Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Monoton iş; Tırmanıyoruz

2 posters
YazarMesaj
Steward Thurstan
Ares'in Çocuğu
Ares'in Çocuğu
Steward Thurstan

Monoton iş; Tırmanıyoruz Empty
MesajKonu: Monoton iş; Tırmanıyoruz   Monoton iş; Tırmanıyoruz Icon_minitimePtsi Tem. 18, 2011 12:30 am

Spoiler:

Monoton günlerden bir tanesinin ortasında buldum kendimi. Kulübeden çıkıp üzerimde her zamanki şeyler vardı. Sadece yürüyor, etrafımda nelerin olup bittiğine aldır etmiyordum. Bazı melezler elllerinde kılıç birbirlerine hücum ediyorlar bazılarıysa yayalarının dengelerini kontrol ediyorlardı. Biraz daha ilerleyip tırmanma duvarının gördüğümde durasadım. Bugün canım ne ders yapmak ne de baika birşey yapmak istiyordu. Bu nedeni belirsiz kırılgınlığın üzerime sis gibi hucüm etmesini önlemek ne zordu. Sadece tembellik etmek için kulağıma sanki birisi fısıldıyordu. Onu dinledim. Tırmanma duvarına yakın bir ağacın altına çöreklendim. Duvara çıkmaya çalışan melezlere bakıyordum sadece. Tabi bazılarına gülmemek elde değildi ama şimdilik buradan yapacak başka parlak bir fikir gelmiyordu aklıma. Ta ki, bir melezin duvarın önüne gelip tırmanmak için tereddüt ettiğini gördüğüme kadar. O yüzden bir karar verdim ve ayağa kalkıp o melezin yanına yollandım.

-Hey, dostum!

Leo von Dorff
Nyks'in Çocuğu
Nyks'in Çocuğu
Leo von Dorff

MesajKonu: Geri: Monoton iş; Tırmanıyoruz   Monoton iş; Tırmanıyoruz Icon_minitimePtsi Tem. 18, 2011 1:10 am

Yine sıkıcı günlerden biriydi.Tırmanma duvarına hiç gelmemiştim.Çok merak ediyordum aslında.Kulübemden çıktım ve tırmanma duvarına doğru yola koyuldum.Yolda tanımadığım melezler ve tanıdığım bir kaç arkadaşımımı görüp selam verdim.Tırmanma duvarına uzaktan baktım.Hayır çok ekşın dı ama olmazdı yapamazdım.Tırmanma duvarının önüne geldim.Kafamı kaldırıp yukarı baktım.Asla yapamazdım.Tırmanmak için tereddüt ediyordum.Birden arkamdan bir ses
-Hey, dostum! dedi.Hemen havaya zıpladım ve arkama baktım.Bu tanımadığım bir melezdi.Kimin çocuğu kimdi hiçbir fikrim yoktu.
Sonra ona cevap verdim."Efendim dostum." diyince bana baktı.Kesin içinden bu korkağın tekidir diyordu ama yeriydi.O kadar korkmuştum ki duvardan birde arkamdan sessizce,sinsice hey dostum diyince çok korktum.Suratıma baktı.Sanırım bir kaç kelimeyi yan yana getirmeye çalışıyordu.Lavlar akarken umarım kafama akmaz diye düşündüm.Sanırım akmazdı.Konuşmaya başladı...
http://blgsyrs.sozlukspot.com/
Steward Thurstan
Ares'in Çocuğu
Ares'in Çocuğu
Steward Thurstan

MesajKonu: Geri: Monoton iş; Tırmanıyoruz   Monoton iş; Tırmanıyoruz Icon_minitimePtsi Tem. 18, 2011 2:04 am

Selamlamama karşılık gelince sevinmiştim. Planda olmayan hesaplar çıkmıştı ortaya. Az önceki tembellik şimdi birisiyle yaşanacak bir vakit için yerini heyecana bırakmıştı. Melezi daha önce görmüştüm ama tabi sadece bir göz aşinalığı vardı. Fazla beklemedim. Elimi duvarın takıllı ve yer yer sivri nesnelerle arajman yapılmış yüzeyine koydum. Ayağımı koyacak bir yer aradım, o kadar zordu ki! En sonunda bulmuştum. Yapmak sitediğim bir hava atma ya da güç gösterisi değildi, meleze yardım etmek, onu teşvik etmekti. Arkama bakmadan seslendim;

-Haydi gel! bakalım Melez Kampı yukarıdan nasıl görünüyor.

