Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Temple Ailesi

3 posters
YazarMesaj
Hope Temple
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Hope Temple

Temple Ailesi Empty
MesajKonu: Temple Ailesi   Temple Ailesi Icon_minitimeÇarş. Haz. 01, 2011 8:50 am

Aile Kurgusu
Temple Ailesi, aslen İtalyan’dır. Oldukça geniş bir ailedir ve ailede melez sayısı oldukça fazladır. Bildiğimiz en büyük atamız Greg Temple’dır. Ünlü bir filozof olan Greg Temple‘dan sonra bu soy isim duyulmuş ve aile varsıllaşmıştır.
Nesillerce tarihle uğraşan aileden birçok arkeolog, hititolog, antropolog ve tarih profesörü çıkmıştır. Edebiyatla da yakından ilgilenen aile, Greg’in geleneğini sürdürmüştür.
Ailenin bir kısmının İngiltere’ye yerleşmesiyle çoğu ilişki kesilmiştir.

Kuzenler
- Hope Temple (Afrodit Kızı)
- Hanna Olivia Temple (Hera Kızı)
- Isabel X. Everdeen (Demeter Kızı)
- Ashley Everdeen (Demeter Kızı)
- Jimmy Temple (Hephaistos Oğlu)
- Jule Valérie Temple (Hephaistos Kızı)
- April Marcella Temple (Amphitrite Kızı)
- Jill Violet Temple (Apollon Kızı)
- Lilith Caprice Temple (Apollon Kızı)
- Victor Reznov Temple (Persephone Oğlu)
- Alexis Lavinia Temple (Hypnos Kızı)

Aile

Bob - Hanna
Ailenin en büyüğü olan Bob, İngiltere’ye yerleşmiş, orada yine güzel bir İtalyan bulup evlenmiştir. Bob – Hanna çiftinin üç oğlu olmuştur. (Kim, Rick ve Austyn Temple).
Bunlardan en büyük olan Kim’in Afrodit’ten bir kızı vardır (Hope Temple). Küçük kızlarının doğumuna iki gün kala Kim hastalıktan ölmüştür ve Hope çok iyi bir yetimhanede büyümüştür. Burası sıradan bir yetimhane değildir, müdireleri sisin arkasını görebilmektedir ve yetimhanesinde kalan tek tük melezleri canavarlara karşı korumaktadır. Hope, iyi bir ortamda yetişmiş, sevecen ve çok iyi bir kızdır.
Ortanca çocuk olan Rick’in sadece bir kızı vardır. Ne var ki, kardeşinin aşık olduğu Tanrıça Demeter’e aşık olmuştur ve bir kızları dünyaya gelmiştir (Hanna Olivia Temple). Demeter utancından kızını sahiplenememiştir. Uzun süre Hermes Kulübesi’nde kaldıktan sonra Hera Hanna’yı sahiplenmiştir. Hanna Demeter’den nefret eder ve Hera’yı gerçek annesi olarak görür.
En küçük çocuk olan Austyn, kardeşine Demeter’e aşık olmasından ötürü çok sinirlenmiş, ikiz kızları ile birlikte (Isabel X. ve Ashley Everdeen) Paris'e yerleşmiş, soy adını değiştirmiş ve ailesinden kopmuştur. Demeter’e çok benzeyen bu kızlar, ailenin en tatlılarıdır. Tüm aile tarafından çok sevilir. Melez kampına gelmeden önce onlara hiçbir şey söylenmemiştir ve üstlerine çok düşülmüştür. Kampta kuzenlerinin olduğunu öğrenmişler ve akrabalarıyla daha çok vakit geçirmeye başlamışlardır.

