Olimpos Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olimpos Rpg

Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, zirvedeki rpg forum sitesi.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Paylaşım Başlığı

+9
Leslie Ashdown
Alex Nike
Adyali Beckett
Robert Harris
Ares
Clara Thompson
Artemis
Korael Tydeth Ariavel
Lucianna Fackrell
13 posters
YazarMesaj
Lucianna Fackrell
Athena'nın Çocuğu/Kulübe Lideri
Lucianna Fackrell

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePaz Ocak 02, 2011 3:01 am

Mitolojiyle ilgili öğrendiğiniz enteresan bilgileri bu başlık altından tüm üyelerle paylaşabilirsiniz!

Başlıyorum,
Nereus Poseidon'un oğlu ve bir tanrı. Üstelik tüm Nereid'lerin de babası.
Bunu daha önce hiç akıl edememiştim; Boreas'ın çocukları Boreadlar oluyor, Nereus'unkiler de Nereid olmuş, mantıklı. Razz
Korael Tydeth Ariavel
Hekate'nin Çocuğu
Hekate'nin Çocuğu
Korael Tydeth Ariavel

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePaz Ocak 02, 2011 3:09 am

Bir tane de benden o zaman.

Heracles (Herkül) görevlerinden birinde öldürdüğü Hidra'nın her başını kestiğinde yerine iki tane daha çıkmaması için canavarın kestiği boynunu ateşle dağlamayı denemiş ve bu planı başarılı olmuştur. [Hidra öldürmenin bir yolu]

Ayrıca mitolojide Hidra'nın nefesi normal bir insanı kolaylıkla öldürebilecek bir zehir taşımaktadır.
Artemis
Tanrıça/GM/Bayrak Kapmaca Koordinatörü
Artemis

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePaz Ocak 02, 2011 3:56 am

Tanrı, Titan savaşı hakkında ilginç bir bilgi buldum vikide. Hiç duymamıştım böylesini ama sizinle de paylaşayım dedim.

Linki bu
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Lucianna Fackrell
Lucianna Fackrell

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePaz Ocak 02, 2011 4:57 am

Hepsine tamam da Afrodit ve Hermes mi? İşte buna inanmam. Razz
Korael Tydeth Ariavel
Hekate'nin Çocuğu
Hekate'nin Çocuğu
Korael Tydeth Ariavel

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePaz Ocak 02, 2011 5:01 am

*Birçok efsanede yer alan Aphrodite’nin kocası Hephaistos’tur ve tanrıça kocasını Ares ile aldatır. Ayrıca Hermes ile sevişmesinden Hermaphroditos doğar. Bunun yanı sıra Adonis ve Ankhises ile ilişkileri vardır.

Öhm... Afrodit Very Happy

Kaynak:Vikipedi
Clara Thompson
Artemis Avcısı/Melez Danışmanı/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Artemis Avcısı/Melez Danışmanı/Doğa Bilimleri Eğitmeni
Clara Thompson

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePaz Ocak 02, 2011 5:15 am

Aaa, Demeter'in toprak üzerinde de mi gücü varmış? Bilmiyordum ^^
Şu Tanrı-Titan savaşında benim annemin de rolü var ya, ölsem de gam yemem artık Razz
Artemis
Artemis

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePaz Ocak 02, 2011 5:29 am

Haha ben de orda çok şaşırdım böyle Hermes ve Afrodit mi yok artık falan dedim.

Ben de gidip Seleneyle dövüşmüşüm. Ay Tanrıçası nasıl olduğumu burada açıklamışlar işte Very Happy

Persephone'nin olmasına şaşırdığımı itiraf etmeliyim.
Lucianna Fackrell
Lucianna Fackrell

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 10:48 am

Ahh ahh şu Afrodit yok mu zaten... Very Happy Hakkında bir kitap okudum, doğruymuş hepsi! Very Happy
Hatta Ares ile bir sürü çocukları varmış. Şaşıracaksınız; Eros'un babası Ares'miş! Ayrıca Phobos'un da annesi Afrodit'miş...
Artemis
Artemis