Bunu zaten biliyordum ama sakladım. Melezde sanırım birden tereddütlü davransada duvarı tanımaya çalışıyordu. Kendisine gidebileceği bir yol arıyordu, bulabileceğini biliyordum. Yavaşta olsa tırmanmaya devam ettim.
Leo von Dorff
Nyks'in Çocuğu
Nyks'in Çocuğu
Leo von Dorff

MesajKonu: Geri: Monoton iş; Tırmanıyoruz   Monoton iş; Tırmanıyoruz Icon_minitimePtsi Tem. 18, 2011 6:49 am

-Haydi gel! bakalım Melez Kampı yukarıdan nasıl görünüyor. diyince içimden lanet olsun dedim.Oda herkes gibi yükseklik korkum oldugunu bilmiyordu.Sonra nasıl çıkcağıma bakmaya başladım.Hayır yapamazdım.Sonra ona baktım ve konuşmaya başladım."Dostum sana bir şey söylemeliyim.Benim yükseklik korkum var" dedim.Arkasını dönüp bana ciddimisin diye baktı.Kafamı evet biçiminde salladım.Ares çocuğu olmalıydı çünkü çok güçlü ve kararlıydı.Sanırım şimdiki hedefide beni tırmanma duvarına çıkarmaktı.Aşağı atladı.
Arkama geçti ve beni duvara doğru itekledi.Dayak yemek istemiyordum ama duvarın ortasına gelip ve bayılıp aşağı düşmek de istemiyordum.Sonra aşağı eğildi ve ayağımı başlamak için bir basamağa koydurtu.Bana bebek gibi bakmasından sinirlendim.Ona doğru bakıp konuştum."Hey dostum!Bana bebekmiş gibi davranma.Duvarın ortalarında yada sonlarında bayılıp düşmek istemiyorum." dedim.Bana öyle bir baktiki aslında yere düşüp daha az canım yanardı diye düşündüm.Suratına bakıp tamam dedim ve tırmanmaya başladım.Ama heran düşebilirdim.
Steward Thurstan
Ares'in Çocuğu
Ares'in Çocuğu
Steward Thurstan

MesajKonu: Geri: Monoton iş; Tırmanıyoruz   Monoton iş; Tırmanıyoruz Icon_minitimeSalı Tem. 19, 2011 7:57 am

Melez yükseklik korkusunun olduğunu söylemişti. İçimden;"Bence yükseklikten başka şeyleri ders etmelisin," dedim. Ama şimdi yani büyük bir tereddüt sonrası gayet iyi gidiyorduk. Burada daha önce çok tırmanmıştım tabi bunun verdiği rahatlık vardı üzerimde. Kendime tutunacak yer bulmakta ve tutunmakta pekte kaygılanmıyordum sanırım.

Ta ki; tutunacak bir yer ararken elimi sivri uçlu birşeyin kesmesine kadar. Herkesin başına gelebilecek bir kazaydı ama bu kesik normal bir kesikten daha çok acıyordu sanki. Defalarca bir yerim kesilmişti hatta bir ok bile girmişti ayağıma ama bu sanki zehirli gibiydi. Belki o aşağıda kalan keskin obje mikropluydu kim bilir? Ama yaranın birazdan iyileşeceğini umut etmekten başka şu an elimden birşey gelmiyordu.

Başımı aşağıya indirdim ve arkadan gelen meleze baktım. Sanırım artık yüksekliğe alışmıştı ki tırmanışları daha kendinden emin ve hızlıydı. Neredeyse bana yetişmişti. Ardından yukarıya baktım. Sanırım koca duvarı yarılamıştık. İşte asıl cafcaflı kısım bundan sonraydı. Zirve kızıl parlamaları görebiliyordum; bunlar lavdı! Bildiğimiz lav yani telaşa gerek yoktu.
Leo von Dorff
Nyks'in Çocuğu
Nyks'in Çocuğu
Leo von Dorff

MesajKonu: Geri: Monoton iş; Tırmanıyoruz   Monoton iş; Tırmanıyoruz Icon_minitimeSalı Tem. 19, 2011 8:19 am

Bana tırmanmazsan ölürsün gibi bakınca korkudan tırmanmaya başladım.Sanırım bir Ares çocuğuydu yoksa bana böyle davranamazdı.Hızlı adımlara tırmanmaya devam ettim.Sanırım yüksekliğe alışmıştım.Sonra dostumun durduğunu gördüm.Tırmanmaya başlamıştık ama hala resmi olarak tanışmamıştık.Meleze baktım.Yukarı bakıyordu.Bende baktım ve içimden olamaz dedim.Lavlar vardı.Bildiğimiz lavlar.Tırmanmaya devam etti.Peşinden gelirken aşağıya baktım.Acaba burdan düşsem ne olurdu.Sanırım sadece 2 ay hareket edemezdim.Ölmekten iyiydi.Lavlara gelmeye üç dört adım kalmıştı.Yavaş yavaş tırmanmaya devam ettim.En sonda lavların olduğu yere geldik.Dostuma"Buraya gelmem bile başarı.Eğer tırmanıcağız diyorsan delirmiş olmalısın." dediğimde bana baktı ve tırmanmaya devam etti.Arkasından satılmış koyun gibi devam ettim.Yanımdan lavlar akıyordu.Dengemi kaybetip düşsem ya da lavlara deysem neredeyse revirin abonesi olcaktım.Bu yüzden ciddiyetle tırmanmaya devam ettim.Daha otuz beş basamak vardı.Hepsini teker teker düzgün bir biçimde çıkmalıydım.Sanırım beş basamak daha ilerlemiştik.Diğer melezin ayağı kaydı ve yere düşmeye başladı.Tırmanırken bunu fark ettim.Düşerken onu tuttum.Tek elimle basamakları diğer elimleyse arkadaşımı tutuyordum.Onu yavaşça havaya kaldırmaya çalıştım ama olmadı.Ayaklarını ve bir kolunu basamaklara koyduğunu gördüm.Elini bıraktım ve diğer basamağa tutundu.Sanırım böyle kazaları çok yaşıyordu çünkü çok soğukkanlıydı.Yavaş yavaş tırmandık.En sonunda bitirdik.Ayağı kalktım.Aşağıdan melez kampı harika görünüyordu ama bir sorun vardı.Sanırım benim yükseklik korkusu yine başlamıştı.Midem bulandı.Ama idare edebilirdim.Şimdi en önemli kısıma geçtik aşağı inmeliydik.
Steward Thurstan
Ares'in Çocuğu
Ares'in Çocuğu
Steward Thurstan