Jack - Roxie
Bob ve Jeff Temple’ın diğer erkek kardeşi Jack Temple, Roxie adlı bir İtalyan ile evlenmiş, İtalya’da kalmayı tercih etmiştir. Alexander, Haley ve Fred adlarında üç güzel çocukları olmuştur.
En büyükleri olan Alexander’ın Amphitrite’den güzel bir kızı vardır (April Marcella Temple). Venedik’te doğan bu sevimli kız, babasının işi nedeniyle New York’a yerleşmiş ve ailesiyle iletişimi ister istemez kesilmiştir. Kampa gelince bir sürü kuzeni olduğunu fark etmiş ve onlarla hep iyi anlaşmıştır.
Ortancaları olan Alexandra’nın Hypnos’dan iyilik meleği bir kızı vardır (Alexis Lavinia Temple). Alexandra, işi ve yeni eşi yüzünden California’ya taşınmıştır. Alexis California'da üvey babası ve annesiyle yaşıyordu. Bir de aslında satir olan bir kahyaları vardı. Her melez gibi sık sık başıma bela alırdı, ancak çoğu meraklılığı yüzündendi. Melez olduğundan haberim yoktu. Ailesini de tanımıyordu. Kampa gelince kuzenlerini ve atalarını tanıdı.
En küçükleri olan Pedro, Persephone’dan olan melezinin eğitimi çok önemsemiştir (Victor Reznov Temple). Venedik’te doğan Victor, bir yaşındayken Rusya’ya, çok zengin bir ailenin yanına gönderilmiştir. Victor burada çok katı kuralları olan, sıkı eğitim veren bir yatılı okulda, üvey anne ve babasıyla büyümüştür. Okulu yüzünden biraz psikopattır, soğuktur ve disiplinlidir. Temple ailesinden sadece babasını bilmektedir. Melez Kampı’na 18 yaşında gelmiş, ailesini burada tanımıştır.

Jeff - Annabeth
Bob Temple’ın kardeşi Jeff de İngiltere’ye yerleşmiştir. Bob’la ve ailesiyle ilişkisini hiç kesmemeye çalışmıştır. Jeff İngiltere’de, Annabeth adlı güzel bir kadınla evlenmiş, 2 güzel çocukları olmuştur (Julia ve Lisa Temple).
Julia Temple – Hephaistos çiftinin bir oğlu ve bir kızı olmuştur (Jimmy ve Jule Valérie Temple). Julia, İngilitere’deki ailesiyle ilişkisini hiç koparmamıştır. Ama Kim’in ölmesi, Austyn’in çocuklarıyla Paris’e yerleşmesi ile yeğenleriyle görüşememişlerdir. Bu yüzden Jimmy ve Jule kuzenlerini melez kampında tanımıştır. Jimmy ne kadar hassas ve duygusalsa, Jule da o kadar deli ve hayat doludur. İkisi de çok iyi çocuklar olmalarına rağmen kurallara aykırı gelmeye bayılırlar. Okullarında yasal olmayan işlere karışmışlardır.
Lisa Temple – Apollon çiftinin ikiz kızları olmuştur (Jill Violet ve Lilith Caprice Temple). Ne yazık ki, Lisa hamileyken amansız bir hastalığa yakalanmış, kızlarını doğururken de ölmüştür. Londra’da doğmuş melezlerden Jill, İngiltere de bir yetimhaneye yerleşmiş, hayatını sürekli ev değiştirerek geçirmiştir. Gittiği evlerden kovulmak için elinden geleni ardına koymamıştır. Özgürlüğüne aşırı derecede bağlıdır ve kurallara aykırı işler yapmaya bayılır. Babasını çok sevmesine rağmen Jill, Artemis Avcısı olmayı istemiştir. Apollon kızlarından birini yetimhaneye bırakırken diğerini Lisa’nın atalarının ülkesine, Venedik’e götürmüş ve bir aileye vermiştir. Isis ve Ronald adlı çift, Lilith’in bir melez olduğunu biliyorlardır. Apollon’un emrine uyarak onun çok iyi eğitim görmesini sağlamışlardır ve 16 yaşına geldiğinde Yunan Kampına götürmüşlerdir. Apollon bu iki kayıp ikizin birlikte büyümelerini Lisa yüzünden engellemiştir. İkizlerin annesi, kızlarının birlikte olurlarsa çok fazla bela (canavar) çekeceklerini düşünmüş, ölmeden önce kızlarından bir tanesini Venedik'e geri götürmesini istemiştir. Yunan Kampında buluşan melezler, ne kadar farklı büyüseler de özellikleri hemen hemen aynıdır ve birbirilerini çok severler.