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 11:07 am

Eros'u bilmiyordum ama diğerlerini biliyordum. Eros olayına çok şaşırdım Shocked
Lucianna Fackrell
Lucianna Fackrell

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 11:17 am

Ben de... Tanrılar'ın Hikayesi isimli kitapta öyle geçiyor. Yine de hala pek inanabilmiş değilim. Yani, Eros ve Ares? Yapmayın ama... Very Happy
Artemis
Artemis

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 11:23 am

Phobos ve Afrodit Very Happy
Lucianna Fackrell
Lucianna Fackrell

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePaz Ocak 23, 2011 11:24 am

O daha çok oturuyor yine. Afrodit'i böyle öfkeden deliye dönmüş falan hayal edebiliyorum da Ares'i sevgi pıtırcığı olarak düşünemiyorum bile. Very Happy
Ares
Tanrı
Tanrı
Ares

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePtsi Ocak 24, 2011 12:07 am

Phobos ve Deimos zamanında Olimpos'u fethetmişlerdi. Very Happy Benim için hem de. Ne hayırlı evlatlarım var. Smile Eros hakkında birçok rivayet var. Kimi der ki Ares ile Afrodit'in oğlu, kimi der ki Gaia'dan eski tek varlık. Smile Kim doğru söyler bilemezsiniz. Ares'in de bir kalbi vardır, altını çizerim. Eğer o kalbi olmasa Afrodit'i nasıl sevsin? Eros da o yönünü almış olabilir, Phobos ve Deimos'un Afrodit'in kötü yönlerini aldığı gibi. Smile Birçoğunuz biliyordur fakat ben yinede söyleyeyim. Afrodit'in babası Uranüs'dür. Very Happy Hatta kitapta şöyle bir sözü vardı sanırım:

Ben Tanrılardan ve Titanlardan çok daha güçlü olan Uranüs'ün son çocuğuyum.
Robert Harris
Hades'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Hades'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Canavarlara Karşı Korunma Eğitmeni
Robert Harris

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePtsi Ocak 24, 2011 7:49 am

Eros'a çok da şaşırmadım ben aslında. Doğru, Ares'in de bir kalbi var. Smile
Adyali Beckett
Zeus'un Çocuğu
Zeus'un Çocuğu
Adyali Beckett

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePtsi Ocak 24, 2011 8:23 am

Evet ya, Ares öyle kızgın, savaşçı bir karakter olarak gösterilse bile, Afrodit'e, çoğu tanrının eşlerine davrandığından daha sevgi dolu davranıyor bence Smile
Alex Nike
Hephaistos'un Çocuğu
Hephaistos'un Çocuğu
Alex Nike

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimeC.tesi Ocak 29, 2011 9:54 am

Ares, o erkek çocukların ve kız çocukların nasıl oldu senin? Leylekler indirmedi herhalde. Hephaistos çocuğuyuz biz burda.

Kiklopların beyinlerinden biraz dışarı çıkmış damarımsı yapıları kontrol edebilirsek, onları bir araç olarak kullanabiliyoruz.
Leslie Ashdown
Demeter'in Çocuğu
Demeter'in Çocuğu
Leslie Ashdown

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimeCuma Şub. 04, 2011 11:58 pm

Eros Ares'in çocuğu mu? Vay be. Very Happy
-
Şimdi bu Theseus ve Ariadne olayı var ya ben Theseus'un Ariadne'yi bilerek bıraktığına inanmıyorum. Very Happy Unutmuş olabilr ama bilerek bırakmamıştır ya. Very Happy Üç seçenek varmış:
-Theseus Ariadne'yi adada isteyerek bırakır. Ariadne üzüntüsünden ölür.
-Tanrı Dionysos Ariadne'nin üzüntüsüne son vermek icin Artemis'ten onu öldürmesini ister (Homeros'un versiyonu budur).
-Theseus Ariadne'yi adada isteyerek bırakır. Dionysos Ariadne'yi Nakşa adasından kurtarıp Limni adasına götürür ve onunla evlenir.