MesajKonu: Geri: Monoton iş; Tırmanıyoruz   Monoton iş; Tırmanıyoruz Icon_minitimeSalı Tem. 19, 2011 9:00 am

Lanet!!!

Lavlara dokunmamak için itinatlı davranmamın sonucunda dengemi bir an kaybetmiştim. Ölüm işte bir neden bulmuştu ve beni anında yer çekimi bahanesiyle yeraltı dünyasına çekmeye başlamıştı. Ama yanımda melez sayesinde kendimi tekrardan duvara tutunarak buldum. Anında dengemi buldum. Yanımdan süzülen lavlara dik dik baktım. Çok tehtikar görünmeleri mi içimi kötü yapmalıydı yoksa gerçekte de öyle olmaları mıydı?

Artık zirvedeydik. Buradan sanki herşeyi görebiliyorduk. Ağaçların arasında seviçke koşuşturan nimfeleri, onlarından yanındna bile geçtiklerini farketmeyen melezleri, tenha yerlere gidip aşkın yalan büyüsü içinde konuşanları, kılıçla birbirlerine can düşmanıymışçasına saldıranları, üzerimizdeki uçuşan pegasusları. Ama dikkatimi onlardan ayırmama birşey sebep oldu. Yanımdaki melez bir an sendeledi. Sanırım yükseklik korkusunun hala yenememişti. Bunu birkaç kere daha yaptığında yenebileceğini biliyordum. Ne de olsa çıktığın görevler hangi korkunun olup olmamasına göre verilmiyordu.

Artık inme vakti geliyordu. Aşağıya, çıktığım dik yola baktım. duvarın yarınlarına gelmiş birkaç melez daha vardı. Bunlar da tırmanma işine girmişlerdi. En sonunda onlara bakmayı bırakıp burdan nasıl ineceğimizi düşünmeye başladım. Geldiğimiz yoldan gitmek gerçekten de zor ve yorucu olurdu ama bu duvarın birde yan tarafı vardı. Akan lavlar zamanla soğuyup eğimli bir köşe oluşturmuşlardı. Buradan rahatıkla gidilebilrdi. Hatta aklıma parlak bir fikir gelmişti. Buradan kalkanlarımızı kaykay gibi kullanarak kaymak! Delice bir fikirdi eğer işler ters giderse direk yeraltını boylardık ve herhangi bir tanrının da yardım edebileceğini sanmıyordum ama yapmak istiyordum. Aslında kendi güvenliğimi değilde yanımdaki melezinkini düşündüm o yüzden benim kalkanıma ikimizde binmeliyiz diye kanaat getirdim. Sol elimdeki bileklik bunun üzerine tanrısal bir ışık saçtı bu olay biraz da hızlı olmuştu. Elimde babamdan gelen hediye kalkan vardı. Kalkanı yere koydum üzerine durdum, arkamdaki melezin saşkın bakışlarını ensemde hissedebiliyordum.

-Haydi atla!

Çocuk teraddüt etsede başka bir seçeneyi olmadığını anlamıştı sanırım. Şimdi kalkanın içinde biraz eğilmiş duruyordu. Bir ayağımla bizi ileriye sürükledim şimdi yokuştaydıki muhteşem bir hız kazanıyorduk, bu çok zevkliydi. Hızımız arttıkça heyecan naraları savurduk. Bu bir refleksti. Kalp atışlarım olduğundan hızlı atmaya başladı.

Ve şimdi ise yere kapaklanmış bir halde duruyorduk. İkimzi de büyük bir kahkaha sarmıştı buna engel olamıyorduk. Yaptığımız deliceydi ama paha biçilmez bir eğlencesi olmuştu.

-Bu arada ben Steward! Ares çocuğu.

O da kendisini tanıtmıştı. Bu sanırım iyi olmuştu bir arkdaş kötü olmazdı. Şimdi ise kulübeme doğru yollanıyordum, oda kendi kulübesine.
Leo von Dorff
Nyks'in Çocuğu
Nyks'in Çocuğu
Leo von Dorff

MesajKonu: Geri: Monoton iş; Tırmanıyoruz   Monoton iş; Tırmanıyoruz Icon_minitimeSalı Tem. 19, 2011 9:05 am

-RP BİTMİŞTİR.

Monoton iş; Tırmanıyoruz
1 sayfadaki 1 sayfası