Katılım İçin

*Minik Kurallar;
1- Kişisel kurgular değiştirilmelidir veya kişisel kurgunuza uygun bir kurgu hazırlanmalıdır.
2- Soy isim kullanmak zorunludur. İlla kullanmayacağım diyorsanız; sağlam bir kurgu bulun.
3- Her çiftte (Bob&Hanna, Jack&Roxie vs.) en fazla 5 melez olabilir. Kurgunuzu ona göre ayarlayınız.
4- Kurgularınızı bu başlık altına atmadan önce Hope Temple’a öm atmanız önemle rica olunur. Her hangi bir karışıklığın önüne böylece geçilebilir.
5- Ailemize girmek biraz zordur, reddedilme olanağınız vardır (torpil işler Razz).

*From;
İsminiz – Soy İsminiz:
Yaşınız:
Soy İsminizi Değiştirmek İstiyor musunuz? :
Aileyi İsteme Nedeniniz:
Kurgunuz:

Eğer aklınızda kurgu yok ise, birlikte oluşturalım. (:

*Sorular;
1. Tam Adınız:
2. Yaşınız:
3. Ebeveyniniz:
4. İnsan anne/babanızın ismi:
5. Ülkeniz (İngiltere/İtalya)
6. Büyükbabanızın ve büyükannenizin ismi:
7. Kardeşiniz olsun ister misiniz?
8. Kamptan önceki hayatınızdan biraz bahsedin.
9. Nerede büyüdünüz?
10. Nerede doğdunuz?
11. Kimlerle büyüdünüz?
12. Soyadınızın değişmemesini istiyorsanız; kurgunuz?
13. En belirgin kişilik özelliğiniz.

Sanırım bu kadar yeterli (: Soruların cevaplarına dair örnek de verelim.

*Örnek;
1. Tam Adınız: Charleen G. Everdeen
2. Yaşınız: 16
3. Ebeveyniniz: Demeter
4. İnsan anne/babanızın ismi: Austyn
5. Ülkeniz (İngiltere/İtalya): İngiltere
6. Büyükbabanızın ve büyükannenizin ismi: Bob & Hanna
7. Kardeşiniz olsun ister misiniz? Evet
8. Kamptan önceki hayatınızdan biraz bahsedin.
Çok normal ve sakin bir yaşamım vardı. Hiçbir şeyin yani melez olduğumun kesinlikle farkında değildim. Babamla yaşıyordum ve babamın üstüme fazlaca düşmesinden çok şikâyetçi idim. Yıllar boyu annemin ben küçükken öldüğü yalanıyla yaşadım. Her geçen günde anne özlemim artmaktaydı. En yakın dostum Sadie her zaman yanımdaydı. Normal sandığım hayatımda şu anki maceralarımın hiçbirini yaşamamıştım. Kısaca kamp beni tamamen değiştirdi.
9. Nerede büyüdünüz? Fransa - Paris
10. Nerede doğdunuz? Fransa - Paris
11. Kimlerle büyüdünüz? Babam Austyn’le.
12. Soyadınızın değişmemesini istiyorsanız; kurgunuz?
Amcamdan da çocuğu olan Demeter’in foyası ortaya çıkınca babam sinirlenmiş, Paris’e yerleşmiş ve soy isimlerimizi değiştirmiştir.
13. En belirgin kişilik özelliğiniz.
Genelde sakin, neşeli biraz da sakar biriyim.