Diğer bazı olası varsayımlar:
-Theseus Ariadne'yi adada kendi elinde olmayan nedenlerden ötürü bırakır. Ariadne ve Theseus adaya varırlar. Ariadne adada, Theseus ise gemideyken bir fırtına kopar. Gemiyi ve mürettebatı kaybetmemek için Theseus yelken acar ve adadan ayrılır. Bu telaş ve Ariadne'yi adada bırakmasının verdigi üzüntü yüzünden, Theseus'un Atina'daki babası Kral Egeus'a, oglunun Minotor'u yendiği haberini verecek beyaz yelkenler yerine kaybettigini haber veren siyah yelkenler açılır. Geminin siyah yelkenlerini görüp oğlunun öldüğünü düsünen Egeus kendini denize atıp intihar eder. Ege denizinin adı buradan gelir.
-Başka bir hikâyede ise Theseus ve Ariadne bir fırtına yüzünden bu adada mahsur kalırlar. Tanrıça Athena Theseus'a görünüp, Ariadne'nin Tanrı Dionysos'a verildiğini bu yüzden onu bırakması gerektiğini söyler. Bu üzüntü ile Theseus adayı terk eder ve yelkenleri değiştirmeyi unutur. Bu sirada Tanrica Afrodit Ariadne'ye görünür ve Theseus ile evlilik hediyesi bahanesi ile kendisine bir altın taç hediye eder. Dionysos'un Ariadne'ye aşık olmasi için bu altın tacı tanrılar sonradan Kuzeytacı takımyıldızı ile degiştirirler. Ozan Hesiodos'un hikâyesinde, yine Dionysos'a yaraşır bir gelin yapmak icin, bu olayların ardından Ariadne'ye Zeus tarafından ölümsüzlük verilmesi ve Ariadne'nin göğe yükseltilişi anlatılır.
-Farklı bir versiyonda ise, hayatının geri kalanında Dionysos'a sadık kalan Ariadne'yi, Perseus Argos şehrinde öldürür. Ama Dionysos Hades'e inerek Ariadne'yi ve annesi Semele'yi geri getirir. Ardından Olimpos'ta diğer tanrıların yanına çıkarlar.

Kaynak: Vikipedidir Very Happy
Not: Ah Theseus ah. Very Happy
Thalia A. Carter
Afrodit'in Çocuğu
Afrodit'in Çocuğu
Thalia A. Carter

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePaz Şub. 06, 2011 7:06 am

Prometeus(ölümsüz , küçük tanrı) , insanlara ateşi verdiği için suçlanmıştır ve sonsuza dek her gün onun bağırsaklarını yiyecek bir kuştur cezası.Sonsuza dek çünkü Prometeus ölümsüz ve her gün yeniden doğuyor.(Olay Paris ve Helen zamanlarında)Fakat gün geliyor ve Herkül ile yandaşları onu kurtarıyor.Dehşetin yüzü (kuşun bir diğer adı) onu sonsuza dek arayacaktır.Prometeus Zeus'a gidiyor ve ateşi insanlara verilmesinin suç olmadığını söylüyor.Zeus da o zaman bana kahram göster,insanların hepsi sefil.Eğer yanlış bir şey yapmadıysan bana bir kahraman da gösterebilirsin herhalde diyor.Prometeus bunu kabul ediyor.Zeus ile Prometeus'un konuşmalarını dinleyen Hera Prometeus'u sevmediği için Prometeus'un nereye gittiğini öğrendiği zaman hemen dehşetin yüzüne söylüyor.Ama Prometeus kahramanı bulamıyor sadece cesur insanlar buluyor.Dehşetin Yüzü ile anlaşma yapıyor ve 1 yıl kadar süre istiyor ondan.Kuş kabul ediyor fakat Prometeus bulamayınca tekrar onu buluyor kuş, ve onu öldürüyor.Hem de bir daha asla uyanmayacak şekilde.

