına dumanla kaplıydı.Dışarı çıkmak için ayağa kalktım.Duvara tutuna tutuna ilerliyordum.Bir şey ayağımdan çekiyor."Rob bu sen misin?"
"Hec çıkalım burdan" dedi Rob.Çıkmak için önümüzü görmemiz gerekiyordu.Şu lanet alette sürekli olarak duman çıkarıyordu.Bir acayip bir sesi yok mu şunun...

"Rob şu şeyi kapat"
"Nasıl.Bu şeyin uzaktan kumandası yok ki!."

O aleti kapatmadan dışarı çıkamazdık.O şeyi bozmamız gerekliydi.
"Rob kola hala elinde mi?"
"Evet Hec."

Ah, Rob bu haldeyken bile kola mı içiyorsun.Kolayı aldım ve şu lanet olasıca aleti aramaya başladım.Ses nereden geliyordu.Ses kulübenin içinde yankı yapıyordu.Rastgele kolayı attım.Bir anda duman durdu ve tabi seste.
"Rob çıkıyoruz buradan hadi."Dışarı çıktığımızda meraklı bir topluluk vardı.Aklıma deyecek bir şey gelmiyordu.
"Eee... şey" o sırada Rob araya atıldı."Sadece bir kulübe tatbikatı sorun yok yani..."
Topluluk dağılana kadar bekledim ve Rob'a saldıracak şekilde yanına gittim."Kurtul şu makineden" Rob cevap vermeden gidip o şeyi atmalıydı ama cevap veriyordu......
Robert Harris
Robert Harris

MesajKonu: Geri: Duman Makinesi Bozulursa   Duman Makinesi Bozulursa Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 1:49 am

Sinirle Hec'e baktım ve "Söylemesi kolay! O şey kaç kilo biliyor musun?" diye gürledim. Hepsi onun suçuydu! Cipsleri tıkmak için duman makinesini bulmuştu, onu açınca da ben suçlu olmuştum! Hem de bunu yere yapışarak ödemiştim, neredeyse burnum kırılıyordu! Bunlara rağmen Hec karşıma geçmiş, bana emir veriyordu! Yok canım! Bağırışım üzerine az önce uzaklaşmaya başlamış melezler tekrar yanıbaşımızda bitti. Bu çocukların bizim kavgalarımızı izlemekten başka işi yok muydu acaba?! Hışımla çevremize toplanmış kalabalığa döndüm ve "Dediğim gibi, sadece bir tatbikat. Her şey yolunda, gidebilirsiniz." dedim. Kimsenin gitmek için kıpırdanmadığını görünce de daha yüksek sesle ekledim: "Dağılın dedim!" Anında dört bir yana koşuşturmaya başladılar. "Git. Şu. Makineden. Kurtul. Rob." dedi Hec. Yine dişlerini sıkarak konuşmuştu ve bu iyice sinirlerimi bozdu. Parmağımı tehdit edici modda Hec'e doğrultarak "Bak dostum," dedim, "O makineye elimi sürmeyeceğim. Hepsi senin suçundu ve halletmek de senin işin."

Hec bana ölüm saçan bakışlar atarken, kulübemizin camı açılmıştı ve kara sis bulutu dışarıya taşmaktaydı. Bir dakika... Kulübemizin penceresini kim açmıştı? Hec ile aynı anda birbirimize dönerek "Alex!" diye bağırdık. Sürünerek kendimi dışarı attığımda can havliyle kapıyı arkamdan kapatmıştım. Ahh, bir Afrodit kızını o dumanlı ve isli ortamda yalnız bırakmıştık, hem de bu Afrodit kızı kulübe denetlemelerinden sorumlu kişiydi! Telaşla Hec'e döndüm ve "Sence 2 almayı başarır mıyız?" dedim. Kardeşim karamsarca başını salladı ve "Bence ömrümüz boyunca 1'den yüksek not alma hayallerinden vaz geçelim." cevabını verdi. Kaşlarımı kaldırarak ona döndüm ve "Sanırım haklısın. Neyse, önce kızı kurtaralım da denetleme sonuçlarını sonra düşünelim." dedim. Hec kulübenin kapısına doğru ilerlerken, "Kamp mutfağında kirli bulaşıklarla cebelleşirken düşünecek çok vaktimiz olacak." dedi.
Hector Sentius
Hades'in Çocuğu
Hades'in Çocuğu
Hector Sentius

MesajKonu: Geri: Duman Makinesi Bozulursa   Duman Makinesi Bozulursa Icon_minitimePtsi Kas. 15, 2010 5:22 am

Bu olamazdı.Rob'un cipleri ve benim kurnaz zekam yine bir çuval inciri berbat etmişti.Rob ile koşarak, korkarak ve telaşlı bir biçimde kulübeye girdik.Olamaz bu doğruydu.Karşımızda duran kulübe temizlik denetleyicisi Alex'ti.Umarım bu bizim için bir dezavantaj olmaz.Rob:"Merhaba Alex acaba ziyaretinin sebebini öğrenebilir miyiz?"Ziyaret mi dedim kendi kendime...Melez kampını bizim kulübenin önünde toplamıştık.Alex bizi döndü bizde biraz masum rolü yapmak için Rob ile birlikte pis pis sırıttık yada sırıttığımızı sanıyorduk.Alex bize çok ama çok kötü bakıyordu.Rob'a yaklaşarak dedim ki: "Athena sana ceza verdiğinde çok zorlanmışmıydın." Rob karamsar bir şekilde evet manasında başını salladı.Alex : "Evet bu dağınıklığın sebebi kim."
Rob yada ben ne desek yalan olarak görünecekti."Şey yani sadece benim duman makinem bozuldu o kadar".
"Rob senin duman makinen cips yiyip kola da mı içiyordu" dedi Alex.Alex bunu nasıl anlamıştı.Etrafta bir cips kalıntısı bile yoktu.Hayır, biz yanlış görmüşüz.Duman makinesi cipsleri ve kolayı olduğu gibi bırakmıştı.Yani onları eritememişti."Rob kardeşim sence bize ne kadar süre ceza verirler."Rob'un bu konuda fikri olduğunu sanmıyorum ama asıl biz cezadan nasıl kurtulacaktık."Şey Alex yani...Biz ceza alacak mıyız?"Ceza alacağımızı düşünmüştük ama denetleme yoktu bugün...Bugün olanlar bize dezavantaj olarak geri gelebilirdi ama kendimizi bu durumdan kurtaramazsak tabi ki..."Denetlemeye uzun bir zaman var.Bu yüzden bunu görmezden geliyorum.Bu ay temizliği yapacak olan kişi kimse gerçekten başı çok kötü sıkışacak Hades çocukları."İçim bir anda kıpırkıpır oldu.Ceza almayacaktık.Birde sorun vardı.Kulübe temizliği kızlardaydı.Yani burayı görüp bizi öldüresiye dövmek isteyebilirdiler."Rob kalıntıları toplayıp şu makineden kurtulmalıyız en kısa zamanda"O sırada Alex kulübeden uzaklaşmaktaydı.Rob ile acele etmeliydik.Etrafta kalıntı kalmamalıydı.Çünkü Stell'in dumanı görüp buraya gelmesi uzun sürmezdi.

RP BİTMİŞTİR.

Duman Makinesi Bozulursa
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Savaş Makinesi Lucy
» Gençlik başımda duman. (Smoke on the Water)