*Bu cevaplara göre oluşturulan kurgu;
En küçük çocuk olan Austyn, kardeşinin Demeter’e aşık olmasından ötürü çok sinirlenmiş, ikiz kızları ile birlikte (Charleen G. Ve Ashley Everdeen) Paris'e yerleşmiş, soy adını değiştirmiş ve ailesinden kopmuştur. Demeter’e çok benzeyen bu kızlar, ailenin en tatlılarıdır. Tüm aile tarafından çok sevilir. Melez kampına gelmeden önce onlara hiçbir şey söylenmemiştir ve üstlerine çok düşülmüştür. Kampta kuzenlerinin olduğunu öğrenmişler ve akrabalarıyla daha çok vakit geçirmeye başlamışlardır.

ALIMLAR 1-2 KİŞİDEN SONRA KAPANACAKTIR.

En son Hope Temple tarafından Perş. Haz. 23, 2011 2:38 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
http://scythee.tumblr.com
Victor Reznov Temple
Persephone'nin Çocuğu
Persephone'nin Çocuğu
Victor Reznov Temple

Temple Ailesi Empty
MesajKonu: Geri: Temple Ailesi   Temple Ailesi Icon_minitimePaz Haz. 05, 2011 6:32 am

İsminiz – Soy İsminiz:Victor Reznov Temple
Yaşınız:18
Soy İsminizi Değiştirmek İstiyor musunuz? :Tabiki
Aileyi İsteme Nedeniniz: Gizli.
Kurgunuz:En küçükleri olan Pedro, Persephone’dan olan melezinin eğitimi çok önemsemiştir (Victor Reznov Temple). Venedik’te doğan Victor, bir yaşındayken Rusya’ya, çok zengin bir ailenin yanına gönderilmiştir. Victor burada çok katı kuralları olan, sıkı eğitim veren bir yatılı okulda, üvey anne ve babasıyla büyümüştür. Okulu yüzünden biraz psikopattır, soğuktur ve disiplinlidir. Temple ailesinden sadece babasını bilmektedir. Melez Kampı’na 18 yaşında gelmiş, ailesini burada tanımıştır.

Hope Temple
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Hope Temple

Temple Ailesi Empty
MesajKonu: Geri: Temple Ailesi   Temple Ailesi Icon_minitimePaz Haz. 05, 2011 7:16 am

Kurgun kabul edildi.
Temple'lara hoşgeldin! ^^
Not: Gizli nedeni bana öm atıyosun çabuk Very Happy
Alexia Sophie Russell
Hypnos'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Büyü Teknikleri Eğitmeni
Hypnos'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Büyü Teknikleri Eğitmeni
Alexia Sophie Russell

Temple Ailesi Empty
MesajKonu: Geri: Temple Ailesi   Temple Ailesi Icon_minitimePaz Haz. 19, 2011 8:00 am

İsminiz – Soy İsminiz: Alexis Lavinia Montgomery (Kabul edilirsem Temple olacak tabii ki)
Yaşınız: 16
Soy İsminizi Değiştirmek İstiyor musunuz? : Evet
Aileyi İsteme Nedeniniz: Uzun süredir bir aileye dahil olmak istiyordum, ama içime sinen ve kurguma yakın bir aile bulamamıştım.
Kurgunuz: Kurguma
göre annem bir arkeologla evli ve ben de o arkeologun soyadını
taşıyorum. Bu ikisi ayrılacak, sonra ben de annemin kızlık soyadı olan
Temple'ı kullanmaya başlayacağım. Kan bağıysa; annem Jack ve Roxie'nin
çocuklarındandır (çoğu çocuk erkek, kızlarsa kapılmış durumda ^^, bu
nedenle kurguma uymuyor). İşi, kızı ve eşi dolayısıyla Amerika'ya
taşınmıştır.
Hope Temple
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Hope Temple

Temple Ailesi Empty
MesajKonu: Geri: Temple Ailesi   Temple Ailesi Icon_minitimeÇarş. Haz. 22, 2011 12:04 am

Alexis, kabul edildin fakat sana öm ile gönderdiğim kurguyu bana atmalısın, soy adını değiştirmelisin ^^

Temple Ailesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Morgan Ailesi
» Cocteau Ailesi
» Tyler Ailesi
» Fackrell Ailesi
» Harris Ailesi