Ayrıntılı Bilgi için Ateş Hırsızı kitabını okuyabilirsiniz(3 kitap)
Zack Cliff Burton
Nyks'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Dövüş Sanatları Eğitmeni
Nyks'in Çocuğu/Kulübe Lideri/Dövüş Sanatları Eğitmeni
Zack Cliff Burton

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePerş. Şub. 24, 2011 3:23 am

o zaman bende size adonis ve afrodit i anlatıyım.

afrodit bir kıza ceza verir ve babasına aşık olmasını sağlar. kız gizlice kral babasıyla birlikte olmaya başlar sonunda kral kızıyla yattığınıanlar ve onu öldürmek ister. kız kaçmaya çalışır. tanrı zeus kıza acıyıp onu mersin ağacına çevirir. ve 9 ay sonra ağacın gövdesin den bir bebek dünyaya gelir. bebek dünyalar güzelidir. afrodit ona aşık olur. ve onu korumak için onu phersephone ye verir. afrodit bebeğin büyüyüp genç bir delikanlı olduğunu görünce adonisi geri ister. ama phersephone de adonis e aşık olmuştur ve onu geri vermek istemez. aralarında kavgaçıkar. zeus toplantı yaparak karar alır ve adonisi yılın 4 ayı afrodit te diğer 4 ayı phersophone de kalmasını söyler. geriye kalan 4 aydada nerde kalmak isterse orda kalcaktır. tabiyeraltını sevmeyen adonis 8 ay afroditin yanında kalmış. bunu kıskanan ares yada phersephone de bir yaban domuzu göndererek adonis i öldürtür. adonis in yere düşen kanı adını bilmediğim bir çiçeğe dönüşüyor. afroditin göz yaşlarıda bir çiçeğe dönüşüyor. the end tabi daha sonra zeus adonis i diriltiyo o ayrı mesele Smile
Helena Ventura
Hekate'nin Çocuğu
Hekate'nin Çocuğu
Helena Ventura

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePerş. Mart 03, 2011 10:04 am

Gaia, metal, beyaz bir kesme aleti yaratır. Ondan bir av bıçağı yapar: çocuklarını, babaları uranosu cezalandırmak için yüreklendirir. Yüreği cesaret ve kurnazlık dolu en genç titan Kronos hariç hepsi kararsız kalır ve titrerler. Gaia, onu saklar, pusuda bekletir; gece Uranos, Gaia'nın üzerine yattığı zaman Kronos bir bıçak darbesiyle onun cinsel organını keser denize atar. denizde köpüğe dönüşür ve aphrodite bu köpüklerden doğar.
tam olarak ne zmn okudum hatırlamıyorum ama internette okumuştum bunu
Helena Ventura
Hekate'nin Çocuğu
Hekate'nin Çocuğu
Helena Ventura

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimePerş. Mart 03, 2011 10:15 am

hım bide medusa var öykü pek pjo daki gibi değildi.
Kainatın, Tanrılar tarafından bölüşüldüğü çağlarda, Medusa adında güzelliğiyle herkesi kıskandıran, aynı zamanda bütün tanrıları kendisine aşık eden bir kız yaşarmış. Medusa o kadar güzel bir kızmış ki yeryüzünde güzelliğiyle ona rakip olabilecek başka bir kadın bulmak mümkün değilmiş. Bu yüzden derlermiş ki, yeryüzünde bütün kadınlar bu güzelliği yüzünden Medusa'yı kıskanırmış. İşte bu güzel Medusa kendisine Tanrılara adamış ve iki kız kardeşi ile birlikte baş Tanrı Zeus'un en sevdiği kızı zeka Tanrıçası Athena'ya ait bir tapınakta yaşarmış. Phorkus ve Keto'nun kızları olan bu üç kız kardeşten Medusa'nın haricinde diğer ikisi ölümsüzmüş. Kendi tapınağında yaşayan bu güzel kızı gören Athena da kızın güzelliğinden etkilenmiş ama kendisini daha güzel ve çok daha zeki bulduğu için de pek fazla önemsememiş. Athena, Baştanrı Zeus'un kardeşi olan denizlerin efendisi büyük Poseidon ile birlikteymiş. Güçlü ve ölümsüz, büyük Tanrı Poseidon da karısı Athena'nın tapınağında yaşayan bu güzeller güzeli kızın farkındaymış ama Tanrılar katında bir ölümlüye aşık olduğu için küçümsenmekten korktuğu için de gizliyormuş ona olan ilgisini. Bir gün Athena her şeyi bilen baş Tanrı Zeus'un izniyle öğrenmiş Poseidon'un,Medusa'ya karşı ilgisini. Poseidon bunu şiddetle reddetmiş ve Tanrıça Athena'ya da yeryüzü ve gökyüzünde ondan daha güzel ve alımlı hiçbir canlının olmadığı üzerine yeminler etmiş. Athena da Poseidon'un bu söylediklerine inanarak olayı çok fazla büyütmemiş.Poseidon Athena'ya öyle demiş demesine ancak yine de bir türlü çıkaramıyormuş aklından dünyalar güzeli Medusa'yı.
Medusa tutkusu yüzünden Poseidon aklını kaçıracak gibi oluyormuş. Sonunda denizlerin büyük tanrısı bu tutkusuna yenik düşmüş ve bir gün gizlice girdiği sevgilisi Athena'nın tapınağında, güzeller güzeli Medusa'ya zorla sahip olmuş. Dünyalar güzeli Medusa harap bir halde tapınakta kalmaya devam ediyormuş ama bu olayı Athena'nın duyması da fazla zaman almamış. Athena, güçlü Poseidon'un bu yaptığı karşısında kendisini aşağılanmış hissetmiş. Bu hissi önce derin bir kıskançlığa, sonra da büyük bir sinire dönüşmüş. Öyle hiddetlenmiş,öyle hiddetlenmiş ki Medusa'yı çok acı bir şekilde cezalandırmaya karar vermiş ve kendi kendine demiş ki "Öyle birden öldürmeyeceğim onu ve kardeşlerini, onlara da önce büyük acılar çektirmeliyim.Tıpkı benim çektiğim gibi."Ve bu sinirle Medusa ve kız kardeşlerini birer ifrite çevirivermiş. Dünyalar güzeli Medusa ve kız kardeşlerinin artık yüzleri o kadar çirkinmiş ki kimse bakmaya tahammül bile edemiyormuş. Medusa'nın gören herkesi bir mecnuna çeviren, en ufak bir yelde bile bütün telleri havalanan o güzelim saçlarının her bir teli bir yılana dönüşmüş. Bununla da yatışmayan Athena'nın siniri Medusa'ya yine de bakmaya çalışan herkesi o bakışların taşa çevirmesini sağlamış. Gel zaman git zaman Athena bu cezayla da yetinmemiş ve Medusa'yı öldürmek için Argos Kralı Akrisios'un kızı Danae'nin, Zeus'tan olma oğlu Perseus'la yani üvey kardeşiyle işbirliği yaparak Medusa'nın kafasını kesmeye karar vermiş.Perseus üvey kız kardeşinin bu isteğini hemen yerine getirerek ışıltılar saçıp insanların gözlerini kamaştıran keskin kılıcını savurduğu gibi zavallı Medusa'nın yılan saçlı kafasını bedeninden ayırıvermiş.
Ancak Athena'nın bilmediği bir şey varmış. Güzel Medusa, Poseidon'un kendisine zorla sahip olduğu gece denizlerin kudretli Tanrısından hamile kalmış. Perseus'un gözleri kamaştıran kılıcı Medusa'nın kafasını bedeninden ayırdığı anda Poseidon'un Medusa'nın rahmine bıraktığı çocukları Pegasus ve Chrsyar, Medusa'nın cansız bedeninden dışarı çıkıvermişler.Athena, denizler tanrısı Poseidon'dan olma bu iki kardeşi kendisine köle yapmaya karar vermiş. Kardeşlerden Chrsyar'ın iyi bir savaşçı olacağını düşünen Athena onu kendisine, kanatlı beyaz bir at olarak doğan Pegasus'u da Korinthos şehrinin kralı Glaukos'un oğlu Bellerophone'e vermiş. Pegasus'u ona vermesinin nedeni de Bellerophone'nin ağzından ateşler saçan, aslan başlı, keçi gövdeli ve yılan kuyruklu Khmimaira adında bir canavarla savaşmaya gidecek olmasıymış. Athena, uzun zamandır bu canavarla savaşmak için yardım isteyen Bellerophone'a Pegasus'u vererek yardım çağrılarına da kayıtsız kalmadığını göstermiş böylece. Athena "Pegasus, Bellerophone için bu savaşta oldukça işi yarar, ne de olsa denizler Tanrısı güçlü Poseidon'un oğlu" diye düşünmüş. Bellerophone, Pegasus'u iyi bir savaşçı olarak eğitmiş ve çok güzel bir dostluk kurulmuş aralarında. Zamanı gelince de Bellerophone kanatlı atı Pegasus'a binerek Khimaira ile savaşmaya gitmiş. Pegasus canavarın ağzından fışkırttığı alevlerin kendilerine ulaşamayacağı bir yüksekliğe çıkmış. Bellerophone da canavara havadan oklarıyla saldırmış. Kurşun ve demir karışımı oklarının birbiri ardına fırlatmış korkunç canavara.
Canavar yaralanıyormuş ama bu yaraları hiç de ölümcül değilmiş. En sonunda elinde tuttuğu,Tanrıların onu kutsadığı mızrağını kaldırmış ve canavar Khimaira'nın en zayıf yerine, yani tam çenesine saplamış.Canavar Khimaira'nın ağzından fışkırttığı alevler mızrağın kurşun ucunu hemen eritmiş.Eritince de kurşun canavarın boğazından içine doğru akmış.Ve canavar oracıkta ölüvermiş. Bellerophone canavarın cansız bedenine gururla bakmış.Yakın dostu büyük ve güçlü Tanrı Poseidon'un oğlu Pegasus'la birlikteyken yenemeyeceği hiçbir düşman olamayacağını düşünmüş. Bellerophone bu büyük zaferinin sarhoşluğu içinde kendinden geçmiş ve artık kendisini de bir Tanrı olarak görmeye başlamış.Yerinin de Tanrıların yaşadığı Olympos Dağı'nın zirvesi olduğunu düşünerek oraya doğru yola çıkmış.O sırada Olympos'taki tahtında olup biteni izleyen Tanrıların Tanrısı Zeus,Olympos'a doğru kanatlı atıyla gelen Bellerophone'u görünce çok sinirlenmiş. Hemen bir atsineğini göndererek Pegasus'u ısırmasını emretmiş.At sineği Baştanrıdan aldığı emirle birlikte hızla Bellerophone ve Pegasus'un yanına gitmiş ve Pegasus'u ısırmış.At sineğinin ısırmasıyla canı çok yanan Pegasus gökyüzünün engin mavilerinin ortasında çırpınınca sırtındaki Bellerophone'u da atıvermiş. Böylece Bellerophone tanrılara karşı işlediği bu büyük günahının cezasını ölene kadar insanların ondan iğreneceği bir şekilde çirkin,kör, sakat olarak geçirmeye mahkum olmuş.Pegasus ise yükselmeye devam etmiş. Sonunda Olympos'un tepesine varmış.Zeus buraya kadar gelebilen bu kanatlı beyaz atı çok sevmiş ve kendisinin silahlarını taşıyan bir hizmetkar olarak yanında görevlenmiş...

Katherine M. von Dorff
Poseidon'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Poseidon'un Çocuğu/Kulübe Lideri/Pegasus Binicilik Eğitmeni
Katherine M. von Dorff

Paylaşım Başlığı Empty
MesajKonu: Geri: Paylaşım Başlığı   Paylaşım Başlığı Icon_minitimeC.tesi Nis. 23, 2011 6:41 am

Artemis hakkında küçük bir bilgi vereyim ben de. Gerçi çoğu kişi biliyordur ama... Smile

"Yunan ve Latin mitolojisinde bakireliğin sembolü olmasına rağmen, Anadoluda Efes'te, Artemis doğurkanlığın ve bereketin sembolü olan bir ana tanrıçayı simgeler."

http://camelot.hareketforum.org/

Paylaşım Başlığı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Paylaşım Bölgesi
» Leo'nun RP başlığı
» Alx.'ın Kişisel Başlığı
» Eduard ~ Rp Başlığı ~
» Dedikodu Başlığı - 1